Urząd Skarbowy a stypendium socjalne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 07:11   #1
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843

Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.


Nie znalazłam odpowiedniego działu do tego tematu, więc piszę tutaj, jako że ten jest najbardziej spokrewniony.

Mój tata pracuje za granicą, nie płaci podatków w Polsce. Dochody w US ma na 0 zł. . Chciałam napisać w formularzu, że w takim razie jest bezrobotny, ale tata powiedzial mi, że będą wtedy wymagać zaswiadczenia z urzedu pracy , ktorego mu nie wystawią, bo nie jest zarejestrowany jako bezrobotny.
Czyli w tym wypadku nie będę mogła udokumentować zarobków taty ani przedstawić im zaświadczenia że jest bezrobotny, tak ?
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 07:38   #2
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

nie wiem jak jest u Ciebie w formularzu, ale nie podaje się samej kwoty? wpisz dochód poprostu 0zł i dołącz zaświadczenie z US. Tak u mnie jest.
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 08:07   #3
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Jak to mu nie wystawią? U mnie na uczelni jest wymagane zaświadczenie z Urzędu Pracy, jeśli ktoś nie jest zarejestrowany to po prostu dostaje zaśw. z informacją że nie figuruje w rejestrze czy coś takiego, więc na pewno wystawią
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:20   #4
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Ale przecież twój ojciec nie jest bezrobotny, bo ma pracę za granicą. Możesz pobrać zaświadczenie z US i z urzędu pracy. I nie informować,że pracuje poza Polską. Wiedz jednak ,że jeśli wyjdą dochody Twojego ojca na jaw to będziesz musiała zwrócić nie należnie pobrane świadczenie wraz z odsetkami. a są uczelnie, które wyrzucają za takie oszustwo.

P.S.Poza tym jest to czyn karalny.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-09-28 o 15:33
alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:27   #5
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

U mnie na uczelni do socjalnego trzeba było przynosić zaświadczenie z up ,że jestem u nich zarejestrowany jako bezrobotny od wtedy i wtedy i zaświadczenie z US. Twojemu ojcu takiego zaświadczenia nie wystawią. Wystawią, może zaświadczenie, że jest u nich nie zarejestrowany. U mnie na uczelni takie zaświadczenie by nie przeszło chyba. A po drugie jak ktoś wyżej napisał twój ojciec ma dochody, więc pytanie czemu starasz się o socjalne?. Są osoby,którym dochód na osobę przekroczy np 20 zł i socjalnego nie dostaną, a mogą mieć gorszą sytuację materialną niż ty.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-09-28 o 15:28
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 17:19   #6
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

nigdy nie słyszałam, że potrzebne są zaświadczenia z UP... ale w każdej szkole może byc inaczej...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 15:24   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Cytat:
Napisane przez Matinne Pokaż wiadomość
Nie znalazłam odpowiedniego działu do tego tematu, więc piszę tutaj, jako że ten jest najbardziej spokrewniony.

Mój tata pracuje za granicą, nie płaci podatków w Polsce. Dochody w US ma na 0 zł. . Chciałam napisać w formularzu, że w takim razie jest bezrobotny, ale tata powiedzial mi, że będą wtedy wymagać zaswiadczenia z urzedu pracy , ktorego mu nie wystawią, bo nie jest zarejestrowany jako bezrobotny.
Czyli w tym wypadku nie będę mogła udokumentować zarobków taty ani przedstawić im zaświadczenia że jest bezrobotny, tak ?
Pracując za granicą trzeba wykazywać dochody w Polsce. Domyślam się, że tata tego nie robi, bo osoby pracujące za granicą mają takie przeświadczenie, że pracują tam i tam się rozliczają, a to błąd. Także na prawdę współczuję, jak to wyjdzie, bo karty są konrektne

Na uczelni nie radzę kombinować, wUS już w ogóle. Proponuję zadzwonić do działu styp. i zapytać, co w takiej sytuacji zrobić. Chociaż z drugiej strony jeden sznurek ciągnie drugi, odważna decyzja.
Kolejna sprawa, że Ty chcesz się starać o styp. socjalne (teraz juz rektora, bo socjalnego od roku nie ma), mając ojca pracującego za granicą i zarabiajacego więcej niżeli w Polsce, a inni nie mają takiej możliwości, bo np. młodym małżeństwom osoby studiującej do 26r.ż biorą dochody od rodziców. Paranoja
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 20:28   #8
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa, że Ty chcesz się starać o styp. socjalne (teraz juz rektora, bo socjalnego od roku nie ma)
jest normalnie stypendium socjalne, coś ci się chyba pomieszało.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 22:25   #9
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
jest normalnie stypendium socjalne, coś ci się chyba pomieszało.
Tak, chodziło mi o styp. naukowe, mój błąd.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 22:32   #10
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Urząd Skarbowy a stypendium socjalne.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Tak, chodziło mi o styp. naukowe, mój błąd.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.