OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 08:25   #2251
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
Ok, ale ręcznika papierowego nie zmoczę gorącą czy zimną wodą
Ja bym nie była tak przepisowa, że jak OCM to tylko szmatka a jak szmatka to tylko muślinowa

Ciepło szmatki ma służyć temu że otwierasz pory - zamiast tego po nałożeniu oleju możesz skoczyć pod ciepły prysznic i pory też się otworzą.
a zamiast zamykania porów poprzez przyłożenie zimnej szmatki - ochlapać twarz zimną wodą, a później osuszyć buzię i ściągnąć nadmiar oleju za pomocą jednorazowego ręcznika papierowego.

Jeśli wolisz wersję ze swoim ręcznikiem to używaj go nadal ale bądź ostrożna!! jeśli podrapiesz twarz to wcale jej nie pomożesz, a przecież o to chodzi w OCMie. Ja sama mam bawełniane szmatki (bo aktulanie w ogóle testuję metodę czy się u mnei sprawdzi, później zainwestuje pewnie w te cuda delikatne jak puch) wybrałam takie, które w dłoni wydawały mi się miękkie i super idealne na podrażnioną twarz. Guzik prawda - drapią (może nie tak strasznie, ale zawsze) obchodzę się z nimi naprawdę ostrożnie, żeby podrażnić cery.

w OCMie trzeba otworzyć pory, wyciągnąć sebum, zamknąć pory i przy tym pomasować sobie buzie - jakimi środkami to osiągniesz - to już pozostawiam Tobie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzieki Kupie ten co polecasz, a znajac zycie wpadne w manie i bede po czasie testowac rozne mieszanki Ciekawe ile tej rycyny w sobie ma. Czy jest sens wlewac dodatkowo do niego olejek rycynowy? Chyba, ze zrobie to, ale w malym stezeniu. Teraz moja cera przechodzi jakies katusze, straszna sie zrobila , a byly tylko 3 dni upalu Tak mysle, ze to od kremu soraya z filtrem. Powychodzily mi zaskorniki, nowe niespodzianki, cera jest tlusta na czole nosie i brodzie No, ale musze sie smarowac filtrem
hehe! witamy w klubie!
zapewniam Cie wpadniesz w manię szybciej niż Ci się wydaje!
Swoją przygodę zaczełam niewinnie od olejków do twarzy (od tak - z ciekawości) robiłam z nich różne serum, dodawałam do kremów. Później zaczeło się olejowanie włosów i przygoda (oczywiście z ol. rycynowym) a teraz natrafiłam na OCM. Długo czekałam żeby przetestować metodę, bo mam problemy ze skórą i nie chciałam stosować OCMu na aktywne zmiany i stany zapalne na twarzy - ale udało się

olejek z alterry ma wysoko tę rycynę, więc procentowo jest jej dużo. To czy należy dodawać do niej jeszcze tego oleju to musisz ocenić sama. Najpierw spróbuj może bez skoro masz skórę skłonną do przesuszeń i podrażnień. Osobiście nigdy nie używałam alterry do OCMu, ale dziewczyny z wizażu i YT tak - w większości są zadowolone.

Ja jestem olejową maniaczką, więc miałam z czego mieszać miksturkę. Ale jestem pewna że i Ty znajdziesz coś w kuchni, bo to w końcu stamtąd można wyciągnąć najlepsze naturalne kosmetyki
Taka mieszanka ze spożywczych olejów jest dobra na tyle, że jeśli Ci nie posłuży na twarz i tak zużyjesz w kuchni

Osobiście jestem zwolenniczką mieszania własnych miksturek. Obserwacja skóry co jak na nią działa daje nam wiedzę jak się z nią obchodzić. Swoją skórę znam już jako tako, ale nie mam tak mieszanej jak Ty, więc nie mogę Ci doradzić co zmieszać. Jeśli zdecydujesz się na domową miksturkę to nie dodawaj na początek za dużo rycyny - ok 20% wystarczy (ja mam 10%) jako olej bazowy wybierz coś lżejszego, taki który nie zapcha Ci porów. Oliwa z oliwek może być dość "tępa" w zmywaniu (zwłaszcza, że olej rycynowy też jest gęsty) ale już jakiś olej słonecznikowy (tylko nie taki zwykły kujawski, ale coś z wyższej półki - nierafinowany i zimnotłoczony - jakość oleju jest ważna!) czy olej lniany (tylko on może lekko wysuszyć), albo z jakiś orzechów np: arachidowych, włoskich.

Na początek zrób niewielką ilość mieszanki żebyś mogła ew. po obserwacjach zmienić sobie proporcje. Mieszankę przygotuj najlepiej w szklanej ciemnej buteleczce, jak nie masz to nie koniec świata! tylko trzymaj w szafce, bo światło działa nie korzystnie na niektóre oleje.

a jak wolisz kupić gotową mieszankę z alterry to kup i już jeśli nie będzie oczyszczał wystarczająco do odlej w inną buteleczkę i dodawaj sobie oleju rycynowego.
baw się dobrze te 10 min tylko dla siebie wieczorem jest u mnie chwilą na którą czekam cały dzień . Jeśli u mnie metoda się sprawdzi to dokupuje jakiś olejek eteryczny z naturalnych składników, co by już w ogóle piękną i pachnącą pozostać

