Nowa galeria - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 20:21   #1
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11

Nowa galeria


Hej

mam pytanie do wszystkich osób, które tworzą biżuterię:

czy istnieje potrzeba stworzenia zupełnie nowej galerii internetowej, w której moglibyście/mogłybyście sprzedawać swoje prace?

Jeśli tak, chciałbym wiedzieć jakie cechy/funkcje/opcje powinna mieć, aby spełniała Wasze oczekiwania i stała się idealna zarówno dla artystów jak i klientów

Proszę o opinie i sugestie.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

żadnych propozycji?
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:26   #2
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Nowa galeria

Galerii jest mnóstwo... Ale nie wszystkie dobre...

A cechy tych dobrych to:
- najwyższej jakości prace,
- reklama,
- reklama,
- reklama,
- reklama...

Wtedy ma szansę funkcjonować...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:35   #3
ayumi88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zabrze/Poznań
Wiadomości: 710
Dot.: Nowa galeria

Nowa galeria,jeśli stałaby się dobrą,ciekawą i z jakimś poziomem,zawsze się przyda.
Tak jak Kamyk powiedziała-utrzymać poziom prac artystów i reklamować.Jest parę galerii,które są fajne,ale co z tego,jak nieznane.Poza tym,galeria powinna mieć fajny podział na kategorie,żeby klient miał szanse znaleźć to,czego szuka.No i jakiś przystępny panel-zarówno dla artysty jak i dla klienta.
ayumi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:54   #4
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Nowa galeria

Czy jest potrzebna to wątpię, bo robi się tłoczno. Chyba, że może zaproponować coś nowego. Reszta to kwestia reklamy, wiadomo, że każdy chce być tam, gdzie idzie sprzedaż.
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:08   #5
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Galerii jest mnóstwo... Ale nie wszystkie dobre...

A cechy tych dobrych to:
- najwyższej jakości prace,
- reklama,
- reklama,
- reklama,
- reklama...

Wtedy ma szansę funkcjonować...

Podpisuję się pod tym co napisał Kamyk.

Ale co ważniejsze - musi to być galeria, która będzie czymś świeżym, zaoferuje fajne rozwiązania, będzie mieć ciekawe pomysły na promowanie artystów i tak dalej.

Nie mam konkretnych pomysłów, ale żeby mnie to przyciągnęło to musi to być coś innego niż galerie które już istnieją. Łatwo nie będzie.

Ogólnie jest już wiele galerii i nie wiem czy jest sens zakładania kolejnej. Na prawdę musiałaby pobić wszystkie inne na głowę, a w każdym razie większość.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 22:36   #6
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

dzięki za wszystkie opinie troszkę to dało do myślenia... w sumie to chyba ciężko jest rozpocząć pracę takowej galerii, kiedy trzeba reklamować, a nie ma jeszcze wpływów ze sprzedaży

czekam na dalsze propozycje ;>
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 23:46   #7
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Nowa galeria

Od razu zaznaczam, że nie miałam nic wspólnego z żadną galerią (jeszcze ), ale moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem byłoby włączenie artystów w pracę galerii.
Tzn. np: właśnie promocja. Chyba każda biżuteryjka udziela się w różnych miejscach w necie, niekoniecznie dotyczących rękodzieła. Gdyby każda osoba zostawiła info o galerii na 2, 3 stronach to już byłoby dużo. Oczywiście to nie to samo, co płatna reklama, ale dla początkującej galerii byłoby to znacznie prostsze właśnie z racji braku dochodów na początku.

Nie wiem zresztą, tak mi to teraz do głowy przyszło, ale zupełnie się na tym nie znam, więc nie bijcie jeśli uważacie, że to głupie
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 00:43   #8
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
dzięki za wszystkie opinie troszkę to dało do myślenia... w sumie to chyba ciężko jest rozpocząć pracę takowej galerii, kiedy trzeba reklamować, a nie ma jeszcze wpływów ze sprzedaży

czekam na dalsze propozycje ;>
Rozkręcanie interesu ma to do siebie, że najpierw przeważnie trzeba zainwestować ;] Tak samo jak robiąc biżuterię trzeba kupić materiał. I nic od razu wielkiego, chyba, że ma się z góry kapitał .
Poza tym, nie każda reklama jest bardzo droga. No cóż, dobrze mieć eksperta od pozycjonowania, on przynajmniej wie, w co warto inwestować.

Myślę, że obecnie szanse ma taka galeria, której właściciele bardzo się do niej przyłożą i solidnie zainwestują Jest całe mnóstwo galeryjek, o których nikt nie słyszał.

