Przygotowania do zawodu projektanta mody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-18, 16:32   #1
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241

Przygotowania do zawodu projektanta mody


Witam Szanowne Wizażanki!

Od dawna myślałam o zawodzie projektanta odzieży. Były to jednak tylko marzenia. Ostatnio jednak nachodzi mnie specyficzne uczucie - to powołanie. Czuję to w sobie coraz bardziej i coraz bardziej pragnę znaleźć się w tym świecie. Jednak czy projektowanie będzie moją życiową drogą? Być może. Ten wątek nie jest jednak rozterką nad wybraniem tego zawodu. Chodzę do gimnazjum. Chciałabym się dowiedzieć co mogę teraz robić, aby nabyć trochę rzemiosła. Sądzę, że powinnam zacząć uczyć się szyć. Rysowanie jest moją pasją więc o ty nawet nie wspomnę. Oglądam też różne kolekcje w internecie i w tv(ostatnio zaciekawiła mnie kolekcja Blugirl Blumarine, dobre połączenia żywych kolorów). Zapoznaje się z różnymi stylami. Zauważam ostatnio jakie ubrania pasują do różnych sylwetek, oraz dobieranie właściwych kolorów. Czy możecie mi doradzić jeszcze coś? Może jakaś literatura? Jestem perfekcjonistką więc to co robię musi być idealne.

Teczka. Heh ile ja już się o owej teczce nasłuchałam . Oczywiście szykuje już swoje prace do przyjęcia na studia. Zaczęłam się jednak ostatnio zastanawiać z czego powinna się składać jeśli poświęcę się projektowaniu mody i wybiorę kierunek studiów z tym związany - czy mają to być przede wszystkim projekty odzieży? Ach i chciałabym się dowiedzieć co myślicie o uczelni w Poznaniu, gdyż z pewnych powód raczej tam będę studiować. Dowiedziałam się jednak, że liderem w projektowaniu mody jest akademia w Łodzi. Martwię się, że jeśli wybiorę Poznań będę miała mniejsze szanse. Co myślicie? Lecz czeka mnie oczywiście jeszcze wybór liceum. Jak myślicie - Ogólniak czy Plastyk? Podawajcie rozsądne argumenty. Z chęcią wysłucham osób pracujących w tym zawodzie. Pozdrawiam wszystkich, którzy spełniają swoje marzenia!!! (nawet jeśli nie są opłacalne )

Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2007-03-18 o 19:01
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 16:50   #2
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ooo... mi sie wydaje, że to bardzo fajny zawód. Może pokażesz jakieś swoje projekty, rysunki? O ile już takie masz
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:13   #3
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Heh, obecnie pracuję nad naszkicowaniem mojej pierwszej kolekcji. Mam nadzieję, że ten post sprawi, iż mój zapał nie zaniknie. Kiedy skończę to z chęcią tutaj wrzucę. Ale kiedy to nastąpi? Pod natłokiem zajęć będzie to trudne, ale codzienne pół godzinne rysowanie powinno wystarczyć
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:14   #4
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Witaj! Podstawą dobrego projektanta jest umiejetnośc szycia i robienia wykrojów(bardzo trudna sprawa), co do nauki do jest taka szkoła w Poznaniu Akademia sztuk wizualnych trwająca 2 lata(kiedyś 3 ). Poza tym powinnaś być osobą przebojową, odważną orginalną i lubiącą być w centrum. Jest to potrzebne aby przebić się przez tłum innych pseudo projektantów. Powodzenia
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:53   #5
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

jestes jeszcze w gimnazjum albu już ale jesli nigdy nie brałas fachowych lekcji rysunku to moim zdaniem powinnaś projektowania ubioru uczy sie między innymi na Akademii Sztuk Pięknych a z tego co mi wiadomo nie jest prosto się tam dostac i im wcześniej zaczniesz myślec o przygotowaniu teczki prac tym lepiej potem w liceum wypadałoby przygotowywac się do historii sztuki na maturze i jesli sie będziesz starać i przyłożysz sie do tego to myśle że ASP chętnie cie przyjmie w swoje szeregi nie mówie że to jedyna droga ale chyba jedna z kilku

poza tym pewnie nauka szycia, robienia wykrojów, śledzenie trendów obecnych i tych przeszłych nie wiem co jeszcze, zawód mi sie podoba ale ja nigdy nie miałam w sobie na tyle determinacji i chęci żeby sie zabrać za to wszystko
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 18:25   #6
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

...

Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2007-03-18 o 18:59 Powód: Aby wątek był bardziej przejrzysty, postanowiłam przenieść moje pytanie do pierwszego postu
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 18:25   #7
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

...
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 18:37   #8
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

witam (młodszą) bratnia dusze ja własnie zostałam dyplomowanym projektantem ubioru. poszłam do krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i po 2,5 roku nauki zrobiłam dyplom. żeby isć do tej szkoły nie musisz umieć szyc czy malować bo wszystkiego się nauczysz. sa tam przedmioty jak rysunek, malarstwo, fotografia, technologia gdzie uczysz sie szyć, konstrukcja gdzie nauczysz sie robić formy (wykroje), są też różne projektowania i inne przedmioty. sama nauka jest ok, trochę się zawiodłam na zakończenie w tym roku ale to zupełnie inna bajka.

ja wymyśliłam sobie ten zawód juz w podstawówce (jeszcze 8 klasowej) ale nie chciałam iść do liceum plastycznego, bo chciałam zdobyc jakieś ogólne wykształcenie takze poszłam do LO. no a później do SAPU. wiem że osoby po plastykach czy odzieżówkach miały łatwiej, miały juz jakieś tam doświadczenie w pewnych sprawach , tyle ze ja miałam obycie jezeli chodzi o wybieg, bo byłam po dwóch finałach konkursów modowych także mnie to juz tak bardzo nie stresowało takze dobrze jest brać udział we wszelkich konkursach jakie uda ci sie znaleźć. moze nie uda sie za pierwszym razem, może nie za drugim ale w końcu będziesz bardziej obyta i bardziej pewna, zę twoje prace są dobre. nie staraj sie robić super kombinacji bo najpierw będzie super jak projekty beda dobre, jak sylwetka bedzie proporcjonalna (najpierw musisz umieć narysować prawidłową proporcjonalna sylwetkę, późneij wypracujesz sobie jakąś charakterystyczną dla siebie). wszelkie prace plastyczne są mile widziane, szycie, czy choćby przerabianie gotowych rzeczy, zaprzyjaźnienie sie z farbkami do tkanin, to wszystko napewno ci sie przyda. choć wielu projektantów jak np. Prada, sama nie rysuje projektów (ona akurat tego nie umie!!) i am od tego ludzi. ale wiadomo ze w Polsce jest to raczej nierealne, żeby dostac prace musisz zainteresować pracodawce swoja teczką z pracami.


hmm jak mi sie cos jeszcze przypomni waznego to sie odezwę
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 18:44   #9
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja również podłączam się do pytania, bo ten zawód bardzo mnie interesuje. Uwielbiam wymyślać stroje, na razie jednak tylko je rysuję Ostatnio też sporo interesuję się modą, kolekcjami itp. Słyszałam, ze najlepsza w Polsce pod tym względem jest łódzka ASP.
*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 19:45   #10
sarah_www
Przyczajenie
 