PS: filtru nie omijaj, ew. skoro ten zapycha to może przydałby się jakiś lżejszy krem o odpowiednim faktorze?
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:34   #2252
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
No i jest! wczoraj pierwszy raz używałam OCM. Czekałam aż przygaszą mi się wszystkie stany zapalne na skórze i moje bolące podskórne pryszcze będą już trochę zagojone. Czekałam, czekałam i się doczekałam - teraz mogę spokojnie używać tej metody

Używałam mieszanki (mniej wiecej - na oko)
10% - olejek rycynowy
30% - olej tamanu (dodałam, ponieważ jest to wymarzony olej dla zmian trądzikowych - często go używałam punktowo)
60% - olej lniany (dodałam bo miałam pod ręką, wolałam coś lżejszego niż oliwa z oliwek, a olej rzepakowy mnie nie przekonywał :P)
(...)
Nie za dużo tego tamanu?


Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
Robię OCM dopiero 2 raz, mieszanką ok10% ryconowego i reszta kokosowego, ale mam ściągniętą i lekko wysuszona od tego twarz, więc po myciu nakładam jeszcze olej kokosowy. Można tak robić? A poza tm nie mam narazie żadnych ściereczek i używam zwykłego ręcznika, staram się nie trzeć twarzy, ale chyba i tak jest za ostry i to od tego, bo twarz lekko szczypie...nie wiem czy mnie nie zapcha. Mam cerę mieszaną, skłonność do zaskórników, ale większych problemów ze skórą nie mam. Myślałam, że OCM wyciągnie mi zaskórniki, ale niestety nie zniknęły, chociaż pory są ściągniete i dużo mniej widoczne. Zobaczę za ok.2 tygonie jak ta metoda się u mnie sprawdzi, ale chyba doleje jeszcze kokosa do mieszanki, no chyba, że to on tak wysusza...
A poza tym trochę się boję tej metody, bo mam skonność do wypieków, moja skóra tak właśnie reaguje na zmiany temperatury i nie wiem czy jeszcze bardziej jej nie rozchieję pod tym względem. Chociaż wody używam wcale nie akiej ciepłej, przez co znowuż nie wiem, czy wykonuję OCM poprawnie
Wybrałaś sobie najgorszy możliwy olej. Jeśli masz skłonność do zaskórników to po kokosowym na pewno będziesz mieć ich więcej - jest bardzo komedogenny.

Jeśli twoja cera tak reaguje na zmiany temperatury to musisz tę metodę dostosować do siebie. Dziewczyny tu wiele razy pisały swoje sposoby na OCM z cerą naczynkową. Poczytaj i coś podłap.


Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzieki Kupie ten co polecasz, a znajac zycie wpadne w manie i bede po czasie testowac rozne mieszanki Ciekawe ile tej rycyny w sobie ma. Czy jest sens wlewac dodatkowo do niego olejek rycynowy? Chyba, ze zrobie to, ale w malym stezeniu. Teraz moja cera przechodzi jakies katusze, straszna sie zrobila , a byly tylko 3 dni upalu Tak mysle, ze to od kremu soraya z filtrem. Powychodzily mi zaskorniki, nowe niespodzianki, cera jest tlusta na czole nosie i brodzie No, ale musze sie smarowac filtrem
Żadna metoda oczyszczania nie będzie skuteczna jeśli non stop w dzień będzie cię coś zapychać. Sprawdź, czy to na pewno filtr i jeśli tak to wymień go na odpowiedni dla swojej cery (np. SVR czy inny). Dopiero wtedy ma to jakiś sens.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:49   #2253
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Nie za dużo tego tamanu?


Kurcze, nie wiem czy za dużo. Mówiąc szczerze to została mi reszta tego oleju i chciałam go wykorzystać, bo planuję zakup świeżej porcji. Mieszanki wyszło mi ok 10ml może było tam 25-30% tamanu.

Są jakieś powody dla których powinnam dodawać go mniej? często stosowałam go w stężeniu 100% na całą twarz, albo punktowo. Dobrze mi robił więc się nie zastanawiałam. Zwrócę uwagę na to stężenie!
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:57   #2254
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
Ok, ale ręcznika papierowego nie zmoczę gorącą czy zimną wodą
Możesz robić OCM za pomocą 'parówki' tzn. wlać wrzątek do miski i trzymać nad nią twarz, co jakiś czas wklepując olej w chusteczkę/papierowy ręcznik.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:16   #2255
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Możesz robić OCM za pomocą 'parówki' tzn. wlać wrzątek do miski i trzymać nad nią twarz, co jakiś czas wklepując olej w chusteczkę/papierowy ręcznik.
Boję się parówek i ich zbyt wysokich temperatur dla mnie. Szukałam dzisiaj "na mieście" ściereczek muślinowych, w różnych galeriach itp, ale nic nie znalazłam w Rossmanie jedynie był ręcznik z mikrofibry, ale duży , więc narazie pozostanę przy swocih malutkich zwykłych frotowych ręcznikach.
Nie wiem czy sobie "Wkręcam", ale widzę juz po drugim OCM efekty, zaskórniki nie zniknęły, ale pory wydają sie dużo mniejsze, zmarszczki mimiczne mi się wygładziły i mam jakąś bardziej promienną cerę. Nie nałożyłam podkłądu i bardzo dobrze się czuję, mam wyrównany koloryt skóry i ogólne cera wygląda bardzo ładnie, nie odczuwam potrzeby maskowania jej fluidem.
A olej kokosowy musi każdego zapychać? Bo używam go od tygodnia jako kremu i jednak zauważyłam, że mnie nie zapchał...wręcz stan skóry sie poprawił, poznikały drobne wypryski, przebarwienia itp, ale to też może zasługa tego, że przestałam używać (półtłustych moim przypadku) kremów i rzadziej się maluję.
Nie znałam innej metody OCM niz tej ze ściereczkami :P to przyuważyłam na ilmiku na YT i myślałam, że to jedyna metoda. Pewnie spróbuje innych, ale narazie to mi odpowiada. Zużyję buteleczkę rycyna+kokos i spróbuuę z innym olejem. Póki co kokosie się zakochałam, kladę go również na włosy i ciało i jestem bardzo zadowolona z efektów. Przykro sie dowiedzieć, że zapycha , bo nie chciałabym zrezygnować ze smarowania nim twarzy, gdyż poki co mi służy, zobaczymy z czasem....
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:21   #2256
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość



Kurcze, nie wiem czy za dużo. Mówiąc szczerze to została mi reszta tego oleju i chciałam go wykorzystać, bo planuję zakup świeżej porcji. Mieszanki wyszło mi ok 10ml może było tam 25-30% tamanu.

Są jakieś powody dla których powinnam dodawać go mniej? często stosowałam go w stężeniu 100% na całą twarz, albo punktowo. Dobrze mi robił więc się nie zastanawiałam. Zwrócę uwagę na to stężenie!
"W stanie nierozcieńczonym zaleca się go stosować punktowo na wypryski, zmiany chorobowe skóry, drobne skaleczenia, poparzenia i blizny. W pozostałych przypadkach fitoterapeuci zalecają stosowanie oleju tamanu w rozcieńczeniu do 50% z innymi olejami, gdyż już w stężeniu 5-20% olej ten wykazuje intensywne działanie"

Na całą twarz to ja bym go solo nie dawała. W dużych stężeniach (ok 50%) co jakiś czas ewentualnie. A OCM będziesz stosowała codziennie więc myślę że 10% wystarczy, bo "już w stężeniu 5-20% olej ten wykazuje intensywne działanie"

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
Boję się parówek i ich zbyt wysokich temperatur dla mnie. Szukałam dzisiaj "na mieście" ściereczek muślinowych, w różnych galeriach itp, ale nic nie znalazłam w Rossmanie jedynie był ręcznik z mikrofibry, ale duży , więc narazie pozostanę przy swocih malutkich zwykłych frotowych ręcznikach.
Nie wiem czy sobie "Wkręcam", ale widzę juz po drugim OCM efekty, zaskórniki nie zniknęły, ale pory wydają sie dużo mniejsze, zmarszczki mimiczne mi się wygładziły i mam jakąś bardziej promienną cerę. Nie nałożyłam podkłądu i bardzo dobrze się czuję, mam wyrównany koloryt skóry i ogólne cera wygląda bardzo ładnie, nie odczuwam potrzeby maskowania jej fluidem.
A olej kokosowy musi każdego zapychać? Bo używam go od tygodnia jako kremu i jednak zauważyłam, że mnie nie zapchał...wręcz stan skóry sie poprawił, poznikały drobne wypryski, przebarwienia itp, ale to też może zasługa tego, że przestałam używać (półtłustych moim przypadku) kremów i rzadziej się maluję.
Nie znałam innej metody OCM niz tej ze ściereczkami :P to przyuważyłam na ilmiku na YT i myślałam, że to jedyna metoda. Pewnie spróbuje innych, ale narazie to mi odpowiada. Zużyję buteleczkę rycyna+kokos i spróbuuę z innym olejem. Póki co kokosie się zakochałam, kladę go również na włosy i ciało i jestem bardzo zadowolona z efektów. Przykro sie dowiedzieć, że zapycha , bo nie chciałabym zrezygnować ze smarowania nim twarzy, gdyż poki co mi służy, zobaczymy z czasem....
Nie, nie musi każdego, ale napisałaś że masz skłonność do zaskórników. Ja mam i zapycha mnie prawie wszystko więc olej kokosowy na twarzy nawet mi przez myśl nie przechodzi. Więc może nie masz faktycznie "skłonności do zaskórników"? Każdego coś tam może zapchać i każdy jakieś tam zaskórniki czy wągry ma lub miał. To nie znaczy że ma się "skłonność".

I jak ci służy to używaj, ale zwracaj uwagę co się dzieje, szczególnie za ok miesiąc (mnie np. kremy po 2 tygodniach potrafiły dobić, każdy może mieć inny czas na to zapchanie)
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-05-02 o 09:23
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:53   #2257
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
jutro wstapie do Rossmanna i kupie sobie jakis olejek altery albo babydream.Bede testowac.

Altery jaki byscie polecaly do cery mieszanej, wrazliwej?

No i jeszcze jakies sciereczki musze gdzieś dorwac.


zobacz co wynalazłam!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2235

co prawda analiza jest bardziej pod kątem stosowania na włosy, ale masz rozszyfrowane te wszystkie dziwne łacińskie nazwy

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
A olej kokosowy musi każdego zapychać? Bo używam go od tygodnia jako kremu i jednak zauważyłam, że mnie nie zapchał...wręcz stan skóry sie poprawił, poznikały drobne wypryski, przebarwienia itp, ale to też może zasługa tego, że przestałam używać (półtłustych moim przypadku) kremów i rzadziej się maluję.


Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Nie, nie musi każdego, ale napisałaś że masz skłonność do zaskórników. Ja mam i zapycha mnie prawie wszystko więc olej kokosowy na twarzy nawet mi przez myśl nie przechodzi. Więc może nie masz faktycznie "skłonności do zaskórników"? Każdego coś tam może zapchać i każdy jakieś tam zaskórniki czy wągry ma lub miał. To nie znaczy że ma się "skłonność".

I jak ci służy to używaj, ale zwracaj uwagę co się dzieje, szczególnie za ok miesiąc (mnie np. kremy po 2 tygodniach potrafiły dobić, każdy może mieć inny czas na to zapchanie)


dokładnie jak napisała tenebra: jeśli Ci służy to poobserwuj swoją skórę.
olej kokosowy rzeczywiście uchodzi za jeden z bardziej komedogennych mazideł, ale ma bardzo wysoką zawartość kwasu laurynowego, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne.
Nie wszystkich musi zapychać. Ja czasem smaruje sobie nim buzię i nie zauważyłam żeby mnie zapychał. Jednak na wszelki wypadek robię to od czasu do czasu.

Za to na końcówki włosów używam prawie przed każdym myciem, a coraz częściej zdarza mi się użyć go po myciu na mokre włosy (bardzo bardzo mało, żeby ich nie obciążyć, no i nie nakładam już wtedy przed) super działa na moje ultra suche końcówki.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
"W stanie nierozcieńczonym zaleca się go stosować punktowo na wypryski, zmiany chorobowe skóry, drobne skaleczenia, poparzenia i blizny. W pozostałych przypadkach fitoterapeuci zalecają stosowanie oleju tamanu w rozcieńczeniu do 50% z innymi olejami, gdyż już w stężeniu 5-20% olej ten wykazuje intensywne działanie"

Na całą twarz to ja bym go solo nie dawała. W dużych stężeniach (ok 50%) co jakiś czas ewentualnie. A OCM będziesz stosowała codziennie więc myślę że 10% wystarczy, bo "już w stężeniu 5-20% olej ten wykazuje intensywne działanie"


Rzeczywiście nie smarowałam całej twarzy olejem tamanu codziennie. Następnym razem dodam już mniej.

dzięki za uwagę!

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-05-04 o 09:31
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 11:04   #2258
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość

Nie, nie musi każdego, ale napisałaś że masz skłonność do zaskórników. Ja mam i zapycha mnie prawie wszystko więc olej kokosowy na twarzy nawet mi przez myśl nie przechodzi. Więc może nie masz faktycznie "skłonności do zaskórników"? Każdego coś tam może zapchać i każdy jakieś tam zaskórniki czy wągry ma lub miał. To nie znaczy że ma się "skłonność".

I jak ci służy to używaj, ale zwracaj uwagę co się dzieje, szczególnie za ok miesiąc (mnie np. kremy po 2 tygodniach potrafiły dobić, każdy może mieć inny czas na to zapchanie)
Wydaje mi się, że mam skłonność, zwłaszcza na nosie mam sporo, czoło broda też, ale mniej. Podkłady albo kremy mnie zapychają..ostatni krem z Zaji +25 wygładzający półtłusty zapchał mnie właśnie po ok 2 tyg.nieźle mnie wysypało, a o porach nie wspomnę, a teraz własnie po oleju jest o niebo lepiej, chociaż używam go w minimalnych ilościach, zwłaszcza na policzki i okolice oczu
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:31   #2259
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Ja bym nie była tak przepisowa, że jak OCM to tylko szmatka a jak szmatka to tylko muślinowa

Ciepło szmatki ma służyć temu że otwierasz pory - zamiast tego po nałożeniu oleju możesz skoczyć pod ciepły prysznic i pory też się otworzą.
a zamiast zamykania porów poprzez przyłożenie zimnej szmatki - ochlapać twarz zimną wodą, a później osuszyć buzię i ściągnąć nadmiar oleju za pomocą jednorazowego ręcznika papierowego.

Jeśli wolisz wersję ze swoim ręcznikiem to używaj go nadal ale bądź ostrożna!! jeśli podrapiesz twarz to wcale jej nie pomożesz, a przecież o to chodzi w OCMie. Ja sama mam bawełniane szmatki (bo aktulanie w ogóle testuję metodę czy się u mnei sprawdzi, później zainwestuje pewnie w te cuda delikatne jak puch) wybrałam takie, które w dłoni wydawały mi się miękkie i super idealne na podrażnioną twarz. Guzik prawda - drapią (może nie tak strasznie, ale zawsze) obchodzę się z nimi naprawdę ostrożnie, żeby podrażnić cery.

w OCMie trzeba otworzyć pory, wyciągnąć sebum, zamknąć pory i przy tym pomasować sobie buzie - jakimi środkami to osiągniesz - to już pozostawiam Tobie



hehe! witamy w klubie!
zapewniam Cie wpadniesz w manię szybciej niż Ci się wydaje!
Swoją przygodę zaczełam niewinnie od olejków do twarzy (od tak - z ciekawości) robiłam z nich różne serum, dodawałam do kremów. Później zaczeło się olejowanie włosów i przygoda (oczywiście z ol. rycynowym) a teraz natrafiłam na OCM. Długo czekałam żeby przetestować metodę, bo mam problemy ze skórą i nie chciałam stosować OCMu na aktywne zmiany i stany zapalne na twarzy - ale udało się

olejek z alterry ma wysoko tę rycynę, więc procentowo jest jej dużo. To czy należy dodawać do niej jeszcze tego oleju to musisz ocenić sama. Najpierw spróbuj może bez skoro masz skórę skłonną do przesuszeń i podrażnień. Osobiście nigdy nie używałam alterry do OCMu, ale dziewczyny z wizażu i YT tak - w większości są zadowolone.