A twórcy i tak reklamują swoje galerie, umieszczając linki na swoich blogach itepe.
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:15   #9
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
chyba ciężko jest rozpocząć pracę takowej galerii, kiedy trzeba reklamować, a nie ma jeszcze wpływów ze sprzedaży
Rzadko jest tak, że od razu ma się wielkie profity z własnej pracy. Trzeba zainwestować i cały czas pracować nad tym, aby były rezultaty. Wybijające się w tej chwili galerie właśnie tak to robią. Musi być widać, że właściciele galerii nad nią skaczą i głaszczą, wtedy artyści też bardziej dbają o taką galerię. Ważna jest też wg mnie współpraca między galerią a artystami. Osoby liczące się w tej branży nie będą sobie zawracać głowy galerią, która ich lekceważy. W takiej galerii będą tylko artyści raczej początkujący, którzy będą się cieszyć, że ktoś ich przygarnął. A początkujący mają początkujące prace i niezbyt dochodowe.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:46   #10
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Nowa galeria

Do tego, co napisała Kamyk dodam jeszcze przyjazny panel użytkownika (twórcy wystawiającego prace) z możliwością edycji i jak najłatwiejszym dodawaniem prac (mam porównanie w 2 galeriach i naprawdę są duuuuuże różnice).
Poza tym z punktu widzenia klienta istotne są jak najbardziej rozbudowane możliwości wyszukiwania. I mnóstwo pasji, życzliwości i cierpliwości do upierdliwych klientów i twórców

Wg mnie idealna galeria byłaby połączeniem Modnej (szczególnie panel użytkownika) z ArsNeo/AleLadne (szczególnie wyszukiwanie) Ale coś takiego stworzyć będzie baaaaardzo, bardzo ciężko.
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:06   #11
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Nowa galeria

Ja obstaję przy klienteli Znaczy, obsługa od strony klienta też musiałaby być mega łatwa, przyjemna szybka. Jeśli sprzedaż idzie dobrze, to projektanci są w stanie przeżyć każdy panel ;D
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 10:31   #12
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Nowa galeria

To w takim razie ja chyba jestem mocno wybredna
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 13:00   #13
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
To w takim razie ja chyba jestem mocno wybredna
Ok, w takim razie, jeśli jesteś mocno wybredna, to może w wolnej chwili napisz co by Cię zadowalało w 100%, chciałbym poznać najbardziej wygórowane wymagania.

Tworząc nową galerię dobrze jest posłuchać uwag, które mogą przyczynić się do tego, że będzie ona idealna dla dwóch stron klientów i artystów.

Z tego co widzę artyści też chętnie reklamują galerie, w których sprzedają, to duży plus.

Ja również mam kilka pomysłów na to, by uatrakcyjnić nowy portal i może coś z tego będzie, okaże się w najbliższym czasie

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

i jeszcze prośba napiszcie które są to te małe i nieznane, ale fajne galerie
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 13:34   #14
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
To w takim razie ja chyba jestem mocno wybredna
Ja pracuję w takim miejscu, gdzie codziennie trzeba walczyć z "technologią". Więc żaden panel mnie nie zrazi ;D
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:13   #15
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Nowa galeria

Przede wszystkim dodawanie pracy powinno być jak najbardziej optymalne i szybkie - 1 strona, jak najmniej pól. I możliwość edycji prac po dodaniu, usuwania oraz najlepiej by było, gdyby była również możliwość blokowania prac (np. gdy daję pudełko z moją biżuterią koleżance i nie mam kontroli nad swoimi pracami).

Aha, no i oczywiście im niższa prowizja galerii, tym lepiej

A co do reklamy - niestety na rynku jest już kilka dobrych galerii, które mają wyrobioną markę, więc sama "poczta pantoflowa" raczej będzie niewystarczająca i chyba trzeba się liczyć z dużymi kosztami na reklamę.
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:20   #16
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

myślę, że wystarczy znać się na reklamie i pozycjonowaniu, wtedy nie ma mowy o dużych kosztach jedynie można mówić o poświęceniu swojego czasu.

Lecz domyślam się, iż więcej czasu się poświęci, tym lepsze będą efekty :P

Jeśli chodzi o prowizje, to myślę, że prowizja może być mniejsza, gdy prace wystawiane w galerii będą w wyższej półki i bardziej ekskluzywne, za czym idzie wyższa cena, lecz czym jest wysoka cena przy pięknych i niepowtarzalnych rękodziełach
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 16:10   #17
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Nowa galeria

Ja dodam od siebie, że galeria, która przestrzega regulaminu też będzie miała większe szanse na rozówj.. Ostatnio Imprese (nie pamiętam pisowni, przepraszam) się posypało, Wyglęgarnia o wiele wcześniej, a póki co z administracji Modnej jestem zadowolona wręcz ujemnie.

