JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-06, 22:18   #1
N_atalia
Raczkowanie
 
Avatar N_atalia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .......
Wiadomości: 42
Talking

JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??


Hallo

Mam pytanie- bo już zgłupiałam od czytania różnych wiadomości :|
Jake mogą byc tipsy oprócz żelowych i czym się charakteryzuja ??
N_atalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 23:33   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

aaahhh... dobre mam serce wiec napiszę to jeszcze raz.......
Ale zacznijmy od poprawnej terminologii....potocznie rzeczywiscie mowimy "nosze tipsy" ale takie słownictwo osobie zorientowanej w temacie nie przystoi (wow )

Przedłużyć paznokcie mozesz metodą zelową lub akrylową ( uprzedzając pytanie - nie ma miedzy nimi wiekszej roznicy - są jednakowo trwale i wygladają tak samo ) .

Obie te metody możemy wykonać dwoma sposobami - na tipsie oraz na formie ( szblonie).
1. Na tipsie - polega na naklejeniu mniej wiecej w 3/4 długosci płytki sztucznego pazurka ( tipsa wlasnie!) i pokryciu go żelem lub akrylem.

2. Na szablonie - nie naklejamy tipsa , ale na specjalnej papierowej formie budujemy pazurka...po czym szablon zdejmujemy

Też nie musisz sie kłopotać co wybrać - to stylistka oceniając budowę i stan Twoich paznokci zdecyduje co będzie optymalnym rozwiazaniem ( dlatego lepiej spytać wczesniej czy stylistka potrafi przedlużac na szablonie - jest to trudniejszy sposob i jesli tego nie opanowala, radze poszukac innej ).


Jesli nie chcesz przedluzac paznokci a jedynie wzmocnic swoje naturalne rownież mozesz użyc do tego żelu lub akrylu - po prostu bedą nałożone na Twoj paznokiec bez jego przedlużania
Istnieje też metoda zwana fiberglass - jednak jest ona nieco słabsza niż poprzednie.


I najważniejsze kwestie- jesli zdecydujesz sie przedłuzac paznokcie idz do profesjonalistki - tylko ona zadba o odpowiednią dezynfekcję, użyje jednorazowych pilnikow i nie wyrządzi więcej szkody niż pozytku.
Gdy będziesz chciała zdjać tipsy - odzaluj te 30 zł i idz do stylistki!! NIe ma nic gorszego niż rzeznickie , bestialskie zrywanie zelu badz akrylu wraz z płatami naturalnego paznokcia... Pewnie nie raz słyszłąas ,ze tipsy niszczą paznokcie...otóz nic badziej mylnego NIszczą je pseudostylistki ,ktore nie potrafią uzywać pilnika.


To tak w wieeeelkim skrócie
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 09:23   #3
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Nic dodac nic ująć.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:13   #4
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Obie te metody możemy wykonać dwoma sposobami - na tipsie oraz na formie ( szblonie).
1. Na tipsie - polega na naklejeniu mniej wiecej w 3/4 długosci płytki sztucznego pazurka ( tipsa wlasnie!) i pokryciu go żelem lub akrylem.

2. Na szablonie - nie naklejamy tipsa , ale na specjalnej papierowej formie budujemy pazurka...po czym szablon zdejmujemy

Też nie musisz sie kłopotać co wybrać - to stylistka oceniając budowę i stan Twoich paznokci zdecyduje co będzie optymalnym rozwiazaniem ( dlatego lepiej spytać wczesniej czy stylistka potrafi przedlużac na szablonie - jest to trudniejszy sposob i jesli tego nie opanowala, radze poszukac innej ).
Czyli to nie zależy od tego co ja bym chciała, tylko od tego w jakim stanie są paznokcie? Przypuszczam, że to do szablonu są większe wymagania odnośnie paznokci? Czy do szablonu moje naturalne paznokcie muszą byc jakiejś określonej długości?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:27   #5
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Dla Ciebie to nie ma roznicy czy szablon czy tips, bo zrobione pazurki wygladaja identycznie. No chyba ze masz zkonkretne wymagania np. co do tunelu, ale rzadko kleintki na to zwracaja uwage.
Nie jest wymagana konkretna dlugosc do szablonu- na szablonach sie najczesciej ogryzki robi, bo z reguly na tipsie nie da rady.
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:33   #6
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez tiara
Dla Ciebie to nie ma roznicy czy szablon czy tips, bo zrobione pazurki wygladaja identycznie. No chyba ze masz zkonkretne wymagania np. co do tunelu, ale rzadko kleintki na to zwracaja uwage.
Nie jest wymagana konkretna dlugosc do szablonu- na szablonach sie najczesciej ogryzki robi, bo z reguly na tipsie nie da rady.
A mnie się właśnie wydawało, że na tipsie bardziej widać, że to nie są nasze naturalne paznokcie. Moja koleżanka miała tak, że mniej więcej od połowy (może nawet trochę wcześniej) paznokcia miała wyraźnie grubiej - nie wiem czy dobrze tłumaczę, ale ja sobie wyobrażałam, że to właśnie w tym miejscu jest przyklejony tips i dlatego jest grubiej.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:36   #7
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

