co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 08:22   #1
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790

co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?


drogie wizazanki
d jakiegos czasu staram sie wyjsc z niskokolarocznej diety. staram sie troche podkrecic metabolizm bbo generanie jest do d....i caly czas tyje czytalam ze metabolizm zwalnia miedzy innymi od niejedzenia sniadan. ja sniadanie jem w pracy, dosc duze, bo owsianke (w granicy 350 kcal). tylko ze jem ja po ok 3,5 godziny od wstania wstaje o 5:30 i naprawde nie chce mi sie wtedy szykowac sniadania.wole te pol godziny dluzej pospac. w pracy ze spokojem jem sobie ta owsianke. co zatem w miare szybkiego (i nie jakos mega kalorycznego) moglabym jesc zeby to pozytywnie wplynelo na moj metabolizm?zwracac uwage na to zeby to mialo iles tam kalorii czy zeby po prostu bylo pozywne?
myslalam o:
- banan/jabłko z jogurtem naturanym
- kakao
- 2 lyzki platkow owsianych z mlekiem (chociaz w pracy na sniadanie jem ich ok 50 gram plus otreby wiec nie wiem czy to nie byloby juz za duzo)
-2 łyzki kaszy mannej na mleku z jakims owocem./drzemem

wypisalam to na co ewentualnie mialambym ochote. ale pojecia nie mam czy takie rarytaski pozytywnie wplyna na moja przemiane.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:04   #2
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

Podpinam sie do pytania
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 17:36   #3
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

Zrób owsiankę wieczorem, rano zjedz ją przed wyjściem
Podawałam na blogu wiele przepisów na owsiankę, większość z nich możesz przygotować wcześniej, wstawić do lodówki i zjeść na zimno, lub jak nie lubisz to tylko podgrzać rano

2 łyżki płatków owsianych to mało, moje śniadanie ma ok 70/80g płatków (to jest przynajmniej 2x tyle co Ty jesz ) i z dodatkiem owocu i jajka ma ok 400-500kcal.

Zamiast mleka dodaj jajko do gotowania (pisałam o tym też u siebie na blogu) wtedy podbijesz sycące białko, poprawisz jakość tego posiłku no i nie powinnaś być szybko głodna

Najważniejsze jest, aby było pożywne, kakao, jogurt naturalny z mlekiem, czy kasza manna z owocami jest niepełnowartościowym posiłkiem, który nie jest zbyt dobrym wyborem
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:41   #4
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

ale ja owsianke chce jesc wlasnie w pracy. tez szykuje sobie dzien wczesniej a wpracy zalewam tylko wrzatkiem i odstawiam, zeby platki napecznialy. taka porcja mnie dosc dobrze syci i rozgrzewa i nie chce tego zmieniac. przed wyjsciem z domu chce zjesc cos naprawde szybkiego, nie posilek, tylko cos "przegryzc" tylko po to zeby nie wplynelo to negatywnie na moja przemiane
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:10   #5
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

To może jabłko, grejpfrut i do tego maślanka lub kefir, jeśli nie masz ochoty jeść owsianki w domu. Możesz dorzucić do tego łyżeczkę siemienia lnianego/ cynamonu? Mi takie coś smakuje Może to nie jest jakiś super posiłek, ale zły też chyba nie
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:32   #6
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

Owsianka, len złocisty -generalnie to, co ma więcej błonnika. No i dodatkowo jakieś owoce, jabłka polecam.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:36   #7
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

polecam do jogurtu ( najlepiej naturalnego) dodawać otręby PO każdym posiłku dodatkowo zjadam kilka śliwek suszonych
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 15:46   #8
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

q
Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
ale ja owsianke chce jesc wlasnie w pracy. tez szykuje sobie dzien wczesniej a wpracy zalewam tylko wrzatkiem i odstawiam, zeby platki napecznialy. taka porcja mnie dosc dobrze syci i rozgrzewa i nie chce tego zmieniac. przed wyjsciem z domu chce zjesc cos naprawde szybkiego, nie posilek, tylko cos "przegryzc" tylko po to zeby nie wplynelo to negatywnie na moja przemiane
Ale pierwszy posiłek wg. mnie musi być porządny... drugie śniadanie już nie aż tak. Chyba chcesz odwrócić kolejność Ja bym na Twoim miejscu postawiła jednak na jakąś (chociażby małą) kanapkę z ciemnego pieczywa, z szynką, warzywami. Ja robię tak, że szykuję ją sobie wieczorem, potem pakuję w folię aluminiową i do lodówki i rano nie mam w ogóle roboty a jeśli chcesz podkręcić metabolizm, to radzę poczytać coś o mitach zdrowego odżywiania http://www.lifestyle.pieniadz.pl/Fak...,1-9365-1.html bo widzę, że nie wiesz do końca, z której strony ugryźć ten temat powodzenia!
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 18:13   #9
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: co sniadanie na przyspieszenie przemiany materii?

Przed śniadaniem warto wypić szklankę soku pomarańczowego lub grejpfrutowego, to pobudzi metabolizm.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-20 19:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.