Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 12:50   #1
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179

Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.


Tuż po dokładnym rozczesaniu włosów (używam drewnianego grzebienia) i wyjściu na dwór mam strasznie splątane włosy. Podmuch wiatru wyprowadza moje kłaczki z równowagi, tworzą się strąki jakbym włosów w ogóle nie myła, albo nie rozczesywała. Wygląda to bardzo nieefektownie, wręcz nieestetycznie.
Nieważne, czy wychodzę z włosami tuż po umyciu, czy nie, efekt zawsze jest taki sam. Dawniej rozczesywałam włosy, gdy były wilgotne, teraz tuż po ściągnięciu z nich ręcznika, ale one dalej się plączą. Nie wiem, co robić, mam tak już od kilku lat. Wcześniej przymykałam na to oko, ale teraz strasznie mnie to denerwuje, chcę mieć ładne włosy, a nie poplątane jak u szoguna!
Znajome czasami robią sobie żarty w stylu "znowu zapomniałaś grzebienia", a ja naprawdę włosy czeszę . Jak myślicie, w czym może tkwić problem?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:50   #2
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Tuż po dokładnym rozczesaniu włosów (używam drewnianego grzebienia) i wyjściu na dwór mam strasznie splątane włosy. Podmuch wiatru wyprowadza moje kłaczki z równowagi, tworzą się strąki jakbym włosów w ogóle nie myła, albo nie rozczesywała. Wygląda to bardzo nieefektownie, wręcz nieestetycznie.
Nieważne, czy wychodzę z włosami tuż po umyciu, czy nie, efekt zawsze jest taki sam. Dawniej rozczesywałam włosy, gdy były wilgotne, teraz tuż po ściągnięciu z nich ręcznika, ale one dalej się plączą. Nie wiem, co robić, mam tak już od kilku lat. Wcześniej przymykałam na to oko, ale teraz strasznie mnie to denerwuje, chcę mieć ładne włosy, a nie poplątane jak u szoguna!
Znajome czasami robią sobie żarty w stylu "znowu zapomniałaś grzebienia", a ja naprawdę włosy czeszę . Jak myślicie, w czym może tkwić problem?
hehehe ciezko powiedziec moze uzywaj czegos co przeciwdziala plataniu sie wlosow? czegos z jedwabiem... ja uzywam natura silk jedwabna kuracja z marionu...
a ja mam inny problem z wiatrem.. wiadomo jak wiatr powieje moja piekna grzywa podnosi sie do gory i..... nie opada do konca :P mam dosyc podatne na ukladanie wlosy i wiatr mi je tak roztrzepuje bleee :p ehh a przeciez nie bede co 4 minuty sie czesala dodam ze po lakierze/zelu/czymkolwiek jest nawet gorzej bo jak natychmiast nie przygladze wlosow to potem juz odstaja delikatnie hehehe porazka
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 16:39   #3
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
hehehe ciezko powiedziec moze uzywaj czegos co przeciwdziala plataniu sie wlosow? czegos z jedwabiem... ja uzywam natura silk jedwabna kuracja z marionu...
a ja mam inny problem z wiatrem.. wiadomo jak wiatr powieje moja piekna grzywa podnosi sie do gory i..... nie opada do konca :P mam dosyc podatne na ukladanie wlosy i wiatr mi je tak roztrzepuje bleee :p ehh a przeciez nie bede co 4 minuty sie czesala dodam ze po lakierze/zelu/czymkolwiek jest nawet gorzej bo jak natychmiast nie przygladze wlosow to potem juz odstaja delikatnie hehehe porazka
Muszę się przyznać, że w ogóle nie używam odżywek na włosy
Kiedyś używałam z Pantene, ale strasznie obciążały mi włosy, miałam przyklapnięte, ulizane i tłuste fuj. Chyba wybiorę coś w spreju

No właśnie, mie też nie chce się co pare minut rozczesywać włosy, dlatego znalazłam rozwiązanie - związuję w koński ogon i tyle, ale czasami mam ochotę na małą odmianę i rozpuszczam.

W każdym razie dziękuję za poradę, czy ktoś jeszcze coś wie?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 18:47   #4
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Muszę się przyznać, że w ogóle nie używam odżywek na włosy
Kiedyś używałam z Pantene, ale strasznie obciążały mi włosy, miałam przyklapnięte, ulizane i tłuste fuj. Chyba wybiorę coś w spreju

No właśnie, mie też nie chce się co pare minut rozczesywać włosy, dlatego znalazłam rozwiązanie - związuję w koński ogon i tyle, ale czasami mam ochotę na małą odmianę i rozpuszczam.

