dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-02, 09:32   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi


Skoro mamy już nowe forum, to nie mogę nie zapytać...

Czy dieta niełączenia (białek z węglami) jest dobrą dietą? Chodzi mi zarówno o jej dobro pod względem odchudzania jak i o dobro odżywiania, o dobro samego organizmu.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 12:36   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

tez jestem ciekawa
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 15:05   #3
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

podpinam sie. chce zapytac tez o jojo w przypadku tej diety, jak zacznie sie jesc "standardowo", bo chyba nie moglabym tak jesc zawsze. bez ziemniaczkow.
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:23   #4
aniah13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

tez jestem ciekawa odpowiedzi
aniah13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 18:58   #5
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Mnie osobiście także ciekawi ten temat, ponieważ od dwóch tygodni stosuję tę dietę. Przyznam, że jest ciekawa i bardzo mi się podoba. Zmienił mi się smak (tzn. np. zupełnie inaczej smakuje mi teraz jedzenie, które do tej pory bardzo lubiłam), całkowicie odstawiłam słodycze (jedynie herbatę słodzę, ale staram się jej unikać, bo nie chcę ładować w siebie cukru), chleb jem tylko na śniadanie, jeśli w ogóle go jem. Ogólnie spożywam dużo białka (mięsa, sery, jajka), jem też tłuste rzeczy, ale nie łączę ich z węglowodanami, a np. przegryzam surówkami. Bardzo mi to odpowiada Bo ja bardzo lubię mięsko...
Widzę efekty w moim ciele, mimo że jestem raczej szczupła. Jeszcze tylko celulitisik został z problemów i będzie okej.

Mam tylko nadzieję, że nie rujnuję swojego zdrowia
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:00   #6
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

od dłuższego czasu żywię się nie łącząc mięs z węglowodanami, przyznaję, że dzięki temu nie mam żadnych problemów z wagą, z wzdęciami. Jem wszystko ale odpowiednio łącząc. Cera się znacznie poprawiła, czuję że mój żołądek lepiej pracuje.
Uważam, iż tak na prawdę nie jest to żadna dieta, gdyż nie wyrzekasz się jedzenia, tylko odpowiednio je komponujesz.
Jeśli mam ochotę na słodkie, to jem,nie powstrzymuję się, gdyż to mnie zawsze frustrowało. Oczywiście nie przesadzam z łakociami.
Osobiście uważam, że warto spróbować, gdyż po jakimś czasie wchodzi w nawyk, tak samo jak nie popijanie przy jedzeniu.
Proponuję lektury autorów; Tombaka i Montigniac'a, poruszają bardzo ciekawe tematy, dużo mi to pomogło w zrozumieniu własnego organizmu.
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:15   #7
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Podciągam pytanie, bo jestem bardzo ciekawa, co na ten temat ma do powiedzenia nasza specjalista Pani Basia
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 13:16   #8
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

hmm.... ja skusiłam się na dietę niełączenia i stosuje ją z powodzeniem juz ok 4 miesięcy (staram się też regularnie uprawiać sport, ale póki co...wstrzymuję się do wakacji), co prawda efekty nie są jakieś rewelacyjne (schudłam ok 10 kg ale nie wiem dokladnie bo nie mam wagi - w każdym razie nieco ponad 2 rozmiary), przyznam się, że często sięgam po jakieś słodkości, bo po prostu bardzo trudno jest sie mi ich wyrzec , oczywiście jak słodycze to tylko same węglowodany a potem za 2-3 godzinki posiłek białkowy, ogolnie jestem bardzo zadowolona z efektów, tym bardziej, że wcześniej stosowałam już inne diety i nie dawały żadnego efektu. mogę naprawdę polecic z całego serca, wszystkim którzy niewielkim wysiłkiem chcą pozbyć się paru zbędnych kilogramów . trzeba jedynie uważać, żeby posiłki w ciągu dnia było dość różnorodne i nie zapominac o białkach, ja niestety wpadłam w tą pułapkę, bo dużo łatwiej jest sięgnąć po kanapkę, czy sałatkę niż przygotowac rybę czy mięso, ale już z niej wyszłam . Moim zdaniem ten sposób żywienia, oczywiście odpowiednio zaplanowany może służyć przez wiele lat, bo dostarcza się organizmowy wszystkich składników.... mimo wszystko również chciałabym poznać opinię eksperta na ten temat
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 20:38   #9
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez matine
co prawda efekty nie są jakieś rewelacyjne (schudłam ok 10 kg ale nie wiem dokladnie bo nie mam wagi - w każdym razie nieco ponad 2 rozmiary
jejku jak to nie sa rewelacyjne efekty gratulacje
ja durnych 5 kg nie moge zrzucic co mi przyrosly po rzuceniu palenia

matine, a czy laczylas chleb a twarogiem? bo wg niektorych mozna, innych nie...i co dokladnie laczylas albo czego nie laczylas tak w skrocie?
pzdr
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 20:47   #10
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Stosuje tę diete od czasu do czasu, nie da schudnięcia , ale dla zdrowia i udaje mi sie wytrymac max 2 tygodnie, bo organizm tak swietnie wszystko trawi, ze chodze wtedy notorycznie glodna chocbym nie wiem ile zjadla