Później panel - powinien być czytelny i łatwy dla kupujących i sprzedających oraz "pomagajacy", czyli np kontakt sprzedającego z klientem.

Dobra reklama, różnorodność prac i technik, by jak najwięcej osób przyciągnąc.

Przyjemna szata graficzna.

Wiele, wiele drobnych rzeczy, które mają ogromny wpływ na całość...
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 09:55   #18
sferis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Nowa galeria

Ja uważam, że ważne jest też to żeby było alfabetyczne wyszukiwanie artystów, i / albo jak w modnej czym więcej prac masz tym wyżej jesteś, to dobre i dla artystów i klientów- nie trafiają na kilkanaście osób które mają po jednej pracy.
sferis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 16:50   #19
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

jeśli chodzi o to... "im wiecej prac tym wyzej" - niewiem czy to dobry pomysl... z jednej strony tak z drugiej nie...

ale alfabetycznie chyba jak najbardziej ok
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 17:37   #20
kassia27
Raczkowanie
 
Avatar kassia27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: moje własne miejsce:)
Wiadomości: 451
GG do kassia27
Dot.: Nowa galeria

dla mnie utrudnieniem jest gdy chcę obejrzeć sobie dzieła artystów tworzących w wire-wrapping (np) a niestety nie ma takiej możliwości by wybrać technikę w jakiej został stworzony biżut to mi się nie podoba i miło by było gdyby mozna było zawężać krąg swych poszukiwań poprzez wyszukiwarkę pod każdym kątem

co do prac aby były na wyższym poziomie (cenowym również) to też dość dobry pomysł. jak dla mnie.
__________________
AngelDesign
kassia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 18:44   #21
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez kassia27 Pokaż wiadomość
dla mnie utrudnieniem jest gdy chcę obejrzeć sobie dzieła artystów tworzących w wire-wrapping (np) a niestety nie ma takiej możliwości by wybrać technikę w jakiej został stworzony biżut to mi się nie podoba i miło by było gdyby mozna było zawężać krąg swych poszukiwań poprzez wyszukiwarkę pod każdym kątem

co do prac aby były na wyższym poziomie (cenowym również) to też dość dobry pomysł. jak dla mnie.
W modnej i arsneo można. W pakamerze trzeba trafić w taga. Niektórzy twórcy podpisują wire-wrapping, niektórzy wire wrapping
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 20:37   #22
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

a powiedzcie jeszcze jaka prowizja jest do zniesienia dla artystow, a jakiej lepiej nie przekraczać bo odstrasza?

zastanawiam się ponieważ nie moze być zbyt niska... z czym wiążą się prawne historie, podatki itd.. ale nie zbyt wysoka.. z czym wiąże się klient :P:P:P
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 21:31   #23
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
a powiedzcie jeszcze jaka prowizja jest do zniesienia dla artystow, a jakiej lepiej nie przekraczać bo odstrasza?

zastanawiam się ponieważ nie moze być zbyt niska... z czym wiążą się prawne historie, podatki itd.. ale nie zbyt wysoka.. z czym wiąże się klient :P:P:P
Zwykle jest to 30% i to rozsądna prowizja, moim zdaniem. O ile galeria inwestuje w reklamę i rozwój, a nie tylko pobiera ją za sam fakt, że istnieje. 50% to już stanowczo za dużo. Prowizja doliczana do ceny, a nie odliczana od wartości sprzedaży - to też różnica

A ze 'zbyt niską' nie wiążą się żadne prawne historie Nie wolno sprzedawać czegoś po cenie zakupu lub poniżej ceny zakupu (tu chodzi o te wszystkie hipermarkety i ich praktyki maksymalnego obniżania cen), ale nikt galerii nic nie zrobi, jeżeli zechce pobierać powiedzmy 10% i zarobi tym na podatki Prowizja to tak naprawdę to, ile galeria chce zarabiać biorąc pod uwagę podatki i wydatki plus rozsądek i szacunek dla zarówno artystów jak i klientów.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:49   #24
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Dzięki za uwagi.