Ja jestem olejową maniaczką, więc miałam z czego mieszać miksturkę. Ale jestem pewna że i Ty znajdziesz coś w kuchni, bo to w końcu stamtąd można wyciągnąć najlepsze naturalne kosmetyki
Taka mieszanka ze spożywczych olejów jest dobra na tyle, że jeśli Ci nie posłuży na twarz i tak zużyjesz w kuchni

Osobiście jestem zwolenniczką mieszania własnych miksturek. Obserwacja skóry co jak na nią działa daje nam wiedzę jak się z nią obchodzić. Swoją skórę znam już jako tako, ale nie mam tak mieszanej jak Ty, więc nie mogę Ci doradzić co zmieszać. Jeśli zdecydujesz się na domową miksturkę to nie dodawaj na początek za dużo rycyny - ok 20% wystarczy (ja mam 10%) jako olej bazowy wybierz coś lżejszego, taki który nie zapcha Ci porów. Oliwa z oliwek może być dość "tępa" w zmywaniu (zwłaszcza, że olej rycynowy też jest gęsty) ale już jakiś olej słonecznikowy (tylko nie taki zwykły kujawski, ale coś z wyższej półki - nierafinowany i zimnotłoczony - jakość oleju jest ważna!) czy olej lniany (tylko on może lekko wysuszyć), albo z jakiś orzechów np: arachidowych, włoskich.

Na początek zrób niewielką ilość mieszanki żebyś mogła ew. po obserwacjach zmienić sobie proporcje. Mieszankę przygotuj najlepiej w szklanej ciemnej buteleczce, jak nie masz to nie koniec świata! tylko trzymaj w szafce, bo światło działa nie korzystnie na niektóre oleje.

a jak wolisz kupić gotową mieszankę z alterry to kup i już jeśli nie będzie oczyszczał wystarczająco do odlej w inną buteleczkę i dodawaj sobie oleju rycynowego.
baw się dobrze te 10 min tylko dla siebie wieczorem jest u mnie chwilą na którą czekam cały dzień . Jeśli u mnie metoda się sprawdzi to dokupuje jakiś olejek eteryczny z naturalnych składników, co by już w ogóle piękną i pachnącą pozostać

PS: filtru nie omijaj, ew. skoro ten zapycha to może przydałby się jakiś lżejszy krem o odpowiednim faktorze?
Dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz A filtru szukam, tylko jakos malo takich w rozsadnej cenie
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:37   #2260
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej ciągle gdzieś trafiałam na ocm i myślałam o tej metodzie, ale są sprzeczne informacje co do tego czy się nadaje do skóry trądzikowej, obecnie mam trochę zaleczoną skórę i nie chcę sobie zaszkodzić, bo jednak jeszcze mam dużo do zrobienia, szczególnie w kwestii blizn.
Czy macie rzetelne informacje co do działania tej metody na tego typu cerę? I ewentualnie który olej wtedy jest najbezpieczniejszy?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:14   #2261
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Uwaga, mam bardzo mało inteligentne pytanie Dzisiaj zrobiłam pierwszy raz OCM, wybrałam metodę z parówką, tylko nie wiem ile czasu mam tak siedzieć nad miską z wodą. Posiedziałam ze 4 minuty, bo mi się gorąco zrobiło i nie wiem czy nie za mało czy za dużo

Mieszankę zrobiłam z oleju sezamowego i 20% rycyny, cerę mam mieszaną
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 14:41   #2262
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Uwaga, mam bardzo mało inteligentne pytanie Dzisiaj zrobiłam pierwszy raz OCM, wybrałam metodę z parówką, tylko nie wiem ile czasu mam tak siedzieć nad miską z wodą. Posiedziałam ze 4 minuty, bo mi się gorąco zrobiło i nie wiem czy nie za mało czy za dużo

Mieszankę zrobiłam z oleju sezamowego i 20% rycyny, cerę mam mieszaną
Ja zawsze ok.4 razy wycieram olej podczas parówki i na tym kończę
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:39   #2263
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuje OCM od tygodnia. Podkładu, pudru, korektora nie używam (bo po c0 ), a od wszystkich słyszę, że mam świetną cerę i jak taką mieć

Edytowane przez mahhysia
Czas edycji: 2012-05-02 o 16:40
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:09   #2264
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość
Stosuje OCM od tygodnia. Podkładu, pudru, korektora nie używam (bo po c0 ), a od wszystkich słyszę, że mam świetną cerę i jak taką mieć
Brawo !
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:26   #2265
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość
Stosuje OCM od tygodnia. Podkładu, pudru, korektora nie używam (bo po c0 ), a od wszystkich słyszę, że mam świetną cerę i jak taką mieć
cudownie!

mam nadzieję, że ja sprawnie przeżyje swój "wysyp" i dołączę do grona szczęśliwców!
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:04   #2266
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że ja sprawnie przeżyje swój "wysyp" i dołączę do grona szczęśliwców!
ja też mam nadzieję, ze przeżyję....

