Kalorie - Jak to jest ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 06:23   #1
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423

Kalorie - Jak to jest ?


Cześć dziewczyny.
Mam do Was takie pytania.
Kobieta powinna spożywać 2000 kcal dziennie. Co się dzieje, gdy zje 2000 kcal dziennie, a co gdy zje np. 1240 kcal ?
Ja jadam różnie czasem 2000 kcal , a czasem 1240, czasem 1400. Nie jem tak, że każdego dnia zjem po tyle samo kalorii. Co wtedy?
Czy to dobrze ? Czy powinnam raczej zjadać tyle kalorii każdego dnia. Chciałabym utrzymać obecną wagę i może na wiosnę schudnąć z 2 kilogramy.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 07:27   #2
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Mam do Was takie pytania.
Kobieta powinna spożywać 2000 kcal dziennie. Co się dzieje, gdy zje 2000 kcal dziennie, a co gdy zje np. 1240 kcal ?
Ja jadam różnie czasem 2000 kcal , a czasem 1240, czasem 1400. Nie jem tak, że każdego dnia zjem po tyle samo kalorii. Co wtedy?
Czy to dobrze ? Czy powinnam raczej zjadać tyle kalorii każdego dnia. Chciałabym utrzymać obecną wagę i może na wiosnę schudnąć z 2 kilogramy.
Nie, ludzie od wieków nie znali pojęcia kalorii i jakoś żyli ciesząc się zdrowiem i sylwetka
Wazne abys jadla mniej wiecej srednia tygodniowa, a czy jednego dnia bedzie to mniej a innego wiecej, nie ma znaczenia. Moim zdaniem nie powinnismy nawet jesc tyle samo - kazdy dzien masz inny, inne potrzeby, inna aktywnosc, inny poziom stresu i nawet inny apetyt - to trzeba brac pod uwage, jedzenie to nie matematyka. A to ile jesz kalorii to nie jest tyle samo ile kalorii zostanie spalone w Twoim organizmie czy tez dostarczone, to tylko oszacowanie i tak nalezy do tego podchodzic.
Ale warto skupic sie na wartosciam mikroodzywczych i zbilansowanej diecie, bo nie ilosc ale jakosc kalorii ma znaczenie.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 08:29   #3
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Nie, ludzie od wieków nie znali pojęcia kalorii i jakoś żyli ciesząc się zdrowiem i sylwetka
Wazne abys jadla mniej wiecej srednia tygodniowa, a czy jednego dnia bedzie to mniej a innego wiecej, nie ma znaczenia. Moim zdaniem nie powinnismy nawet jesc tyle samo - kazdy dzien masz inny, inne potrzeby, inna aktywnosc, inny poziom stresu i nawet inny apetyt - to trzeba brac pod uwage, jedzenie to nie matematyka. A to ile jesz kalorii to nie jest tyle samo ile kalorii zostanie spalone w Twoim organizmie czy tez dostarczone, to tylko oszacowanie i tak nalezy do tego podchodzic.
Ale warto skupic sie na wartosciam mikroodzywczych i zbilansowanej diecie, bo nie ilosc ale jakosc kalorii ma znaczenie.
Kupiłam sobie wagę i się ważę. Czasami codziennie i raz ważę mało, a raz dużo. np. jednego dnia 47,3 a drugiego 48 :/
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 09:20   #4
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie wagę i się ważę. Czasami codziennie i raz ważę mało, a raz dużo. np. jednego dnia 47,3 a drugiego 48 :/
I 700 g to dla Ciebie dużo .. ? Przecież na wagę wpływa wiele czynników; dzień cyklu, waga pokarmu w jelitach, zatrzymanie wody w organizmie etc .. Daj sobie na luz i nie waż się codziennie, tylko jeśli musisz, raz na dłuższy czas . I rzuć liczenie kalorii - po Ci to, skoro nawet nie masz nadwagi ? Dbaj o zdrową, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, bo cyferki to rzecz względna . ; )
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 10:28   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie wagę i się ważę. Czasami codziennie i raz ważę mało, a raz dużo. np. jednego dnia 47,3 a drugiego 48 :/

Odchudzasz się z takiej wagi?
Gratuluję- za kilka-kilkanaście lat będziesz miała tak zniszczony metabolizm i zrujnowane zdrowie, że do końca życia będziesz grubym babonem lub zrujnowaną fizycznie i psychicznie nieszczęśliwą wiecznie wściekłą z głodu i na drakońskiej diecie wydrą.

Chcesz mieć do lata lepszą sylwetkę- wywal wagę i zapisz się na jakiś sensowny sport modelujący ciało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 11:49   #6
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Odchudzasz się z takiej wagi?
Gratuluję- za kilka-kilkanaście lat będziesz miała tak zniszczony metabolizm i zrujnowane zdrowie, że do końca życia będziesz grubym babonem lub zrujnowaną fizycznie i psychicznie nieszczęśliwą wiecznie wściekłą z głodu i na drakońskiej diecie wydrą.

Chcesz mieć do lata lepszą sylwetkę- wywal wagę i zapisz się na jakiś sensowny sport modelujący ciało.
Chcę mieć płaski brzuch bardziej, bo gdy siedzę to mam fałdki . Najbardziej na górze.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:00   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Chcę mieć płaski brzuch bardziej, bo gdy siedzę to mam fałdki . Najbardziej na górze.
to ćwicz mięśnie brzucha zamiast się wygłupiać z odchudzaniem z kości na ości.
Fałdy się nie robią przy siedzeniu tylko jeśli się siedzi prosto i nie garbi, i ma na dodatek wyrobione mięśnie.

Jak się garbi i nie ma mięśni to fałdy się robią nawet skajnym chudzielcom bo _ skóra_ się marszczy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 05:31   #8
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Kalorie - Jak to jest ?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
to ćwicz mięśnie brzucha zamiast się wygłupiać z odchudzaniem z kości na ości.
Fałdy się nie robią przy siedzeniu tylko jeśli się siedzi prosto i nie garbi, i ma na dodatek wyrobione mięśnie.

Jak się garbi i nie ma mięśni to fałdy się robią nawet skajnym chudzielcom bo _ skóra_ się marszczy.
Masz rację, gdy wyprostowana jestem to nie mam fałdków. hehe Ćwiczę, ale ćwiczenia to nie wszystko.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.