z rudawych do blondu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-21, 18:20   #1
olka5433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1

zły kolor, czy wrócę do blondu?


Przed wakacjami pofarbowałam sobie włosy (ciemny blond) na kasztan z palette. Szamponetka miała trwać 24 mycia, niestety teraz mam włosy rudawe nakładałam więc sobie szamponetki ciemny blond ale to raczej nic nie dało. Odważyłam sie nałożyć sobie orzechowy brąz, ale nie pamiętam z jakiej firmy i miała trwać 4-8 myć. Kolor nie jest tak bardzo rudy ale chce wrócić do blondu nie wiem czy mam zastosować preparat ściągający farbę czytałam że to podobno nie ma ani śladu po farbie, ale nie jestem pewna bo niszczy też włosy....
POMOCY!!!

Edytowane przez olka5433
Czas edycji: 2008-11-21 o 20:56
olka5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 14:20   #2
agisiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 52
Dot.: z rudawych do blondu...

Dekoloryzator ściąga farbę, ale one zostają rude, żeby zlikwidować rudawość trzeba później pofarbować włosy. To osłabia włosy i w pewnym stopniu niszczy, chociaż wszystko zależy od rodzaju włosa i stanu. Osobiście jestem po dekoloryzacjii i sama się zastanawiam co teraz. Zafarbowałam sobie włosy na jasny brąz i wyszły ni to brąz ni to rudy. Teraz są miedziane, ale o wiele jaśniejsze ( wyglądają naturalnie) i troszkę przesuszone. Sama się zastanawiam czy farbować je na ciemny blond, czy wrocić do balejażu...na razie chcę wlosy odżywić.

Na temat dekoloryzacji możesz sobie poczytać tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=dekoloryzacja
agisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:02   #3
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Post Dot.: z rudawych do blondu...

Moja historia z farbowaniem zaczela sie od niewinnych szamponow, potem farby... az wkoncu coraz to ciemniejsze no i ,,piekny" CZARNY! po jakims czasie stwierdzilam, ze nie pasuje do mnie ten kolor... poszlam do fryzjera - DEKOLORYZAJA, po jakims miesiacu moze dwoch balejaz, ale teraz nic nie robie mam blondo-rudo-brazowe wlosy, podobno nawet ladnie to wyglada... ale ja jednak chialabym wrocic do swojego koloru... i teraz pytanie, czy sie uda... moj kolor to ciemny-sredni blond, teraz sa ciemniejsze przez te eksperymenty... ale byl raczej sredni blond. Moze znacie dobra farbe, ktora ufarbuje mi te moje wlosy...;p a co do kondycji.. to tak srednio, zreszta ja nigdy nie mialam lejacych wlosow, raczej takie szopowate;p aaaa i jest jeszcze jeden problem mam dlugie wlosy

Z GORY DZIEKI!
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:21   #4
agisiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 52
Dot.: z rudawych do blondu...

Trudno Ci doradzić, bo to trzeba widzieć. Pozatym żadna farba nie pokryje Ci równo włosów, jeśli masz balejaż. W jednych miejscach wyjdą ciemniejsze w innych jaśniejsze.
agisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:25   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: z rudawych do blondu...

nomalnie to mozna wiele rzeczy zrobic z wlosami,ale nie wszystko co sobie czlowiek zamarzy..
niestety...szcegolnie jak wlosy sa po zabiegu trwalego farbowania
w Twoim przypadku agisiacek,fryzjer mogby pobawic sie i pasma ciemniejsze zdekoloryzowac mocniejszym dekoloryzatorem srednie slabszym, potem zrobic delikatna kapiel wyrownujaca i po wszystkiim nalozyc farbe o odcieniu zbliżonym do Twoich
ale to teoria, ja tak czesto sie bawie wlosami, jak oczywiscie widze ze to jest możliwe
nie pytaj mnie tyko jaka farbe i jaki dekoloryzator, gdyz wirtualnie nie jestem w stanie tego okreslic, natomiast nie wiem tez czy fryzjer tam u ciebie , będzie chciał i czy potrafi ta technike zrobic...to bardzo żmudny i dlugi zabieg, tory wymaga niezwyklej precyzji oraz znajomości dekoloryzacji a wiec i nie tani
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-11-26 o 23:23
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 21:13   #6
agisiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 52
Dot.: z rudawych do blondu...

gaga ja już jestem po dekoloryzacji i farba ładnie mi zeszła- robiłam ją sama w domku, dekoloryzatorem firmy goldwell. Kolor ładnie zszedł, choć zostało trochę rudości, no i tam gdzie mam pasemka jest oczywiście jaśniej. Chociaż przyznam że pierwszy raz slyszę o dekoloryzatorach o silniejszym dzialaniu i slabszym...na kursie tego nie uczyli ani u nas w salonie. Ja jestem świeżą fryzjerką chociaż jeszcze duuuużżżo się muszę nauczyć, tym bardziej że w tym fachu trzeba się dokształcać cały czas. Pozdrawiam.

Edytowane przez agisiaczek
Czas edycji: 2008-11-26 o 21:18
agisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 23:29   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: z rudawych do blondu...

wszystko zalezy jakimi produktami jakiej firmy sie pracuje,
Matrix(nie wiem czy w Polsce juz maja znowu, jak byl wczesniej to byl sprowadzany)np ma deloloryzator w saszetkach , ktory nawet rozpuszcza sie tylko w bardzo goracej wodzie , wtedy niweluje tylko niechciane tony np na wlosach rozjasnionych, np podczas dwukoloryzacji: pasemka i ciemniejszy kolor ...pasemka podczas mycia przyjely farbe...i sie zabarwily ..wtedy bta mieszanke sie stosuje bez szkody dla wlosa,nie dziala tez to na wlos naturalny..
saszetki te miesza sie rowniez z oxydantami roznej procentowosci...to dekolryzacja o roznej mocy
Renee Blanche ma rowniez takie produkty(bialy proszek rozjasniajacy i zel )
niestety na kursach nie zawsze podaj wiadomosci o produktach wielu firm
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-11-26 o 23:33
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 16:32   #8
sanddyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 116
GG do sanddyy
Dot.: z rudawych do blondu...

ja jestem zadowolona teraz z wygladu moich wlosow.. powoli widac ze wracaja do kondycji i do naturalnego koloru doczpielam sobie wlosy i jest nieziemsko
__________________
bo żyć jest sztuką..
moja rola, to istnieć!

sanddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 07:55   #9
agisiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 52
Dot.: z rudawych do blondu...

Również wróciłam do ładnego kolorku 5N i jasne blond pasemka Od czasu do czasu usiądę pod nawilżaczem z dobrą odżywką i muszę przyznać, że włosy są ładne i zdrowo wyglądają. Teraz tylko czekam, aż odrosną choć z tym martwić się też nie muszę
agisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.