Czy możliwe jest aby olej winogronowy przesuszał? Uzywam go po ocm zamiast kremu nawilżającego w niewielkiej ilości i dzisiaj zauważyłam liczne suche skórki na nosie i jego okolicach...
Kupiłam maseczkę z Ziaji oczyszczającą i nawilżającą. Zaraz idę zrobić ocm (ale nie taki dokładny jak zawsze, po prostu żeby oczyścić skórę z kosmetyków), później maseczka oczyszczająca a po niej nawilżająca. Myślicie że to dobry pomysł czy raczej za dużo tego.?
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:06   #2267
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja zawsze ok.4 razy wycieram olej podczas parówki i na tym kończę
Dzięki
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:31   #2268
ewelinusia222
Zadomowienie
 
Avatar ewelinusia222
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z domu ;) okolice WWA
Wiadomości: 1 946
GG do ewelinusia222
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam wysyp pryszczy na brodzie i wydaje mi się że wągry są bardziej widoczne:/
Mam suchą skórę i strefę T podatną na wypryski,
Zmieszałam olej rycynowy, olej winogronowy i po kilka kropel: oleju z róży rdzawej, skwalanu.

Co zrobiłam nie tak?? Nie chcę rezygnować z tej metody ale jeśli się nie poprawi to będę musiała...
__________________

ewelinusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:57   #2269
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny a rano tez stosujecie ocm? Bo jakos nie wyobrazam sobie nie umyc buzki rano,m a nie wiem czy mozna tak dwa razy dziennie, albo czy mycie mydlem, czy jakims zelem ma sens.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 20:35   #2270
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Czy możliwe jest aby olej winogronowy przesuszał? Uzywam go po ocm zamiast kremu nawilżającego w niewielkiej ilości i dzisiaj zauważyłam liczne suche skórki na nosie i jego okolicach...
Kupiłam maseczkę z Ziaji oczyszczającą i nawilżającą. Zaraz idę zrobić ocm (ale nie taki dokładny jak zawsze, po prostu żeby oczyścić skórę z kosmetyków), później maseczka oczyszczająca a po niej nawilżająca. Myślicie że to dobry pomysł czy raczej za dużo tego.?
Olej z pestek winogron raczej nie powinien wysuszać.. może za dużo rycyny?
A jeśli chodzi o maseczki to widzę atak zmasowany zrób maseczki zanim zamkniesz pory po OCMie - składniki aktywne ładniej wsiąkną.
A czy za dużo to musisz sama stwierdzić, jak masz jakieś podrażnienie po OCMie to może lepiej spokojniej na skórę podziałać i jednego dnia nawilżająca drugiego oczyszczająca?! sama zdecyduj. Nie wiem jak na Ciebie działa ziaja. Niektórzy krzyczą że solidnie, inni pozostają niewzruszeni.

Cytat:
Napisane przez ewelinusia222 Pokaż wiadomość
Ja mam wysyp pryszczy na brodzie i wydaje mi się że wągry są bardziej widoczne:/
Mam suchą skórę i strefę T podatną na wypryski,
Zmieszałam olej rycynowy, olej winogronowy i po kilka kropel: oleju z róży rdzawej, skwalanu.

Co zrobiłam nie tak?? Nie chcę rezygnować z tej metody ale jeśli się nie poprawi to będę musiała...
Długo używasz metody?
na początku stosowania OCMu możliwe jest chwilowe pogorszenie skóry - to znaczy że dogłębnie się oczyszcza. Wągry wyłażą i pryszcze stają się widoczne. Jeśli stosujesz ją już dłużej (dajmy na to ze 3 tygodnie) to może któryś olej Cię zapycha, albo rzeczywiście masz niezagojone zmiany skórne, które dopiero teraz wylazły?


Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a rano tez stosujecie ocm? Bo jakos nie wyobrazam sobie nie umyc buzki rano,m a nie wiem czy mozna tak dwa razy dziennie, albo czy mycie mydlem, czy jakims zelem ma sens.
Kochana! też miałam z tym problem! zdaje się że 2 razy mycie olejem to za dużo, a co za dużo to nie zdrowo. Muszę powiedzieć, że po OCMie jak budzę się rano to skóra wydaje się być całkiem świeża, ale ja byłam zawsze przyzwyczajona do mycia twarzy żelami 2 razy dziennie. Zamiast tego obficie opłukuję twarz wodą i obmywam naparem z nagietka (w planie zakup hydrolatu z kocanki). Koniec.
Narazie ok.