Avatar sarah_www
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 19
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

witam jestem właśnie w trakcie przygotowywania teczki na Łódzkie ASP na projektowanie ubioru. Trzeba złożyć ok 15 prac i nie muszą (a nawet nie mogą) to być same projekty! Co do szkoły średniej,to podobno większe możliwości na przyjęcie się na ASP mają absolwenci innych szkół niż plastyk(bo oni są już wymanierowani i nie da się ich niczego więcej nauczyc ). Ja właśnie kończę LO, na maturze będę zdawała historię sztuki, której niestety nie uczyłam się w szkole,ale uczęszczam na korepetycje. Egzaminy na ASP przebiegają w następujący sposób:
1.składanie teczek ( jak spodobają sie im nasze prace przechodzimy dalej)
2.egzamin praktyczny ( z rysunku) i jak wyzej
3.egzamin teoretyczny z wiedzy o historii sztuki (czasami biorą pod uwagę maturę jak ktos zdawał własnie historie sztuki) i tu napewno bedzie jakieś pytanie z projektowania, może coś o tkaninie a może o projektantach...nie wiem czego sie spodziewac.
Pozatym planuję wziasc udzial w konkursie : www.offfashion.eu (NAgradzane jest pierwsze 20 miejsc,więc mam nadzieję,że ktoreś zdobędę zawsze lepszy start na studia z takim dyplomem) zawsze warto próbowac!!
__________________
"It's funny how a man only think about the(...)" cars??
sarah_www jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 21:47   #11
UmbraBumbra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 181
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Witaj! Podstawą dobrego projektanta jest umiejetnośc szycia i robienia wykrojów(bardzo trudna sprawa), co do nauki do jest taka szkoła w Poznaniu Akademia sztuk wizualnych trwająca 2 lata(kiedyś 3 ). Poza tym powinnaś być osobą przebojową, odważną orginalną i lubiącą być w centrum. Jest to potrzebne aby przebić się przez tłum innych pseudo projektantów. Powodzenia
Ale na pocieszenie dla tych, które nie lubia czy nie umia szyć moge powiedziec, ze znana polska projektantka Ewa Minge tego nie potrafi, ale sukces osiągneła
UmbraBumbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 18:59   #12
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez UmbraBumbra Pokaż wiadomość
Ale na pocieszenie dla tych, które nie lubia czy nie umia szyć moge powiedziec, ze znana polska projektantka Ewa Minge tego nie potrafi, ale sukces osiągneła
A żeby jeszcze niektórych podnieść na duchu, Mucia Prada sama nawet nei rysuje swoich projektów, ma od tego ludzi!!
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:09   #13
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

imho umiejętność szycia i rysowania projektów to podstawa, trzeba jakoś zacząć, przecież nie będziesz (na początku przynajmniej) krawcowych zatrudniać

a szyłaś już coś dla siebie czy na razie tylko rysujesz?
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:13   #14
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

to ja dodam cos jesli chodzi o literature

sa swietne pozycje wydawnictwa Taschen, czytalam bo tez sie tym interesuje, jako przyszla projektantka ubran powinnas wiedziec nie tylko o ciuchach ale i innych projektach bo to sie laczy, epoki maja charakterystyke jakas, poprostu powinnas byc obeznana w temacie no i nie musze dodawac ze takie przegladnie tego typu rzeczy daje duza dawke inspiracji

Fashion History http://www.taschen.com/pages/en/cata...on_history.htm
to swietna kasiazka, 19 i 20 wiek przeglad przez projektantow, kroje, trendy

Complete Costume History http://www.taschen.com/pages/en/cata...me_history.htm
to preludium do poprzedniej, albo uzupelnienie, zalezy jak na to patrzec. historia stojow od starozytnosci do 19 wieku, rozne strony swiata, fajny przystepny tekst no i nazewnictwo, to wazne