musial jej "specjalistka" źle zrobic tipsy. albo nie zrównała porzadnie tipsa z płytka paznokcia, albo miala bardzo kipeski żel lub pedzelek....
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 11:57   #8
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Ja tez mam pytanie, czy dlugos paznokcia mozna sobie samemu wybrac czy to zalezy od naturalnej plytki?
halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:09   #9
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez halucynka
Ja tez mam pytanie, czy dlugos paznokcia mozna sobie samemu wybrac czy to zalezy od naturalnej plytki?
Hmmm chodzi Ci o dlugosc pazurkow już po przedluzeniu?
Geberalnie jak najbardziej zalezy to od Ciebie choc pewne ograniczneia istnieja
Nie ma np mozliwosci by dziewczyna z 'ogryzkami' zazyczyla sobie nagle mega długie , krwiste paznokcie gwiazdy filmowej
Nie zrobie jej takich szponow bo nie będą się po prostu trzymały. Sztuczny pazur przeważy płytke, efekt dzwigni i pach..masakra gotowa

Jednak gdy Twoja płyteczka jest...taka normalna , nie rozdwaja sie, nie lamie nadmiernie , nie jest osłabiona to mozna zaszaleć i zafundowac sobie baaaardzo dlugie tipsiorki



Aferka- nie ma mozliwosci by cos było "bardziej widoczne". "Widocznie" to był pewnie nie zrownany próg lub nieopracowany materiał...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:20   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Aferka- nie ma mozliwosci by cos było "bardziej widoczne". "Widocznie" to był pewnie nie zrownany próg lub nieopracowany materiał...
Dzięki - trochę mi się rozjaśniło.
A powiedzcie mi jeszcze (sorry, że tak marudzę ), jeśli ja nie chcę, żeby paznokcie były bardzo długie - wystarczy mi jakieś 2-3 mm poza płytkę (teraz mam jakiś 1 może 1,5 mm) , to warto przedłużać, czy po prostu pokryć własne paznokcie żelem i poczekać aż urosną? A jak często w takim wypadku trzeba uzupełniać?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:40   #11
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Jesli chcialabyś mieć je dłuższe w trybie natychmiastowym to musisz przedlużyc....
Ale mozesz utwardzić i czekać az pazurki urosną ...
Albo mozesz poczekac az urosną i utwardzić

Uzupełniac należy srednio co 3 tygodnie.To kwestia indywidualna ,zalezna od predkosci wzrostu pazurka bo zdarzaja sie "przypadki" uzupelniające co 2 i co 4 tygodnie. Czasem nawet dłuzej
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 12:53   #12
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Z tym poczekaniem aż same urosną i utwardzić - to raczej odpada, bo w między czasie na pewno któryś się złamie .
Sęk w tym, że teraz one są trochę nierówne, bo jeden sie złamał, a drugi uszczerbił i też musiałam spiłować (a jeden pęka mi wzdłuż i ciągle go spiłowuję) itd. - może wobec tego lepiej przedłużyć, żeby wszystkie były jednakowe.
A częstotliwość uzupełniania nie zależy od tego czy jest to tips, czy forma, czy naturalne utwardzone - prawda?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:13   #13
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Prawda- nie zalezy

To może idz teraz utwardzic i do wybranej długosci będziesz niektore pazurki albo skracac albo lekko przedłużac na formie. Tak by wszystkie były rowniutkie a nie jakies szczerby
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 16:53   #14
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Pisałam juz ,że uwielbiam to co piszę paulakrk.dziekuje jej za cierpliwość w pisaniu,"łopatologicznemu " tłumaczeniu,i przekazywaniu swojej wiedzy nam laikom.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 16:59   #15
halucynka
Rozeznanie
 