W tej metodzie chodzi o to żeby nie męczyć skóry detergentami, więc może jak chcesz ją dobrze przetestować to nie mieszaj z myciem twarzy żelem. Przemywaj hydrolatem albo naparem, a jak wolisz umyć to może jakieś mydło naturalne (szare albo alep - możesz sobie dobrać takie z wysokim stężeniem kwasu laurowego, który ma zbawienne właściwości na problematyczną cerę)

i co i co? kupiłaś dziś alterre czy bawiłaś się w biochemika w kuchni?
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 20:38   #2271
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a rano tez stosujecie ocm? Bo jakos nie wyobrazam sobie nie umyc buzki rano,m a nie wiem czy mozna tak dwa razy dziennie, albo czy mycie mydlem, czy jakims zelem ma sens.
Ja mydła już od lat nie używam- uczula mnie koszmarnie, i to każde...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:22   #2272
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Olej z pestek winogron raczej nie powinien wysuszać.. może za dużo rycyny?
A jeśli chodzi o maseczki to widzę atak zmasowany zrób maseczki zanim zamkniesz pory po OCMie - składniki aktywne ładniej wsiąkną.
A czy za dużo to musisz sama stwierdzić, jak masz jakieś podrażnienie po OCMie to może lepiej spokojniej na skórę podziałać i jednego dnia nawilżająca drugiego oczyszczająca?! sama zdecyduj. Nie wiem jak na Ciebie działa ziaja. Niektórzy krzyczą że solidnie, inni pozostają niewzruszeni.



Długo używasz metody?
na początku stosowania OCMu możliwe jest chwilowe pogorszenie skóry - to znaczy że dogłębnie się oczyszcza. Wągry wyłażą i pryszcze stają się widoczne. Jeśli stosujesz ją już dłużej (dajmy na to ze 3 tygodnie) to może któryś olej Cię zapycha, albo rzeczywiście masz niezagojone zmiany skórne, które dopiero teraz wylazły?




Kochana! też miałam z tym problem! zdaje się że 2 razy mycie olejem to za dużo, a co za dużo to nie zdrowo. Muszę powiedzieć, że po OCMie jak budzę się rano to skóra wydaje się być całkiem świeża, ale ja byłam zawsze przyzwyczajona do mycia twarzy żelami 2 razy dziennie. Zamiast tego obficie opłukuję twarz wodą i obmywam naparem z nagietka (w planie zakup hydrolatu z kocanki). Koniec.
Narazie ok.

W tej metodzie chodzi o to żeby nie męczyć skóry detergentami, więc może jak chcesz ją dobrze przetestować to nie mieszaj z myciem twarzy żelem. Przemywaj hydrolatem albo naparem, a jak wolisz umyć to może jakieś mydło naturalne (szare albo alep - możesz sobie dobrać takie z wysokim stężeniem kwasu laurowego, który ma zbawienne właściwości na problematyczną cerę)

i co i co? kupiłaś dziś alterre czy bawiłaś się w biochemika w kuchni?
Kupilam altrerre, dalam 10%, aby nie szalec, jestem po myciu i powiem, ze czuje sie swietnie. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie mam podrażnionej cery.Zawsze po zmywaniu wieczorem makijazu, calym tym myciu zelami, kremowaniu moja cera robila sie czerwona i podrażniona. Wszystkie przebarwienia i niedoskonalosci robily sie nagle strasznie widoczne. Strasznie wygladam po takim myciu. A tu nagle moja cera po ocm jest bladziutka, tam tylko gdzie mam jakies stany zapalne jest czerwone. Nie uzylam kremu, bo nie czuje takiej potrzeby.
Zobaczymy jutro jak zachowa sie moja cera. Tylko nie mam czym umyc rano
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:34   #2273
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Zawsze po zmywaniu wieczorem makijazu, calym tym myciu zelami, kremowaniu moja cera robila sie czerwona i podrażniona. Wszystkie przebarwienia i niedoskonalosci robily sie nagle strasznie widoczne. Strasznie wygladam po takim myciu. A tu nagle moja cera po ocm jest bladziutka, tam tylko gdzie mam jakies stany zapalne jest czerwone. Nie uzylam kremu, bo nie czuje takiej potrzeby.
Zobaczymy jutro jak zachowa sie moja cera. Tylko nie mam czym umyc rano


AA! to naprawdę może się podobać! Mi też ten brak ściągnięcia, czerwonych placków i uczucia papierowej skóry bardzo odpowiada!

Widzę, że nie tylko ja mam problem z tym co zrobić rano.
Dziewczyny zaprawione w boju z OCMem - macie jakieś patenty na naturalne oczyszczenie cery po nocy?
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 22:35   #2274
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Niekoniecznie musi być naturalne, ważne żeby było nieinwazyjne i bez silnych detergentów. Ale jak chcecie naturalnie to może być np. maślanka.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:09   #2275
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moja skóra potrzebuje silnego nawilżenia, ale jakoś udało mi się zrezygnować narazie z kremow. Rano przemywam tylko twarz jakims nawilżającym tonikiem z Ziaji albo płynem micelarnym i nie nakładam już kremu, wytarczy mi, że po wieczornym OCM nałożę na noc olej kokosowy i rano mam dobrze nawilżoną i miekką skórę. Być może powinnam używać jeszcze rano kremu, ale po prostu nie wiem jakiego, boje sie teraz każdego, a nie chcę zakłócić efektów tej metody, bo naraze jestem na etapie sprawdzania, czy to dla mnie i czy pozostane przy tym na dłuższą metę. W ciągu dnia jeśli poczuję potrzebę nakładam jeszcze odrobine kokosa, no albo jeśli wychodzę z domy nakładam jaki lekki podkład.
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:16   #2276
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej !
Mam pytanie, moze juz tutaj padło ale jakoś nie zauważyłam.

