Jak rozpocząć maila? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-16, 17:56   #91
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
GoyaLi, a czy masz to napisane na stronie internetowej w regulaminie? To jest AŻ kilkanaście maili dziennie i jest to mocno nie w porządku wobec klientów. Można się tak zachowywać prywatnie, ale u przedsiębiorcy jest to co najmniej nie odpowiednie.

Do mnie piszą dyrektorki, sekretarki Grażynki i też zaczynają maila od 'witam'. Przecież to nie są biedni i brudni wieśniacy, tylko normalni ludzie.

Jestem przerażona taką postawą. Teraz będę się zastanawiać, co napisałam nie tak, jeśli nie dostanę odpowiedzi.
Nie mam strony internetowej, a nawet jeśli bym miała, to obowiązują mnie restrykcyjne przepisy odnośnie tego, co mogłoby się na niej znajdować.

Chyba w ogóle dosyć nieprecyzyjnie się wypowiedziałam. Na maile od ludzi, z którymi jeszcze nie miałam do czynienia odpowiadam bardzo rzadko. Dzieje się tak że względu na fakt, że niespecjalnie widzę sens poświęcania czasu na maila zwrotnego do kogoś, kto wysyła maila z zapytaniem cenowym do kilkunastu usługodawców jednocześnie, nie żądając sobie trudu, aby mail skierowany był wyłącznie do mnie. Ale jeśli taki mail zostanie rozpoczęty i zakończony poprawną formą, to przeważnie czuję się zobowiązana, żeby odpowiedzieć. Jeśli mail zaczyna się od "witaj", a dalej idzie zapytanie cenowe (nie wspominając o tym, że w 99% wypadków nie jestem w stanie podać tych kosztów), to mam uczucie uczestnictwa w licytacji.
Jeden i drugi mail co do meritum odnosi się do tego samego, a jednak poprawną forma potrafi skusić mnie do grzeczne odpowiedzi.

Co do tego czy jest to nie w porządku do moich klientów... Nie jest. To nie są moi klienci. To są potencjalni klienci, a ja mam święte prawo nie odpowiadać. Telefon w firmie działa, nawet 4.


Przed Sylwestrem szukałam domu w górach do wynajęcia. Na jednej że stron był formularz kontaktowy. Napisałam do ludzi: Szanowni Państwo, bla bla bla, czy w danym terminie oferowany przez Państwa dom jest dostępny, bla bla bla, z wyrazami szacunku, bla bla. Odpowiedź: Witam. Niestety nie. Pozdrawiamy.
Nikt mi nie zabroni pomyśleć, że trafiłam na buców.

I jeszcze jedno: to, że tyle osób pisze " Witam" nie czyni z tego poprawnej formy. Masa ludzi mówi włanczać zamiast włączać.
I co do cholery z tego?
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:42   #92
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Postawa tego państwa od wynajmu domków ma w sobie dużo mniej bucerstwa, niż Twoja, bo przynajmniej odpowiedzieli.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:58   #93
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
W takim razie zanim zaczniesz się wymądrzać, sugeruję poznać podstawy sv w kwestii komunikacji i reagowania na braki w poprawności językowej innych.
Idealnie ujęte Popieram w 100%. Opisywane wyżej zachowanie kojarzy mi się niestety z osobami, którym udało się awansować z nizin społecznych do wyższych sfer i teraz hiperbolizują pewne zachowania, aby przypadkiem nie nic wspólnego z osobami "gorszymi". Chcą być tak kulturalni, że aż tym samym łamią zasady SV. Coś jakby ktoś mówił "poszedłam"
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 20:45   #94
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak rozpocząć maila?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;54156720]To może powiedzmy "Pani Aniu, ...". Chyba, że nie wiesz, kto odbierze.
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ja w takiej sytuacji (przy pierwszym kontakcie dzień dobry) pisałam maila zaczynając od 'Panie Prezesie'. Dzwoniąc mówiłam to samo, lub Proszę Pana. W drugą stronę też nie słyszałam ciągle Dzień dobry, tylko Pani Lilko, proszę wydrukować cos tam
Tylko właśnie dla mnie wypalenie 'Pani Aniu' na wstępie rozmowy telefonicznej wydaje się jakieś, hmmm, niepełne?
Jakoś mi się to nie zgrywa:
- halo?
- Pani Aniu, proszę o informacje...

