OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 12:22   #1741
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Super, czyli jeśli ocm się u mnie sprawdzi, to sięgnę po nie, by mieć kilka ściereczek
Dokupiłam sobie wczoraj drugą mikrofibrę biedronkową, ale jak będę w pepco to obejrzę te ściereczki. Biało-niebieskie pakowane po 6. Jakieś jeszcze wskazówki do znalezienia?

Druga porcja winogrono zimnotłoczone + ok 10% rycyny + kilka kropel Alterra pomarańczowa.

Póki co nic ciekawego się nie dzieje
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 14:19   #1742
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dokupiłam sobie wczoraj drugą mikrofibrę biedronkową, ale jak będę w pepco to obejrzę te ściereczki. Biało-niebieskie pakowane po 6. Jakieś jeszcze wskazówki do znalezienia?

Druga porcja winogrono zimnotłoczone + ok 10% rycyny + kilka kropel Alterra pomarańczowa.

Póki co nic ciekawego się nie dzieje
Znalazłam je przy produktach do sprzątania(mopach, gąbkach do mycia naczyń) u mnie były na dole regału
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:20   #1743
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć Dziewczyny!

Miałam założyć nowy wątek, żeby o to spytać, bo pomyślałam, że nikt tu raczej mi nie pomoże, bo wątek cóż nie najnowszy i być może mało kto już go odwiedza, ale postanowiłam spróbować, bo może się mylę z tym stwierdzeniem
No więc chodzi mi o to, czy skuteczna jest jedynie ta, opisana na początku wątku, metoda oczyszczania olejem?. Czy inny sposób również mógłby dać jakieś efekty ? Chodzi mi chociażby o ten, ''wymyślony'' a raczej przekształcony przeze mnie:

1. Najpierw przemyć twarz wodą
2. Następnie nałożyć oleje (rycynowy + oliwa z oliwek) na twarz i masować przez parę minut
3. Pozostawić olej na twarzy na kilka minut
4. Następnie pochylić twarz nad miseczką z gorącą, parującą wodą i siedzieć tak kilka minut.
5. Następnie lekko osuszyć twarz ręcznikiem i powtórzyć punkt 4.
6. Przemyć twarz zimną wodą.

Co sądzicie o tym sposobie ? Czy dałby jakieś efekty ? Czy może taka metoda mija się z celem lub nakombinowałam coś za bardzo ?
Każda porada czy wskazówka mile widziana. Także wasze sposoby, o ile takowe macie, byłyby chętnie przeze mnie przeczytane.
Pozdrawiam, życzę udanego oczyszczania !
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 22:17   #1744
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ta "zmiana" metody to z powodu braku szmatki, czy z jakiego powodu?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 08:19   #1745
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ciasteczko56, Twoja "wymyślona" metoda nie różni się wiele od tej opisanej w pierwszym wątku, z tym, że zapominasz o starciu/ wyciągnięciu olejów z zanieczyszczeniami z twarzy. No bo przecież nakładasz, masujesz i rozszerzasz pory, ale teraz to trzeba "zdjać" z twarzy. "Osuszenie ręcznikiem" nic nie da. Musisz czymś potrzeć, wchłonąć ten brud. Do tego wlaśnie służy szmatka muślinowa/ szmatka z mikrofibry/ maly delikatny ręczniczek. Wiele z nas tutaj robi parówki, bo skuteczniej otwierają pory niż przykładanie do twarzy ciepłej szmatki, ale to nie znaczy, że możemy pominąć krok "zdjęcia" brudu. przecież on z twarzy nie wyparuje!
Poza brudem ważne jest dokladne 'zdjęcie" z twarzy mieszanki olejowej, ktora może wysuszać ze względu na rycynę.
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 08:27   #1746
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam skórę suchą (albo przesuszoną!) ale ze skłonnością do zaskórników na policzkach. Mieszanka 10% rycyny, 85% oleju ze słodkich migdałów, 5% oleju arganowego jest dla mnie troszeczkę wysuszająca, następnym razem chyba zmienię olej bazowy na coś bardziej treściwego. Natomiast z poziomu oczyszczania jak na razie jestem całkiem zadowolona.

Jeśli chodzi o makijaż, to nadal wykańczam go olejkiem myjącym z BU, bo same oleje z ocm mi niestety chyba nie wystarczają, albo muszę się "przekonać" i "podszkolić".

