kolczyki sztyfty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-21, 11:32   #1
justKa92
Przyczajenie
 
Avatar justKa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zwoleń/Radom
Wiadomości: 18

kolczyki sztyfty


Witajcie,
potrzebuję pomocy. Otóż zamarzyło mi się robić kolczyki na sztyftach, wyglądające jak pinezki. Mam już sztyfty i klej, ale brakuje mi tych półokrągłych koralików. Czy macie może pomysł jak one się nazywają? Pod jakim hasłem ich szukać lub gdzie? Może się wydawać to proste, ale naprawdę przeszukałam już Allegro wpisując "koraliki półokrągłe", "koraliki okrągłe płaskie" itp., ale nie znalazłam nic satysfakcjonującego. Chciałabym, aby były one drewniane lub plastikowe. Chodzi mi o takie, jak na zdjęciu poniżej. Z czego mogą być wykonane? Szkło raczej to nie jest, kaboszony chyba też nie, ani nie Jabłonex. Możecie pomóc?
Pozdrawiam
__________________
"Facts do not leave any room for possibility" Egzorcyzmy Emily Rose
---------------------------------------------
Miła ogólnie jestem

justKa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:35   #2
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: kolczyki sztyfty

No przecież dostałaś odpowiedź w tym wątku :/ https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123055&page=97

To po co zaśmiecasz forum i zakładasz nowy??

Kaboszon to nazwa szlifu, że tak powiem. Czyli kaboszony to są kamyki jak i szkło z dołu płaskie a i góry wypukłe.... Może plastikowe też są, jak poszukasz pod tą nazwą.

A jeśli to jeszcze nie to czego szukasz, to powinnaś dalej pytać w tamtym wątku.

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2010-02-21 o 11:37
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:39   #3
justKa92
Przyczajenie
 
Avatar justKa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zwoleń/Radom
Wiadomości: 18
Dot.: kolczyki sztyfty

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
No przecież dostałaś odpowiedź w tym wątku :/ https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123055&page=97

To po co zaśmiecasz forum i zakładasz nowy??

Kaboszon to nazwa szlifu, że tak powiem. Czyli kaboszony to są kamyki jak i szkło z dołu płaskie a i góry wypukłe.... Może plastikowe też są, jak poszukasz pod tą nazwą.

A jeśli to jeszcze nie to czego szukasz, to powinnaś dalej pytać w tamtym wątku.
jak sama trafnie zauważyłaś, dostałam odpowiedź w tamtym wątku, że są to kaboszony, jednak pod takim haslem ich nie znajduje, totez pytam dalej

pytałam już w kilku, jednak nikt nie potrafi udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi, więc proponowano mi założenie wątku, co też niniejszym czynie.

skorzystałam z wyszukiwarki i też nic nie znalazłam.
__________________
"Facts do not leave any room for possibility" Egzorcyzmy Emily Rose
---------------------------------------------
Miła ogólnie jestem

justKa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:20   #4
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: kolczyki sztyfty

Cytat:
Napisane przez justKa92 Pokaż wiadomość
jak sama trafnie zauważyłaś, dostałam odpowiedź w tamtym wątku, że są to kaboszony, jednak pod takim haslem ich nie znajduje, totez pytam dalej

pytałam już w kilku, jednak nikt nie potrafi udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi, więc proponowano mi założenie wątku, co też niniejszym czynie.

skorzystałam z wyszukiwarki i też nic nie znalazłam.
nie no litosci.... a gdzie szukałaś? Bo ja przed chwilą z ciekawości wpisałam kaboszony w google i przejrzałam kilka sklepów które mi wyskoczyły łacznie z allegro-szklane, plastikowe, naturalne , do wyboru do koloru- wystarczy sie troche wysilić- mi to zajeło jakieś pół minuty... Wiec nie wiem dlaczego nie zadajesz pytania w odpowiednim watku tylko zasmiecasz forum zadając to samo pytanie choć już dostałaś odpowiedzi.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:25   #5
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: kolczyki sztyfty

Cytat:
Napisane przez justKa92 Pokaż wiadomość
jak sama trafnie zauważyłaś, dostałam odpowiedź w tamtym wątku, że są to kaboszony, jednak pod takim haslem ich nie znajduje, totez pytam dalej

pytałam już w kilku, jednak nikt nie potrafi udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi, więc proponowano mi założenie wątku, co też niniejszym czynie.

skorzystałam z wyszukiwarki i też nic nie znalazłam.
Bo nie każdy wie,że to się nazywa kaboszon. I wystawiają takie koraliki np. bez nazwy kaboszon i wtedy ich nie znajdziesz.

Wiem,że takie koraliki ( tylko szklane) ludzie kupowali w sklepach z różnymi pierdółkami, i były one jako element do ozdoby np. stołu.