Fashion Now http://www.taschen.com/pages/en/cata...hion_now_2.htm
to juz wspolczesna moda, tego akurat jeszcze nie mialam w swoich rekach ale musze dorwac gdzies

oprocz tych zwiazanych z moda polecam Package Design, Brand Identity (to moze byc bardzo przydatne) no i albumy wszelkie dotyczace poszczegolnych epok, lat, artystow (np. album o tworczosci Valentino) , fotagraficzne...
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:51   #15
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja uważam że podstawą to jest przede wszystkim wyobrażnia Stworzenie czegoś nowego a nie powielanie innych projektów z lekkim tylko liftingiem
Myślę że dobra szkoła pomoże Ci tylko ulepszyć twoje umiejętności, bo nie oszukujmy się jak ktoś nie ma wyobraźni i pomysłów to raczej projektanta z niego nie będzie
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 22:50   #16
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

bardzo ważna jest wyobraźnia przestrzenna!! bo to co narysujesz na papierze nie zawsze da się wykonać tak jak to sobie wymyślisz. Papier przyjmie wszystko, sęk w tym że jako projektant będziesz wymyślać rzeczy które mają zaistnieć w trójwymiarze. Musisz brac pod uwagę materiał z jakiego chcesz daną rzecz wykonać, jego elastycznośc, grubość itd. Dobrze jest więc zapoznac sie z różnymi rodzajami tkanin i dzianin i innych nowoczesnych materiałów żeby wiedziec jak sie zachowują.

Aha i jak rysujesz projekt to nie spędzaj 30 minut na narysowanie modelce ślicznej twarzy bo to nie jest projektowanie. ważne jest to co oplata jej sylwetkę. Niestety wiele osób ma nawyk zaczynania od glowy i twarzy, a zanim dojdą do rysowania właściwego projektu albo tracą wene, albo sa juz zmęczeni, albo im sie zwyczajnie nie chce. Takze proponuje dwie rzeczy:

1. ćwiczenia z rysowania całej sylwetki z natury! Robiłam takich szkicy setki i o ilez jest to monotonne to daje bardzo dużo jeżeli chodzi o wyczucie proporcji. Szkice mają byc szybkie, gdzies minutę albo 2 na sylwetkę, bez wdawania sie w szczeguły, typu znaczki na bluzie, czy stebnowanie przy kołnierzyku. No i oczywiście najlepiej z natury, nie ze zdjęcia!! Po pewnym czasie nabierzesz takiej wprawy że w krótkim czasie naryzujesz proporcjonalna sylwetkę i ja odpowiednio wycieniujesz w bardzo krótkim czasie

2. Kiedy juz podchwycisz właściwe proporcje sylwetki człowieka narysuj sobie szablon. Bedziesz mogla na nim projektowac bez potrzeby tracenia czasu na kazdorazowe gumkowanie ciała modelki bo ma jedno ramie wyżej niż drugie. Bedziesz mogła się calkowicie skupić na ubiorze, który projektujesz
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:43   #17
adriana22
Przyczajenie
 
Avatar adriana22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Witam. Projektowanie to moja pasja,zapraszam na moją stronę www.driana.pl.tl z projektami.pozdrawiam
adriana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:26   #18
Cayaa
Raczkowanie
 
Avatar Cayaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Halo, jest tu ktoś jeszcze???Fajnie ,ze na wizazu są osoby dzielące tą samą pasję co ja mam to szczęście ,ze moja mama i tato posiadali w latach 90 firmę odzieżową(szyli dresy) i zarówno mama jak i tato potrafią szyć, robić wykroje i znają się na sprzęcie ja sama mam za sobą pierwsze uszyte ciuchy - i myślę ,że dobry projektant powinien się na tym znać ,zwłaszcza ,że (mimo takiego wrażenia) szycie to nic trudnego!teraz jestem w trakcie szycia swojej sukienki własnego projektu(wcześniej wszystko szyłam z burdy).tak jak już ktoś wcześniej napisal polecam książki wydawnictwa TASCHEN o tematyce mody ,w Empiku można też dostać książki z ilustracjami np. detali ubrań, sylwetek,ubrań,akcesoriów ( http://www.empik.com/wrap-drape-fash...azka,2175748,p , http://www.empik.com/illustrating-fa...azka,2345993,p )

polecam gorąco również ksiązke - Moda.Projektowanie http://www.empik.com/moda-projektowa...azka,2788994,p bardzo pomocna , myślę, ze jak dopiero ją się przeczyta można stwierdzić czy jest się na 100% pewnym ,że chce się zająć projektowaniem na serio .


