Dobór fryzury ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-10, 18:39   #1
Urania90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4

Dobór fryzury ;/


Wiem, że takie wątki pojawiały się tutaj wielokrotnie, ale musicie mi wybaczyć. Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem fryzury i nie mam pojęcia co zrobić.
Mam raczej owalną twarz, niestety z podwójnym podbródkiem. Moje włosy lekko się falują i są dosyć... co tu dużo mówić, sianowate :P
Aktualnie są stosunkowo długie, ale ja ze względów (ekhm) ekonomicznych będę zmuszona je skrócić. Wybieram się na studia, a mam do uczelni spory kawałek czasu więc będę wstawać o piątej, dlatego sądziłam, że dobra będzie krótka fryzura pozwalająca na szybsze schnięcie włosów, która nie będzie wymagała specjalnego układania i oszczędzi mój drogocenny czas, ale przy moich mankamentach podobno krótka fryzura nie wchodzi w ogóle w grę. Podkreślam, że jestem śpiochem.

Pytanie. Czy można jakoś pogodzić to wszystko? Czy ktoś z was miał podobne problemy? A może pozostać przy długich włosach?

Przyznam, że nie eksperymentuję zbyt często, ale mam dość tych wijących się, niesfornych kosmyków.
Urania90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 18:46   #2
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Dobór fryzury ;/

trudno bedzie doradzic Ci czy masz zostac w dlugich lub jak je obciac nie wiedzac jak wygladasz - przydalaby sie a wrecz konieczna jest fotka a co do sianowatych wlosow ja tez takie mam ale po umycia prostuje je czasem a czasem odpuszczam ale smaruje olejkiem i zwiazuje w koczka . potem sa lsniace i ladnie sie zwijaja nie odstaja przy tym no i nie mechaca sie....
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 19:00   #3
Urania90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dobór fryzury ;/

Spalę się ze wstydu, ale dobra Nic innego nie mam pod ręką:

http://www.fileden.com/files/2008/3/10/1806732/an.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg an.jpg (11,4 KB, 110 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-08-10 o 21:24 Powód: prosze zaläczac zdjecie do zaläcznika
Urania90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 09:26   #4
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Dobór fryzury ;/

a moze bob? ale taki zaczynajac od ramion zeby mozna bylo spiac w kitke? wiadomo ze nie bedzie Ci sie tak rowniutko ukladal bo masz takie wlosy z natury ale jesli bys je wieczorem zakrecila na lokowke po umyciu to muysle ze by calkiem fajnie wygladalo. taki artystyczny nielad tylko wtedy na pianke. krotkie wlosy zawinie sie raz-dwa. wiec nawet jak bys musiala od rana poprawiac to dluzej niz 10 min Ci nie zajmnie.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 09:47   #5
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Dobór fryzury ;/

A ja nie jestem do końca przekonana do boba, moje włosy też lubią się puszyć i domyślam się, jak to może wyglądać bez stylizacji(zrobiłby się taki trójkąt, wlosy oklapnięte u nasady i puszyste na końcach, także wg mnie takie proste cięcie bez cieniowania, to nie najlepszy pomysł). Myślę, że na tego typu włosy najlepsze są długie fyzury - włosy prostują się pod swoim ciężarem, no i mniej się pusza. No, ale Ty chcesz krótką fryzurkę, więc może coś do ramion, trochę wycieniować(ale nie za mocno, bo może zrobić się paź), tak by zmniejszyć objętość włosów i fryzura nabrała lekkości. Włosy możesz układać susząc je z głową spuszczoną w dół(uniosą się wtedy u nasady), lub normalnie - jednocześnie nakładając odżywkę bez spłukiwania, żel czy cokolwiek i ugniatając. Można w ten sposób wydobyć ładny skręt włosów i zmniejszyć puszenie .
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 11:21   #6
Urania90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dobór fryzury ;/

Dwie sprzeczne opinie
aanik, zgadzam się z tym puszeniem przy końcówkach. Moje włosy wręcz uwielbiają puszyć się i skręcać przy końcówkach mimo cieniowania.