Poproszę o dalsze wskazówki
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:58   #25
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Nowa galeria

A moim zdaniem na nową galerię nie bardzo już jest miejsce (na razie), zwłaszcza a segmencie "ekskluzywnym" i pchanie się teraz do zakładania galerii to słaby pomysł. Brocante ledwo przędzie, nowa Olissimaart, czy jakoś tak, w sumie nawet nie zaczęła, Ars Neo daje sobie ładnie radę, ale wykładają na reklamę jakąś mega kasę. No i słabo z ilością ludzi robiących jakieś bardziej skomplikowane prace - wydaje mi się, że po prostu nie ma ich aż tyle żeby "obstawić" wiele galerii, bo widać wszędzie te same twarze i często puste ekspozycje. No i Trendy i tak przechwytuje co zdolniejszych, którzy zaczynają pokazywać prace na jakimś wyższym poziomie.
Galerii z "niższej" półki też się naroiło strasznie, ale tam może jest miejsce bo i większa dynamika. W każdym razie wydaje mi się, że jest taka sytuacja, że jak się chce wchodzić na rynek trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba walczyć o ludzi, wygryzać się wzajemnie, reklamować bardzo ostro itd. bo to już nie jest tak, że jak się założy galerię to ludzie przyjdą i klienci też sami z siebie. Szanse, cały czas zaznacza, że moim zdaniem, miałaby galeria jakoś wyprofilowana, tematyczna (bardziej niż "sprzedajemy biżu unikalną, najwyższej jakości" albo "sprzedajemy wszytsko co się sprzeda") i nastawiona też na klientów zagranicznych z wersją anglojęzyczną.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 14:04   #26
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Nowa galeria

"i nastawiona też na klientów zagranicznych z wersją anglojęzyczną."

To uważam jest super pomysł.
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 14:09   #27
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
A moim zdaniem na nową galerię nie bardzo już jest miejsce (na razie), zwłaszcza a segmencie "ekskluzywnym" i pchanie się teraz do zakładania galerii to słaby pomysł. Brocante ledwo przędzie, nowa Olissimaart, czy jakoś tak, w sumie nawet nie zaczęła, Ars Neo daje sobie ładnie radę, ale wykładają na reklamę jakąś mega kasę. No i słabo z ilością ludzi robiących jakieś bardziej skomplikowane prace - wydaje mi się, że po prostu nie ma ich aż tyle żeby "obstawić" wiele galerii, bo widać wszędzie te same twarze i często puste ekspozycje. No i Trendy i tak przechwytuje co zdolniejszych, którzy zaczynają pokazywać prace na jakimś wyższym poziomie.
Galerii z "niższej" półki też się naroiło strasznie, ale tam może jest miejsce bo i większa dynamika. W każdym razie wydaje mi się, że jest taka sytuacja, że jak się chce wchodzić na rynek trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba walczyć o ludzi, wygryzać się wzajemnie, reklamować bardzo ostro itd. bo to już nie jest tak, że jak się założy galerię to ludzie przyjdą i klienci też sami z siebie. Szanse, cały czas zaznacza, że moim zdaniem, miałaby galeria jakoś wyprofilowana, tematyczna (bardziej niż "sprzedajemy biżu unikalną, najwyższej jakości" albo "sprzedajemy wszytsko co się sprzeda") i nastawiona też na klientów zagranicznych z wersją anglojęzyczną.
myślę, że tutaj nie masz racji (bez obrazy )... że lepiej sobie dać spokój, ponieważ z takim podejsciem świat nie rozwijałby się, tylko stał dalej w miejscu... ja nie mowię o założeniu galerii, która będzie kopią tych dotychczasowych, moim celem jest cos zupełnie innego co zaskoczy i artystów i klientów i każdy będzie z miłą chęcią tam zaglądać

Szczerze przyznam, że tylko czekałem na kogoś kto napisze "odpuść sobie" no i się doczekałem.

jeśli chodzi o grubą kasę na reklamę.. nie trzeba wykładać grubej kasy na nią.. żeby zadziałać trzeba tylko troszkę pomyśleć i się na tym znać.. podobnie z pozycjonowaniem itd... no ale ok, jeśli robi to jakiś amator to rzeczywiście.. przyznaję racje :P

Może wypowiesz się również w kwestii prowizji? jaka Ciebie nie odstrasza?
__________________
Czy istnieje potrzeba stworzenia nowej - idealnej galerii wyrobów handmade? Dorzuć swoją opinię!

Edytowane przez aksamitnie
Czas edycji: 2009-08-12 o 14:11
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:01   #28
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Nowa galeria

Ciekawe, że z całej mojej długiej wypowiedzi wychwyciłaś tylko to, że napisałam, że pchanie się teraz do zakładania galerii to zły pomysł, a już całej reszty odnośnie tego co moim zdaniem mogłoby się sprawdzić nie zauważyłaś. Widocznie bardzo chciałaś usłyszeć "odpuść sobie" (którego nota bene ja nie napisałam).