W każdym razie dziękuję za poradę, czy ktoś jeszcze coś wie?
to o czym napisalam to jest wlasnie w sprayu ;p
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 19:34   #5
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
to o czym napisalam to jest wlasnie w sprayu ;p
Wiem wiem wiem
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 21:13   #6
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Też mam taki problem co Ty :P Różnych odżywek używam, jedwabiu jednak nie próbowałam, może się skuszę
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 21:39   #7
Arwena_
Raczkowanie
 
Avatar Arwena_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 345
GG do Arwena_
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Ale w sprayu to przewaznie są niespłukiwalne to nie wiem czy to dobre. Pomysl o jakiejs masce bez silikonu
Arwena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 23:08   #8
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez Arwena_ Pokaż wiadomość
Ale w sprayu to przewaznie są niespłukiwalne to nie wiem czy to dobre. Pomysl o jakiejs masce bez silikonu
Ja używałam właśnie Pantene bez spłukiwania i włosy wyglądały fatalnie .
Dziewczyny, ja już nie wiem, czy ja źle coś robię, ale mam strasznie niesforne włosy... Nieważne, jakiego szamponu używam i tak po kilku godzinach przetłuszczają się u nasady, szczególnie z tyłu i jeszcze plączą się jak opętane.
Zazdroszczę koleżankom, które po kilku godzinach mają włosy w dobrym stanie, a moje wyglądają jak po przejściu wichury, a ja po prostu szłam do szkoły

Czyli szukać czegoś w spreju, czy lepiej odżywka do spłukiwania?

xsylax a czego dotychczas używasz, bądź używałaś? Są jakieś efekty?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 08:26   #9
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

paula-zla aktualnie używam czegoś na nawilżenie włosów, bo są suche strasznie, pewnie dlatego też się plączą, używam jakiegoś szamponu nawilżającego, co drugie mycie Waxa, potem odżywki z Gliss Kura bez spłukiwania do włosów suchych, czasem jeszcze przy myciu włosów dodaję olejku rycynowego. Efekty.. włosy może i bardziej nawilżone, jednak nie tak jak bym chciała i plączą się tak jak plątały..
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:52   #10
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
paula-zla aktualnie używam czegoś na nawilżenie włosów, bo są suche strasznie, pewnie dlatego też się plączą, używam jakiegoś szamponu nawilżającego, co drugie mycie Waxa, potem odżywki z Gliss Kura bez spłukiwania do włosów suchych, czasem jeszcze przy myciu włosów dodaję olejku rycynowego. Efekty.. włosy może i bardziej nawilżone, jednak nie tak jak bym chciała i plączą się tak jak plątały..
Ja mam z kolei włosy przetłuszczające się, więc nadmiar nawilżenia im nie służy.
Kiedyś używałam nafty kosmetycznej, może powinnam do niej wrócić?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:11   #11
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

ja wlasnie robilam nafte z olejkiem rycynowym i zoltkiem- wlosy byly sztywniejsze i sie mniej plataly ale mam niestety suche a to im z kolei nie sluzylo bo dodatkowo przesuszalo ale jak masz przetluszczajace sie to mozesz wrocic na pewno nie zaszkodzi
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 11:17   #12
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
ja wlasnie robilam nafte z olejkiem rycynowym i zoltkiem- wlosy byly sztywniejsze i sie mniej plataly ale mam niestety suche a to im z kolei nie sluzylo bo dodatkowo przesuszalo ale jak masz przetluszczajace sie to mozesz wrocic na pewno nie zaszkodzi
Ok, spróbuję znowu
Dziękuję
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:49   #13
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 113
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Mam dokładnie taki sam problem. Nie robiłam jeszcze nic by sobie z nim poradzić. Po prostu zawsze mam przy sobie grzebyk i czeszę się kiedy mogę. Może jakas maseczka, czy coś jest w stanie pomóc. (?)
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:11   #14
damon
Zakorzenienie
 
