Pomóżcie wybrać droższy DOBRY aparat cyfrowy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-12, 23:10   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

Pomóżcie wybrać droższy DOBRY aparat cyfrowy)


Chcę kupić sobie aparat cyfrowy. Czym mam się kierować przy zakupie? Słyszałam, że ma być 3,2 pixele i zoom x 3. Na co jeszcze mam patrzeć?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 23:40   #2
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: Aparat cyfrowy

Witaj! Wiesz co, wcale nie muszą być takie parametry jak podajesz, ale są one takie powiedzmy optymalne. Zwróć również uwagę na to czy można robić filmiki, jeśli Ci na tym zależy, czyli zwróć uwagę na różnego rodzaju dodatki.
No i moim zdaniem, ale i nie tylko, również pana w sklepie fotograficznym lepiej kupić aparat firmy która produkuje głównie aparaty, bo jeśli firma produkuje dużo produktów, od tych najprostszych, po najbardziej złożone to ten najprostszy (aparat) będzie gorszej jakości niż aparat wyprodukowany przerz firmę specjalizującą się w tej dziedzinie.
Nie wiem czy coś z tego rozumiesz. Jedno jest pewne, dobrze się przed zakupem zastanów
eleonorcia
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 23:40   #3
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Aparat cyfrowy

Może jeszcze na pojemność?
Ja jestem zadowolona z aparatu HP. Był o kilkaset złotych tańszy niż Cannona czy podobnych firm, o zbliżonych parametrach. Co mi się jeszcze podobało, to wygląd aparatu (nie jak zabawka) i "ogumowana" obudowa - nie wyślizguje się z ręki.
Na reszcie się nie znam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 23:46   #4
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: Aparat cyfrowy

hmm....pojemność to rzecz wzdlędna. Każda cyfrówka ma kartę, którą zawsze można wymienić. Ja w swoim aparacie, w "pakiecie standardowym" miałam kartę pojemności 16MB, co tera mi nie wystarcza. Ale kartę można w każdej chwili wymienić, więc nie ma znaczenia jaki aparat wybierzesz. Karta na przykład 128MB na allegro kosztuje około 120 zł.
pozdrawiam
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 00:03   #5
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Aparat cyfrowy

Przede wszystkim pytanie jest ile chcesz wydac pieniedzy na aparat i z jakim przeznaczeniem go kupujesz. Ja uwazam, ze lepiej wydac wiecej i kupic cos naprawde porzadnego. Moim zdaniem standardem teraz jest 5mln pikseli. Wiecej nie ma sensu, bo gole oko nie widzi roznicy. Natomiasr roznica miedzy 3, a 5 mln pikseli jest znaczna. Karte pamieci zawsze mozna dokupic, to nie stanowi juz w tej chwili wiekszego problemu. Niektorzy pewnie powiedza, ze ilosc pikseli nie ma znaczenia, ale tez niektorym wystarczaja zdjecia robione aparatem wbudowanym w telefon. Warto dowiedziec sie jaki akumulator ma aparat, warto zeby mial wizjer optyczny, to zawsze ulatwia prace, bo wyswietlacz LCD niestety czesto przeklamuje uzyskany obraz. Czy aparat ma opcje redukcji czerwonych oczu. Czy zoom, ktory podajesz jest optyczny, czy cyfrowy?

Wszystko zalezy od funduszy i przeznaczenia aparatu tak naprawde.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 00:54   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Aparat cyfrowy

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Na aparat chce przeznaczyc max 1000 zł. Wiem, że to mało, ale na więcej mnie nie stać. Aparat ma mi służyć do robienia zdjęć rodzinie. Mąż ma w pracy aparat Canon, który ma 2 mln pixele i robi świetne zdjęcia.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 11:49   #7
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: Aparat cyfrowy

Przede wszystkim zoom optyczny.
I czy aparat ma pamięć wymienną (bo niektóre mają wbudowaną i nic z tym nie zrobisz, a jeśli to tylko 16mb, to na wakacje nie zabierzesz, chyba że masz laptopa).
Sprawdź też, czy można wsadzać tam akumulatorki, bo jeśli będziesz używać baterii, to na nie nie wyrobisz. Tak więc dochodzi jeszcze koszt ładowarki z akumulatorkami.
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 14:51   #8
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Aparat cyfrowy

