proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 13:47   #1
kumiko
Raczkowanie
 
Avatar kumiko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 71
Unhappy

proszę o radę


Mój chopak cierpi na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym już od dłuzszego czasu. Spowodowane jest to złą pozycją podczas jazdy samochodem - odsunięcie na max do tyłu i wyciągnięcie gowy do przodu - przestrzegam! Zwykle, jeśli ból się pojawiał, chodził do masażysty albo kręgarza, ale ostatnio nie cierpimy na nadmiar kasy i zastanawiałam się, czy sama nie mogłabym nauczuć się jakiegoś masażu. Zdaję sobie sprawę z tego, że musi być on nieskomplikowany i może nie być zbyt skuteczny, ale lepsze to niż nic.

Panie Piotrze, czy mógłby mi Pan cosik polecić?
kumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:12   #2
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: proszę o radę

Nie jestem panem Piotrem,ale wtrącę swe 3 grosze

Każdy masaż jest dobry - przyjemny i skuteczny, czy ten wykonywany w gabinecie, czy zwykły w zaciszu domowym. Podstawy masażu są bardzo proste do nauczenia, ale dobrze gdybyś gdzieś podpatrzyła jak się to robi. Może jakiś znajomy masażysta, gdzieś w jakimś gabinecie by pokazał podstawowe 3 chwyty jakie mogłabyś wykonywać u męża.

Pozdrawiam.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:25   #3
kumiko
Raczkowanie
 
Avatar kumiko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 71
Dot.: proszę o radę

Każde 3 grosze są mile widziane Dziękuje za radę. Właśnie bałam się, że moim masażem mogłabym coś popsuć, a nie pomóc, ale jeśli podstawy są proste, to może nie będzie tak źle.Tylko nie wiem, jaki masaż jest odpowiedni na ból odcinka szyjnego
kumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:53   #4
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: proszę o radę

Bez przesady - oczywiście można się "paru chwytów" nauczyc u dobrego masażysty, ale pamiętaj, że własnie odcinek szyjny jest w masażu najtrudniejszy (przynajmniej moim zdaniem) i łatwo tu coś "spartolić", zwłaszcza przy przeciążeniach związanych z jazdą samochodem w opisanej przez Ciebie, w gruncie rzeczy bardzo niebezpiecznej w razie czego, pozycji...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:13   #5
kumiko
Raczkowanie
 
Avatar kumiko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 71
Dot.: proszę o radę

Ehhh... tego się obawiałam. Myślę, że po prostu rozejżę się za kimś, kto mi coś pokaże. Myslałam na początku, że wystarczy, jeśli przeczytam kająś instrukcję paru chwytów. Chłopak już nie jeździ tak od dobrych 3 lat, ale wcześniejsze podróże wystarczyły, żebyz robić swoje Ale mam nadzieję, że mu choć troszku pomogę a jak nie, to chyba szarpniemy się w końcu na serię profesjonalnych zabiegów.

Dzięki za pomoc
kumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 12:40   #6
massagelondon
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
proszę o radę masaż warszawa

idz na kilkudniowy kurs.

masuj nie tylko tyl szyi ale rowniez miesnie z przodu szyi (bardzo ostroznie - po jednej stronie szyi a potem po drugiej). Dolacz do tego barki, gorna czesc klatki piersiowej i plecow.

zasugeruj mezowi automasaz i powolne rotacje szyi.

zwroc uwage czy spi komfortowo, nie na brzuchu - i nie na zbyt wielu poduszkach.

bol szyi moze byc spowodowany albo wyolbrzymiony przez prace ktora wykonuje - niech oszczedza rece i ramiona
massagelondon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.