Problem z nazewnictwem wykonanych prac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 13:00   #1
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501

Problem z nazewnictwem wykonanych prac


Nie wiedziałam gdzie to pytanie podpiąć więc założyłam nowy wątek. Jeśli zaśmiecam forum to proszę moderatorki o przerzucenie tego postu do jakiegoś wątku.

Powiedzcie mi kochane skąd bierzecie nazwy dla Waszych dzieł? Niektóre z Was nadają takie piękne nazwy idealnie pasujące do konkretnego dzieła a ja ...? Dla mnie to największy kłopot jakoś to nazwać. Wszystko co wymyślę wydaje mi się banalne i głupie. Mogę robić i robić a jak przychodzi do nazwania jakichś kolczyków to siedzę wymyślam i ...nic. Chyba brak mi jednak artystycznego polotu. Powinno chyba być tak: spojrzę na wyrób i już mam nazwę. A jak jest u Was?
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:04   #2
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Ja dośc prymitywnie, czyli droga skojarzeń. Czasem wrzucam skojarzenie w googla i to mi nasuwa kolejne skojrzenie...
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:14   #3
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Moja podpowiedź, która może przyda Ci się do czegoś lub wyda zupełnie głupia:

otworz sobie jakiś słownik np ling.pl .. wpisz jakieś słowo lub nawet kolor danej rzeczy i zobacz jakie fajne nazwy same się tworzą z tłumaczeń... wyrazy francuskie, hiszpańskie, angielskie, niemieckie.. czy jakieś inne.. fajnie się komponują
__________________
Czy istnieje potrzeba stworzenia nowej - idealnej galerii wyrobów handmade? Dorzuć swoją opinię!
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:20   #4
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Często tworzę przy muzyce. Więc jeśli mam potrzebę coś nazwać, to często jest to kilka słów albo tytuł jakiejś piosenki. Nie sądzę, żeby był to plagiat, bo jest to naprawdę góra trzy słowa. Poza tym można delikatnie przemycać swój muzyczny gust Tak, dla mnie muzyka to niewyczerpalne źródło inspiracji. Można idealnie dopasować tytuł do pracy, trzeba tylko włączyć radio/wyciągnąć płyty/a dla tych lubiących zabawę w piratów - przejrzeć swoje zasoby na komputerze.

Dodatkowo są przecież jeszcze filmy. No i książki. I obrazy. Bo według mnie nie trzeba od razu wymyślać tytułu którego jeszcze nigdy nie było, biżuteria to nie literatura. Dla mnie nawet lepiej jak się z czymś kolczyki kojarzą.
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.


Edytowane przez iguana_night
Czas edycji: 2009-08-12 o 13:27
iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:23   #5
zuteria
Rozeznanie
 
Avatar zuteria
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 968
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Moje nazwy zazwyczaj opierają się na grze słów, rymach, skojarzeniach. Możesz spróbować tej metody: co przywodzi Ci na myśl kształt Twojej pracy, kolory wykorzystanych w niej kamieni, połączenia, na jaką okazję można byłoby założyć daną parę kolczyków? Albo o czym myślałaś kiedy tworzyłaś konkretne wrapki, skąd wziął się pomysł na taką a nie inną kompozycjęt? Popróbuj, tylko nie męcz się za długo nad wymyślaniem tych nazw, bo to Twoje prace są najważniejsze Zresztą nie wszystkie biżuteryjki nadają nazwy swoim tworkom, jeżeli dla Ciebie jest to problem, może nie warto się tak nad nimi głowić i lepiej poczekać aż coś przyjdzie do głowy nagle, w chwili, kiedy nawet nie będziesz zajmować się tworzeniem. I Hanka nie uwierzę, że brak Ci artystycznego polotu lub wyobraźni, pamiętam, że nawet w moim wątku dałaś propozycję oryginalnego skojarzenia (pawie). Nie przejmuj się, owijaj dalej i pomyśl, że to Twoje małe dzieła są najważniejsze
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351036

Chainmaille w moim wykonaniu, będzie mi miło jeśli skomentujesz

zuteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 14:06   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

A ja zwykle właśnie najpierw mam nazwę a potem biżu Bo moje biżu zwykle bierze się stąd, że chciałabym coś zilustrować, coś pokazać po swojemu, no i wcześniej wiem co to jest to coś . A jak jest odwrotnie, to mam większy problem przyznam . Wtedy zwykle po prostu patrzę i zastanawiam się do czego to właściwie jest podobne, jak co to wygląda i przy okazji jaka nazwa mogłaby być chwytliwa.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:40   #7
onaija
Przyczajenie
 
Avatar onaija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Tworzę od niedawna. Ale najpierw tworzę, mam w głowie jakiś pomysł, nigdy nie myślę nad nazwą...
Nad nazwą zaczynam myślec przy obrabianiu zdjęc. Czasem pojawi się nagle, że mają miec taką nazwę (przy Passion tak miałam), a czasem patrzę i patrzę i nic sensownego nie mogę wymyślic i mają nazwy blue, albo red, albo green
Zresztą wydaje mi się, że czasem jestem mało oryginalna
onaija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 17:46   #8
kassia27
Raczkowanie
 
Avatar kassia27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: moje własne miejsce:)
Wiadomości: 451
GG do kassia27
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

ja tak jak smoczek najpierw mam nazwę a potem dopiero w mojej głowie powstaje projekt i zaczynam tworzyć.
nazwy pochodzą często ze słownika ostatnio zauroczył mnie hiszpański otwieram słownik (jakiś translator w neciku) i wpisuję swoje polskie skojarzenie. po hiszpańsku brzmią tak ..... yyyy .... hmmmm .... no tak seksi

odwrotnie też oczywiście bywa. wtedy siedzę i gapię się w mój "twór". mam w głowie totalną pustkę. otwieram więc mój translator i wpisuję po polsku do czego mi to podobne a po hiszpańsku nawet głupia nazwa brzmi dźwięcznie i wdzięcznie
__________________
AngelDesign

Edytowane przez kassia27
Czas edycji: 2009-08-12 o 17:48
kassia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:01   #9
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

nie powiem nic o klientach ktorzy po prostu szukaja czegos z konkretnym kamieniem i szukaja go w nazwie - bo najszybciej wpada w oko - zamiast przegrzebywac sie przez opis
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 05:45   #10
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
nie powiem nic o klientach ktorzy po prostu szukaja czegos z konkretnym kamieniem i szukaja go w nazwie - bo najszybciej wpada w oko - zamiast przegrzebywac sie przez opis
Są też klienci, którzy mało interesują się tym, z czego jest zrobione, ale jak się prezentuje. Statystyk nie podam, ale chyba trudno uogólnic
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 07:50   #11
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Cytat:
Napisane przez kassia27 Pokaż wiadomość
ostatnio zauroczył mnie hiszpański otwieram słownik (jakiś translator w neciku) i wpisuję swoje polskie skojarzenie. po hiszpańsku brzmią tak ..... yyyy .... hmmmm .... no tak seksi
to jest myśl! Ja tez czasami mam problem z nazewnictwem. Zaraz poszukam jakiegos słownika)))
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 11:46   #12
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Problem z nazewnictwem wykonanych prac

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
nie powiem nic o klientach ktorzy po prostu szukaja czegos z konkretnym kamieniem i szukaja go w nazwie - bo najszybciej wpada w oko - zamiast przegrzebywac sie przez opis
Hihihi... 'Naszyjnik Noc Kairu XXVII'
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.