Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-19, 08:29   #121
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zwykłe opóźnienie czy coś więcej?

Wiesz-ja przy tabletkach też czułam się dobrze, jedynym minusem były skurcze łydek- więc prawie nic.

Odstawiłam i czekałam- pierwsza miesiączka była w terminie, normalna-aż się zdziwiłam.

Po 7 normalnych miałam problem z kolejnym cyklem, który trwał 90 dni
(Nie miałam żadnej sytuacji, która mogłaby spowodować wydłużenie).
Teraz minęło kolejne 4, wahają się 32-44 dni- trzy z nich były bezowulayjne, co zaczęło mnie martwić, ale w tym już jest owu więc nie idę na razie do lekarza...


Zostaje czekać i obserwować.

Aha- mój lekarz powiedział, ze miesiączkę wywołuje się gdy nie było jej 3 miesiące (u mnie akurat sama się pojawila).
(Zastanawia mnie to, bo na forum dziewczyny opisuja że spółźnia im się par.e dni i od razu dostaja luteinę na wywołanie... czy to tamci lekarze się tak spieszą czy jak to jest...?)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 09:24   #122
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Zwykłe opóźnienie czy coś więcej?

Może nie są w sytuacji po odstawieniu hormonów po długim okrsie brania?
Być może czas nastawiania się organizmu na samodzielne właściwe funkcjonowanie jest różny i zależy od wielu czynników? Nie znam się na tym. Ale mi endokrynolog powiedział, że powinno się od razu normować, że organizm sam sobie z tym radzi. I dopiero, gdy tak nie jest w jakiś sposób się ingeruje...Ale powinno się jak najmniej, bo po to przecież odstawiasz leki, żeby NIC nie brać, żeby SAMO się uregulowało. Więc może Twój lekarz ma rację, że pozwala, by organizm sam sobie dał z tym radę. Im mniej ingerencji z zewnątrz, tym "naturalniej". A skoro już wraca Ci wszystko na właściwe tory, to dobrze. Obserwuj się nadal i dopiero jakby coś było nie tak, to znów do lekarza.
Mnie dziś od rana boli znów brzuch i jest to taki ból typowy przed @. No, zobaczymy...
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 11:30   #123
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zwykłe opóźnienie czy coś więcej?

AMILAMIJA- a czy masz normalne cykle, tzn z owulacją?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:24   #124
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Zwykłe opóźnienie czy coś więcej?

Wiesz, wstyd się przyznać, ale nie wiem...
Dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam sie nad tym zastanawiać, bo planujemy bejbika, a to przecież niezbęne
Tak sobie myślę, że ja od zawsze mam chyba takie długie cykle...Zanim zaczęłam brać pigułki też tak było, a do tego dochodziły jeszcze koszmarne bóle w trakcie@ (nie spałam po nocach i wyglądałam jak zombi - całe dnie na proszkach przeciwbólowych). To było głowną motywacją do zaczęcia brania hormonów. Przez te lata, gdy je brałam (najpierw Microgynon, potem Janine) było wszystko ok, bez bólu, super regularnie...no i bez ciąży, która nie była mi potrzebna. Ale teraz jest to temat do wnikliwej obserwacji...cykl się znów rozciągnął w czasie, boli mnie brzuch jak chol... no i nie wiem, co z owulacją. Postanowiłam, że po @ (bo na szczęście już dziś dostałam - w 44 dniu cyklu ) wybiorę się do gina i zrobię wszystkie niezbędne badania. Oczywiście na własną rękę zaczynam mierzyć codziennie temperaturę.
Myślisz, że u mnie też może być "przerwa owulacyjna"? Ciekawa jestem, jakie są przyczyny, że organizm może się tak długo nastawiać na samodzielne, regularne funkcjonowanie i dlaczego u mnie akurat te cykle są rozciągnięte...
Pozdrawiam
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 13:07   #125
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zwykłe opóźnienie czy coś więcej?

