nadmierne włoski!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-08, 17:05   #1
honeyy6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4

nadmierne włoski!!!


Nie za bardzo wiedzialam gdzie ten temat umiescic, wiec umiescilam tutaj.
Jestem skołowana totalnie.

Od kiedy pamietam mam na ciele włoski (na całym - biust, plecy, brzuch, twarz) moja mama ma tez troche wloskow, siostra wiec to moze byc uwarunkowanie genetyczne.. aczkolwiek w wieku 12 lat musialam zazywac tabletki antykoncepcyjne na torbiel..i to moze od tego? nie wiem..

na plecach mam taki meszek, nie widze tych wloskow, chyba zeby sie przyjzec.. z brzuchem nieco inna sprawa..mam taki jakby "wezyk".. taki dlugi pasek wloskow.. na twarzy mialam zawsze nad gorna warga po bokach wloski.. na piersiach tez zauwazalam.
nie przejmowalo mnie to zbytnio i w niczym nie utrudniało zycia.. no ale..
podjelam decyzje wraz z chlopakiem, ze bede przyjmowac tabletki antykoncepcyjne..

dostalam rigevidon.. 2 generacja, o dzialaniu androgennym
zarzywalam jedynie przez miesiac (przez styczen). teraz odstawilam. nie chce kusic losu tabletkami androgennymi ktore moga mi zwiekszyc wloski..poza tym, zauwazylam ze wloski nad gorna warga sie tak jakby zagescily, jest ich wiecej, dlatego zrezygnowalam.

jest jednak jedna rzecz ktora mnie martwi.. czytalam ze po odstawieniu tabletek cykl moze sie rozregulowac.. a zachwiana gospodarka hormonalna w organizmie moze powodowac wzrost wloskow((
czy to prawd? boje sie cholernie.. ze bede miala wiecej.. ;(
w gre nie wchodzi depilacja, wiec prosze o niej nie pisac.. depilacją skazalabym sie na dożywotnie 2tyg. usuwanie wloskow.. a tego nie chce.

nurtuje mnie tylko, czy jak mi sie "zaburzy" organizm po tabletkach to czy moze byc ich wiecej?
czy ktos cos wie?( prosze o pomoc! jestem mloda dziewczyna (19 lat) i naprawde to dla mnie w tym momencie duzy prbem..

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

czy ktos pomoze?
honeyy6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 08:15   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nadmierne włoski!!!

Tez mam włosy na brzuchu, też mam włosy na plecach, generalnie całe ciało oprócz wewnętrznej części dłoni i dolnej częsci stóp jest pokryte włosami...
Przez rozregulowane hormony możesz mieć większą ilość włosów, mogą ciemnieć itd. ale nie jest to regułą. Jeśli jest to dla Ciebie problem to wyrywaj je pęsetą (np. meszek nad górną wargą).
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.