Jak na razie stosuję kanoniczny OCM dopiero od trzech dni, ale jestem bardzo zadowolona
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 09:54   #1747
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kupiłam te szmatki z biedronki ostatnio, ale stwierdzam, że ta, którą kupiłam za całe 6 zł w realu jest lepsza. Jest dwa razy grubsza i przypomina po prostu mniej szorstki ręcznik. Stwierdzam, że tych z biedronki będę używać jak mam makijaż, bo one są jakieś takie szare i w ogóle mi ich nie żal, a tej żółtej z reala jak nie mam nic na twarzy.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 11:10   #1748
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzisiaj zastosowałam po raz pierwszy ok 25 % olejku rycynowego 10% dodałam olejek z nasion ogórecznika( z kapsułek Biogal) i resztę oleju lnianego. Na razie nie widzę nic zaskakującego cera rzeczywiście ładnie oczyszczona i nawilżona . A czy któraś z was stosowała olej lniany do ocm i może coś o nim powiedzieć? I jeszcze jedno mam pytanie czy jeżeli mam zaskórniki zamknięte takie małe kropeczki ledwo widoczne pod słońce i to czy ocm wyciągnie mi je na "wierzch"?
Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:28   #1749
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny
OCM stosuję już 9 dni moja opinia jak na razie... zaraz po zrobieniu OCM (robię po prysznicu, pod prysznicem nie myje niczym twarzy) mam wrażenie że buźka jest oczyszczona i jest ok. chociaż nadal mam zaskórniki i na policzkach i koło brody taką podskórną kaszkę i nic się nie polepsza
Niestety nadal wyskakują mi krostki nie wiem czy nadal się oczyszczam czy po prostu ta metoda na mnie nie działa czy oliwka mi nie pasuje nie mam pojęcia dodam jeszcze że od 4 tygodni się nie maluję wcale! Twarz mi się ogólnie przetłuszcza mniej i troszke mi sie przesuszyła zwłaszcza po zrobieniu OCM jest ściągnięta i mnie swędzi nieprzyjemnie:/
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:30   #1750
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
OCM stosuję już 9 dni moja opinia jak na razie... zaraz po zrobieniu OCM (robię po prysznicu, pod prysznicem nie myje niczym twarzy) mam wrażenie że buźka jest oczyszczona i jest ok. chociaż nadal mam zaskórniki i na policzkach i koło brody taką podskórną kaszkę i nic się nie polepsza
Niestety nadal wyskakują mi krostki nie wiem czy nadal się oczyszczam czy po prostu ta metoda na mnie nie działa czy oliwka mi nie pasuje nie mam pojęcia dodam jeszcze że od 4 tygodni się nie maluję wcale! Twarz mi się ogólnie przetłuszcza mniej i troszke mi sie przesuszyła zwłaszcza po zrobieniu OCM jest ściągnięta i mnie swędzi nieprzyjemnie:/
Już to wcześniej ktoś zauważył, że nie łatwo rozróżnić oczyszczanie się twarzy od zapychania jej na skutek złej mieszanki. Zależy też, jak długo stosuje się OCM, po dłuższym czasie łatwiej o prawidłowe wnioski. Ja też mam mieszane uczucia co do metody, ale chyba więcej jest na + niż na -. Poza tym mam wrażenie, że OCM nie jest w stanie usunąć wszystkich niedoskonałości w 100% - nikt tu takiego cudu nie opisał jak dotąd; czasem jest wręcz gorzej...
A czemuż to nie malujesz się już od miesiąca?
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:36   #1751
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
A czemuż to nie malujesz się już od miesiąca?
A tak jakoś wyszło... miałam bardzo nie przyjemną sytuację w rodzinie i cały czas płakałam i nie było sensu się malować... a poza tym ostatnio siedzę w domu cały czas więc po co się malować. Jak wychodzę gdzieć to też się nie maluję bo zaraz i tak to w szalik wytrę:/

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Jeszcze mam takie pytanko... co myślicie o mieszance do OCM (przy cerze tłustej, trądzikowej) a mianowicie:
30% olej rycynowy
10% olej tamanu
20% olej konopny
20% olej jojoba
20% olej z orzechów włoskich

nie jest za dużo tego może być taka mieszanka?
Pytam ponieważ wydaje mi sie że moja mieszanka (30% olej rycynowy + 70% oliwka babydream niebieska) nie odpowiada mojej cerze. Chcę zakupić nowe oleje pewnie będzie to na mazidłach i biochemii i zrobic jakąś dobrą mieszankę
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 18:01   #1752
madziaa2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny mam mały problem, zaczęłam stosować ocm ale niestety bardzo przesuszyła mi sie cera z tego powodu. jakie kremy albo serum używacie zęby nawilżyć cere.
madziaa2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:25   #1753
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość

Jeszcze mam takie pytanko... co myślicie o mieszance do OCM (przy cerze tłustej, trądzikowej) a mianowicie:
30% olej rycynowy
10% olej tamanu
20% olej konopny
20% olej jojoba
20% olej z orzechów włoskich

nie jest za dużo tego może być taka mieszanka?
Pytam ponieważ wydaje mi sie że moja mieszanka (30% olej rycynowy + 70% oliwka babydream niebieska) nie odpowiada mojej cerze. Chcę zakupić nowe oleje pewnie będzie to na mazidłach i biochemii i zrobic jakąś dobrą mieszankę
Ja mysle, ze za duzo kombinujesz.
Im mniej tym lepiej. Masz tlusta skore i tradzik, na taka skore szukaj olejow. Moze to byc rycyna + olej slonecznikowy + winogronowy i dosc. Do tego dodaj sobie kilka kropel olejku z drzewa herbacianego lub stosuj punktowo na pryszcze.
Do kremu mozesz sobie dodac kilka kropel oleju z granatu, dziala tez przeciwtadzikowo i dobrze nawilza skore.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:13   #1754
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A co myślicie o tym czy dobrze robie?
Pod wieczór stosuję ocm robie wszystko tak jak należy tylko nie zamykam porów zimą wodą/ręcznikiem tylko po tym nakładm Acne derm. Czy dobrze robie? Czy może zamknąć pory i wtedy połozyć acne derm a może odpuścić sobie ocm wieczorem i nałożyć sam Acne derm a rano tylko ocm ?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:54   #1755
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, czy do mieszanki moge dodać oliwki dla dzieci babydream (skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum.), bo właśnie kupiłam taką, nie mogłam znaleźć tej dla mam...
niestety też borykam się z przesuszeniem, OCM stosuję już jakieś 2 miesiące, obecnie używam olej z pestek moreli + z kocanki odrobinę, bo nietstety jestem naczynkowiec. później smaruję się masłem jojoba albo arganowym.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 00:15   #1756
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, ja postaram się na dniach jakoś przysiąść i zrobić FAQ dla tego wątku, bo nie mogę patrzeć już na te same pytania zadawane post po poście... Nie mówiąc już o tym, że odpowiedź na nie jest najczęściej na tej samej stronie. Jutro spróbuję to zrobić
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:38   #1757
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy do mieszanki moge dodać oliwki dla dzieci babydream, bo właśnie kupiłam taką, nie mogłam znaleźć tej dla mam...
niestety też borykam się z przesuszeniem, OCM stosuję już jakieś 2 miesiące, obecnie używam olej z pestek moreli + z kocanki odrobinę, bo nietstety jestem naczynkowiec. później smaruję się masłem jojoba albo arganowym.
Jak najbardziej możesz.

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja postaram się na dniach jakoś przysiąść i zrobić FAQ dla tego wątku, bo nie mogę patrzeć już na te same pytania zadawane post po poście... Nie mówiąc już o tym, że odpowiedź na nie jest najczęściej na tej samej stronie. Jutro spróbuję to zrobić
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:54   #1758
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny, a czy Wam też tak rosną brwi? Ja stosuję mieszankę 30% rycyny + 70 % oleju z pestek dyni i moje rzęsy baaaardzo się wzmocniły, ale i równocześnie dużo szybciej rosną mi brwi, muszę je zdecydowanie częściej regulować.
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:02   #1759
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dobra, zabieram sieza FAQ, tylko czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć jak to jest z zapychaniem odnośnie procentowego skłądu kwasów tłuszczowych w olejach? Które są mniej a które bardziej zapychające? Byłabym baaaardzo wdzieczna
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 16:53   #1760
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym czy dobrze robie?
Pod wieczór stosuję ocm robie wszystko tak jak należy tylko nie zamykam porów zimą wodą/ręcznikiem tylko po tym nakładm Acne derm. Czy dobrze robie? Czy może zamknąć pory i wtedy połozyć acne derm a może odpuścić sobie ocm wieczorem i nałożyć sam Acne derm a rano tylko ocm ?
podbijam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:01   #1761
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Dobra, zabieram sieza FAQ, tylko czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć jak to jest z zapychaniem odnośnie procentowego skłądu kwasów tłuszczowych w olejach? Które są mniej a które bardziej zapychające? Byłabym baaaardzo wdzieczna
Podziwiam Cię, szkoda tylko że i tak Twoja robota pójdzie na marne, bo z lenistwem nie wygrasz... Temat jest obszerny i właściwie wyczerpująco opisuje metodę OCM, ale zawsze znajdzie się jakiś leniuch, któremu nie chce się czytać i wychodzi z założenia, że na głupkowate pytania zawsze ktoś odpowie. No i zawsze zostania pula pytań na które nie da się odpowiedzieć nie będąc właścicielem szklanej kuli...

