Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 18:25   #1
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91

Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak


od gimnazjum walcze z tym (jestem w 3 technikum), pryszcze mi wychodza same z siebie (jestem obecnie na diecie wiec nie jem za duzo tlustego, w ogole slodyczy ani kolorowych napojow, ograniczam cukier sol itd) wiec w czym lezy problem? postaram sie opisac jaka mam cere - pelno tych czarnych kropek na nosie i troche przy nosie na policzkach (kupilem ostatnio jakis zel under 20 i tonik sciagajacy - wydaje mi sie ze na to pomaga) ale codziennie mi wychodza jakies nowe pryszcze, wczesniej wyciskalem ale ze zaczely sie robic blizny (ktorych obecnie mam na prawde duzo) to juz ich nie wyciskam, czasem oczywiscie zdaza mi sie przetrzec reka twarz po wfie albo recznikiem no to on SAM sie wycisnie ... ogolnie twarz myje czesto, jest ona bardzo przetluszczona juz ok godzine po umyciu tym zelem i zrobieniu tonikiem najwiecej na nosie i czole. pryszcze mi wychodza najwiecej na brodzie i lewej stronie twarzy + czolo. czerwone slady po tym tez mam (nie liczac blizn ktorych na skroniach ejst najwiecej)... co moze na to pomoc? planuje kupic INSIDE prebiotine na noc ale nie dostalem w 3 aptekach, musze zamowic na allegro.
czekam na odpowiedz pozdrawiam

dodam jeszcze, ze jak nie wyciskam pryszczy to zostaja one na bardzo dlugo na twarzy i robia sie ciemno czerwone

Edytowane przez bemo
Czas edycji: 2010-10-04 o 18:31
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 00:01   #2
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Twój problem z opisu wydaje się dosyć poważny, proponowała bym się zastanowić nad leczeniem izotretoiną (IZOTEK)

Polecam forum stricte związane z tym lekiem

www.izotek.pl

Koniecznie obadaj galerie efektów tym lekiem, niektóre naprawdę zapierają dech w piersiach :P
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 01:16   #3
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Wiem, że odsyłanie do dermatologa kiedy pytasz na forum nie jest no hmm dobre, ale myślę, że on szybciej by Ci dobrał coś skutecznego-na wyskakiwanie wyprysków i coś na pozbycie się blizn. Co do kremów na blizny to nie wiem czy warto eksperymentować na własną rękę, bo kiedy przeglądałam cóż to mamy dostępnego to wiele z nich jest dość drogich, myślę że dermatolog ma wśród tego lepsze rozeznanie co dla kogo.
Ja do swojej cery, która ma chyba trochę takie skłonności jak Twoja z typowo aptekowych rzeczy używałam w formie toniku acnosan (on nieco przesuszał), a na wyskakujące niespodzianki itd linodern acne (ponoć on wspomaga również regenerację skóry) i taki zestaw jest sympatycznie wspomagający.
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:50   #4
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
Twój problem z opisu wydaje się dosyć poważny, proponowała bym się zastanowić nad leczeniem izotretoiną (IZOTEK)

Polecam forum stricte związane z tym lekiem

www.izotek.pl

Koniecznie obadaj galerie efektów tym lekiem, niektóre naprawdę zapierają dech w piersiach :P
Ale licz się z BARDZO wieloma skutkami ubocznymi. Suche oczy, piekace usta, luszczaca sie skora, bolacym zoladkiem, bolami glowy i oslabieniem. I z tym, ze wydasz majątek na leczenie, które może przynieść chwilowe efekty, a pozniej moze to wrocic ;/ u mnie tak bylo. Moze nie calkiem, ale w duzym stopniu wrocilo.
Teraz stosuję zewnętrznie kosmetyki, od środka nic i skóra poprawia mi się bardziej niż po tym badziewiu. Spróbuj Clinique 3-steps, mi tylko to pamaga, a z tradzikiem walcze od 2 gimn (jestem w 3 liceum)

Powodzenia
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 20:01   #5
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Aha, jakiego toniku uzywasz? Pamiętaj, że mając tłustą skórę nie wolno jej przesuszać tonikami typu Clean & Clear itd. bo skóra będzie produkować jeszcze więcej łoju. Nie myj buzi częsciej niż 2 razy dziennie bez potrzeby (ścierasz warstwę lipidową). Raz lub 2 w tygodniu zrób sobie peeling, może być enzymatyczny (taki krem, który ma w sobie enzymy rozpuszczające martwy naskórek). Dobrze nawilżaj buzię nietłustym kremem.