Nie wiem jaką masz wiedzę jeśli chodzi o marketing itd. (owszem, czasem wystarczy po prostu mieć pomysł) i szczerze życzę Ci powodzenia, ale "od zera do milionera" zdarza się rzadko (choć oczywiście żeby mieć szanse trzeba próbować). Akurat jestem w takiej sytuacji, że dostałam zaproszenia od każdej z tych powstałych niedawno galerii i stąd wiem, że każda z nich zapowiadała się, że będzie kompletnie unikalna, zupełnie inna niż wszystkie i w ogóle ach i och, no a są po prostu galerie - jedne działają lepiej, inne gorzej, ale Ameryki żadna nie odkryła. Obyś miała faktycznie jakiś przełomowy pomysł bo wtedy moim zdaniem masz szanse na sukces, a nie po prostu bycie kolejną, średnio działającą galerią bez wsparcia tradycyjną reklamą (no chyba, że Ci nie zależy na niczym więcej). Można próbować reklamować się od strony eventowej, zrobić wielkie wejście, czy wymyślić coś tam jeszcze innego, stawiać na PR, który w sensie dosłownym jest tańszy.
Z tego co piszesz można wnioskować, że znasz się świetnie na marketingu, reklamie, pozycjonowaniu i kilku innych rzeczach, lub też masz specjalistów od tego, którzy oczywiście pracują za darmo, no albo wygrałaś w totka, ale wtedy co za problem reklamować się w zwyczajny sposób.

Co do prowizji - dla mnie np. 30% to za dużo. Jestem np. w Pace, która ma taką prowizję, ale wystawiam tam baardzo mało, bo po prostu te 30% mnie odstrasza. Taka prowizja jest za duża zwłaszcza przy drogich przedmiotach. Dla mnie optymalne jest rozwiązanie "20% lub mniej" w zależności np. od wielkości sprzedaży albo tego czy ktoś ma działalność gospodarczą (oczywiście dla osób z dg mniejsza prowizja - przy okazji można się przysłużyć wzrostowi uczciwości społeczeństwa ).
I tyle ode mnie Większą ilością pomysłów nie będę się dzielić bo sama myślę o założeniu galerii, ale to dopiero za kilka lat, jak sobie wyrobię markę i takie tam. Zresztą myślę o takiej właśnie profilowanej i nastawionej na klientów spoza Polski.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:04   #29
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Nowa galeria

Po części zgadzam się ze Smoczkiem. Jest ciasno i wybicie się może stanowić problem. Wiem też, że dużo lepszych osób jest już w lepszych galeriach i nie wiem na ile chciałoby/znalazło czas na "obrobienie" kolejnej. Wiem po sobie,że nie podjęłabym współpracy z nową galerią jak na razie, ponieważ nie ma sensu rozdrabniać się jeszcze bardziej. Ale próbuj , mam nadzieję,że coś ciekawego się urodzi.

Na prawdę musiałabyś uderzyć z "cudami na kiju".

Anglojęzyczna wersja - jak najbardziej. Aktualnie nie mamy takiej galerii i myślę,że taka opcja była by ogromnym atutem.

O. I marka. Myślę,że dużo robi też to kto zakłada galerię. Osoba znana w środowisku może wpływać pozytywniej na wizerunek galerii.

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2009-08-12 o 15:07
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:10   #30
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Nowa galeria

Tylko z tą galerią anglojęzyczną rodzi się problem z księgowością. Trzeba mieć kasę na księgowego albo samemu znać się na tym bardzo dobrze, bo tam się rodzą te wszystkie różnice kursowe, vaty nie vaty różnej maści i inne radości, ale ogólnie dziwę się, że żadna galeria się tego nie podjęła.

edit: widzę, że się z Moniką rozumiemy Z tą marką zwłaszcza - wydaje mi się (wydaje mi się jest tu wyrażeniem kluczowym ), że zupełnie inaczej klienci odbierają galerię, którą prowadzi osoba sama będąca mistrzem w tworzeniu biżuterii niż ktoś tam, kto chce po prostu zarobić na tym, że inni robią ładne rzeczy. Np sprzedając u Izy Malczyk wiem, że ona wie o co chodzi po prostu i renomą swojej osoby przyciąga klientów.

Edytowane przez smoczek
Czas edycji: 2009-08-12 o 15:14
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.