Avatar damon
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: The Frosty Far North
Wiadomości: 5 194
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Też taki problem miałam i od czasu do czasu jeszcze mam. A do tego wypadaja mi włosy, więc ich platanie się a w sumie rozczesywanie po takim zaplątaniu pozbawiało mnie kolejnych kłaczków. Dla mnie najlepsza jest właśnie nafta. Nakładam ja na noc a rano zmywam i włoski są śliczne, gładkie, błyszczące i nawilżone. A jeszcze czasem po umyciu wcieram odrobinke nafty w same koncówki. Naprawdę polecam taką kurację!
damon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:18   #15
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei włosy przetłuszczające się, więc nadmiar nawilżenia im nie służy.
Kiedyś używałam nafty kosmetycznej, może powinnam do niej wrócić?
Oj tak, naftę polecam, fajnie usztywnia i nawilża włosy.
A co do tego plątania, ogólnie w jakim stanie są Twoje włosy? Może przydałaby im się mała regeneracja? Choc nie wiem, czy to by miało jakikolwiek wpływ na nie-plątanie, ale kto wie...
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:34   #16
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Oj tak, naftę polecam, fajnie usztywnia i nawilża włosy.
A co do tego plątania, ogólnie w jakim stanie są Twoje włosy? Może przydałaby im się mała regeneracja? Choc nie wiem, czy to by miało jakikolwiek wpływ na nie-plątanie, ale kto wie...
Myślę, że są w dobrym stanie. Nigdy nie farbowałam i nie farbuję, nie kręcę, nie prostuję (prostowałam, ale raz na jakiś czas, od paru miesięcy w ogóle nie ruszam prostownicy). Nie mają styczności z chlorowaną lub słoną wodą, ew. teraz ze słońcem. Są puszyste, w miarę lśniące, ale za to mam problemy ze skórą głowy - zaczęło się parę lat temu, gdy ciocia fryzjerka rozdrapała mi grzebieniem dziwnego strupa na głowie. Odtąd na głowie miałam mnóstwo płatów, nie był to łupież, po prostu skóra schodziła mi warstwami. Byłam u dermatologa, dostawałam szampony, pomagało, ale po pewnym czasie następował nawrót. I tak w kółko. Aż w końcu ktoś znajomy polecał wcieranie w skórę głowy i we włosy naftę, a potem wyczesywanie płatów. I pomogło. Całe szczęście, że nie mam już tego problemu, czasami pojawia się drobny łupież po szamponach. Nie wiem, czy ta informacja coś da, ale napisałam .
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:35   #17
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Ja też mam takie strączki Tylko że mam takie po 5 minutach od uczesania i to nawet wtedy gdy siedze w domu.

Czytałam kiedyś że silikony w kosmetykach mogą miec na to wpływ, czyli że 'dieta' bezsilikonowa miałaby temu zardzić. Sprawdzilam na sobie i może co nieco pomogło, ale nieznacznie Ale mam nową teorie Wydaje mi się że włosy zaczepiają się o siebie, bo mają pootwierane łuski..Gdyby je tak zamknąć np. octem, cytryną, zimną wodą i ogólnie regeneracją...:rolleyes :

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Muszę się przyznać, że w ogóle nie używam odżywek na włosy
Kiedyś używałam z Pantene, ale strasznie obciążały mi włosy, miałam przyklapnięte, ulizane i tłuste fuj. Chyba wybiorę coś w spreju
Ja bym spróbowała jakąś lekką odzywke do spłukiwania, bez silikonów i zbytniej ilosci nawilżaczy. I ważne zeby nakladac na od ucha w dół i dobrze spłuklać A szamponu jakiego uzywasz?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:51   #18
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Ja też mam takie strączki Tylko że mam takie po 5 minutach od uczesania i to nawet wtedy gdy siedze w domu.

Czytałam kiedyś że silikony w kosmetykach mogą miec na to wpływ, czyli że 'dieta' bezsilikonowa miałaby temu zardzić. Sprawdzilam na sobie i może co nieco pomogło, ale nieznacznie Ale mam nową teorie Wydaje mi się że włosy zaczepiają się o siebie, bo mają pootwierane łuski..Gdyby je tak zamknąć np. octem, cytryną, zimną wodą i ogólnie regeneracją...:rolleyes :



Ja bym spróbowała jakąś lekką odzywke do spłukiwania, bez silikonów i zbytniej ilosci nawilżaczy. I ważne zeby nakladac na od ucha w dół i dobrze spłuklać A szamponu jakiego uzywasz?
Ahh, jak dobrze, że nie jestem sama!
Sprawdzałam dziś składy będąc w markecie i nic mi to nie mówi niestety... Wiem, że istnieje SLS, ale silikony jak są oznaczane?