Faq rzecz jasna zawsze się przyda - ale pod warunkiem że nie zaginie w natłoku bezwartościowych postów - jeśli to dobrze opracujesz, może moderator to gdzieś przyklei.
Tu masz linki o komedogenności olejków:

http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php

http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?o...blog&Itemid=37
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:42   #1762
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię, szkoda tylko że i tak Twoja robota pójdzie na marne, bo z lenistwem nie wygrasz... Temat jest obszerny i właściwie wyczerpująco opisuje metodę OCM, ale zawsze znajdzie się jakiś leniuch, któremu nie chce się czytać i wychodzi z założenia, że na głupkowate pytania zawsze ktoś odpowie. No i zawsze zostania pula pytań na które nie da się odpowiedzieć nie będąc właścicielem szklanej kuli...

Faq rzecz jasna zawsze się przyda - ale pod warunkiem że nie zaginie w natłoku bezwartościowych postów - jeśli to dobrze opracujesz, może moderator to gdzieś przyklei.
Tu masz linki o komedogenności olejków:

http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php

http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?o...blog&Itemid=37
Dziękuję Zdaję sobie sprawdę z tego, że nie da się uniknąć głupich pytań, ale zawsze będzie gdzie odesłać...

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Zrobiłam! Sprawdźcie czy nie napisałam gdzieś jakichś bzdur, czy czegoś nie dodać.

1. Jaki olej będzie odpowiedni do mojej cery?
Cera Normalna:
olej kukurydziany,
olej kokosowy frakcjonowany,
olej z pestek winogron,
olej jojoba,
olej rzepakowy,
olej krokoszowy
olej ze słodkich migdałow,
olej słonecznikowy

☠Cera Sucha:
olej z pestek moreli
olej z avocado
olej kokosowy frakcjonowany
olej ze słodkich migdałów
olej z zarodków pszenicy
olej z kalenduli

☠Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca


☠Cera naczynkowa:
Olej z ogórecznika,
Olej z pestek, liści winogron,
Olej ryżowy,
Olej jojoba

☠Cera dojrzała:
Olej z pestek moreli
Olej z avocado
Olej z zarodków pszenicy
Olej macadamia
Olej z wiesiołka
Olej z ogórecznika
Olej z pestek dzikiej róży

☠Cera wrażliwa, problemy skórne: egzemy, swędzenia

Olej z pestek moreli
Olej z avocado
Olej z ogórecznika
Olej z wiesiołka Olej z pestek winogron (Vitis vinifera): wszystkie rodzaje skóry, antyalergiczny, szczególnie do skóry naczyniowej
Olej jojoba
Oliwa z olivek
Olej sezamowy
☠Olej słonecznikowy
Olej ze słodkich migdałow
Olej z zarodków pszenicy

(ze strony www.naturalne-piekno.pl)

Oleje możemy dowolnie mieszać, aby uzyskać idealną dla nas mieszankę, jednak na początek lepiej wystartować z prostą mieszanką i dopiero potem po kolei dodawać jej kolejne elementy – dzięki temu łatwiej będzie określić co naszej cerze pasuje, a co nie.

2. Jak rozpoznać czy moja skóra się oczyszcza, czy olej w mojej mieszance mnie zapycha?
Niestety nie jest to łatwe do określenia. Jednak jeżeli używacie jakiejś mieszanki już dłuższy czas ( i mam tu na myśli 3 tygodnie a nie 3 dni) i nadal nie widać poprawy, to warto spróbować innej mieszanki.
Najlepiej zacząć od bardziej neutralnych olejów takich jak olej z pestek winogron czy olej słonecznikowy (tylko nie kujawski!!).
Więcej o komodogenności (czyli skłonności do zapychania) można poczytać tu:
http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?o...blog&Itemid=37
i http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php