Nie wiem...
Ja przed tabletkami miałam regularne 28 dniowe cykle, bez żadnych męczących @. Przy tabletkach też wszystko było oki (no-poza tymi skurczami). Tabletki odstawiłam rok temu- co się potem działo pisałam już wcześniej.
Aha- od razu po odstawieniu zaczęłam prowadzić obserwacje, gdyż obawiałam się, że mogę być bezpłodna po tych tabletkach- chciałam po prostu wiedziec, czy wszystko ok.

Przez kilka miesięcy było w porzadku, cykle też praktycznie regularne; dopiero później ten bardzo długi i bezowulacyjne.

Już sie zastanawiałam, czy nie isć do lekarza, ale teraz mam cykl z owu, chociaż też będzie trwał ok 45 dni.

No nic-pozostaje czekać nadal i obserwować.
Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 14:38   #126
zapachwiatru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Question przewa w braniu pigolek na miesiac

moj lekarz doradzil mi jakis czas temu przerwanie brania pigolek na miesiac, mniej wiecej raz do roku. tak wiec postanowilam to wlasnie zrobic. moje pytanie brzmi:
czy biore nowa pigolke po 28 dniach od ostatniej pigolki?
czy moze czekam na pierwszy dzien okresu?
prosze rowniez o szybka odpowiedz bo jesli powinnam wziac pigolke po 28 dniach to byloby pojutrze!!!!!
chciala bym rowniez zaznaczyc ze okres nie wystapil w tym miesiacu, wiec jesli powinnam czekac na pierwszy dzien okresu to jak dlugo moze to potrwac?
zapachwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 14:54   #127
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

czekaj na pierwszy dzień miesiączki i dopiero ja zarzyj

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 15:00   #128
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

miesieczna przerwa w braniu tabletek nie jest wcale dobra dla organizmu.powinno sie robic min. 3 miesace przerwy.
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 15:21   #129
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

Dokładnie. Musisz przyjąc tabletkę tak jak to robiłaś za pierwszym razem czyli w pierszy dzień okresu. A na niego możesz poczekać, bo organizm jest rozregulowany.
A tak na marginesie to dziwne to. Nigdy się nie spotykałam z opiniami, że powinno sie robić miesięczne przerwy. (no chyba, że bierzesz w zelach leczniczych). Wręcz przeciwnie. Zawsze słyszałam, że miesięczne przerwy nie mają sensu, jeśli już to powinny trwać parę miesięcy... Hmmm..
A może Pan doktor jak zajrzy to się wypowie? Byłabym wdzięczna.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 15:23   #130
zapachwiatru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

powaznie!? to moze przeciez potrwac jeszcze ze dwa miesiace!!!!
a jak myslisz co sie stanie jak wezme pigolke mimo wszystko ( wz sensie bez miesiaczki)
zapachwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 15:59   #131
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

Jeszcze bardziej rozregulujesz organizm i nie będziesz miała skutecznej ochrony. No i oczywiscie burza hormonów gotowa. Nie polecam.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 15:59   #132
nervica
Raczkowanie
 
Avatar nervica
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Antwerpia, Belgia
Wiadomości: 190
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

Jak do odpowiedzialnych należysz to lepiej nie sprawdzaj To są hormony. Muszą być przyjmowane zgodnie z cyklem. Inaczej pewnie nie będą miały swoich właściwości. W końcu hamują one owulację. Jak wiadomo, owulacja występuje w konkretnym terminie, stąd wymóg przyjęcia pigułki na początku cyklu, a nie "na zapas". Tamponów przecież też się nie używa PRZED wystąpieniem miesiączki (ależ odbiegłam od tematu)

Poza tym moim zdaniem miesięczna przerwa to rzeczywiście chyba za malo. Mój lekarz kazał mi robić dwu-trzymiesięczne przerwy. Niektóre dziewczyny widzę, że preferują jeszcze dłuższe Samo przerwanie przyjmowania pigułek ma na celu "zregenerowanie" organizmu. Ma się on oczyścić z tej chemii. Zacząć produkować jajeczko ponownie. Wydaje mi się, że jeden miesiąc mu na to nie wystarczy. Ale nie ja tu jestem lekarzem, co?
nervica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 19:19   #133
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

może skontaktuje sie jeszcze z innym lekarzem?przerwa miesięczna nie bedzie odczuwalna dla ogranizmu poza jego kompletnym rozstrojeniemjak to bywa po odstawieniu tabletek
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 21:07   #134
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