Jeżeli to Cię zainteresuje to napiszę Ci jak ja stosuję wyżej wspomniany zestaw Clinique (moj jest w numerze 3, bo 4 bardzo przesusza mi skórę) : TU SIĘ DOWIESZ CO TO JEST. Kosztuje to trochę, ale zawsze możesz nabyć zestaw startowy.
Rano:
Zwilżam buzię wodą, następnie biorę trochę tego mydełka z zestawu, masuję palcami. Spłukuję, przecieram buzię tym tonikiem, który ma za zadanie złuszczyć. Następnie nakładam krem nawilżający. I tyle.
Wieczorem robię to samo, ale zamiast masażu palcami biorę taką szczoteczkę do mycia twarzy (koszt ok. 5 zł np. w Rossmanie) KLIK i nie uzywając zbyt wiele sily kolistymi ruchami myję buzię. Pozostałe kroki bez zmian, poza tym, że na noc kladę więcej kremu nawilżającego. Po miesiącu powinieneś zobaczyć rożnicę
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 20:48   #6
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

to raczej zel mi wysusza skore, tonik chyba nie. w ogole zauwazylem ze tak jakby schodzi mi skora w kilku miejscach czasem i wtedy czuje sucha twarz. wiecie, ja jestem kompletny laik, bo my o siebie tyle nie dbamy :P no a twarz myje czesciej niz 2x dziennie, bo juz po ok godzinie mam nos caly lusty wiec w szkole przemyje mydlem.......co do tego clinique narazie sobie podaruje bo wczoraj kupilem wieczorem jedak to inside prebiotine, i co moge powiedziec, wychodzily mi 2 pryszcze maluchne wieczorem a rano po nich nie bylo sladu, jedna noc to jeszcze za malo by cos napisac bo ogolnie ostateczne efekty byly po ok miesiacu slyszalem ale bede probowal tego.

co do tamtej gornej srony to poobserwowalem sobie kilka tematow ale tam to maja gorsze problemy no co ja moge powiedziec, mam pojedyncze pryszcze (ale na calej twarzy jest ich dosc sporo) a 'zaczerwienione miejsca' to nie sa tak jak u tamrych takie intensywne ze az boli jak sie na to patrzy, po prostu czerwone - jakby płaskie syfy.
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:36   #7
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Cytat:
Napisane przez bemo Pokaż wiadomość
to raczej zel mi wysusza skore, tonik chyba nie. w ogole zauwazylem ze tak jakby schodzi mi skora w kilku miejscach czasem i wtedy czuje sucha twarz. wiecie, ja jestem kompletny laik, bo my o siebie tyle nie dbamy :P no a twarz myje czesciej niz 2x dziennie, bo juz po ok godzinie mam nos caly lusty wiec w szkole przemyje mydlem.......co do tego clinique narazie sobie podaruje bo wczoraj kupilem wieczorem jedak to inside prebiotine, i co moge powiedziec, wychodzily mi 2 pryszcze maluchne wieczorem a rano po nich nie bylo sladu, jedna noc to jeszcze za malo by cos napisac bo ogolnie ostateczne efekty byly po ok miesiacu slyszalem ale bede probowal tego.

co do tamtej gornej srony to poobserwowalem sobie kilka tematow ale tam to maja gorsze problemy no co ja moge powiedziec, mam pojedyncze pryszcze (ale na calej twarzy jest ich dosc sporo) a 'zaczerwienione miejsca' to nie sa tak jak u tamrych takie intensywne ze az boli jak sie na to patrzy, po prostu czerwone - jakby płaskie syfy.