No czuję się tak, jakbym w ogóle nie otworzyła rozmowy. Nie umiem tego jaśniej powiedzieć
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 20:55   #95
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Tylko właśnie dla mnie wypalenie 'Pani Aniu' na wstępie rozmowy telefonicznej wydaje się jakieś, hmmm, niepełne?
Jakoś mi się to nie zgrywa:
- halo?
- Pani Aniu, proszę o informacje...

No czuję się tak, jakbym w ogóle nie otworzyła rozmowy. Nie umiem tego jaśniej powiedzieć
No tak, wiem o co chodzi. Dla mnie rozmowa otworzyła się rano, gdy widziałam szefa osobiscie i wymienilismy się Dzień dobry. Albo przy pierwszym kontakcie tel lub mailowym. Potem to już głupio wygląda. Albo tak jak Cava pisała - nie ma sensu witac się za kazdym mailem typu FW.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:15   #96
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 02:59   #97
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Idealnie ujęte Popieram w 100%. Opisywane wyżej zachowanie kojarzy mi się niestety z osobami, którym udało się awansować z nizin społecznych do wyższych sfer i teraz hiperbolizują pewne zachowania, aby przypadkiem nie nic wspólnego z osobami "gorszymi". Chcą być tak kulturalni, że aż tym samym łamią zasady SV. Coś jakby ktoś mówił "poszedłam"
Ciężko mi się do tego odnieść, bo z rejonami nizin społecznych to mocno nie trafiłaś.
Ale to zastanawiające swoją drogą, dowiedziałam się od Was, że nieuprzejmie jest nie odpowiadać na maila skierowanego jednocześnie do 15 adresatów, ale już wysłanie takiego maila jest ok. Ponadto mam zakichany obowiązek odpowiadać na każdego maila.

Z mojej strony EOT, nie zrozumiemy się, a ja nie muszę się tłumaczyć.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 07:10   #98
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Ja nie rozumiem co jest złego w tym, że ktoś szukający usługi, szuka najtańszego usługodawcy. I korzysta przy tym z narzędzi, jakie daje skrzynka mailowa, czyli z możliwość wysłania maila do kilku adresatów na raz.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 07:36   #99
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Ciężko mi się do tego odnieść, bo z rejonami nizin społecznych to mocno nie trafiłaś.
Ale to zastanawiające swoją drogą, dowiedziałam się od Was, że nieuprzejmie jest nie odpowiadać na maila skierowanego jednocześnie do 15 adresatów, ale już wysłanie takiego maila jest ok. Ponadto mam zakichany obowiązek odpowiadać na każdego maila.

Z mojej strony EOT, nie zrozumiemy się, a ja nie muszę się tłumaczyć.
Ale bez sensu kierujesz teraz dyskusję na zupełnie inne tory.
Maila kasujesz, bo jest tam 'witam'. O 15 adresatach zaczęłaś dodawać dopiero, jak się ukazało, że kasowanie za samo 'witam' to buractwo. Bez sensu się wybielasz. Albo przyznaj się do błędu, albo trwaj przy swoim. Czytać każdy umie:

Cytat:
Osobiście tak zaczynające się maile od potencjalnych klientów wywalam do spamu, nie chcę mieć do czynienia z niekulturalnymi ludźmi, bo doświadczenie uczy, że współpraca z nimi jest problematyczna, a cenię sobie swój spokój. Zarabiam na innych, moje prawo.
Poza tym kipi z Ciebie poczucie wyższości nad innymi. Obawiam się, że nawet ten buracki sprzedawca majtek, co do stóp ci nie dorasta, nie użyłby sformułowania 'zarabiam na innych'. Traktujesz swoich klientów jak śmieci, z których wyciska się kasę. Aż strach pomyśleć, że można na kogoś takiego niechcący trafić.
I czy w mailu będzie 1, czy 15 adresatów - nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie i jakikolwiek wpływ na to, jak traktujesz klienta.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-01-17 o 07:39
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 12:09   #100
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Zdecydowanie "Szanowni Panstwo"- taka jest forma grzecznosciowa i jej sie trzymajmy. pasuje zawsze i wszedzie i o kazdej porze

Witam - mniej oficjalne, mozesz zwrocic sie do sklepu online, zadajac pytanie, bedzie ok.

Dzien dobry- brzmi dziwnie, tak raczej nie rozpoczyna sie korespondencji
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 11:10   #101
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Jak rozpocząć maila?

A ja jestem Grażyną, zazwyczaj piszę "witam" i nie widzę w tym nic złego. Tyle że piszę maile do rodziny, znajomych i ewentualnie przełożonej (ale do niej zazwyczaj zaczynam maila od "Kasiu") a nie do jakich ważnych Panów Prezesów.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 13:49   #102
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 248
Dot.: Jak rozpocząć maila?