Nie tyje, choc duzo jem, ale glodna glodna, glodna i glodna
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:20   #11
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

tez jestem ciekawa odpowiedzi specjalisty. ja stosuje ta diete, ale na razie nie dosc konsekwentnie, zeby oczekiwac chudniecia. natomiast natychmiast mozna odczuc poprawe samopoczucia, lekkosc, usprawnienie trawienia. dlatego wydaje mi sie, ze jest to wlasciwa droga, nie tylko do zrzucenia kilogramow, ale i zdrowia. no oczywiscie pod warunkiem, ze procz samego nielaczenia, bedziemy dobrze bilansowac.
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 15:47   #12
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez Miel
jejku jak to nie sa rewelacyjne efekty gratulacje
ja durnych 5 kg nie moge zrzucic co mi przyrosly po rzuceniu palenia

matine, a czy laczylas chleb a twarogiem? bo wg niektorych mozna, innych nie...i co dokladnie laczylas albo czego nie laczylas tak w skrocie?
pzdr
dziekuje też jestem zadowolona, chociaż wciąż pracuję, by zrzucic ciut więcej . no więc nie jadłam pieczywa z twarogiem bo z tego co wyczytałam w paru publikacjach to niestety nie można , na śniadanie zazwyczaj jadam pieczywo z jakimis warzywami (pomidor, ogorek ,rzodkiewka, sałata, co kto lubi...) lub z dżemem, w ostateczności z jakims kremem czekoladowym, ale to jak nie mam czasu ;-) ogolnie jest to posiłęk weglowodanowy. drugie sniadanie wyglada zazwyczaj podobnie jak pierwsze, jesli mam mozliwość to zjadam miseczke płatków kukurydzianych, musli albo innych takich...jesli decyduje sie na białkowe to zjadam jakis jogurt lub twarożek. na obiad rożnie zaleznie od tego jak wyglada całodzienny jadłospis jem zupy (przygotowane na wywarze warzywnym lub kostce rosołowej), kasze, makaron lub ryż ale tylko z warzywami, lub mięso\rybę\jajko\fasolę ze sporą ilością warzyw, na kolację zazwyczaj wypijam szklanke mleka albo jogurtu, od czasu do czasu pozwalam sobie na pare plastrów wędliny i sera. to tak w skrócie. mam nadzieje, że mogłam Ci trochę pomóc. pozdrawiam również
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 08:56   #13
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Wazne jest nielączenie ale tez i ograniczenie weglowodanow np tak ja w diecie Lutza: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=119364
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 10:43   #14
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

dlaczego p.Basie nie odpisuje?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:22   #15
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Może nas nie lubi ...
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 16:54   #16
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cieszę się, że macie pozytywne zdanie na temat tej diety...
Mnie też się wydaje, że raczej nie powinno mi się nic stać przy jej stosowaniu, bo jedynie nie będę się napychać białym pieczywem i trochę urozmaicę swoje posiłki. Uniknę też sosów żmietanowych itd. (ale np mizeria ze śmietanką- tego się nie wyrzeknę- póki mam na nię ochotę ).
Bo wiecie, tak naprawdę to ja nie ważę jakoś szczególnie dużo (53,5 kg przy 160 cm- tak było przy ostatniej wizycie u lekarza- czyli dokładnie 15.05- teraz to nie wiem, ile ważę...), ale czułam, że mój sposób odzywiania mnie nie satysfakcjonuje i chciałam coś zmienić. A jeśli zmieniać, to może przy okazji tak, żeby oczyścić organizm i pozbyć się zbędnych centymetrów? I tak też zdecydowałam. Czuję się lżejsza (na ciele i jakoś mi tak też psychicznie lepiej, że dbam o siebie- tego mi bardzo potrzeba, bo dużo pracuję), po posiłkach nie czuję tego ciężaru, który czułam wcześniej, ogólnie mam wrażenie, że jakoś mi lepiej. No i te ubywające centymetry...
A teraz szperam po sieci i wygrzebuję przepisy na jakieś warzywa duszone do mięska (koniecznie kurzego, bo takie bardzo lubię, zwłaszcza gotowane... pychota ) na kolacjo-obiady.