Z tymi aparatami i z tą kartą to nie jest tak fajnie Zacznę od końca: karta typu SD (secure digital preferowany przez HP) jest znacznie droższy od CF (compact flash) i niestety znacznie delikatniejszy w użytkowaniu (wyciąganie, wkładanie, przechowywanie), że nie wspomnę o formatowaniu kart Jeśli chodzi o aparaty i matrycę CCD mozna to przedstawić następująco: 3,2 mln pixeli to obraz (zdjęcie) formatu kartki A4, 5mln - plakatu. Miejsca w pamięci zajmuje też więcej
Canon do swoich aparatów ma specjalnie zaprojektowany procesor odpowiedzialny za "szybkość gotowości do pracy", oznacza to tyle, że w canonie wyjmujesz aparat i robisz zdjęcie, i nastęne. Jak w zwykłym analogu. Nie czekasz aż aparat "złapie ostrość" i przygotuje się do robienia zdjęcia, a później następnego jak w innych firmach. Zaczyna irytować jeśli gotowość aparatu nastąpuje po kilku-kilkunastu sekundach i po jakimś czasie chcesz I kolejna zaleta canona - niepodważalna - nie wygląda jak cyfrak raczej jak tania jednorazówka. Można go wziąć na plażę i schować do torby kiedy idziemy się pływać. Nikt się nie zorientuję, że mamy drogi aparat i nie trzeba nosić kilogramów. Jeśli jakaś rzecz jest nieporęczna, ciężka lub kłopotliwa w użyciu - przestajesz jej używać
A zoom? Zazwyczaj brakuje mi szerokiej pamoramy, a nie zoomu
Zwróć uwagę na jasność obiektywu (np. F2,8- 4,8 lub 1:2,8-4,9). Powinnaś wiedzieć z tego tyle, że im bliższa 2,0 jest ta pierwsza liczba tym później będzię się włączała lampa błyskowa. Różnica między 2,8 a 2,0 wynosi około 1 godziny. Rezultat:
Przy 2,8 będziesz robić zdjęcia bez błysku do powiedzmy 18.00 wieczorem, przy 2,0 - do 19,00.
Przydaje się też wielosegmentowy pomiar światła (wtedy masz zdjęcie w miarę równomiernie oświetlone, nie wychodzą ciemne plamy) i balans bieli (głównie do zdjęć robinych zimą lub na białym tle ). Automatyka ostrości i tryby fotografowania powinny być standardem, a miło by mieć tzw. nastawy ręczne i preselekcję czasu i/lub przysłony - ale nie jest to konieczne do robienia fajnych zdjęć, to jest bardziej do zabawy np. robisz nocą zdjęcie oświetlonego miasta (każdy wie jak wygląda nocne oświetlenie) oczywiście bez lampy błyskowej
Udanych zakupów, mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci wybrać aparat, taki z którego będziesz zadowolona.
I pamiętaj - aparat cyfrowy, to zabawka elektroniczna, za rok, w takiej samej cenie kupisz jeszcze fajniejszą zabawkę, z lepszymi parametrami - postęp jest tu olbrzymi i sprzęt starzeje się w zawrotnym tempie. Tak więc może się okazać, że warto jeszcze trochę zaoszczędzić i kupić coś, co za rok nie bedzie "złomem"
I tą optymistyczną myślą kończę nudnawy tekścior.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 16:22   #9
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Aparat cyfrowy

Kakusiu i jak, kupilas w koncu cyfrówkę?
Jak tak to jaka i jak sie sprawuje?
Ja tez sie przymierzam do tego zakupu (narazie jednak moge pomarzyć- zbieram kase) i wygrzebalam ten wątek aby sie czegos dowiedziec .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 16:25   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Aparat cyfrowy

Niestety nie kupiliśmy. Póki co pożyczamy od męża z pracy.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 17:37   #11
aguś83
Raczkowanie
 
Avatar aguś83
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Re: Aparat cyfrowy