Nie wiem kto Ci proponował zakładanie nowego wątku, bo jest to zupełnie niepotrzebne i pytać dalej mogłaś w tamtym wątku.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:49   #6
angellek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 407
Dot.: kolczyki sztyfty

A nie można, zamiast szukać, po prostu "domowym sposobem" odciąć od tych kolorowych pinezek ten metalowy szpikulec i wykorzystać to co zostanie, te kolorowe główki? Bo przecież to o nie chodzi. A i tak chcesz, żeby to się trzymało na kleju i żeby wyglądało "jak pinezki". Ja bym tak zrobiła - prościej, szybciej, nikt się nie denerwuje, że pytasz jak masz już odpowiedź, wszyscy zadowoleni
angellek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:11   #7
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: kolczyki sztyfty

idąc dalej ta myslą, po co obcinac koncowke z pinezki, łatwiej ją spiłować i ot sztyft gotowy
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 20:39   #8
justKa92
Przyczajenie
 
Avatar justKa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zwoleń/Radom
Wiadomości: 18
Dot.: kolczyki sztyfty

Cytat:
Napisane przez angellek89 Pokaż wiadomość
A nie można, zamiast szukać, po prostu "domowym sposobem" odciąć od tych kolorowych pinezek ten metalowy szpikulec i wykorzystać to co zostanie, te kolorowe główki? Bo przecież to o nie chodzi. A i tak chcesz, żeby to się trzymało na kleju i żeby wyglądało "jak pinezki". Ja bym tak zrobiła - prościej, szybciej, nikt się nie denerwuje, że pytasz jak masz już odpowiedź, wszyscy zadowoleni
ale ja potrzebuję ich do kolczyków one maja właśnie wyglądać jak pinezki

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Reverie1 Pokaż wiadomość
nie no litosci.... a gdzie szukałaś? Bo ja przed chwilą z ciekawości wpisałam kaboszony w google i przejrzałam kilka sklepów które mi wyskoczyły łacznie z allegro-szklane, plastikowe, naturalne , do wyboru do koloru- wystarczy sie troche wysilić- mi to zajeło jakieś pół minuty... Wiec nie wiem dlaczego nie zadajesz pytania w odpowiednim watku tylko zasmiecasz forum zadając to samo pytanie choć już dostałaś odpowiedzi.
Wybacz, od kilku lat posługuję się goooglami i sklepami internetowymi, więc wiem, jak się w tym odnaleźć. Nie rozmawiasz z laikiem, który pierwszy raz włączył komputer.
Te, które Ty znalazłaś znalazłam i ja, ale gdybyś czytała uważnie wiedziałabyś, że "nie znalazłam tam nic satysfakcjonującego". Poza tym,
potrzebuję ich do kolczyków, zatem pakowanych po kilkanaście sztuk i z jak najtańszych materiałów.
Zadałam to pytanie tutaj, gdyż sądziłam, że któraś z dziewczyn mających pojęcie o tym coś mi doradzi, gdzie ewentualnie ona kupowała itp. A jeśli nie, to chociaż podzieli się sugestią jak inne koleżanki w tym wątku. Niepotrzebnie się unosisz. Moja litość raczej nie jest Ci potrzebna.
__________________
"Facts do not leave any room for possibility" Egzorcyzmy Emily Rose
---------------------------------------------
Miła ogólnie jestem

justKa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:11   #9
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: kolczyki sztyfty

chodziło mi też o to że od takich pytań jest watek dla poczatkujacych albo "poszukiwany, poszukiwana" w którym pytanie o takie kaboszony na sztyfty pojawiało się juz kilkakrotnie....
jesli chcesz je zrobić najmniejszym kosztem to może modelina? bedziesz miała dokładnie taki kształt, kolor i wielkość jakich potrzbujesz. Albo po prostu zapytaj autorkę kolczyków gdzie mozna dokładnie takie nabyć
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 23:51   #10
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: kolczyki sztyfty

Kiedyś takie kupowałam, akrylowe. Eltay na Allegro - 4 sztuki za złotówkę. I faktycznie nie sprzedaje ich pod nazwą kaboszony, tylko jakieś akrylowe coś tam.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 15:41   #11
justKa92
Przyczajenie
 
Avatar justKa92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zwoleń/Radom
Wiadomości: 18
Dot.: kolczyki sztyfty

Cytat:
Napisane przez Heliotis Pokaż wiadomość
Kiedyś takie kupowałam, akrylowe. Eltay na Allegro - 4 sztuki za złotówkę. I faktycznie nie sprzedaje ich pod nazwą kaboszony, tylko jakieś akrylowe coś tam.
i wlaśnie takiej informacji potrzebowałam. Dziękuję Ci bardzo
__________________
"Facts do not leave any room for possibility" Egzorcyzmy Emily Rose
---------------------------------------------
Miła ogólnie jestem

justKa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.