Pozdrawiam i życzę miłego dietowania (a raczej odzywiania).
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 14:37   #17
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Wyciągam wątek, może w końcu odpowie nam specjalista...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 15:19   #18
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez MagJa
Wyciągam wątek, może w końcu odpowie nam specjalista...
specjalista wypowiedzial sie moze w sumie 2 razy od zalozenia tego forum
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 15:56   #19
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez Miel
specjalista wypowiedzial sie moze w sumie 2 razy od zalozenia tego forum
no właśnie
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 10:39   #20
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

up.....
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:26   #21
Czarnuchok
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Czarnuchok
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo-Gdynia
Wiadomości: 66
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Panią Basią nie jestem ale wcisne swoje 3 słowa
Dobra dieta to dieta zbilansowana, w której znajduje się każdy makroskładnik - węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze.
Odpowiedni dobór i rozłożenie w ciągu dnia źródła makroskładników to połowa sukcesu w odchudzaniu,
kilka podstawowych zasad to np. wylaczenie weglowodanow w pozniejszych godzinach, ew. minimalna ich ilosc, dostarczanie weglowodanow zlozonych, unikajac cukrow takich jak sukroza czy fruktoza

Łączenie węglowodanów z białkiem to połączenie źródła energii z budulcem mięśni.
Jedząc same białko w posiłku - eneria będzie czerpana z białka, natomiast zabraknie źródła na budulec,
jedząc białko z tłuszczem w posiłku - energia bedzie czerpana z tłuszczu (aczkolwiek trzebaby wejść w stan ketozy), białko będzie budulcem.

Jedząc węglowodany z tłuszczem - dostarczamy wyłaćznie energie - nadmiar odklada sie w tluszcz zapasowy - w skrocie mowiac taki sklad ma wiekszosc slodyczy..
Czarnuchok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 07:08   #22
aniah13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez Czarnuchok
Panią Basią nie jestem ale wcisne swoje 3 słowa
Dobra dieta to dieta zbilansowana, w której znajduje się każdy makroskładnik - węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze.
Odpowiedni dobór i rozłożenie w ciągu dnia źródła makroskładników to połowa sukcesu w odchudzaniu,
kilka podstawowych zasad to np. wylaczenie weglowodanow w pozniejszych godzinach, ew. minimalna ich ilosc, dostarczanie weglowodanow zlozonych, unikajac cukrow takich jak sukroza czy fruktoza

Łączenie węglowodanów z białkiem to połączenie źródła energii z budulcem mięśni.
Jedząc same białko w posiłku - eneria będzie czerpana z białka, natomiast zabraknie źródła na budulec,
jedząc białko z tłuszczem w posiłku - energia bedzie czerpana z tłuszczu (aczkolwiek trzebaby wejść w stan ketozy), białko będzie budulcem.

Jedząc węglowodany z tłuszczem - dostarczamy wyłaćznie energie - nadmiar odklada sie w tluszcz zapasowy - w skrocie mowiac taki sklad ma wiekszosc slodyczy..
a jakie produkty sa w wiekszosci zlozone z bialek?
aniah13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 08:22   #23
Czarnuchok
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Czarnuchok
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo-Gdynia
Wiadomości: 66
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Piersi z kurczaka, indyka, twaróg chudy, tuńczyk w wodzie, wszelkiej maści ryby(maja zdrowe tłuszcze), wołowina (moja ulubiona z rostbefa), białka jaja
Czarnuchok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 22:11   #24
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Witajcie
-ja również nie mam na imię Basia,
ale wtrącę swoje trzy grosze
podam Wam też linki, które mam w "ulubionych"

