specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 22:38   #31
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Panie Michale mój problem polega na tym, że mimo dosyć intensywnego wysiłku oraz diety polegającej na ograniczeniu węglowodanów, nie udaje mi się zrzucić kilogramów (ok. 5). Już wcześniej stosując się do tego właśnie planu schudłam ok 10 kg, jednak po pewnym czasie waga zatrzymała się, a wkrótce wzrosła. Od ok 2 lat biegam na bieżni 4-5 razy w tygodniu ok 50-60 minut z prędkośćią 8.9-9.5, poza tym 2 razy w tygodniu ćwiczę siłowo na wszystkie partie mięśni. Czy możliwe jest, że organizm przyzwyczaił się do określonego rodzaju wysiłku i dlatego nie chce chudnąć? jak mogę zmodyfikować trening? zaznaczam, że bieganie jest moją ulubioną formą wysiłku czy powinnam zwiększyć nachylenie bieżni (obecnie biegam na 2% nachyleniu), czy może wprowadzić interwały? co z posiłkami okołotreningowymi? góry dziękuję za odpowiedź.
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 01:15   #32
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam, Panie Michale!

Juz od dawna myslalam o zadaniu tego pytania specjaliscie, ale jakos nie bylo okazji. Zjawil sie Pan tutaj w sama pore
Moj partner w mlodym wieku uprawial zapasy i przyczynilo sie to do nadmiernego rozwoju miesni ud. Sa masywne, duze i mocno o siebie ocieraja w czasie chodzenia. Czy daloby sie je jakos wysmuklic i jesli tak, to jak?

Z gory serdecznie dziekuje!

Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 09:18   #33
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Panie Michale, mam jeszcze jedno ważne pytanie... Mam skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowe. Kifozę piersiową i lordozę lędźwiową. Często bolą mnie plecy kiedy zbyt długo stoję, czy siedzę w jednej pozycji. Moje mięśnie pleców istnieją tylko teoretycznie, bo tak naprawdę ich nie ma . Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, by bez zbytnich obciążeń dla kręgosłupa, wzmocnić mięśnie pleców? Czy mogę ćwiczyć na tzw. wioślarzu?
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 10:24   #34
zaruniaa
Raczkowanie
 
Avatar zaruniaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 348
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam!
Skorzystam z mozliwości zadania pytania kompetentnej osobie
Jestem osobą o średniej budowie jednak mam spore zastrzeżenia co do moich bardzo obfitych ud. I stąd moje pytanie co zrobić zeby zmniejszył sie ich obwód.
Planuje na dniach zakuienie steppera i przycylam się do kupna skrętnego a nie prostego. Czy to dobra decyzja?? Chiałam równiez zapytać jak ćwiczyc na tym urzadzeniu bo w żadnym wypadku nie chcialabym wzmacniac i rozbudowywac mięsni w tym obszarze tylko nogi wysmulić.
Będe bardzo wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam
zaruniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 10:43   #35
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Ja mam jeszcze jedno pytanie
Jeśli chcę jednego dnia wykonać ćw. siłowe i aeroby, to od których lepiej zacząć ?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 10:57   #36
kathny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam,
chcę skutecznie schudnąć, mój wzrost to 176 cm, waga 88kg, udało mi się już zrzucić 4 kg. Chodziłam raz w tygodniu na base, 2 razy w tygodniu na siłownię (bieżnia, rower, orbiterek), w domu skakałam na skakance. Ale od stycznia praktycznie nie wykonuję nic, proszę o podpowiedź w sprawie ćwiczeń. Jakie najlepiej robić?
Kasia
kathny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 16:09   #37
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Małe pytanko, wielkiej wagi: Jakie sa skuteczne ćwiczenia, na uporczywe i wredne "boczki"???
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 16:56   #38
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Panie Michale, mam kilka pytań. Mam 16 lat, od początku tego roku postanowiłam "wziąć się za siebie", czyli wzmocnić mięśnie, spalić tluszcz z brzucha i polepszyć kondycję. Więc zrobiłam sobie plan treningowy :
Co dwa dni orbitrek - 50min (ok. 16km) i trening "Sto pompek";
w dni bez orbitreka: Hula Hop (w obie strony, czas wydłużany co dwa dni o 30sekund), brzuszki ( co dwa dni liczba zwiększana o 5), scyzoryki (liczba powtórzeń zwiększana o 2) i "padnij - powstań" (co dwa dni o dwa powtórzenia więcej).
Czy coś takiego jest w porządku? Chciałabym przede wszystkim pozbyć się tłuszczyku z brzucha (ogólnie jestem szczupła). Ze sprzętu ostępnego w domu mam orbitrek i hantle 2 x 3kg, 2x 3,5 kg i 2x 4kg.

Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:19   #39
Martus16peach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: GW
Wiadomości: 214
GG do Martus16peach
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Ładne ciało
__________________
Napisał: Masz supertyłeczek. Umówimy się?
Martus16peach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 20:55   #40
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Pobawię się w głuchy telefon i przekażę pytanie od mojego chłopaka

Ja dorobić się tzw. kaloryferka?

