Jak urządzić mały pokój? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 19:16   #1
Dangosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 17

Jak urządzić mały pokój?


Wiem że było już kilka podobnych wątków, ale chcę się doradzić, czy wrzosowe ściany (dokładnie to malinowy krzew z palety deluxe'a) nie pomniejszają pokoju? Przez moje okno wpada dość mało światła, co mi bardzo przeszkadza w mojej wizji idealnego pokoju, lecz niestety... w tej wizji jest duży pokój a nie mały. wymiary i "rozpiska mojego pokoju ale bez mebli bedzie w ząłączniku.

Meble będę zmieniać dopiero jesienią, gdy będzie już ikea w bydgoszczy, i chcę się postarać o jakieś wygodne mebelki, a najlepiej białe.

proszę o pomoc i pozdrawiam,
dangosia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg projekt.jpg (19,4 KB, 113 załadowań)
Dangosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:06   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Wiesz, w mieszkaniu, które kilka lat temu kupiłam, były dwa małe pokoiki, pomalowane na ciemne (rubinowy i ciemny pomarańcz) kolory, miałam wrażenie duszenia się, te kolory jeszcze zmniejszały mały pokój. Osobiście lubię jasne kolory + ewentualnie zdecydowane kolorystycznie dodatki, dlatego mam jasne (różne wersje żółci ) ściany i soczyste dodatki.
Jeśli u siebie myślisz o zdecydowanym kolorze na ścianę, a pokój jest mały, to może tylko jedną ściana w takim mocnym kolorze, a reszta jasna???
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:00   #3
tygrysekak
Rozeznanie
 
Avatar tygrysekak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 567
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Cytat:
Napisane przez Dangosia Pokaż wiadomość
Wiem że było już kilka podobnych wątków, ale chcę się doradzić, czy wrzosowe ściany (dokładnie to malinowy krzew z palety deluxe'a) nie pomniejszają pokoju? Przez moje okno wpada dość mało światła, co mi bardzo przeszkadza w mojej wizji idealnego pokoju, lecz niestety... w tej wizji jest duży pokój a nie mały. wymiary i "rozpiska mojego pokoju ale bez mebli bedzie w ząłączniku.

Meble będę zmieniać dopiero jesienią, gdy będzie już ikea w bydgoszczy, i chcę się postarać o jakieś wygodne mebelki, a najlepiej białe.

proszę o pomoc i pozdrawiam,
dangosia.
Nie wiem, czy Malinowy Krzew Delux'a będzie dobrym rozwiązaniem. Ja raczej skłaniałabym się do trochę jaśniejszego odcienia, albo możesz zdecydować się na alternatywę: dwie sciany na przeciwko siebie ciemniejsze i dwie jaśniejsze - wtedy pokój jest większy, ale nie monotonny.
Baiłe meble jakoś także mnie nie przekonują, bo będzie tak dziecinnie, jak u Barbie - raczej stawiałabym na jasne drewno lub zupełnie ciemne wenge.
Życzę powodzenia w urządzaniu
__________________
... bo zanim zgasną resztki dnia,zanim anioły się przyśnią,zanim nasze ciała błysną ... powtórzymy wszystko
tygrysekak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:12   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Wygodne mebelki? hmm, to wybrałas chyba najgorsza z mozliwych opcji. Wygodne na pewno nie beda jesli wziac pod uwage czestotliwosc ich odkurzania etc. No ale niewazne..

POleciłabym do takiego koloru jasne meble jak tu: klik!
Na tym zdjeciu masz ten kolor duluxa .

Podzielam zdanie poprzedniczki: pomaluj tylko jedna sciane tym kolorem, tą dłuższą.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:35   #5
Dangosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 17
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Wiem jak wygląda ten kolor, bo już od chyba dwóch lat go mam, ale mnie przytłacza, a rodzice niestety nie poprą raczej mojego pomysłu... Ciągle robię przemeblowania w moim pokoju, i nie przemawiają do mnie meble (są po siostrze, bodajże z BRW takie jasne drewno z niebieskimi wstawkami). Wyglądają beznadziejnie, być może dlatego że widuję je w moim domu od przeszło 5 lat...

Co do ciemnych mebli... Rodzice mają takie w salonie i strasznie widać na nich kurz, a białe meble ma moja babcia i nie widać kurzu, dopiero jak się przejedzie palcem to widać.

Jestem w prawdzie jeszcze dzieckiem (nastolatką) i mam słabość do różnych kolorowych rzeczy.

Być może uda mi się namówić rodziców na przemalowanie pokoju. Chciałabym mieć zielony sufit i żółte ściany , albo chociażby te żółte ściany : ). I do tego białe mebelki i duuuużo kolorowych kocyków, poduszek biżuteri i innych dodatków.

Czekam na propozycje ciekawego ustawienia mebli.