3. Po ocm czuję ściągnięcie twarzy. Czym to jest spowodowane? Czy mogę nałożyć krem po ocm? Jeśli tak, to jaki?
Wiele z nas odczuwa takie ściągnięcie. Aby je zniwelować można spróbować używać do OCM tylko przegotowanej wody, zmniejszyć ilość rycyny w mieszance, zmienić olej bazowy na mniej wysuszający. Jeżeli to nie pomoże, musimy pomóc naszej skórze, nakładając coś po ocm. Możemy nałożyć sam olej i pozostawić go do wchłonięcia (wybierajmy jak najlepszy do naszej cery, najlepiej jakiś lekki, bez tendencji do zapychania) lub krem o jak najprostszym składzie. Nie powinien być to krem antytrądzikowy ani matujący, bo takie kremy potrafią zrobić więcej złego niż dobrego. W składzie nie powinny mieć parafiny ani silikonów.
Kremy sprawdzone przez wizażanki:
-maść z vit. A
kremy alterra
Alantan plus krem (nie maść alantan)

4. Czy olejek rycynowy jest niezbędny do wykonania tej metody?
Tak, jest niezbędny, bo to właśnie on ma największe powinowactwo do ludzkiego sebum i pozwala uregulować jego gospodarkę na naszej twarzy. Olej bazowy możemy dowolnie zmieniać, olejku rycynowego nie możemy zastąpić niczym innym.

5. Czy muszę przykładać gorącą szmatkę? Mogę zrobić parówkę jakoś inaczej?
Chodzi o to, żeby otworzyć pory, dzięki czemu będą mogły się oczyścić. Wszystko jedno, czy zrobicie to szmatką, sauną do twarzy czy po prostu wejdziecie pod gorący prysznic. Można wejść do sauny, pochylić się nad garnkiem z gorącą wodą. Jednak robienie OCM na zimno nie ma większego sensu, ponieważ pory się nie otwierają. Dziewczyny o cerze naczynkowej powinny jednak uważać na zbyt wysokie temperatury.

6.Czy olejki alterra nadają się do OCM?
Tak. Trzeba jednak uważać z dodawaną ilością olejku rycynowego, bo olejki alterra mają je już w składzie.
Nadaje się też oliwka hipp i oliwka babydream. Nie nadają się absolutnie oliwki, które są na parafinie. Muszą zawierać tylko naturalne oleje, ewentualnie zapach, witaminę e itp. Ważne, żeby zawierały jak najmniej sztucznych składników, które będą przeszkadzać w oczyszczaniu cery i mogą zapychać.

7. Nie mam ściereczki z mikrofibry! Czym mogę ją zastąpić???
Nie musi to być koniecznie ściereczka z mikrofibry. Dobry będzie też delikatny ręcznik frotte czy ściereczka muślinowa. Ważne, żeby nie podrażniała ona naszej skóry. Przy ocm nie jest potrzebne robienie peelingu.

8. Czy mogę używać ocm przy kuracji kwasami?
Tak, ale nie naraz. Najlepiej nie używać kwasów tego samego dnia co ocm. Najlepiej ocm robić np. dwa razy w tygodniu a w pozostałe dni nakładać kwasy (sposób manghy)

9. A triacneal?
Można łączyć ocm i kurację triacnealem, ale trzeba poczekać, aż twarz całkowicie wyschnie po ocm zanim nałoży się krem.

10. W czym najlepiej przechowywać mieszankę?
W ciemnej butelce ze szkła, najlepiej tej po olejku rycynowym.

11.Jak często prać szmatkę?
Po każdym użyciu trzeba ją przeprać ręcznie, np. szarym mydłem, żelem do twarzy, który Wam został po przestawieniu się na ocm, żelem uniwersalnym babydream itp. Raz na kilka dni dobrze uprać szmatkę w pralce, w wysokiej temperaturze. Najlepiej kupić kilka szmatek, żeby nie używać codziennie tej samej i móc każdą wyprać w pralce przed kolejnym użyciem.

12. Jak powinna wyglądać szmatka z mikrofibry nadająca się do OCM?
Mniej więcej jak ręcznik frotte. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale jak zobaczycie szmatki w sklepie to będziecie wiedziały o co chodzi

13. Czy mogę stosować maseczki przy ocm? Jeśli tak to przed czy po?
Tak, możesz. Maseczkę nałóż po OCM, nie musisz wtedy zamykać wcześniej porów zimną wodą. Jednak przy ocm nie jest konieczne kombinowanie z innymi kosmetykami, takimi jak maseczk iczy peelingi.

14. Jestem aktualnie w ciąży i nie mogę stosować olejku rycynowego, jednak metoda bardzo mi się podoba. Czym podobnym mogę ją zastąpić?
Np. olejkiem myjącym z biochemii urody. Zamiast płynu do demakijażu można używać odpowiedniego do naszej cery olejku nałożonego na wacik.