Chłopak uprawia biegi i ćwiczy ninjutsu/krav magę. Czy są jakieś domowe ćwiczenia, które można wykorzystać do rzeźbienia mięśni brzucha? Ewentualnie maszyna, którą można byłoby kupić.
Dodam tylko, że nie jest on entuzjastą siłowni i raczej nie da się tam zaciągnąć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 14:38   #41
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

to nas Pan Michał klasycznie olał

edit: przepraszam, zwracam honor ,mój błąd!!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia


Edytowane przez Asilos Magdalena
Czas edycji: 2010-03-06 o 16:39
Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 14:53   #42
karola0303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 18
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam

Mam 17 lat waże 63 kg i mam 169 cm wzrostu.
Mam ogromny problem z tzw "oponką" juz bardzo długo chce sie jej pozbyc ale bez skutku robiłam A6W JEŹDZIŁAM NA ROWERZE BIEGAŁAM SKAKAŁAM NA SKAKANCE ROBIŁAM BRZUSZKI I NIC bardzo prosze o rade dodam jeszcze ze mam mały problem z boczkami i troszke z udami a do tego duzo sie ucze i nie mam zbytnio czasu na ćwiczenia a bardzo chciałabym schudnąc do wakacji a jesli to możliwe to wcześniej.
prosze o szybką odp
pozdrawiam
karola0303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:32   #43
Michał Gronowski
Trener personalny
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
1. Jakie ćwiczenia na plecy i ramiona można uznać za najefektywniejsze (a raczej najbardziej i najszybciej męczące, ponieważ lubię czuć wysiłek), będąc pozbawionym specjalnych przyrządów, w własnym zaciszu domowym?

2. Jak powinien wyglądać trening HIIT na rowerze stacjonarnym? Nie posiadam niestety elektronicznego, także chodzi mi szczególnie o średnią wartość prędkości jaką powinnam uzyskać oraz długość interwału. Jak powinny z czasem wzrastać, aby uzyskać progresje?

3. Czy ćwiczenia z gumą mogą być dobrym treningiem siłowym, który głównie na niej bazuje?

4. Obecnie wracam dość późno do domu po szkole i jem obiadokalacje między 16:00 a 17:30. Zazwyczaj rozpoczynam trening między 18:00 a 19:30. Jak rozplanować sobie posiłki okołotreningowe, aby nie objadać się na noc?

5. Jak prawidłowo się rozciągać? Do tej pory przyjmowałam różne pozycje na okres 1 minuty, lekko rozluźniałam i przechodziłam do następnej. Trwa to 15-20 min. Na początku była to dobra metoda, lecz teraz nie widzę postępów.

6. Kiedy i jak intensywnie skakać na skakance?

Główne cele:
- wzmocnienie mięśni całego ciała, rozbudowanie pleców, ramion, łydek, brzucha
- rozciągnięcie
- kondycja
Witam,

1. najbardziej efektywne ćwiczenia angażujące jak najwięcej mięśni na plecy to moim zdaniem:
-podciąganie na drążku,
-wiosłowania w opadzie (sztangą lub sztangielkami w oparciu o ławkę-jeśli nie masz sprzętu,użyj jakiegokolwiek ciężaru)

2.co do interwałów, to zacznij od 90 sekund wolnego tempa i 30 sekund jazdy na maxa rób progresję np 60 sekund wolnego tempa i 30 sekund max, a gdy Twoja wytrzymałość wzrośnie 30 na 30.

3. Na pewno ćwiczenia z gumą są dobrym rozwiązaniem dla domatorów, jednak po pewnym czasie bodźce te będą zbyt małe, by widzieć wciąż postępy.

4. Jeśli nawet Twój posiłek okołotreningowy jest późno, to nie bój się tycia, bo zjedzone węglowodany zostaną spożytkowane na uzupełnienie Twojego poziomu glikogenu, a białko jako budulec mięśni. Porcję białka zjedz nawet tuż przed snem, zapewni to odpowiednią regenerację Twojego organizmu i zabezpieczy przed utratą tkanki mięsniowej podczas snu.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość

5. Jak prawidłowo się rozciągać? Do tej pory przyjmowałam różne pozycje na okres 1 minuty, lekko rozluźniałam i przechodziłam do następnej. Trwa to 15-20 min. Na początku była to dobra metoda, lecz teraz nie widzę postępów.

6. Kiedy i jak intensywnie skakać na skakance?

Główne cele:
- wzmocnienie mięśni całego ciała, rozbudowanie pleców, ramion, łydek, brzucha
- rozciągnięcie
- kondycja
5. Niestety nie wiem,jak dotychczas się rozciągałaś i stwierdzić, gdzie jest błąd. Ogólne założenia są prawidłowe. Musisz pamiętać, by podczas rozciągania nie czuć bólu, bo wtedy organizm, by bronić się przed naderwaniem, spina mięsień i nici z rozciągania.