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html
O, chyba mam

Czytałam gdzieś, że płukanka z wody mineralnej i cytryny zamyka łuski włosa i dodaje blasku, podobny efekt uzyskuję jak zmywam szampon letnią wodą.
Zmieniam szampony, bo gdy używam regularnie tego samego, w ogóle nie reaguje na moje włosy. Obecnie Herbal Essences do włosów przetłuszczających się, ale dziś kupiłam sobie Barwę ziołową z tatarem i chmielem.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 15:14   #19
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Ahh, jak dobrze, że nie jestem sama!
Sprawdzałam dziś składy będąc w markecie i nic mi to nie mówi niestety... Wiem, że istnieje SLS, ale silikony jak są oznaczane?

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html
O, chyba mam

Czytałam gdzieś, że płukanka z wody mineralnej i cytryny zamyka łuski włosa i dodaje blasku, podobny efekt uzyskuję jak zmywam szampon letnią wodą.
Zmieniam szampony, bo gdy używam regularnie tego samego, w ogóle nie reaguje na moje włosy. Obecnie Herbal Essences do włosów przetłuszczających się, ale dziś kupiłam sobie Barwę ziołową z tatarem i chmielem.
Mniej optymistyczną wersją może byc to że taka już uroda włosów (cienkich) i nie pozostaje nam nic innego jak to zaakceptowac Ale ja będe jeszcze próbowac

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
Tutaj masz wizazowy wątek o silikonach. Są tam wymienione nazwy i produkty z i bez silikonow. Szampon Barwy napewno ich nie zawiera, ale nie wiem jak z tym Herbal Essences
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 21:35   #20
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Mniej optymistyczną wersją może byc to że taka już uroda włosów (cienkich) i nie pozostaje nam nic innego jak to zaakceptowac Ale ja będe jeszcze próbowac

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
Tutaj masz wizazowy wątek o silikonach. Są tam wymienione nazwy i produkty z i bez silikonow. Szampon Barwy napewno ich nie zawiera, ale nie wiem jak z tym Herbal Essences
O, bardzo dziękuję, na pewno skorzystam z tego wątku!
Właśnie Herbal ostatnio w ogóle nie działa na moje włosy, jestem w trakcie pierwszej butelki, jest bardzo wydajny, ale chyba odstawię go na jakiś czas.
Dziś umyłam włosy Barwą, a potem nałożyłam odżywkę do spłukiwania Nivei (niestety, tylko taką miałam pod ręką). Włosy były bardzo miękkie, lekkie, lśniące i pachnące Niestety, wyszłam na dwór, mocno wiało i moja piękna czupryna zamieniła się w kilkanaście splątanych strąków. Dziś wysmaruję włosy naftą .
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:00   #21
Neszikaa
Zadomowienie
 
Avatar Neszikaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Tez mam niestety taki problem. Jezeli juz uda mi sie nadac moim wlosom troche puszystosci to po wyjsciu na dwor mam straki Wydaje mi sie, ze juz taka uroda takich cienkich włosów...
__________________
That's the way it's for me, love
Takes just a little to give me life
That's the way its for me, love
Takes just a touch to drop a stop
On the top of the world.

Wakacje
Neszikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 14:30   #22
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Nafta jest zdradziecka. Długo jej używałam, ponad miesiąc. Włosy mniej wypadały, ładnie się układały, błyszczały. Ale okazało się że wykruszyły mi się końcówki, a zapuszczam włosy, także byłam niepocieszona. A co do problemu, mam tak samo i sie po prostu przeczesuję często. Im dłuższe włosy tym gorzej. Niestety
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 15:10   #23
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

Cytat:
Napisane przez YYYY9 Pokaż wiadomość
Nafta jest zdradziecka. Długo jej używałam, ponad miesiąc. Włosy mniej wypadały, ładnie się układały, błyszczały. Ale okazało się że wykruszyły mi się końcówki, a zapuszczam włosy, także byłam niepocieszona. A co do problemu, mam tak samo i sie po prostu przeczesuję często. Im dłuższe włosy tym gorzej. Niestety
Mi też wysuszyła kudły, ale niektórym pomaga i to bardzo Kwestia włosów.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 11:29   #24
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Włosy potargał wiatr, czyli dziwny problem.

a moje włosy znow same po jakimś czasie lub zaraz po poprawieniu włosow ręką zbijają się w takie grube pasma, strąki. szczególnie z przodu. mogłabym załączyć zdjęcie dla wizualizacji jakby ktoś miał jakiś pomysł... czym to jest spowodowane i jak sie tego pozbyc?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:53   #25
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Question Wlosy placzace sie

Zawsze podejrzewalam ze wlosy innych dziewczat nie placza sie tak jak moje. No i wlasnie ostatnio fryzjerka wypowiedziala wyrok: "Pani ma taki gatunek wlosow co sie placza." Bo najpierw wygladalo na to ze znisczone koncowki sie placza, ale jak je zciela to te wlosy za ramiona odrazu zaczely sie platac.