PS. A fryzury z całkiem krótkich włosów? Odpada?
Urania90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 11:17   #7
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Dobór fryzury ;/

Ciężko jest coś doradzić, jeśli chodzi o krótkie fryzury. Falowane i puszące się włosy im krótsze, tym bardziej się podwijają.
Przeglądałam na necie fotki krótkich cięć, ale wiekszość z nich była na proste włosy i trudno przewidzieć, jak przy tym będą sprawowały się włosy falowane. Na pewno bez stylizacji się nie obejdzie(przede wszystkim kosmetyki zmniejszające puszenie, a podkreślające skręt włosów i powinno być, oki, no i trzeba będzie przyzwyczaić się do artystycznego nieładu na głowie

A może coś jak Audrey?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 196329-audrey-tautou-lors-de-637x0-2.jpg (67,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg audrey-tautou.jpg (18,1 KB, 19 załadowań)
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 12:39   #8
Junika
Przyczajenie
 
Avatar Junika
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Dobór fryzury ;/

Mam ten sam problem, moje włosy to wieczny kłopot. :/ Zawsze napuszone i nigdy nie wiadomo czy to loki, czy tylko fale. Kiedyś miałam włosy do pasa, ale że z natury jestem odważna zaryzykowałam i je ścięłam. Najkrócej jak miałam to do uszu, ale kłopot był niesamowity, bo wieczne prostowanie. Teraz chcę trochę zapuścić, choć przyznaję, że zastanawiam się nad całkiem krótką fryzurą. Wiem, że to zdrowe dla włosów, ale boję się odrastania. Nie chcę wyglądać jak starsza pani. Twoje włosy (zwłaszcza na zdjęciu) nie wydają się aż tak kręcone i puszyste. Myślę, że możesz zaryzykować z fryzurą do ramion. Ja mam teraz takie i wystarczy suszarka rano i szczotka żeby były proste u nasady i lekko podwinięte na końcach. I musze dodać, że osobom z kształtem twarzy jak Twój (moja jest troszkę bardziej kwadratowa) powinny pasować krótsza fryzurka. No i konieczne jest cieniowanie. Bo jak zostawisz jednakową długość to będziesz miała trójkątną twarz jak już aanik wspominała. Ja zawsze sobie powtarzam, „czemu nie, warto ryzykować, a włosy i tak szybko odrastają".
Junika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:13   #9
Urania90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dobór fryzury ;/

Dziękuję za porady. Chyba faktycznie zdecyduję się na jakąś cieniowaną fryzurę do ramion. Zobaczymy
Urania90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:53   #10
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Dobór fryzury ;/

najlepiej bedzie zapytac fryzjera moze cos doradzi. na pewno lepiej sie zna na tym niz my
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:34   #11
Ju5tyn4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Dobór fryzury ;/

myślę, że ładnie wycieniować - włosy staną się ładniejsze, mocniejsze a przede wszystkim nie będą się tak puszyć. Co do boba - nie jestem jakoś przekonana
Ju5tyn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 19:09   #12
Ayenee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Dobór fryzury ;/

Urania90 masz bardzo ładną buzie,ale Twojemu wyglądu brakuje podkreślenia.
Bardzo podoba mi się Twój kolor włosów- ciepły brąz. Sprawia,że twarzyczka jest miła.

Proponuję 1 fryzure:

http://www.dailymakeover.com/appImages/galleryImages/all_womens_looks/Selena_Gomez+Nov_22_2008. jpg

[Grzyweczka może troszkę krótsza. ]

Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Przepraszam,mylnęłam sobie link ^

Oto poprawny.
http://www.dailymakeover.com/appImag...ov_22_2008.jpg
Ayenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.