co do mnie to moim marzeniem jest studiowanie projetkowania poza granicami Polski - np. Polimoda we Florencji czy szkoły w Londynie , wiadomo kosztuje to kupe kasy ,ale skoro granic jużnie ma to moze warto to wykorzystać?

a i mam pytanie - jestem zainteresowana pracą w atelier jakiegos projektanta - nawet za darmo! nie mam wykształcenia związanego z moda ,chiałabym trochę potpatrzęc jak wygląda proces projektowania u profesjonalisty mogłabym nawet zamiatać ścinki materiałów i robić kawe :P problem w tym ,ze nie wiem czy we Wrocławiu jest gdzieś taka pracowania i nawet jakbym jakąs znalazla to co dalej??
__________________
Kaja
Cayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:57   #19
Masiaczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 991
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

jak to miło spotkać osoby o takiej samej pasji ja też w przyszłości chciała bym projektować ubrania, wyznaczć trendy........ ale to marzenia chyba niebardzo realne

narazie chodzę raz w tygodniu(po 2gdziny) na zajęcia z rysunku i malarstwa
w te wakacje chodziłam tez na wakacyjne kursy rysunku w atelier foksal.....
staram się oglądać w necie zdjęcia z pokazów wielkich projektantów śledzę trendy... i mam wrażenie ze czasem udaje mi sie przewidziec co bedzie modne

niestety wydaje mi się ze to troszkę za mało...... kompletnie nie umiem szyć nie znam się na tym kompletnie i nie wiem gdzie mogła bym sie tego nauczyć (ani mama ani babcia ani nikt z rodziny nie ma możliwości mnie tego nauczyc) a nigdzie nie znalazłam kursów szycia i projektowania dla gimnazjalistek

myślę też dużo o liceum plastycznym ale nie wiem czy to ma sens.... (podobno po takim LO jest trudniej dostać sie na asp) a pozatym gdzyby mi się jednak nie udało...

miała bym prośbę tez o podanie tytułów ksiązek (z tytułem i wydawnictwem) o modzie, projektantach, itp

DJADKJGU podała kilka tytulów ale niestety są one na zagranicznej stronie więc przesyłka do polski odpada

zastanawiam się tez nad kupowaniem amerykańskiej wersji Vouge (narazie od czasu do czasu kupuję vouge teen - anglo języczna wersja)

to na tyle proszę o pomoc
__________________

Masiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 14:19   #20
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja bym na Waszym miejscu wyjechała na studia za granicę, niby się płaci, ale myślę, że to wręcz sensowniejsze...
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 23:00   #21
debe
Przyczajenie
 
Avatar debe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez Masiaczek Pokaż wiadomość
jak to miło spotkać osoby o takiej samej pasji ja też w przyszłości chciała bym projektować ubrania, wyznaczć trendy........ ale to marzenia chyba niebardzo realne

narazie chodzę raz w tygodniu(po 2gdziny) na zajęcia z rysunku i malarstwa
w te wakacje chodziłam tez na wakacyjne kursy rysunku w atelier foksal.....
staram się oglądać w necie zdjęcia z pokazów wielkich projektantów śledzę trendy... i mam wrażenie ze czasem udaje mi sie przewidziec co bedzie modne

niestety wydaje mi się ze to troszkę za mało...... kompletnie nie umiem szyć nie znam się na tym kompletnie i nie wiem gdzie mogła bym sie tego nauczyć (ani mama ani babcia ani nikt z rodziny nie ma możliwości mnie tego nauczyc) a nigdzie nie znalazłam kursów szycia i projektowania dla gimnazjalistek

myślę też dużo o liceum plastycznym ale nie wiem czy to ma sens.... (podobno po takim LO jest trudniej dostać sie na asp) a pozatym gdzyby mi się jednak nie udało...