Kto z Was tez tak ma ? Co na to robicie ? Chetnie przyjme wszystkie rady !
Dodam ze mam wlosy przetluszczajace sie, z tendencjami do oklapniecia. Wlosy sa ogolnie zdrowe, ale nie sa "grzeczne", i maja tendencje sterczec w wszystkie strony zamiast gladko splywac na dol. Mam tak nawet jak mam b. dlugie wlosy.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 00:38   #26
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Wlosy placzace sie

Każdy ma inny rodzaj włosów na głowie, również zazdroszczę dziewczynom które przez cały dzień nie muszą czesać włosów, moje bardzo szybko zbijają się w "strączki" co bynajmniej nie jest spowodowane przetłuszczaniem. Co do "gatunku włosów" istnieje coś takiego jak genetycznie spłaszczone mieszki włosowe, "włosy splątane" które ciężko rozczesywać, ale to rzadka wada.
Poza tym, najlepiej rozczesują się włosy zdrowe z gładko przylegającymi łuskami - Twoje włosy są zdrowe i błyszczące, czy raczej matowe?
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:00   #27
nikuss3006
Raczkowanie
 
Avatar nikuss3006
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 62
Dot.: Wlosy placzace sie

ja mam podobne wlosy, moje sa nie proste i nie krecone..czyli najgorszy typ wlosow a mianowicie falujace sie siano;/
ja polecam uzywanie masek do wlosow po ktorych wlosy nie tylko latwiej sie rozczesuja ale takze poprawia sie kondycja wlosa. polecam maski z fructisa, gliss kur ale takze do tego odzywke bez splukiwania pantine po ktorej o niebo lepiej rozczesuja mi sie wlosy.
Ja mam taki typ wlosow ze jak juz rozczesze jedna czesci i zaczne 2 to ta 1 mi sie znowu poplacze;/ i taka z tym robota..do tego wszytskiego mam wlsoy poniszczone zabiegami chemicznymi i to juz wogle najgorze..nie wiem czy nie przesadzam z uzywanymi przezemnie produktami ale naprawde polecam po umyciu ponosci maske na wlosach ile sie da moze pol godzinki moze 2 zalezy ile kto ma czasu, potem dokladnie splukac i nalozyc odzywke pantene bez splukiwania mi to pomaga wlosy sie o niebo lepiej rozczesuja
__________________
The million thinks on the minute, and among them only one person...
nikuss3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:15   #28
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Wlosy placzace sie

Nikuss3006 - Większość takich odżywek i masek zawiera silikony, które owszem, nabłyszczają włos (oraz obciążają) ale zalepiają go i utrudniają/uniemożliwiają przedostanie się substancji odżywczych wgłąb włosa. Część z nich nie daje się też spłukać z pomocą zwykłych szamponów. Jeśli problemem są podniesione łuski włosa, najprościej po myciu spłukać zimną wodą z dodatkiem soku z cytryny.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:56   #29
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Wlosy placzace sie

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Nikuss3006 - Większość takich odżywek i masek zawiera silikony, które owszem, nabłyszczają włos (oraz obciążają) ale zalepiają go i utrudniają/uniemożliwiają przedostanie się substancji odżywczych wgłąb włosa. Część z nich nie daje się też spłukać z pomocą zwykłych szamponów. Jeśli problemem są podniesione łuski włosa, najprościej po myciu spłukać zimną wodą z dodatkiem soku z cytryny.
Właśnie z tego powodu nie używam już jedwabiu, dzięki któremu kiedyś łatwo, szybko i wygodnie rozczesywałam włosy.
Moje włosy są ciężkie i "oklepnięte", ale tez się plączą, zwłaszcza "od spodu"
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 16:42   #30
nikuss3006
Raczkowanie
 
Avatar nikuss3006
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 62
Dot.: Wlosy placzace sie

moze i racja..ale mnie o wiele lepiej wlosy sie rozczesuja po takich zabiegach a kiedy naloze wosk wlosy sie nie pusza. Szczegolnie ze mam wlosy od spodu jakby proste na na zewnatrz krecone;/ wosk nakladam oczywiscie na wierzch
__________________
The million thinks on the minute, and among them only one person...
nikuss3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.