Witam
Moge cos niecos dodac, poniewaz niedawno kupowalismy cyfrowke i jestem wiec w temacie
My przeznaczylismy na aparat ok 800 zl i pierwszego dnia otwarcia Arkadii kupilismy tam Sony 5 mln pixeli z 3-krotym zoomem optycznym za wlasnie tyle Ale to byla wyjatkowa okazja.
Nie ma co patrzec na ilosc pixeli, bo zwykle zdjecia robi sie w niewielkiej rozdzielczosci. 3 mln pixeli wystarcza na zdjecia dobrej jakosci wielkosci strony A4 a przeciez nikt takich zdjec nie robi. 5 mln pixeli to juz zbedna rzecz.
Zwroc uwage jaka bedzie potrzebna karta - u nas byla potrzebna najdrozsza kosztowala 200 zl na allegro. Ja nie znam sie na skrotach, ale kupujac aparat dobrze jest sie z tym zapoznac (chodzi o takie skroty jak SD...). Zwykle w aparatach jest karta 16 MB ktora wystarcza na niewiele i szybko trzeba dokupic nowa. Jesli by jednak do aparatu dolozyli wieksza karte, to bedziesz musiala to przekalkulowac, czy bardziej bedzie sie oplacalo kupic drozszy aparat z duza karta czy tanszy aparat ze standardowa i dokupic do niego karte o wiekszej pojemnosci.
Wazne tez jest czy aparat posiada ladowarke do akumulatorkow - jesli nie, to bedziesz musiala sie liczyc z kolejnym wydatkiem rzedu 100 zl. Jesli posiada (nasz tak), to warto dolozyc kilka zlotych do aparatu, bo i tak i tak trzeba bedzie kupic taka ladowarke.
Jesli chodzi o filmiki, to wazne jest czy jest z gory okreslony maksymalny czas filmiku, czy moze mozna go robic do konca pojemnosci karty. Oczywiscie ta druga opcja jest lepsza, bo wtedy sama mozesz zadecydowac jak dlugi filmik chcesz nagrac.
Nie wiem czy wiele pomoglam Moj M spi wiec wypowiedz nie jest bardzo precyzyjna, ale jakbys miala jakies pytania, to chetnie go zapytam i Ci pomoge. Ja sie na tym praktycznie nie znam, ale on jest wyjatkowo "oblatany" w tych sprawach i doradza innym w wyborze
Pozdrawiam i zycze fajnego aparatu
aguś83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-07, 19:45   #12
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Re: Aparat cyfrowy

Aguś a mogłabyś napisać jaki to model aparatu i jaka to karta (chodzi mi o pojemność).
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 06:46   #13
aguś83
Raczkowanie
 
Avatar aguś83
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 70
Re: Aparat cyfrowy

Model aparatu to Sony Cyber-Shot DSC-P73 a karta to Memory Stick 256 MB
aguś83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 11:49   #14
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Re: Aparat cyfrowy

cybreshoty to dobre aparatki, i małe przede wszystkim, tak myślałam ale ten model ma 4 pikselki?? bo to chyba ten model: http://www.sony.pl/ShowProduct.do?si...roduct=DSC-P73

ja kupuje karty XD i ceny też koło 200 zł, z tym że są jeszcze takie z możliwością robienia zdjęć panoramicznych i są odrobine droższe,
moim zdaniem 4 pikselki to optimum przy takich aparatach,
przy zakupie warto jednak zwócić uwage na jeszcze inne parametry uzależnione od naszych potrzeb fotograficznych (patrz co napisała Aquila) dla mnie np. 3 x zoom to zdecydowanie za mało (cyfrowego w ogóle nie radze brac pod uwage) dlatego kupiłam apratat z 10x zoom (i tak mi mało hihi), ale przez to aparacik choć mały sam w sobie, ma dość znaczny obiektyw i trudno go nosić zawsze przy sobie,
polecam też canony np.powershot A75, choć ma 3 pikselki to robi bardzo ładne zdjecia, nawet w ciemnych pomieszczeniach, jest malutki i bardzo poręczny, (kosztuje ok. 1000zł z kartą 128 MB)
a co do pojemności karty, 16MB można traktować jako karte rezerwową radze od razu kupić większą, ważne jest np. ile robicie zdjęc podczas jakiegoś wyjazdu, bo jeżeli trzaskacie dużo, ale nie macie jak ich ściągnąć to radze pomyśleć o większej, dlatego wydaje mi się że 256 MB jest najlepszym rozwizaniem,
jeżeli jednak dopiero zaczynacie zabawę z fotografowaniem radze nie inwestować dużo, kupić coś tańszego pobawić się zobaczyć co dla Was jest ważne, a potem zainwestować w dobrze przemyślany sprzęt,
a w ogóle cyfrówy to fajna sprawa,
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 13:41   #15
Jabluszko
Raczkowanie
 
Avatar Jabluszko
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 190
Re: Aparat cyfrowy

Wbrew niektórym opiniom, ja uważam, że warto patrzeć na rozdzielczość i faktycznie minimum to 4 mln pikseli.
Poza tym, ważny jest zoom, ale optyczny, bo cyfrowy w zasadzie nie ma znaczenia.
Jeśli szukasz aparatu do robienia tylko zdjęć rodzinie (jak sądzę raczej amatorskich) to nie będzie dla Ciebie ważna liczba opcji manualnych, bo i tak będziesz robiła na automacie.
Zwróć uwagę na to jak aparat leży w ręce i czy nie jest za ciężki.
Musisz też zadecydować, czy zależy Ci na aparacie do robienia porządnych zdjęć, czy na "urządzeniu wielofunkcyjnym" do zdjęć, filmów i nie wiadomo czego jeszcze. Wiadomo, żeby robić dobre filmy, potrzebna jest dobra kamera, a do zdjęć - aparat.
Aha i jeszcze jedno, warto dołożyć troszkę pieniędzy i kupić aparat firmy znanej od wielu lat na rynku fotograficznym (Nikon, Canon, Olympus, Minolta), bo te, które mają tradycję w produkowaniu telewizorów niekoniecznie sprawdzają się w produkcji aparatów .
Życzę udanych zakupów
Jabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 16:58   #16
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Aparat cyfrowy

bardzo ważna jest cała "optyka" czyli obiektyw itd...