To u mnie w firmie totalne buractwo panuje większość maili zaczyna się od.. "Hej/Cześć", te bardziej oficjalne zaczynam od "witam", "Szanowna Pani" itp dostaję tylko z zewnątrz (zazwyczaj są to maile z jakąś ofertą). Pracuję w firmie, w której wszyscy są ze sobą po imieniu, więc może z tego to wynika.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 13:55   #103
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
To u mnie w firmie totalne buractwo panuje większość maili zaczyna się od.. "Hej/Cześć", te bardziej oficjalne zaczynam od "witam", "Szanowna Pani" itp dostaję tylko z zewnątrz (zazwyczaj są to maile z jakąś ofertą). Pracuję w firmie, w której wszyscy są ze sobą po imieniu, więc może z tego to wynika.
Nie jesteś sama

U mnie tylko do zarządu się rozpoczyna maile "Pani /-e (imię)"
Na zewnątrz - tak, Szanowna Pani/ Panie/ Państwo - ale "witam" jest na porządku dziennym.

Naprawdę, mimo wszelkich reguł akurat w tym przypadku nie widzę w tym nic obraźliwego. I osobiście nie czuję, żeby ktoś mnie traktował "z góry" rozpoczynając maila słowem "witam".
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 17:08   #104
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
A ja jestem Grażyną, zazwyczaj piszę "witam" i nie widzę w tym nic złego. Tyle że piszę maile do rodziny, znajomych i ewentualnie przełożonej (ale do niej zazwyczaj zaczynam maila od "Kasiu") a nie do jakich ważnych Panów Prezesów.
Jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Miało być zabawnie ;-) Zresztą mój mąż, prawnik, też czasem pisze witam w mniej formalnych. I śmieje się z mojego 'dzien dobry' :'( a myślałam, że to mądry facet jest ;-)
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:34   #105
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Miało być zabawnie ;-) Zresztą mój mąż, prawnik, też czasem pisze witam w mniej formalnych. I śmieje się z mojego 'dzien dobry' :'( a myślałam, że to mądry facet jest ;-)
W żadnym razie nie czuję się urażona. Każdy pisze inaczej i mnie jest wszystko jedno czy dostanę mail zaczynający się od "witam" "dzień dobry" "cześć" czy "szanowna pani Katarzyno". Zazwyczaj z grzeczności i tak odpisuję na maile choćby były bez przywitania. Mogę mieć tylko nadzieję że ktoś po drugiej stronie potraktuje mnie równie poważnie i jak zobaczy moje "witam" nie pomyśli "spadaj babo" tylko odpisze.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:59   #106
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak rozpocząć maila?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;54155621]Email to list elektroniczny przecież.

Traktowanie wcale nie musi być celowym działaniem, dziwny pomysł. Dzieje się tyle, że nie wiedzą. nie wiedzą też ludzie piszący "do, którego", "tą książkę" i inne takie. Co nie zmienia faktu, że to nie jest prawidłowe. Może powinien pomyśleć. Pierwszy raz widzę tłumaczenie "nie zrobię jak trzeba, bo musiałabym myśleć!"

[/QUOTE]

https://pl.wikipedia.org/wiki/List
"terminem list określa się niekiedy także wiadomość wysłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail)"
niekiedy czyli nie zawsze mail = list, jak opierać się tylko o to, że list to pisemna forma kontaktu to 99,99% smsów to szczyt buractwa

żeby pomyśleć najpierw trzeba wiedzieć, że trzeba pomyśleć a nie wszyscy ludzie poświęcają życie na myślenie o wszystkim
ktoś nie wie, że witam nie wypada a Ty z kolei nie wiesz czegoś innego nawet nie mając świadomości, że tego nie wiesz i nie poczuwając się do myślenia o tym

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Swoją drogą ciekawe, że umiem napisać oficjalny mail we wszystkich językach, jakich się uczyłam w szkole a na polskim były tluczone wiecznie listy. Ale może od czasów mojej nauki juz się zmieniło
gratuluję! wygrałaś order z ziemniaka
dalej nie wiem co to ma wspólnego z mailami

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja mam taką głupią sytuację, że wymieniam z przełożonym/pracownikami mnóstwo telefonów dziennie i ostatecznie nikt nie wiedział jak wybrnąć, więc wiecznie się witamy 'dzień dobry' Czasem to doprowadza do takich komicznych sytuacji, że są 3-4 telefony w przeciągu pół godziny a my się usilnie witamy Dodam, że relacje w firmie są raczej na ludzie, więc wszelkie uprzejmości, przedstawianie się w jakiej sprawie dzwonię itp brzmią sztucznie i nie na miejscu. I niestety nie tylko ja nie wiem jak z tego wybrnąć, bo często właśnie to druga strona jako pierwsza z dzień dobry wypala
Zatem przyłączam się do pytania.