"Białka, z uwagi na źródło ich pochodzenia, dzielimy na zwierzęce oraz roślinne. Wzorcowym białkiem dla człowieka jest białko zawarte w jajku kurzym. Oznacza to, że zawarta w nim ilość poszczególnych aminokwasów, czyli 22 elementów budujących każde białko, jest wystarczająca pod względem składu ilościowego i jakościowego. Również inne białka pochodzenia zwierzęcego, z takich produktów jak mięso, ryby, mleko i jego przetwory, są uznawane za pełnowartościowe. O tym, czy białko jest uznawane za pełnowartościowe, czy nie świadczy obecność 8 spośród 22 aminokwasów, które budują wszystkie białka. Tych aminokwasów ustrój człowieka nie wytwarza i dlatego muszą być dostarczane z pożywieniem. Nazywamy je aminokwasami niezbędnymi lub egzogennymi, co znaczy, że muszą być dostarczone z zewnątrz. Aminokwasy te we właściwych proporcjach występują głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Białka roślinne, poza nasionami roślin strączkowych i soją, nie dostarczają właściwych ilości niezbędnych aminokwasów i z tego powodu określa się je często jako białka niepełnowartościowe. Organizm człowieka najlepiej wykorzystuje mieszaninę białek zwierzęcych i roślinnych. W prawidłowo zestawionym posiłku należy łączyć produkty dostarczające obu rodzajów białek. Przykładem racjonalnego posiłku są płatki owsiane czy kukurydziane na mleku."
zródło:http://www.gotowanie.v9.pl/skladniki/
inny artykuł: http://www.twojadieta.info/artykul/bialko/

przykład diety białkowej: http://www.twojadieta.info/dieta/bialkowa/
dieta niełączenia dr Haya: http://www.twojadieta.info/dieta/dr_Haya/
http://www.gotowanie.v9.pl/diety/13.php
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 10:58   #25
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

podnosze watek, bo ten sposob odzywiania przynosi efekty!!!

po dwoch tygodniach nielaczenia czuje sie lzejsza i piekniejsza zadnych problemow ze wzdeciami, brzuszek plaski, calosc szczuplejsza i skora taka jedrna, niechybnie od duzej ilosci bialka w moim menu. czuje jak moj zoladek pieknie sobie wszystko trawi

polecam nielaczyc
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 00:44   #26
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Miel-proszę napisz przykładowe menu na cały dzień
Dziękuję
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 11:03   #27
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Ja moge poradzic takie posilki:
- na sniadanie np platki ale z jogurtem badz maslanka, bo mleko jest bialkowe
-jajecznica, ale bez chleba
-bialy ser np z warzywami, bez chleba
-jesli chleb, to bez wedlin czy serow, chyba ze ser ma wysoka zawartosc tluszczu i liczy sie jako artykul tluszcowy. np. z miodem, dzemem, pomidorem czy innym warzywem

-na obiad mieso w warzywami. w zasadzie wszystko pasuje, byle nie laczyc miesa z ziemniakami, makaronem, ryzem czy kasza.
-albo odwrotnie, np makaron z sosem warzywnym

-reszta posilkow wedlug tego samego schematu. wystarczy pamietac, ze bialko to mieso, mleko, sery ( nie wszystkie), jaja, a weglowodany to: ziemniaki, makarony, pieczywo, ryz, jogurty, kefiry, maslanki, platki sniadaniowe, slodycze.
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:28   #28
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Cytat:
Napisane przez carolinascotties
Miel-proszę napisz przykładowe menu na cały dzień
Dziękuję
prosze

rano jem
1. 2 kromki razowego chleba z pomidorem badz ogorkiem i do tego gora salaty spryskana oliwa z oliwek
2. ewentualnie owoce sezonowe plus jogurt
3. chleb z marmolada tez moze byc
4. albo miseczka fasolki w sosie pomidorowym z toscikiem

potem juz tylko bialko i tluszcze, weglowodany tylko te z warzyw o malej zawartosci skrobii
1. gotowana piers z kurczaka z warzywami i pesto
2. gotowana ryba z warzywami i pesto
jak mi sie nie chce na cieplo to
3. mozzarella z pomidorami bazylia i pesto
4. osos w plasterkach i

na kolacje czyste bialko
1. jajko na twardo
2. puszka tunczyka
3. ser bialy chudy

a w nocy piwo

tak sobie wlasnie jem, matine podala wczesniej swoj jadlospis, ktory mi posluzyl za wzor, zmodyfikowalam troche chyba te diete nielaczenia, ale taka mi bardzo odpowiada, no i po 2 tygodniach waga ruszyla (tfu tfu). a wczesniej mialam problemy ze schudnieciem, nic nie dzialalo. pewnie dlatego ze mam BMI w normie, i 60 kg to widocznie moj set point, ale ja nie chce miec BMI w normie chyba ze na szarym koncu tej normy
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 21:13   #29
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Miel bardzo dziekuje
Chyba musze wyprobowac ta diete, ja rowniez mam wage w normie, jednak zle sie czuje i chcialam zgubic 5 kg.
o rezultatach napisze w tym watku o ile oczywiscie wystapia
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 22:39   #30
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: dieta niełączenia okiem fachowca - do p. Basi

Karolina, polecam Ci jeszcze ten artykul http://www.poradnikzdrowie.pl/24_326.htm
pozdrawiam
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 21:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.