matura biola - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-05, 14:03   #1
magdalenka7991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Exclamation

matura biola


Cześć wszystkim, uczę się w drugiej liceum, moje rozszerzenia to biola i chemia. Uczę się średnio. Lepiej mi idzie z chemii niż z bioli. Wiadomo aspiaracje mam duże, ale możliwości to przeciętne. Przechodząc do sprawy. Chciałabym zdawać maturę w 2016 z biolii i chemii. Z chemii poradzę sobie na własną rękę , problem jest z biolą. Myślicie, że warto zainwestować w kursy maturalne? Czy może lepiej uczyć się samodzielnie, w domu ? Proszę o pomoc Pozdrawiam Was ciepło
magdalenka7991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 14:33   #2
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: matura biola

Biologia na maturze to w dużej mierze pamięciówka. Zaopatrz się w dobre repetytoria, przerabiaj sobie na bieżąco jakieś zadania, staraj się uważać na zajęciach. Ważna jest systematyczność. Jeśli chodzi o kursy maturalne, czy jakieś korepetycje to zastanów się czy na prawdę jest Ci to potrzebne. W szkołach często są organizowane jakieś koła maturalne przygotowujące uczniów do matury. Popytaj czy w Twojej szkole jest coś takiego organizowane.

Tak na prawdę nic nie zagwarantuje Ci dobrego wyniku, jeśli nie wstrzelisz się w klucz odpowiedzi.

Edytowane przez 201611090905
Czas edycji: 2015-05-05 o 14:36
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 22:13   #3
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: matura biola

Ja w tym roku chodziłam na kurs maturalny z bioli (cykl 2-letni) i na przyszły rok już się nie pisze... U mnie wyglądało to tak (i podejrzewam, że na większości kursów jest tak samo), że zbiera się grupa jak w szkole, siada w ławkach, a pan/pani mówi o danym przedmiocie. Tak wyglądała formuła na kilku pierwszych lekcjach, bo potem prowadzący zdecydował się przerabiać z nami jedynie zadania. W grupie była dziwna atmosfera, nikt do nikogo się nie odzywał o ile nie chodziło się tam już ze znajomymi. Myślałam, że na początku będzie jakieś powitanie, przedstawienie się, gadanie o aspiracjach, ale gdzie tam. No i w ten sposób jak nauczyciel nas odpytywał z tych ćwiczeń to zawsze się bałam, że nie będę znała odpowiedzi i niejako się zbłaźnię przed innymi (a zazwyczaj nie znałam, przykłady były dość trudne). Ten rok przechodziłam, bo żal mi było żeby się pieniądze zmarnowały, ale w przyszłym roku wolę zainwestować w repetytoria i samemu/w szkole/ze znajomymi przygotować.
Czy wyniosłam coś z tych kursów? No jakieś tam notatki mam z początkowych zajęć + te dziwne ćwiczenia z nieznanych mi zbiorów zadań. To akurat jest na plus, będzie do dodatkowej powtórki zaraz obok Witowskiego.
Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 17:33   #4
magdalenka7991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: matura biola

Dziękuje ślicznie za odpowiedź
magdalenka7991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 16:15   #5
agulek72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: matura biola

Pisałam nową maturę w piątek z biologii. Nie wiem co o niej sadzić. Byłam bardzo dobrze przygotowana, zrobiłam wiele zadań i matur z poprzednich lat a z wieloma tegorocznymi miałam problem. Niby napisałam dobrze odpowiedź ale klucz jest różny i nie wiem czy dostanę punkty, np. ogonek a w kluczu jest wyraźny ogonek, napisałam transpiracja w w kluczu jest transpiracja szparkowa, zrobiłam strzałkę z dobrze skierowanym grotem ale nie wiem czy nie za długa. Aż dziwne żeby nad takimi rzeczami się zastanawiać, jeden egzaminator może uznać drugi nie. Martwię się bo tyle nauki było na marne.
agulek72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-09 17:15:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.