P.S. Mam dużą szafę narożną, dwie komody do wysokości klatki piersiowej , biurko i łózko rozkładane.
Dangosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:22   #6
Dangosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 17
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

podbijam wątek i nadal czekam na jakieś propozycje : )
Dangosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:33   #7
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Może styl nowojorskich taksówek? Dużo szarości, bieli pastelowych, jasnych kolorów itd. i do tego trochę jaskrawożółtych dodatków jak poduszki czy ramki i dużo nowoczesności.
Żółte ściany wyglądają trochę pospolicie, ale z zielenią możesz zaszaleć, np. na jedną ścianę ciemny, na inne jasne. Może jakaś tapeta czy duży obraz?
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 22:12   #8
Dangosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 17
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Myślłam nad tym, aby połozyć sobie tapetę ... na dwóch prostopadłych do siebie ścianach byłaby jedna a na drugich druga... myślałam nad czymś takim - http://img09.allegroimg.pl/photos/or.../84/1407358453
oraz tym- http://alletapety.pl/ALLEGRO/779778D...BBD8105FB.JPEG

Tak tylko myślę, czy zamiast czarnej tapety nie lepiej czerwonej...
teraz wiem już że niedługo możliwe bardzo że będę mogła położyć sobie tapetę, i właśnie rozmyślałam nad takim motywem.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam, dangosia
Dangosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:18   #9
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Do brązowej pasuje krem, do kremowej brązowa. Wyjdzie elegancko, jeśli dobrze dobierzesz kolory .
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 22:35   #10
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Tutaj : klik masz tę tapetę w kolorze czarnym. Moim zdaniem przytłoczy pokój za bardzo... No i zresztą czarny kolor do małego pokoju? ojjj, to chyba nie jest dobry pomysł.
Co do czerwieni-również nie wygladałaby zbyt imponująco: klik

Sam pomysł z tapetą dobry... Na Twoim miejscu tapetę dałabym sobie na całą jedną scianę. Rozjaśniłoby to pokój... a jaką? a na przykład taką jaśniutką jak tu: moim zdaniem rewelacyjnie rozjaśni pokój.. Możesz wybrać ciut cieplejszy odcień, bo ta jak wiadomo dość chłodna jest...
A moze coś w tym stylu:
1)klik
2)klik
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:51   #11
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

odradzam ciemne kolory ścian i mebli w małym pokoju - optycznie bardzo się zmniejszy. Nie robiłabym też ścian w dwóch kolorach. Jeżeli np ściana z oknem i ściana z drzwiami będą ciemniejsze pokój optycznie się skróci, a jeszcze gorzej będzie jeśli dłuższe ściany zrobisz ciemniejsze, bo wtedy będziesz miała, brzydko mówiąc, kiszkowaty pokój.

Meble białe jak najbardziej - niekoniecznie musi to wyglądać jak u Barbie. ciekawe bryły, fajne wykończenia z dodatkiem np chromu będą wyglądały lekko i nowocześnie. Pomyśl też o jasnych drewnopodobnych kolorach mebli np, klon, brzoza, jasna olcha.

Ostrożnie też z dodatkami. Nadmierna ilość otwartych półek z duperelami, ozdóbek itp może przytłoczyć pokój. Kolorowe poduszki jak najbardziej.
Jednak dobór dodatków zostaw na koniec.

Co do planu Twojego pokoju - trudno rozmieścić w nim wymienione przez Ciebie meble, nie znając dokładnych wymiarów np odległości ściany od drzwi, okna itp.
łóżko o którym piszesz to stricte łóżko czy rozkładana kanapa?
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 12:37   #12
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

mam pewien pomysł na małe pokoje
Uwielbiam białe wnętrza, można je w prosty sposób zmienić za pomocą kolorów i dodatków.
Lubię te wnętrza gdzie dominuje drewno i lekkość materiałów.
i mimo wszystko lubię małe pokoje ^_^ bo trzeba mieć niesamowitą fantazję żeby optycznie powiększyć wnętrze.

W głowie od zawsze mam 3 pomysły na takie małe wnętrze, może się przyda.

łóżko: najlepsze jest takie które najwięcej pomieści Czyli powinno mieć schowki. Albo, wysoki podest w którym będą znajdowały się półki, a na podeście grubaśny mięciutki Futonik (materac japoński)^_^.

obłożyłabym jedną ścianę w deskach, pomalowanych na ten sam kolor co reszta pokoju (u mnie pewnie koniecznie był by to kolor biały) na ścianie przymocowałabym mnóstwo haczyków (nie byle jakich, takich dobrze dobranych do stylu wnętrza, które po zamocowaniu same z siebie utworzyły by jakaś kompozycję, np. do romantycznego wnętrza powbijałabym wieszaczki kwiatki, które tworzyły by kwadrat, ) po to by można było by zawiesić sporo prze różniastych rzeczy