do 1 tys zł osobiście polecałbym Konica Minolta Z10
niby tylko 3,2 M piksela... ale zoom optyczny aż 8x, świetny obiektyw itd...

ceny różne, np tutaj:
http://skapiec.pl/index.php?cat_id=2&comp_id=3974

zresztą w skąpcu można wiele wyszperać, np, tańszą cenę, opis itd...
oczywiście jeszcze jest allegro

pozdrawiam
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 13:58   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Aparat cyfrowy

Zgodzę się z Jabłuszkiem. Cyforwy zoom nie ma znaczenia [taką samą jakość daje powiększanie na ekranie ].

Co do marki - z doświadczeń znajomych wiem, że żałują, że nie kupili sprzętu - jak to Jałbuszko napisała - firmy znanej od lat na rynku fotograficznym. Zwłaszcza zawiedzeni są użytkownicy Sony kiedy porównują nasze zdjęcie [Canon] ze zdjęciami robionymi Sony (kolory).
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:17   #18
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Re: Aparat cyfrowy

Ja polecam Olympusa. Wprawdzie mam 5060, ale sa tez inne modele rowniez dobre do 1000zl.
Wrzucam mala fotke zrobione olympusem 5060. Wprawdzie zmniejszona, ale jakosc zachowana. Zreszta, same zobaczcie..
Nie zaluje wydanych pieniedzy bo warto!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tygrysek.jpg (89,8 KB, 52 załadowań)
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:19   #19
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Aparat cyfrowy

Chciałbym to i owo sprostować. Wartość tzw. "zoom" optycznego (czyli jak mnie uczono - długość ogniskowej) nie ma większego znaczenia dla ostrości oraz poprawności oddawania kolorów.

Więcej - prz długich ogniskowych (czyli dużych zbliżeniach) obraz drga dość gwałtownie i tylko w pełnym nasłonecznieniu (krótkim czasie naświetlania) możliwe jest wykonanie jako tako ostrego zdjęcia. Chyba, że robisz takie zdjęcie ze statywu

Po pierwsze - ważne jest, aby obiektyw był wykonany przez znaną firmę (topem jest np. Zeiss). W necie znajdziesz kupę opisów małej Yashica'i, która dzięki doskonałej optyce Zeissa robiła suuuuuper zdjęcia Obiektyw musi być "szybki", czyli wykonany z wysokiej jakości szkieł, które nie przyciemniają zanadto obrazu (wydłużając czas naświetlania - stąd nazwa "szybki").
Rozumiem, że 1000 zł nie wystarczy na cyfrową lustrzankę, więc nawet nie opisuję (min. to ok. 4000 zł za Canona 300D, używane mogą być nieco tańsze)

Po drugie - równie ważne - matryca. Tutaj nie ilość pikseli gra istotną rolę, ale samo wykonanie matrycy, ilość błędów, moira, oprogramowanie matrycy. Dlatego warto poszukać opinii w internecie na temat konkretnego modelu aparatu (takiego KWC dla aparatów) - jest wiele dobrych serwisów anglojęzycznych.

Po trzecie - do zdjęć rodzinnych... hmm... wystarczy popularny idiotenaparat Może więc nieco przesadziłem w odpowiedzi

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-10, 14:34   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Aparat cyfrowy

Z kolorami miałam na myśli niause i głębię a nie "odcienie"
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 16:47   #21
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Re: Aparat cyfrowy

o Złośliwcze nie masz racji co do optyki "znanych firm", znam ludków co mają giwery za ciężkie pieniądze i co z tego skoro większość zdjęć to foty z imienin cioci pt. "rodzina na kanapie z czego 2/3 foty to biała ściana z krzywo zawieszonym obrazem",a fota tajemniczo rozmazana (a co artystycznie nie )?
najważniejsztm parametrem i tak jest "oko" fotografa, bo jak fotograf bedzie kiepścieńki to żaden sprzęt nie pomoże
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 21:04   #22
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: Aparat cyfrowy