(...)
a wyświetla się wam na telefonie kto dzwoni? u nas się wyświetla i jak to ktoś kogo już spotkałam to albo mówię po prostu "słucham" (kiedy ktoś dzwoni) albo od razu przechodzę do rzeczy (kiedy ja dzwonię)

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
A ja wyrzucam
I tak, słowo "Witam" na wstępie maila odpycha mnie tak mocno, że niestety nie mam ochoty odpowiadać.
Nie wydaje mi się, żebym nie odpowiadając na roszczeniowego maila, rozpoczętego w dodatku feralnym słowem okazywała brak kultury.
Mam specyficzny zawód, kontakt mailowy z potencjalnym klientem nie należy do powszechnej formy komunikacji, tak jest przyjęte od dawien dawna, że umawia się telefonicznie na osobiste spotkanie, ewentualnie przybliża problem przez telefon.
jakby rzadko dostawała maile to może też bym miała czas na takie fanaberie

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Nie mam strony internetowej, a nawet jeśli bym miała, to obowiązują mnie restrykcyjne przepisy odnośnie tego, co mogłoby się na niej znajdować.

Chyba w ogóle dosyć nieprecyzyjnie się wypowiedziałam. Na maile od ludzi, z którymi jeszcze nie miałam do czynienia odpowiadam bardzo rzadko. Dzieje się tak że względu na fakt, że niespecjalnie widzę sens poświęcania czasu na maila zwrotnego do kogoś, kto wysyła maila z zapytaniem cenowym do kilkunastu usługodawców jednocześnie, nie żądając sobie trudu, aby mail skierowany był wyłącznie do mnie. Ale jeśli taki mail zostanie rozpoczęty i zakończony poprawną formą, to przeważnie czuję się zobowiązana, żeby odpowiedzieć. Jeśli mail zaczyna się od "witaj", a dalej idzie zapytanie cenowe (nie wspominając o tym, że w 99% wypadków nie jestem w stanie podać tych kosztów), to mam uczucie uczestnictwa w licytacji.
Jeden i drugi mail co do meritum odnosi się do tego samego, a jednak poprawną forma potrafi skusić mnie do grzeczne odpowiedzi.

Co do tego czy jest to nie w porządku do moich klientów... Nie jest. To nie są moi klienci. To są potencjalni klienci, a ja mam święte prawo nie odpowiadać. Telefon w firmie działa, nawet 4.


Przed Sylwestrem szukałam domu w górach do wynajęcia. Na jednej że stron był formularz kontaktowy. Napisałam do ludzi: Szanowni Państwo, bla bla bla, czy w danym terminie oferowany przez Państwa dom jest dostępny, bla bla bla, z wyrazami szacunku, bla bla. Odpowiedź: Witam. Niestety nie. Pozdrawiamy.
Nikt mi nie zabroni pomyśleć, że trafiłam na buców.

I jeszcze jedno: to, że tyle osób pisze " Witam" nie czyni z tego poprawnej formy. Masa ludzi mówi włanczać zamiast włączać.
I co do cholery z tego?
ktoś nie poświęcił sobie trudu żeby napisać personalizowane zapytanie ofertowe

naprawdę trzeba mieć mało do robienia w pracy żeby takie rozkminy prowadzić, ja jak szukam oferty na realizacji/dostarczenie czegokolwiek to się cieszę jak mam czas napisać więcej niż jedno zdanie no ale u mnie się osiąga wyniki a nie laurki

a Ci ludzie od wynajmu to niby co Ci mieli odpisać? I tak miło z ich strony, że dali Ci znać, żebyś sobie łaskawie szukała miejsca gdzie indziej.

a o to "Witam" się tak nie martw ponieważ właśnie fakt, że tak wielu ludzi z tego korzysta powoli czyni to nieszczęsne "Witam" poprawnym
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 23:52   #107
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-21 o 00:04
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 12:44   #108
nowanita
Przyczajenie
 
Avatar nowanita
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Ja tam zawsze piszę "Szanowni Państwo" "Szanowny Panie" w takich sytuacjach
na pewno nie zaszkodzi, a niektórzy za "witam" potrafią się obrazić
nowanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 12:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.