próbuj, próbuj może akurat Tobie pomoże. Ja natomiast, jak większość trądzikowców wiem, że do dermatologa nie trzeba od razu lecieć... on sam prawdopodobnie bardzo dlugo bedzie szukal przyczyny tradziku, juz nie mowiac o odpowiednim leczeniu. Izotek to OSTATECZNOŚĆ i jest to lek nie do końca bezpieczny. Jego skutki uboczne to strona formatu A4. Wymaga się comiesięcznych badań krwi przy jego braniu, bo rozwala wątrobę, niestety. Do dziś pamiętam tą "suchość" stawów.
Co do mycia tej buzi to mówię, to nie ma sensu, bo buzia wysusza się bardziej i w efekcie produkuje więcej sebum. Spróbuj może bibułek matujących? Przykładasz cieniutką bibułkę do twarzy i ona wchłania to wszystko. Znajdziesz je np. na Allegro, w drogeriach. Ja polecam Ci TE , bo efekt matowej buzi jest po nich najdłuższy i się nie rwą. Jedną możesz użyć z dwóch stron.
Co jeszcze mogę CI doradzić? Pij dużo wody, bo nawilżona od środka skóra to ładna cera Czyść telefon, bo zasada jest taka: Na rękach gromadzą Ci się bakterie, dotykasz telefonu, a pozniej przykladasz go sobie do twarzy, kiedy dzwonisz i te bakterie szaleją na skórze. W tych miejsach czesto pojawiaja sie wypryski. Nie dotykaj buzi bez potrzeby. Jeśli cokolwiek przy niej robisz, umyj dokładnie ręce. Jeśli koniecznie musisz coś wycisnąć, zawiń palce w chusteczki higieniczne i dopiero działaj, bo wbijając sobie paznokcie w skórę możesz nabawić się blizny. Później zdezynfekuj to miejsce, np. wodą utlenioną lub spirytusem kosmetycznym (koszt ok. 1,30zł).
I dobry krem oczywiście (także na dzień). Ja polecam ten Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel, bo jest leciutki, ładnie się wchłania i nie zatyka porów.

Zeby sobie pomoc oprocz kremu na noc musisz miec:
-Dobry czyscik twarzy w postaci zelu/mleczka czy tam co wolisz. zwykle mydlo ODPADA
-Dobry tonik, np. z drzewem herbacianym (przejrzyj Kosmetyk Wszech Czasów na wizazu)
-Dobry peeling-złuszczacz, który pozwoli usunąć martwy naskórek, aby rósł nowy, zdrowy i kosmetyki lepiej się wchłaniały, przez co te dobre substancje beda dzialaly lepiej (mogę Ci polecić St. Ives taki pomaranczowo-niebieski z drobinkami, o zapachu brzoskwiniowym, jest swietny i tani, a starczy na mega dlugi czas lub enzymatyczny firmy Mincer, obydwa kupisz w kazdej drogerii)
-Nietlusty krem nawilzajacy
I dopiero ten krem na noc


Edytowane przez justkax3
Czas edycji: 2010-10-05 o 21:42
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 22:21   #8
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

dziekuje za te mase porad! Wy jednak macie przeogromną wiedzę jeśli chodzi o urodę . no nic, ja też również mogę Ci życzyć powodzenia i jeszcze raz dziękuję.
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 22:33   #9
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Cytat:
Napisane przez bemo Pokaż wiadomość
dziekuje za te mase porad! Wy jednak macie przeogromną wiedzę jeśli chodzi o urodę . no nic, ja też również mogę Ci życzyć powodzenia i jeszcze raz dziękuję.

Nie ma za co
wiedza w tym temacie poparta jest niestety moimi własnymi doświadczeniami z tym cholerstwem - trądzikiem
Daj znać jak zobaczysz jakąś poprawę po Twoim nowym kremie

Pozdrawiam
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 22:46   #10
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

na pewno dam znac a myślę, że rezultaty będą bo każdy go chwali
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:27   #11
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

doszło mi mydełko z nanosrebrem z allegro, czy moge go uzywac razem z inside probiotine?
kurde w ogole coraz to wiecej pryszczy mi wylazi a na prawde dbam o siebie, lipa bo mam za okolo tydzien spotkanie z kolezanka .... jak wiadomo za przyjemnie to nie wyglada..
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 11:34   #12
bemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 91
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

no coraz to wiecej pryszczy mi wychodzi. czy to prawda, ze jak sie stosuje jakis tam lek (bo w zasadzie mozna nazwac ze ten inside to dla mnie lek) to najpierw one musza 'wyjsc' zeby spowrotem ich nie bylo? na tej zasadzie...
w ogole ten inside jest fajny za mna juz 5 nocy z nim, moge powiedziec ze potem az tak bardzo mi sie skora nie przetluszcza w dzien tyle, ze zadnych popraw nie widac, wyskakuja coraz to nowsze a na ulotce nic nie pisze, olali sprawe
prosze o odp!