Kodak LS 633 polecam bardzo dobra optyka.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 21:28   #23
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Re: Aparat cyfrowy

z tego co wiem to Hp sa nie bardzo najlepsze Sony albo canon to zalezy tez ile hcesz przeznaczyc kasy na sprzet
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 09:00   #24
aries1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 16
GG do aries1
Re: Aparat cyfrowy

Kakusia napisał(a):
>
Kakusia napisał(a):
> Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Na aparat chce przeznaczyc max 1000 zł. Wiem, że to mało, ale na więcej mnie nie stać. Aparat ma mi służyć do robienia zdjęć rodzinie. Mąż ma w pracy aparat Canon, który ma 2 mln pixele i robi świetne zdjęcia.


hej ja miałam zamiar kupić Olympus c-360, ale ostatnio znalazłam Canon Powershot A510, przeczytałam milion recenzji, praktycznie nie ma złych opinii. Ma ust. manualne to istotnie później, kedy automat już mi nie wystarczy, a mam nadzijeę, że się rozwinę, dobry procesor-szybko robi zdjątka, dobrą lampę, która rozprasza światło odpowiedni do odległowści(ma zoom),jest lekki i ładnie wygląda(estatycznie-bo super hiper to on nie jest na look) widziałam zdjęcia online. Polecam ci recenzje bardzo dokładne pana Jeff Kelly : zawsze w podsumowaniu pisz o wadach i zaletach, 'rozkłada aparat na części pierwsze'http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php pozdrawiam
aries1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 15:35   #25
Czekoladaa
Rozeznanie
 
Avatar Czekoladaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 788
GG do Czekoladaa
Aparat cyfrowy do 800zł??

Czy można kupić dobry aparat cyfrowy tak do 800zł?? bo np. moja znajoma kupiła za 550 zł i jest bardzo zadowolona, inna za 700 zł i tak samo.. a jaka jest wasza opinia? podajcie nazwy... Aparat do robienia zwykłych zdjęć
Czekoladaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 15:44   #26
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Aparat cyfrowy do 800zł??

to ja polece mój ukochany mały skarb Olympus Mju Mini!cena to ok 600 zł na allegro, to troche taki babski aparacik przez wygląd, robi dobre zdjęcia, porównywalne z aparatem za 1,5 tys- sony t7, mówie tak bo TŻ ma i zdjęcia wychodzą podobne
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:07   #27
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Aparat cyfrowy do 800zł??

http://www.cyberfoto.pl/
Poczytaj sobie to forum Ja kiedy kupowałam swój aparat to udałam się tam po pomoc i bardzo dobrze mi doradzili Ja mam Fuji Finepix S5500 i jestem bardzo zadowolona, ale kosztował wiecej niż 800 zł
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:15   #28
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Aparat cyfrowy do 800zł??

ja mam aparacik olympusa za ok 600zl. sluzy nam juz ok pol roku i nie narzekamy, a moj amamusk astwierdzila ze jesto to najlepszy zakup w tym roku na jaki sie zdecydowala. nie pamietam nawzy ale jest to dosyc maly sprzet.. ale jestem zadowolono z niego bo spełnia wszystkie wymagania jakie mialam i w dodatku mozna go wszedzie zabrac(bo nie jest duzy, moja ciocia ma taki duzy, profesjonalny i co prowda robi on zdjecia lepszej jakosci i ma wiecej funkcji ale jest dosyc klopotliwy bo do damskiej torebki to on sie raczej nie zmiesc...)
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:15   #29
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Aparat cyfrowy do 800zł??

Canon
Power Shot a400 - moj pierwszy bylam bardzo zadowolona ze zdjec, funkcji i obslugi (zaplacilam za niego cos ponad 600 zł ale teraz wszystko tanieje wiec obecnie pewnie jest jeszcze tanszy).
Power Shot a510 - mój obecny kosztuje ok. 800 zł ale szczerze mowiac (dziwne, wiem) wolalam a400. Ten ma wiecej funkcji i teoretycznie jest lepszy ale ja jakos tego nie zauwazam
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:16   #30
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Aparat cyfrowy do 800zł??

dobry, to zależy co rozumiesz przez to słowo.
dla jednego dobry to będzie 3 mega piksele, 3 razy zoom optyczny, innego to nie zadowoli.
ja mam Kodaka CX 7530, którego kupiłam na allegro za niecałe 700 złotych, ale w sklepie on kosztuje koło 1000, nawet rochę więcej. ogólnie jestem z niego zadowolona (5mg pikseli, 3 razy zoom optyczny), ale to moja pierwsza cyfrówka. nie jest to aparat idealny, ale w sam raz dla amatorów.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.