Na stronie ZSK jest napisane że oleje należy trzymać w lodówce. Czy jak zrobię już mieszankę to muszę ja trzymać w lodówce ? czy wystarczy w ciemnej , szklanej butelce w szafce w łazience? A resztę oleju w lodówce przechowywać? Chodzi mi konkretnie o olej z pachnotki organiczny
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:15   #2277
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
Hej !
Mam pytanie, moze juz tutaj padło ale jakoś nie zauważyłam.

Na stronie ZSK jest napisane że oleje należy trzymać w lodówce. Czy jak zrobię już mieszankę to muszę ja trzymać w lodówce ? czy wystarczy w ciemnej , szklanej butelce w szafce w łazience? A resztę oleju w lodówce przechowywać? Chodzi mi konkretnie o olej z pachnotki organiczny
Ja olej z pachnotki trzymałam w łazience. Teraz zrobiłam z niego mieszankę OCM i żyję.
Mieszanki na pewno nie musisz trzymać w lodówce.
A to czy resztkę oleju bd trzymać w lodówce czy w nie, twój wybór. Moim zdaniem nie musisz, mój tak stał pół roku i nic mu się nie stało :P
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 17:23   #2278
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hmmm.. stosuję OCM od 1,5tygodnia i przyznam sie że codziennie rano i wieczorem..z tego właśnie względu że praktycznie wymazałam wszystkie kremy i rano nawet nie mam czym się nawilżyć, no dobra mam tam jakieś kremy ale boje się ich używać no więc ktoś tu wspomniał o mleku? albo to na innym wątku przeczytałam.. więc przemywanie twarzy mlekiem będę robić rano a wieczorem OCM.. dodam że skórę mam naprawdę suchą więc zamiast kremu czasem używam malej ilości oliwy
Serio dwa razy dziennie to za dużo? bo ja sie do wieczora nie mogę doczekać xD no dzisiaj pierwszy dzień kiedy rano tego nie zrobiłam;p
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:10   #2279
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
hmmm.. stosuję OCM od 1,5tygodnia i przyznam sie że codziennie rano i wieczorem..z tego właśnie względu że praktycznie wymazałam wszystkie kremy i rano nawet nie mam czym się nawilżyć, no dobra mam tam jakieś kremy ale boje się ich używać no więc ktoś tu wspomniał o mleku? albo to na innym wątku przeczytałam.. więc przemywanie twarzy mlekiem będę robić rano a wieczorem OCM.. dodam że skórę mam naprawdę suchą więc zamiast kremu czasem używam malej ilości oliwy
Serio dwa razy dziennie to za dużo? bo ja sie do wieczora nie mogę doczekać xD no dzisiaj pierwszy dzień kiedy rano tego nie zrobiłam;p
Ja też używam OCM rano i wieczorem... to na prawdę za dużo?? w takim razie muszę się w jakiś tonik zaopatrzyć na rano... hmm

A tak zapytam, nie wiecie nic na temat oleju sezamowego?? Bo mam butelkę i nie wiem jakie ma działanie i czy można by było domieszać do mikstury odrobinkę???

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2012-05-03 o 19:13
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:57   #2280
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
hmmm.. stosuję OCM od 1,5tygodnia i przyznam sie że codziennie rano i wieczorem..z tego właśnie względu że praktycznie wymazałam wszystkie kremy i rano nawet nie mam czym się nawilżyć, no dobra mam tam jakieś kremy ale boje się ich używać no więc ktoś tu wspomniał o mleku? albo to na innym wątku przeczytałam.. więc przemywanie twarzy mlekiem będę robić rano a wieczorem OCM.. dodam że skórę mam naprawdę suchą więc zamiast kremu czasem używam malej ilości oliwy
Serio dwa razy dziennie to za dużo? bo ja sie do wieczora nie mogę doczekać xD no dzisiaj pierwszy dzień kiedy rano tego nie zrobiłam;p
Tu pojawiła się maślanka wszystkie produkty mleczne będą ładnie zmiękczały skórę - dla Twojej suchej cery mogą okazać się rewelacyjne!
Produkty typu serwatka, jogurt, maślanka (czyli po fermentacji mlekowej) będą miały kwas mlekowy , który lekko złuszczy, ale podziała też bakteriobójczo.

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ja też używam OCM rano i wieczorem... to na prawdę za dużo?? w takim razie muszę się w jakiś tonik zaopatrzyć na rano... hmm
nie wiem czy za dużo, w sumie sama napisałam, że tak, bo nasłuchałam się o tym, że niektóre dziewczyny korzystają z tej metody co 2 dni, raz na tydzień i tak jest im lepiej.

Sama nie mam doświadczenia i raczej bazuje na doświadczeniu innych, ale uważam że przede wszystkim trzeba słuchać tego co nam mówi skóra. Jeśli Wam służy Wam OCM stosowane 2x dziennie to czemu nie? Ja narazie myje twarz wieczorem, a rano przemywam ziołami. Narazie jest mi z tym bardzo dobrze!

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
A tak zapytam, nie wiecie nic na temat oleju sezamowego?? Bo mam butelkę i nie wiem jakie ma działanie i czy można by było domieszać do mikstury odrobinkę???
olej sezamowy jest przeznaczony (z tego co pamiętam) dla cery tłustej, przetłuszczającej się, zanieczyszczonej ma właściwości przeciwzapalne, ochronne/wzmacniające i oczyszczające

tutaj bardziej szczegółowy opis:
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-05-03 o 20:09
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.