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

http://img704.imageshack.us/img704/1954/leftvc.jpg
lewa strona

http://img651.imageshack.us/img651/4679/rightsx.jpg

prawa......
tu ejszcze tak nie widac !
bemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 16:53   #13
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Hej,
tak, przy wiekszości terapii anty-tradzikowych w poczatkowej fazie skora sie oczyszcza, wiec wszystko wychodzi "na wierzch".
Czasem moze oznaczac to, ze dany preparat zapycha pory.
Poczekaj jeszcze, zazwyczaj musi to potrwac kilka tygodni ;]

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez bemo Pokaż wiadomość
doszło mi mydełko z nanosrebrem z allegro, czy moge go uzywac razem z inside probiotine?
kurde w ogole coraz to wiecej pryszczy mi wylazi a na prawde dbam o siebie, lipa bo mam za okolo tydzien spotkanie z kolezanka .... jak wiadomo za przyjemnie to nie wyglada..
ja tam nie widze przeciwwskazan. myjesz tym buzie i nakladasz krem, to chyba dobrze
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 11:24   #14
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Mi (chłopakowi) zawsze pomaga antybiotyk Tetralysal + tabletki osłonowe przeciwgrzybiczne+ Differin + krem na dzień dla cery trądzikowej.

Polecam Ci, po miesiącu problem z głowy ale to leczenie objawów a nie przyczyn niestety..

Działaj chłopaku szybko, po potem dużo pieniążków będzie Cię kosztować (tak jak mnie) pozbywanie się śladów po trądziku.

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość
Hej,
tak, przy wiekszości terapii anty-tradzikowych w poczatkowej fazie skora sie oczyszcza, wiec wszystko wychodzi "na wierzch".
Czasem moze oznaczac to, ze dany preparat zapycha pory.
Poczekaj jeszcze, zazwyczaj musi to potrwac kilka tygodni ;]
Hej, właśnie chciałem się o to dopytać, czas to jedyny sposób na sprawdzenie czy wysyp jest oczyszczeniem czy efektem czegoś nie fajnego? Czasem mam tak, że po czymś mnie wysypie i to odkładam a to może trzeba przeczekać..
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-11-17 o 11:28
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:20   #15
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Pryszcze i blizny, czerwone ślady - chłopak

Przy takim problemie,wyeliminowałaby m wszelkie produkty,które mają w skałdzie,glicerynę,parafi nę,alkochol,trójglicerydy ,przetestowałam na sobie,te właśnie skladniki powodują u mnie wysyp i ciągle jakies nowe pryszcze.Najważniejsze to myć twarz nie częściej niz dwa razy dziennie,jeśli już czujesz ,że śię błyszczysz i wygladasz nie świeżo,przemyj twarz płynem micelarnym nasączonym wacikem,on też dobrze nawilżają,można też kupić w aptece tabletki visaksinum(jakoś tak,dobrze nie pamiętam)są to tabletki na trądzik,już po pierwszym opakowaniu,powinna być poprawa.Jeśli chodzi o kremy nawilżające to bardzo polecam krem z kwasem migdałowym,(tylko nie Bandi,bo on zawiera parafinę)mi poleciła ten krem kosmetytczka,dala mi nawet próbkę i po zastosowaniu na drugi dzień miałam już trzy nowe pryszcze.Zakupiłam na Allegro taki kremik z tym kwasem 15 mil.jest to taka odlewka kremu ,na zywa się Natinuel,pięknie czyśli te włąśnie kropki,wybiela,zmniejsza wydzielanie tłuszczu,jest nie drogi starcza na jakieś trzy tygodnie,więc można przestestować.Jeśli chodzi o mycie twarzy tak często,to nie wiem jaka jest u was woda,ale u mnie jest tak twarda (30 st twardośći),że wysusza i uwrażliwia skórę gorzej niż alkochol.a najlepiej by używać do mycia specjalnej gąbki lub ściereczki,żeby ograniczyć stykanie się skóry z wodą,do mycia jakis lekki żel ,zrobić piankę ,wymyć twarz,zmoczyć gąbkę,dobrze wycisnąć i zmyć twarz,nie trzeba już używac recznika,bo gąbka pozostawia twarz suchutką.Krem z kwasem migdałowym zmiękcza naskórek,nawilża,rozpuszc ze sebum i te czarne kropki wychodzą do góry,a gąbka działa na zasadzie peelingu,czyli sciera to co wylazło i z dnia na dzień jest dziadostwa coraz mniej,nie jest to widoczne gołym okiem,ale po jakim czasie zobaczysz ,jak cera się wygładza.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.