Avatar halucynka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 678
GG do halucynka
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Dziekuje ze uswiadomienie
halucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:38   #16
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez taniacos
Pisałam juz ,że uwielbiam to co piszę paulakrk.dziekuje jej za cierpliwość w pisaniu,"łopatologicznemu " tłumaczeniu,i przekazywaniu swojej wiedzy nam laikom.
i nie zapomnij jeszcze o zadziorności
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:18   #17
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Buahahahahahaha dziewczyny kochane jestescie

Taniacos - dzieki

Zaczarovana -dzięęęęęki

hihhihihihi
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:42   #18
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

To może ja jeszcze wcisnę swoje malutkie głupiutkie pytanko (wiem jestem leń, nie chce mi sie korzystać z wyszukiwarki )

Czy jest jakas róznica w cenie (patrząc z punktu widzenia klientki ) między paznokciami robionymi na tipsie a tymi na szablonie? (podejrzewam że tak )
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:20   #19
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

NIe

paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 06:39   #20
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Ja przez 3 miesiące nosiłam tips z akrylem i byłam bardzo zadowolona, robiłam z nimi wszystko, grałam w siatkę, kosza itp. Moja stylistka doradziała mi tips z żelem i dałam się namowić. Bardziej one mi się podobają, są delikatniejsze i bardziej przypominają naturalne. Zobaczymy jak wypadną przy mioch sportach?
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:01   #21
Gween
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 701
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Paula pisałaś, że długość zależy od stanu paznokcia. A ja właśnie chciałabym sobie zrobić tipsy dlatego, że moje własne paznokcie są do d... Nie ma szans bym je zapuściła, rozdwajają się, mają nierówną płytkę i w ogóle są słabe. Są jakieś przeciwskazania do robienia tipsów? Czy długości?
Gween jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 13:18   #22
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

przy okazji tematu przedluzania paznokci chcialabym sie zapytac o metodę przedluzania jedwabiem. "jedwabne paznokcie". Czym tak naprawde rozni sie od akryli (cenowo ponoc jest nawet drozej). ogolnie najwazniejsze informacje
z góry dzięki
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 19:23   #23
mmmsz
Raczkowanie
 
Avatar mmmsz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 230
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
Napisane przez Gween Pokaż wiadomość
Paula pisałaś, że długość zależy od stanu paznokcia. A ja właśnie chciałabym sobie zrobić tipsy dlatego, że moje własne paznokcie są do d... Nie ma szans bym je zapuściła, rozdwajają się, mają nierówną płytkę i w ogóle są słabe. Są jakieś przeciwskazania do robienia tipsów? Czy długości?
podłanczam się pod pytanko..;D
szybko rozdwajające się paznokcie są strasznie denrwujące, gdzie tylko nie swadze łap zawsze mam rozdwojone. nimo ze nigdy mi sie nie złamały.
zawsze sobie french zeby nie było widać tego co zpiłuje od góry.
mam równą i długą płytkę. obryzałam tylko w dziecinstwie... ;p

jaki rodzaj poleciłabyś dla takich paznokci?
zalezałoby mi na tym zeby im nie zaszkodziły, a wręcz wzmocniły(jesli to mozliwe).
słyszałąm od kuzynki ze teraz jest taki nowy sposób ze nakłada sie jaką siateczkę czy coś i proska zelem...

rozjaśnijcie mi w główce ;D
__________________
cieplejsze ciuszki, sweterki, kurtka od ZARA

mój wątek ciuszkowy:


proszę o szybciutkie odpowiadanie na moim wątku
mmmsz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:55   #24
aneta8702
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 10
GG do aneta8702
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Dziewczyny mzoecie mi powiedziec w jakich cenach sa mniej wiecej tipsy?

Moje paznokcie sa tragiczne, lamia sie rozdwajaja jak podrosna, a jak sie zdenersuje to obgryze i nie ma a pozniej jestem choelrnie na siebie zla :/
aneta8702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 01:03   #25
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: JAKIE SĄ RODZAJE TiPSÓW ??

Cytat:
słyszałąm od kuzynki ze teraz jest taki nowy sposób ze nakłada sie jaką siateczkę czy coś i proska zelem...
To nie zadna nowośc, tylko metoda jedwabna. Tu na wiazau znajdziesz duzo na ten temat.
Jednak nie ma co sie czarowac ani żel, ani jedwab, ani akryl nie dziala uzdrawiajaco na paznokcie. Moze je chronic, owszem od czynnikow zewnetrznych, czy urazow mechanicznych, ale żadna z tych metod nie odzywi matwego wytworu naskorka jakim jest paznokciec
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.