poprzeczne bruzdy na paznokciach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-06, 09:19   #1
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare

poprzeczne bruzdy na paznokciach


hej.
mam poprzeczne bruzdy na paznokciach.
pojawiły się u mnie kilka lat temu- wtedy kiedy chorowałam na anoreksje...
od tamtego czasu minęło 6 lat.
problem dotyczył palcy środkowego, wskazującego i kciuków obydwóch dłoni.
prawa dłoń obecnie jest już prawie ok... tzn tylko na kciuku występują delikatne poprzeczne bruzdki-ale je da się wyrównać polerką
natomiast w lewej dłoni stan kciuka jest poprostu prze okropny-nic sie nie poprawił jak nie pogorszył
nie wycinam skórek, więc to od razu wykluczam, nie obgryzam, bardzo dbam o paznokcie , stosuje odżywki. na tym kciuku już nie dam rady zastosować polerki, bo musiałabym w niektórych miejscach zetrzeć paznokiec aż żeby podszedł krwią, a bruzdy i tak zostaną. Jest to bezsensu, bo i tak mam paznokcie przerażliwie cienkie, słabe i łamliwe
nie mogę stosować żadnych lakierów metalizujących bo wygląda to przeohydnie!
Staram się naprawdę dobrze odżywiać. Stosowałam kiedyś witaminki i skrzyp, ale nie pomogło
Na innym wątku czytałam, że to może być oznaka jakiejś choroby... jakiej?
Proszę o pomoc
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 09:55   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Bruzdy poprzeczne na paznokciu o różnej głębokości nazywane też są liniami Beau. Pojawiać się mogą w przebiegu chorób przewodu pokarmowego, układu krążenia, zakaźnych, gorączkowych, metabolicznych, a także w wyniku urazów komórek macierzy paznokcia. Wskazują na zaburzenie w rozwoju macierzy i korzenia paznokcia. Występują Też przy zatruciach, leczeniu cytostatykami. Z bruzdami poprzecznymi możemy spotkać się u osób mających nieumiejętnie wykonywany pedikiur, a także po urazach mechanicznych paznokci.
Ciężko coś powiedzieć tylko na podstawie Twojego opisu - polecałabym Ci wizytę u lekarza. Problem pojawił się podczas choroby - może potem Twoje paznokcie nia miały warunków, żeby "dojść do siebie"? Sama wiesz bardzo dobrze, że anoreksja to bardzo wyniszczająca choroba - i powrót do pełnego zdrowia, nadrobienie strat metabolicznych zajmuje trochę czasu. Może Twoje paznokcie potrzebują super odżywienia - sama mówisz, że są bardzo słabe. A witaminy, odżywki, skrzyp i inne preparaty też potrzebują czasu, żeby zadziałać - przynajmniej kilka miesięcy. Lekarz na pewno Ci pomoże. Na razie uważaj z manikiurem - bardzo delikatnie. Będzie dobrze, nie martw się
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 10:07   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

podpisuje sie pod tym co napisala moja poprzedniczka...nic dodac nic ujac
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 10:12   #4
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

dzieki Allmode
w sumie powinnam isc z tym do lekarza...
zapytalam wlasnie o te choroby, bo prawda jest taka ze skutki anoreksji lubia wychodzic po latach
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:16   #5
ambre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Hej!
nie wiem czy Ci to jakoś pomoże, ale ja także mam takie bruzdy i także chorowałam długo na anoreksję.
Podobno to może świadczyć o jakiejś infekcji- jedyne co u siebie po pewnym czasie odkryłam to ciężka infekcja Helicobacter pylori- właśnie się leczę, ale zeby zobaczyć czy to mogło być przyczyną tych bruzd to muszę poczekać aż mi całkowicie "nowe" paznokcie wyrosną.
Ta bakteria podejrzewam ze to właśnie skutek no moze nie bezpośredni, ale właśnie anoreksji, pewnie jak wiele innych dolegliwośc...ehhhh
ambre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:42   #6
kmq
Raczkowanie
 
Avatar kmq
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 205
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

ja tez mam - na kciukach i wskazujacych. badania mam ok (oprocz cukru, ale to inna historia), bez anoreksji itp sensacji. takie bruzdy powstaja mi od urazow podczas treningow, czesto robia mi sie tam, gdzie siniaki pod paznokciem. poprawia sie odkad stosuje killys odzywke w takim 'pisaku'.

moze pomoze, chociaz jesli powstaly w wyniku uszczerbku na zdrowiu... sama nie wiem
kmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 19:05   #7
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

ambre- gdzie wykonać badania na te bakterie? u dermatologa? dzieki za rade...- slyszalam o infekcjach, ale trochę sobie to zlekceważyłam. Mi już cała płytka paznokcia zdązyła z 5 razy się całkowiecie zmienić- akurat na lewym kciuku jest chyba coraz gorzej- pozostałe paluszki już lepiej wyglądają
kmq -chyba związku u mnie z treningami nie ma- nie ćwiczę niczego co mogłoby w jakiś sposób przyczynić się do mechanicznych urazów( fitness i siłownia)
dzieki za rady kobitki
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 20:55   #8
ambre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