miała bym prośbę tez o podanie tytułów ksiązek (z tytułem i wydawnictwem) o modzie, projektantach, itp

DJADKJGU podała kilka tytulów ale niestety są one na zagranicznej stronie więc przesyłka do polski odpada

zastanawiam się tez nad kupowaniem amerykańskiej wersji Vouge (narazie od czasu do czasu kupuję vouge teen - anglo języczna wersja)

to na tyle proszę o pomoc

Myślę, że wręcz przeciwnie- po liceum plastycznym o wiele łatwiej dostać się na asp, bo masz już jakis warsztat, dzięki czemu twoja teczka, która przedstawisz na asp jest lepsza i bardziej dopracowana, bo kompletujesz ją przez całe liceum
debe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 21:33   #22
Cayaa
Raczkowanie
 
Avatar Cayaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Hej Masiaczku!
Ja ostatnio znalazłam ksiązke Taschena po polsku o projektantach moze malo inspirująca ale myślę ze warto ją mieć
oto jej tytuł
*"Moda Dzisiaj" Jones Terry wyd.Taschen Benedikt,
po polsku jest też ksiązka do ktorej podalam linka w moim poprzednim poście -
*"Moda.Projektowanie" Jones Sue Jenkyn wyd.Arkady
Bardzo fajna tez jest
*"Historia mody" Francois Boucher wyd.Arkady rowniez w języku polskim!
w Domu posiadam również biografię Coco Chanel
tytul:
* Coco Chanel (autor Henry Gidel, wyd.Grupa Wydawnicza Bertelsmann Media) oraz biografie rodziny Gucci:
*"Gucci , potęga mody,szaleństwo pieniędzy,gorycz upadku" autor Sara Gay Forden wyd.Wydawnictwo Ksiazkowe Twoj Styl
co do Vouge'a to kupuje go tylko jesli jestem w Niemczech bo jest tani( 6 Euro czyli coś kolo 19 zl a nie np. 30 jak w Empiku;/ a tak to zagladam na strone www.vouge.co.uk znajdziesz tam doslownie WSZYSTKO pokazy zdjecia wiadomosci o projektantach,modelkach itd
Co do kursow szycia to rzeczywiscie jest z tym ciezko biorać pod uwage Twoj wiek ,nie jestem z Warszawy i trudno mi powiedziec jak w stolicy jest pod tym wzgledem.super ze chodzisz na kurs rysunku -ja wlasnie szukam takiego we wroclawiuGłowa do gory!wpisuj regularnie w google "kurs kroju i szycia Warszawa" spisuj numery i dzwon i pytaj sie -moze ktos zrobi wyjatek?napisz tez ogloszenie na Gumtree ze szukasz osoby ktora Cie nauczy szyc-ja tak zrobilam z kursem rysunku zurnalowego -ogloszenie dalam wczoraj czy przedwczoraj i juz mam odpowiediz na ogloszenie

Co do przyszłosci to narazie uczę się języków (mam 19 lat).jezeli nie dostane sie na studia do nauczycielskiego kolegium jezykow obcych to ide do pracy , skladam tez na kurs wloskiego we wloszech poniewaz marze o studiach we floreckiej szkole mody - Polimodziekasa potrzebna ,ale najwyzej wypruje sobie zyly

