Ból kostki---> Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 12:58   #1
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81
Question

Ból kostki---> Pomocy


Witam!
Mam problem od niedawna zaczęłam uprawiać śmieszny irlandzki sport... szybkie marsze.... uprawiam go dopiero jakieś dwa może trzy tygodnie ale ostatnio pojawił się problem...

We wtorek rano byłam sobie pomaszerować moją zwykłą cztero-kilometrową trasę i wszystko było ok ale popołudniu kiedy wstałam z kanapy poczułam silny ból po zewnętrznej stronie kostki... boli tylko kiedy chodzę... jak chwilę posiedzę i wstaję to jest ok dopiero po kilkunastu krokach kostka daje o sobie znać tępym bólem... do tego stopnia że kuleję... mogę na tej nodze normalnie stanąć i oprzeć ciężar ciała pod warunkiem, że staram się go rozłożyć po wewnętrznej stronie stopy... nie mam żadnej opuchlizny ani nie zdarzyło się nic co mogłoby wskazywać na uraz... smarowałam ową kostkę maścią rogrzewającą ale nic nie pomaga...:wha t:

może któraś z Was jest mi w stanie pomóc co to właściwie jest..?? bardzo proszę o rady i z góry dziękuję.:pli z:
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:34   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Ból kostki---> Pomocy

może naderwałaś sobie przyczep któregoś z mieśni znajdujących się po bocznej stronie golenia albo samej stopy?
czujesz ból promieniujący od kości piętowej ? (to może byc przyczep końcowy m. płaszczkowatego, m. strzałkowego długiego), a może boli Cie strona boczna stopy (może stało Ci sie coś ze ścięgnami m. prostownia palców)?

wykonanie którego ruchu w stawie skokowym sprawia Ci więcej bólu - podeszwowy (stopa układa się tu tak -->> / palce do góry ) czy grzbietowy (stopa układa się tu tak -->> \ palce w dół ), bo równie dobrze może chodzić o miesień strzałowy albo brzuchaty

próbowałaś altacetu?
-
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 19:26   #3
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81
Dot.: Ból kostki---> Pomocy

Suzana wielkie dzięki za pomoc Po tym co napisałaś powinno mi się udać dojść do tego co to... Wielkie dzięki raz jeszcze
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:50   #4
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Ból kostki---> Pomocy

Nie ma za co rozwiązałaś zagadkę bólu?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 21:14   #5
rozrabiara88
Raczkowanie
 
Avatar rozrabiara88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: deszczowa kraina
Wiadomości: 81
Dot.: Ból kostki---> Pomocy

prawdopodobnie naderwałam mięśnia stopy więc maści rozgrzewające i altacet powinny przynieść rezultaty, jeśli nie to to pozostało tylko uszkodzenie torebki stawowej i wtedy będę musiała udać się do lekarza... ale ból powoli chyba zaczyna mijać więc mam nadzieję wszystko skończy się w przeciągu dwóch trzech dni

jeszcze raz wielkie dzięki...
__________________
Kobieta wierzy, że dwa i dwa zmieni się w pięć, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Eliot George Eliot (Mary Ann Evans)
rozrabiara88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.