W aptece można kupić test, ale dużo ludzi jest nosicielami tej bakteri i nie mają żadnych objawów, ale jak wiesz ta bakteria u niektórych nosicieli się buntuje i powoduje m.in wrzody i inne dolegliwości p.pok.
Jeżeli nie masz takich dolegliwości to samo wykonanie testu i tak CI nic nie da bo jak mówię 70% ludzi ma tą bakterię i większość z nich jest zdrowa.
Tak wogóle nie wiem czy to ma jakiś związek ale tak sobie to skojarzyłam
ambre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:47   #9
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

hej
znalazlam ten topik i sie podpinam
mam tez okropne poprzeczne bruzdy
ale jedynie na kciukach!!
bardzo zalezy mi na odpowiedzi SKAD SIE WZIELY ?? dlaczego?? moze ktos wie cos na ten temat?

jezeli sa objawem choroby to dlaczego sa jedynie na kciukach??
reszta paznokci jest bardzo ladna, troszke lamliwsza niz kiedys ale mam naprawde ok paznokietki
jestem zalamana tymi kciukami(

nie choruje, nie mam i nie milam anoreksji odzywiam sie od wielu lat rozsadnie...nic juz nie wiem
owszem mam stresy ale one byly od kilku lat i nie sa wieksze jakos znaczaco

od kilku miesiecy biore tabletki hormonalne...czy to mozliwe aby od nich to sie stalo?? czasowa zbieznosc nawet jest...

juz nie wiem co zrobic bo co mam robic jak nie znam przyczyny???

nie obgryzam pazurkow ani nie wycinam skorek, prosz niech ktos cos doradzi!!
pozdrawimai czeklam na odp

Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2008-07-09 o 18:49 Powód: literowki
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 21:38   #10
KEEA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Też mam coś takiego i też tylko na kciukach. Kiedyś lekko zaczął mi "falować" paznokieć palca wskazującego, ale z czasem samo przeszło. Kciuki jednak ciągle są w złym stanie. Skórek nie obcinam, bo prawie ich nie mam. To nie jest oczywiście coś strasznego. Wygląda to tak, jakbym je właśnie wycinała. Odrastają mi tylko po pewnym czasie brania witamin, ale tylko po preparacie Maxivit dla Niej z żeńszeniem. To dziwne... A co do tabletek hormonalnych, to radzę bardzo uważać. Kiedy je brałam to miałam paznokcie w strasznym stanie. Były tak łamliwe i kruche, że nie mogłam ich zapuścić. Dopiero po odstawieniu tabletek zaczęły pięknie rosnąć, jak dawniej. Poza tym przez hormony nabawiłam się kilku innych poważniejszych już dolegliwości...
KEEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:51   #11
Ddiablicaa
Raczkowanie
 
Avatar Ddiablicaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
GG do Ddiablicaa
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

A macie na mysli może takie bruzdy czy mniejsze. ? Nie wiem za bardzo co to , szukałam na polskich stronach odpowiednika ale nie znalazłam, zobaczcie może wie ktos co to jest?

http://www.dermnet.com/thumbnailInde...ex=0&numcols=0
Ddiablicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 20:09   #12
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Odkopię nieco temat :P Pewnie już zdążyłaś się dowiedzieć, że są to bruzdy powstałe w wyniku długotrwałego uszkodzenia macierzy.

Sama mam takie bruzdy, właśnie na kciukach i wskazujących. Tzn teraz mam już tylko na jednym kciuku, tym najbardziej zmasakrowanym.

Kciuki i wskazujace są najbardziej narażone na urazy. Kobiety często same są sobie winne - nieumiejętnie wykonany manicure może być przyczyna bruzd. I nie chodzi tu wcale o wycinanie skórek, ale o ucisk przy ich odpychaniu, wycinaniu czy skubaniu. Trzeba to robić bardzo delikatnie.

Najprostszym sposobem walki z bruzdami jest wyeliminowanie czynnika powodujacego. Jeżeli wykluczycie choroby, skupiłabym się na sposobnie wykonywania manicure. Oczywiście bruzdy nie znikną od razu, ale nie jest to długi proces. Jesli bruzdy nie są zbyt głębokie powinny od razu zacząć przerastać
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 08:31   #13
basiasit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 20
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Moja mama miała takie bruzdy na paznokciach - bardzo źle to wygląda, bo nawet jak je malowała to było widać nierówną płytkę. Podobno takie rzeczy mogą się z wiekiem pojawiać, a jeśli występują u młodej osoby to mogą być spowodowane niedoborem witamin. Mamie kosmetyczka wtedy zaleciła używanie specjalnego lakieru unglax przez dłuższy czas. Paznokcie rzeczywiście się wygładziły i miały ładniejszy kolor. Preparat jest tylko w aptekach, jeśli ktoś chce spróbować. Warto do tego dodać lepszą dla paznokci dietę.
basiasit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 14:36   #14
KesiNails
Raczkowanie
 
Avatar KesiNails
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: poprzeczne bruzdy na paznokciach

Cytat:
Napisane przez basiasit Pokaż wiadomość
Moja mama miała takie bruzdy na paznokciach - bardzo źle to wygląda, bo nawet jak je malowała to było widać nierówną płytkę. Podobno takie rzeczy mogą się z wiekiem pojawiać, a jeśli występują u młodej osoby to mogą być spowodowane niedoborem witamin. Mamie kosmetyczka wtedy zaleciła używanie specjalnego lakieru unglax przez dłuższy czas. Paznokcie rzeczywiście się wygładziły i miały ładniejszy kolor. Preparat jest tylko w aptekach, jeśli ktoś chce spróbować. Warto do tego dodać lepszą dla paznokci dietę.
Myślę, że autorka tematu zdążyła przez te kilka lat poradzić sobie z problemem
__________________
Mój aliexpressowo-paznokciowy blog: https://kesinails.blogspot.nl/
KesiNails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 15:36:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.