pozdrawiam
__________________
Kaja
Cayaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:29   #23
Eeewcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ale się cieszę, że znalazłam tą stronę! Ja też chciałabym zostać w przyszłości projektantką (albo wykonywać inny zawód związany z modą), ale zdaję sobie sprawę, że to mało prawdopodobne. Jestem w gimnazjum i takie plany mam dopiero od paru miesięcy... Chciałabym studiować za granicą (moim marzeniem jest Manhattan ). Ktoś może zna dobre zagraniczne uczelnie? No i znacie jakieś jeszcze zawody poza projektantką i stylistką? Związane z modą oczywiście...
Eeewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:43   #24
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez Eeewcia Pokaż wiadomość
Ale się cieszę, że znalazłam tą stronę! Ja też chciałabym zostać w przyszłości projektantką (albo wykonywać inny zawód związany z modą), ale zdaję sobie sprawę, że to mało prawdopodobne. Jestem w gimnazjum i takie plany mam dopiero od paru miesięcy... Chciałabym studiować za granicą (moim marzeniem jest Manhattan ). Ktoś może zna dobre zagraniczne uczelnie? No i znacie jakieś jeszcze zawody poza projektantką i stylistką? Związane z modą oczywiście...
Ja mogę jedynie powiedzieć że studia w USA są BARDZO drogie.

Co do innych zawodów to myślę że dziennikarka w magazynie lifestylowym np typu Glamour itp.

Jeżeli jesteś w gimnazjum to działaj jak najwcześniej. Zacznij od jakiś zajęć rysunku, pokombinuj z szyciem, maszyną.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 18:14   #25
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Wow, temat dla mnie od podstawówki wiem, że chcę być projektantką mody ;> .
Aktualnie jestem w 1 lo - nie plastyk, zwykłe liceum. Oprócz tego chodzę na zajęcia z szycia w przyszłym roku zamierzam się zapisać na rysunek, żeby przyszykować teczkę .
A co potem... się okaże .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 18:43   #26
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

O boże! Całkiem zapomniałam o tym wątku!!! Eh, musze zabrać się do lektury Ciesze się, że znalazłam parę osób o podobnych zainteresowaniach i planach
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 20:12   #27
Alpenliebe
Rozeznanie
 
Avatar Alpenliebe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 863
GG do Alpenliebe
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja też bardzo chętnie projektuję i myślałam o takim zawodzie . Właśnie wprawiam się w szyciu na mojej pierwszej maszynie i jakoś idzie. Tworzę właśnie swoją pierwszą kolekcję (gromadzę materiały i rysuję już "oficjalne" projekty") mam zamiar zrobić mini pokaz dla koleżanek w okolicy grudnia . Niestety narazie przytłacza mnie nauka i mam mało czasu na szycie.

Na pewno ważny jest rysunek. Ja jestem w gim. plastycznym w warszawie i trenuję rysowanie .

A co do ASP w Łodzi słyszałam że dużo tam łapówkarstwa ale to tylko plotki nie wiem czy prawdziwe . Życzę szczęścia
__________________
p - e - r - f - e - k - c - j - a
xoxo
.you know, you love me.
Alpenliebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:09   #28
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

kiedys równiez projektowalam , ale to zamierzchle licealne czasy poszlam na studia zaczelam prace i zapomnialam o tym. Dzieki temu watkowi przypomniałam sobie o tym może nawet sięgne po kartke i ołówek jak bede miała chwile to poszukam teczek z rysunkami i zamieszcze tutaj co nieco
zachecam do tego również inne wizazanki pokażcie swoje projekty
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:48   #29
Chewing Gum
Raczkowanie
 
Avatar Chewing Gum
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 87
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ech. Dziewczyny, na prawdę wam zazdroszczę. Mnie tez do tego bardzo ciągnęło. Niestety otoczenie mnie bardzo zniechęciło. Tekstami, że trzeba być wybitnym, że pewnie skończę jako krawcowa w jakiejś firmie itd. Trzymam za was wszystkie kciuki Polecam zagraniczne szkoły! Czytałam trochę o tym i rzeczywiście są warte swojej ceny. Nie dajcie się zniechęcić takimi wypowiedziami, ze nie będziecie miały na chleb!
__________________
Boże spraw żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce.
Chewing Gum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:50   #30
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja pracuję jako projektant w wielkiej polskiej firmie odzieżowej, a nie mam ukończonego ASP. Czasami wystarczy pasja i trochę samozaparcia.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 19:08:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.