O, jak fajnie, ze akurat taki temat to sie podepne troche, bo mam bardzo podobne pytanie, na ktore juz czesciowo odpowiedzialyscie, ale jednak mam watpliwosci
Bralam Diane przez ponad rok, mialam teraz 3 miesieczna przerwe, na badania hormonalne i ginekolog przepisala mi Cilest. Kiedy mam wziasc pierwsza tabletke? Czy tak, jakbym brala wogole pierwsza w zyciu tabletke anty (czyli w pierwszym dniu okresu, czyli tak jak tu pisalyscie), czy wziasc ja zgodnie z cyklem (czyli w moim wypadku w piatek), czyli tak jak zawsze lykalam pierwsza pigulke z opakowania kiedy bralam Diane? Nic mi sie nie rozlegulowalo, i mozna powiedziec, ze jakbym nie miala tej 3 miesiecznej przerwy, to ten tydzien wlasnie bylby 7 dniowa przerwa, jutro dostane okres, a w sobote powinnam wziasc pierwsza tabletke. Tylko czy mam tak wlasnie postapic z nowymi tabletkami? Czy lepiej wziasc juz w 1 dniu okresu, czyli jutro?

Przepraszam, ze to jakies takie..zagmatwane bardzo
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 21:46   #135
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

Weź pierwszego dnia okresu. Jeżeli wolisz nie przestawiac cyklu to możesz oczywiście wziąć później (najpóźniej w 5 dniu cyklu), ale wtedy zabezpieczenie jest dpiero od 7 tabletki.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 22:01   #136
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

Zgadzam się. Zawsze, po nawet krótkiej przerwie, bierze się tak, jak od nowa. Nie można liczyć przecież, że one dalej działały i regulowały ten cykl i dlatego dalej jest równy. A takie branie w środku cyklu raczej nie ma sensu Pozdrawiam.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 14:11   #137
zapachwiatru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: przewa w braniu pigolek na miesiac

wielkie dzieki wszystkim za odpowiedz, doceniam. ciekawe kiedy trafi mi sie miesiaczka i jak ja mam to wytlumaczyc mojemu biednemu chlopakowi. jeden problem rozwiazany i od razu pojawia sie nowy....
zapachwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:04   #138
Dea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 50
Question tycie po ostawieniu tabletek?

Mam pytanie, otóz okoł 2, 5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne najpierw minulet potem logest, ok 3 miesiace temu odstawiłam tabletki i zaczełam tyc! jem tyle samo co wczesniej, w ciązy tez nie jestem, czy to mozliwe ze tyje tak dlatego, ze przestałam brac tabletki? dziwne mi sie to wydaje bo ponoc własnie po tabletkach sie tyje, jak je brałam to nie miałam problemów z tyciem wrecz byłam chuda a teraz jestem ubita jak klucha i tyje nadal w szybkim tepie! bardzo prosze o opinie jak ktos wie cos na ten temat, jak miał podobny problem. z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Dea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:23   #139
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: tycie po ostawieniu tabletek?

Ja osobiście nie doświadczyłam tego, stardardowo schudłam po odstawieniu tabletek, ale mam znajomą która właśnie po odstawieniu zaczęła tyć.To raczej rzadsze przypadki ale jak widać się zdarzają. Często po odstawieniu tabletek dzieją się "dziwne" rzeczy z naszą gospodarką hormonalną, myślę że powinnaś pogadać z lekarzem, najlepiej ginekologiem-endokrynologiem i zrobić badania hormonalne. Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 20:36   #140
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: tycie po ostawieniu tabletek?

To własnie jeden być moze ze skutków ubocznych tabletek jaki zaczyna sie gdy je oostawimy .Boje sie tylko tez co mnie spotka czasmi organizm róznie reaguje istna burza hormonów moze byc ja biore anty ponad 5 lat

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 01:19   #141
kasik_ok
Przyczajenie
 
Avatar kasik_ok
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 24
Dot.: tycie po ostawieniu tabletek?