Zrobiłabym szafę wnękową na całej długości ściany, od podłogi do sufitu, od ściany do ściany. Niektórym by się wydawało że pomniejszy wnętrze i ma rację. Ale jeżeli bym drzwiczki pomalowała na biało i np. wstawiłabym na jednych drzwiczkach(od sufitu do podłogi) lustro, zyskałabym optycznie większe pomieszczenie. A wszystko co mamy mogłabym upchać w wielkiej szafie.
Jestem zdania że im mniej rzeczy na zewnątrz tym mniej sprzątania i optycznie więcej miejsca. Poza tym dodatki maja dodać charakter pomieszczeniu. Ja bym dodała kolor zielony i może trochę brązu dość ciemnego. Ale tobie polecam róż i fiolet z czerwienią. ^_^

Ja małe wnętrza tak sobie wyobrażam. Może w czymś pomogłam
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:59   #13
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

coś takiego np.

inspiracja i pomysł na
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg projekt.jpg (29,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0219b875ca843a81fd25e975076e25ba.jpg (33,6 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4879456332_3451b2bfbf.jpg (26,7 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f003.jpg (22,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w011.jpg (20,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w093.jpg (36,2 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z8829414X.jpg (38,2 KB, 49 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 14:12   #14
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Ivonea, pomysły masz ciekawe. Ale zauważ, że zaproponowałaś łóżko na ścianie z drzwiami wejściowymi, a szafą zasłoniłaś okno
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:01   #15
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

buahahaha @_@ ' no to pomyliłam strony ;p

No to odwrotnie na to samo wyjdzie ^_-
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:08   #16
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

http://www.homeinteriorszone.com/wp-...ving-room4.jpg

ja to widzę mniej więcej tak
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 15:41   #17
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Możesz też zamiast np. kupować regał, który zajmuje dużo miejsca, zawiesić półki nad biurkiem itd. Jak najmniej mebli powinno być na podłodze, więcej wisieć, a łatwiej będzie odkurzać i będzie więcej przestrzeni.
Co do mebli... Białe są nowoczesne i ładne, ale pomyśl, jak łatwo je zabrudzić... no i żeby nie było zbyt słodko, to powinny być z kontrastującymi barwami, więc ciemnymi, co pomniejszy pokój. Te wnętrza zaproponowane przez Ivoneę są nieco cukierkowe, za parę lat, jak ci się gust zmieni, będziesz miała dość, więc może weź coś, co ci się prędko nie znudzi, a ''wyładuj się'' w dodatkach, które możesz zmieniać częściej .
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:40   #18
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

dlatego proponowałam kolor biały, bo wystarczy dodać np, ciemny brąz i np. kremowy i to już całkiem inne wnętrze.
Biały trudno się czyści? Wystarczy wiedzieć jak ^_^ a to nie jest takie trudne jak się wydaje. I też zależy od tego jaki jest to mebel i jak wykonany.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:39   #19
kmaczek12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

hej jesli brak Ci pomysłów lub potrzebujesz detali do wykończenia wnętrz, poradź sie naszych fachowców którzy wykonaja dla Ciebie każdy projekt pomysłu, reklama

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-10-28 o 16:33 Powód: link reklamowy
kmaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 14:17   #20
kasiapokala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Ja na twoim miejscu poszłabym jednak w jasne kolory, gdyż ciemne rzeczywiście mogą pomniejszać pokój. a żeby nie było zbyt monotonnie to możesz zamówić fototapetę na jedną ze ścian. w sklepach można znaleźć naprawdę ładne motywy, które są stonowane i eleganckie.
__________________
<ciach_reklama>
kasiapokala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:41   #21
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Do małego pokoju ciemnych ścian nie polecam. Optycznie pomniejszają pokój i po prostu nie wygląda to dobrze. Lepiej mieć jasne kolory na ścianach, a ciemniejsze dodatki. Pomyśl o połączeniu różu ( polecam delikatny błogi poranek) i szarości (np. sekretne spojrzenie). Pokój będzie przytulny, a kolory Cię nie przytłoczą. Dodatki mogą być wtedy w kolorze wrzosowym i np ciemnym szarym lub białym. Co do mebli, wiadomo, że kupuje się je w sklepach meblowych, ale warto poszukać też jakiegoś fajnego akcentu, np starego krzesła, fotela czy szafki i przerobić jakoś ciekawie. Pomalować, obić od nowa. To dodaje klasy.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 19:59   #22
Orchidea7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 42
Dot.: Jak urządzić mały pokój?

Na funpagu jednego z salonów meblowych znalazłam genialny ( według mnie ) pomysł urządzenia pokoju młodzieżowego - wrzucę link ze względu na zdjęcie - łóżko do schowania w szafie. Do tego akurat ładnie dobrane meble.
https://www.facebook.com/agatameblep...type=1&theater
Orchidea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-29 20:59:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.