Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 21:21   #1
201606300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4

Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie


Pracowałam w różnych miejscach. W jednym z polskich biur moje zarobki były kilkakrotnie niższe niż w pracy kelnerki zagranicą.

Co sądzicie o takiej dysproporcji? Miałyscie kiedykolwiek dylemat wyboru lepiej płatnej pracy fizycznej i mniej opłacanej pracy w swoim zawodzie? Co zrobiłyscie? A może komuś udało się zdobyć świetnie płatną pracę związaną ze swoimi zainteresowaniami?
201606300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:16   #2
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Myślę, że zdobycie dobrze płatnej pracy zgodnej z zainteresowaniami jest jak najbardziej możliwe. Często potrzeba na to trochę czasu. W wielu zawodach zarabia się dobrze ale dopiero po czasie, jak się zdobędzie doświadczenie, wyrobi sobie pozycję. Niestety często też jest tak, że nie ma szans wyciągnąć fajnej kasy w swoim wyuczonym, wymarzonym zawodzie i ta kelnerka zagranicą będzie miała sporo więcej. Wiele zależy od tego czego się oczekuje, jakie się ma priorytety. Ja sobie nie wyobrażam pracować jako kelnerka całe życie. Nie mam nic do tego zawodu, sama na studiach łapałam się przeróżnych prac, żadna ujma. Ale nie po to się ksztalce w tym co lubię, żeby później robić coś całkiem innego. Jakbym potrzebowała większej sumy pieniędzy np. na mieszkanie, a w Polsce by to nie było długo możliwe to rozwazalabym wyjazd żeby się "dorobić". Ale w dłuższej perspektywie bym nie chciała. Jeszcze studiuję, pracuję w zawodzie ale zarabiam mało. Z tym, że w mojej działce można naprawdę sporo wyciągnąć, ale doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Wolę je zdobywać niż marnować czas na roboty fizyczne w innym kraju, nawet jeśli w chwili obecnej finansowo by mi się to bardziej opłacało.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:31   #3
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

tak z ciekawości porównując zarobki kelnerki przeliczałaś to co tam zarobiłaś na złotówki że wyszła ci taka różnica?
w temacie to że na początku może się okazać że pracując w zawodzie zarobi się mniej niż jakby się pracowało fizycznie nie oznacza że tak będzie za kilka lat, jak się zdobędzie doświadczenie awansuje, czy będzie się miało okazję zmienić firmę i zarabiać na podobnym stanowisku więcej, nikt ci w biurze nie da na start kokosów jeśli nie masz doświadczenia, ale chyba pracując w biurze czy w innej umysłowej pracy jest większa szansa że za kilka lat będzie się zarabiać dużo więcej niż pracując te kilka lat fizycznie. poza tym może i ktoś pracując fizycznie nie narzeka na zarobki ale wolałabym zarabiać mniej pracując w biurze niż wykonywać lepiej płatną ale ciężką pracę i w wieku 40 lat narzekać na problemy np z kręgosłupem od dźwigania
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 14:43   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Cytat:
Napisane przez Midna Pokaż wiadomość
Pracowałam w różnych miejscach. W jednym z polskich biur moje zarobki były kilkakrotnie niższe niż w pracy kelnerki zagranicą.

Co sądzicie o takiej dysproporcji? Miałyscie kiedykolwiek dylemat wyboru lepiej płatnej pracy fizycznej i mniej opłacanej pracy w swoim zawodzie? Co zrobiłyscie? A może komuś udało się zdobyć świetnie płatną pracę związaną ze swoimi zainteresowaniami?
To przecież zależy od Twoich priorytetów. Niektórzy traktują pracę tylko jako środek do zdobycia pieniędzy a spełniają się w czasie wolnym, w rodzinie, wśród przyjaciół, itp. Inni jako metodę spełnienia się. Żadne z tych podejść nie jest lepsze ani gorsze.

Ja teraz wracam do Polski po długim pobycie za granicą i zarabiała będę tylko odrobinę mniej niż zarabiałabym na podobnym stanowisku w pracy biurowej za granicą.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-30 o 14:45
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:05   #5
201606300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
tak z ciekawości porównując zarobki kelnerki przeliczałaś to co tam zarobiłaś na złotówki że wyszła ci taka różnica?
Po przeliczeniu na złotówki kelnerując można zarabiać do kilku razy więcej niż po awansach we wspomnianej polskiej firmie (porównywalnie do najwyższego stanowiska tam).
201606300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 13:14   #6
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Cytat:
Napisane przez Midna Pokaż wiadomość
A może komuś udało się zdobyć świetnie płatną pracę związaną ze swoimi zainteresowaniami?
tak
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 11:27   #7
201606300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Przyznaję, że zmotywowałyście mnie do poszukiwań bardziej wymagającej pracy. Ciekawe czy uda mi się znaleźć coś co mi się spodoba.

Ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem marnowania czasu na roboty fizyczne w innym kraju. Znam osoby, dla których zawód kelnerki stawał sie pasją. A praca w innym kraju często kończy się przeniesieniem się tam na stałe i też nie widzę w tym niczego złego.
201606300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 17:22   #8
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Cytat:
Napisane przez Midna Pokaż wiadomość
Przyznaję, że zmotywowałyście mnie do poszukiwań bardziej wymagającej pracy. Ciekawe czy uda mi się znaleźć coś co mi się spodoba.

Ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem marnowania czasu na roboty fizyczne w innym kraju. Znam osoby, dla których zawód kelnerki stawał sie pasją. A praca w innym kraju często kończy się przeniesieniem się tam na stałe i też nie widzę w tym niczego złego.
Pewnie odnosisz się do mojego postu. Ja nie sądzę, że praca fizyczna w innym kraju to marnowanie czasu. Ale uważam, że w moim przypadku by to było marnowanie czasu, a to różnica
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:18   #9
marionODrobina
Przyczajenie
 
Avatar marionODrobina
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 16
Dot.: Dochodowa praca fizyczna, a mniej płatna w zawodzie

Wszystko zależy od Ciebie. Czy chcesz zostać w kraju? czy możesz wyjechać za granicę? Ścieżki kariery mogą być różne. Mam wrażenie, że w Polsce często Twój los jest trochę przypadkowy. trzeba tyrać jak dziki osioł w nadziej na szansę, że cię awansują, znajdziesz lepszą pracę...ale też samo nie przychodzi. Sama też się zastanawiam czy zostać w Polsce, ale szczerze to chyba wyjadę. Z zarobkami tutaj nigdy mnie nie będzie stać nawet na własne mieszkanie.
marionODrobina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 16:18:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.