15. Czy OCM jest dobre też dla młodszych dziewczyn w okresie dojrzewania?
Raczej nie ma szczególnych przeciwwskazań, jednak lepiej nie trzeć gorącą szmatką cery mocno trądzikowej. Warto zastanowić się nad metodami wskazanymi w poprzednim punkcie.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 18:45   #1763
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Brawo pannanika! Kosztowało Cię to sporo pracy, ale jest to cała wiedza dotychczas opisana na tych blisko 60 stronach. Oby tylko teraz każda przed zadaniem po raz 1000. tego samego pytania, najpierw zapoznała się z tymi i... wstrzymała się od głosu.
Tylko jak teraz wszystko zostało powiedziane, to czy wątek nie będzie świecił pustkami?
Dziewczyny! Teraz tylko pisać o swoich doświadczeniach i zadawać pytania, które się jeszcze nie pojawiły!
Jeszcze raz szacun
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:15   #1764
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
Brawo pannanika! Kosztowało Cię to sporo pracy, ale jest to cała wiedza dotychczas opisana na tych blisko 60 stronach. Oby tylko teraz każda przed zadaniem po raz 1000. tego samego pytania, najpierw zapoznała się z tymi i... wstrzymała się od głosu.
Tylko jak teraz wszystko zostało powiedziane, to czy wątek nie będzie świecił pustkami?
Dziewczyny! Teraz tylko pisać o swoich doświadczeniach i zadawać pytania, które się jeszcze nie pojawiły!
Jeszcze raz szacun
Dziękuję
Trzeba by to tylko jakoś podpiąć pod 1 post. Spróbuję napisać do założycielki wątku.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

FAQ podpięte pod pierwszy post
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:14   #1765
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dobra robota! Miejmy nadzieję, że oszczędzi trochę nerwów weterankom

Żeby nie offtopować - zakochałam się w mieszance z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, dawno nie miałam takie gładkiej i czystej skory
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:50   #1766
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

pannanika, super robota

Ja się dziś rozczarowałam, bo już się cieszyłam że zostały mi tylko dwa pryszczole, a tu bach, dziś się pojawiły kojelne... ale to wina hormonów pewnie Mi OCM nie przyspiesza gojenia pryszczoli, no ale nic specjalnie tak działającego też w mojej mieszance nie mam... muszę się zaopatrzy w oleje tamanu czy z drzewa herbacianego...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-02-09 o 21:51
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 07:20   #1767
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

W końcu mogę cos napisać od siebie a nie tylko pytać
Wrażenia po pierwszym OCM
Na tapecie jest dynia (20/80). Użyłam tetry bo nie miałam mikrofibry a chyba bym nie zasnęła Powiem szczerze że tetra poradziła sobie super, miękka ale super chłonna więc po oleju na twarzy ani śladu a ściaganie/ścieranie jest bardzo delikatne Teraz sie zastanawiam czy w ogóle kupować mikrofibre
Na ciepło zakładałam 3razy i raz na zimno. Wczoraj bez wiekszych sensacji ale dzisiaj moze nei zrobiłam sięKleopatrą ale to uczucie oddychajacej skóry, lekkiej napiętej ale nie do przesady, z kolorem wielki wulkan pod skórą głęboko schowany dzisiaj juz pod skórą i bardzo korci mnie żeby się go szybko pozbyc
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:37   #1768
madziaa2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no nie wiem czy za mało stosuje ocm czyli 2 tyg ale wydaje mi się ze mnie zapycha bo nadal pojawiają mi sie pryszcze. Czy to jest mozliwe zeby jeszcze cera mi sie oczyszczala czy faktycznie ta mieszanka(olej rycynowy+olej ze slodkich migdalow+oliwka hippi) jest nieodpowiednia ..
madziaa2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 19:57   #1769
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A u mnie pierwszy miesiąc stosowania OCM buzia super,wszystko poznikało, nic nie wychodzilo a drugi miesiąc porażka...stan jak dawniej, mysle czy nie zrezygnować z ocm....
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 08:07   #1770
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no to mnie wystraszyłaś.
Ciekawa jestem czy moze być taka zależność że skóra przyzwyczaja siędo konkretnego oleju, np wyciaga dla siebie skłądniki zawarte w nim i należy zmianić olej gdy pojawią sietakie problemy? Może skóra ma nadmiar tego oleju i domaga się czegos innego
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.