Ja po odstawieniu tabletek również zaczełam przybierać na wadze, ale w pore zareagowałam i nie wyglądam jak beczka ufffff
__________________
kasik_ok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 10:02   #142
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tycie po ostawieniu tabletek?

Nie zauwazyam tycia ani zadnych skutkow ubocznych po odstawienu pigulek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 08:32   #143
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

otóz w kwietniu odstawiłam hormony i skóra na twarzy zaczęła mi szaleć... wysypało mnie strasznie skóra swędzi piecze przetłuszcza sie i w ogóle wiele innych cudów na niej... nie wiem jak sobie z tym poradzić ?czyżby to przez odstawione hormony? brałam wczesniej novynette (moja pani gin mówiła ze mają małe stęzenie hormonów) czy są jakieś tabletki z naprawde znikomą ilościa hormonów? teraz mam pójść do niej na wizyte kontrolną no i nie chce wyjść na kompletną idiotke pytając
help
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 08:56   #144
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

no pewnie to od hormonów, często się to zdarza po odstawieniu.
Są tabletki z niską zawartością hormonów, mikropigułki, jednoskładnikowe...
ja znam Cerazette, ma bardzo niską zawartość, że trzeba ją przyjmować dokładnie, co do godziny.
Nie wyjdziesz na kompletną idiotkę pytając. To jest lekarz przecież, a Ty masz prawo się nie znać i zasięgnąć opinii fachowca
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 09:19   #145
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

Cytat:
Napisane przez Taverney
no pewnie to od hormonów, często się to zdarza po odstawieniu.
Są tabletki z niską zawartością hormonów, mikropigułki, jednoskładnikowe...
ja znam Cerazette, ma bardzo niską zawartość, że trzeba ją przyjmować dokładnie, co do godziny.
Nie wyjdziesz na kompletną idiotkę pytając. To jest lekarz przecież, a Ty masz prawo się nie znać i zasięgnąć opinii fachowca

ale one pewnie beda dzialaly jak zwykle tabletki?no i pewenie tez skutki uboczne jak normalne beda mialy?
dziekuje za slowa otuchy
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 09:25   #146
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

działają jak zwykłe, ale mają ograniczone skutki uboczne, dlatego są polecane dla młodych dziewczyn.
No nic innego nie zrobisz
albo wracasz do piguł, albo musisz sobie jakoś z tą cerą powalczyć kosmetycznie
swoją drogą, okropnie, że się tak dzieje. Ja bym odstawiła piguły już teraz, ale jak we wrześniu wychodzę za mąż, to nie chcę być pryszczatym ryjkiem, a do trądziku mam niesamowite skłonności.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 09:33   #147
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

Cytat:
Napisane przez Taverney
działają jak zwykłe, ale mają ograniczone skutki uboczne, dlatego są polecane dla młodych dziewczyn.
No nic innego nie zrobisz
albo wracasz do piguł, albo musisz sobie jakoś z tą cerą powalczyć kosmetycznie
swoją drogą, okropnie, że się tak dzieje. Ja bym odstawiła piguły już teraz, ale jak we wrześniu wychodzę za mąż, to nie chcę być pryszczatym ryjkiem, a do trądziku mam niesamowite skłonności.

gratuluje wrześniowej uroczystości
a co do pigułek to jeszcze popytam lekarki czy warto wracać do nichnajważniejsze że już wiem że w ogóle istnieją o b.małym stężeniu hormonów
dziękuje bardzo za odpowiedź
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 09:40   #148
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

Nie ma za co
napisz potem, czego się dowiedziałaś. No i powodzenia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 19:38   #149
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: głupie pytanie... ale kto nie pyta ten nie wie

no to niestety skutki hormonów Sama nie wiem czy są takie o małej dawce bo każde tabletki anty jakoś tam moga zaszkodzić

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-01, 17:25   #150
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
co po odstwieniu pigul?

bylam u ginekologa zdecydowalismy sie na odstawienie hormonow chcialam zapytac czy cos sie potem dzieje??? boje sie ze tyle je bralam i odstawie to sie ze mna cuda beda dzialy ze bede tyc albo bede jakies zlosci miala czy jakies inne rzeczy wyjda boje sie troche tego:/ a wy mialyscie moze jakies straszne objawy?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.