6. Na skakance możesz skakać jako rozgrzewka lub traktować to jako trening interwałowy w dni wolne od siłowni.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 7of9 Pokaż wiadomość
Mam pytanie : jakie ćwiczenia wykonywać (w zaciszu domowym, kiedy nie ma się wiele czasu na ćwiczenia fizyczne) by wyszczuplić uda i łydki ? Czy stepper to dobry pomysł?
Jak najbardziej stepper bardzo dobrze rozwija mięśnie dwugłowe i łydki i bardzo dobrze działa na redukcję tkanki tłuszczowej, jednak prawdziwe steppery są dośc drogie. Te małe wersje, które można zmiescic nawet w torbie, niestety zwykle nie posiadają nawet regulacji. Jeśli chcesz ujędrnić nogi, stosuj przysiady, martwy ciąg na prostych nogach, wykroki, wykroki na podwyższeniu(stepie), wspięcia na palce.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
Witam
mam taki problem, 173cm wzrostu i 80 kg wagi.
Zapisalam sie na silownie, od tygodnia chodze codziennie, jednak nie wiem do konca jak zaplanowac swoj trening. Chwilowo cwicze tak: 15 min na rowerku, 15 minut na orbitreku (zmieniajac co minute poziom intensywnosci z 3 na 6 i tak w kolko), na sam koniec ok 20 min szybkiego marszu na biezni (nie moge biegac) czy taki trening przyniesie efekty? czy lepiej zastosowac jakis inny?
Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Wykonuj na początku krótką rozgrzewkę np. 15 minut na stepperze, po czym wykonaj trening obwodowy, po 1 podstawowym ćwiczeniu wielostawowym na każdą partię mieśniową(na siłowni powinnaś mieć instruktora, który ma obowiązek ułożyć Ci taki plan, dostosoway do tej konkretnej siłowni), po czym wykonaj minimum 40 minut treningu aerobowego, podczas ktorego Twoje tetno bedzie w granicach 65-75% Twojego tetna maksymalnego, ktore obliczysz korzystajac ze wzoru 220-wiek. Uzywaj do tego celu wbudowanego lub oddzielnego pulsometru. Podczas takiego treningu nie powinnas miec problemow ze swobodna rozmowa i nie miec zadyszki. Jesli nudzi Cie wykonywanie aerobow na jednym urzadzeniu, mozesz je zmianiac co jakis czas,ale przerwy podczas , ktore zmieniasz sprzet nie moga trwac za dlugo,ale powinas przejsc z maszyny na maszyne natychmiast.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Witam, Panie Michale!

Juz od dawna myslalam o zadaniu tego pytania specjaliscie, ale jakos nie bylo okazji. Zjawil sie Pan tutaj w sama pore
Moj partner w mlodym wieku uprawial zapasy i przyczynilo sie to do nadmiernego rozwoju miesni ud. Sa masywne, duze i mocno o siebie ocieraja w czasie chodzenia. Czy daloby sie je jakos wysmuklic i jesli tak, to jak?

Z gory serdecznie dziekuje!

Kamila
Czy pani partner ma także zbędną tkankę tłuszczową? Często jest to także kwestia genetyki. Jeśli pani partner ma typową zapaśniczą sylwetkę, to ciężko jest to zmienić. Zaprzestanie treningu nóg może przynieść efekty. Także redukcja wagi może pomóc,ale niestety spalanie tkanki tłuszczowej nie jest miejscowe (w zasadzie jest,ale trenując daną partię mięśniową jest ono w tym miejscu wyższe o 0,0001%...),więc schudłby on nie tylko z ud. Kiedyś również miałem taki problem i każde spodnie przecierały mi się szybko w kroku... Gdy zredukowałem wagę, problem już nie istnieje.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Panie Michale, mam jeszcze jedno ważne pytanie... Mam skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowe. Kifozę piersiową i lordozę lędźwiową. Często bolą mnie plecy kiedy zbyt długo stoję, czy siedzę w jednej pozycji. Moje mięśnie pleców istnieją tylko teoretycznie, bo tak naprawdę ich nie ma . Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, by bez zbytnich obciążeń dla kręgosłupa, wzmocnić mięśnie pleców? Czy mogę ćwiczyć na tzw. wioślarzu?
Niestety w tej kwestii nie pomogę, radzę się skonsultować z lekarzem specjalistą i rehabilitantem. ulgę powinny przynieść ćwiczenia na piłce balansowej lub półpiłce. Angażują one mięśnie wewnętrzne wokoło kręgosłupa. Prostym sposobem ćwiczenia jest używanie owej piłki zamiast fotela przy pracy przy biurku.

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenia20 Pokaż wiadomość
Panie Michale mój problem polega na tym, że mimo dosyć intensywnego wysiłku oraz diety polegającej na ograniczeniu węglowodanów, nie udaje mi się zrzucić kilogramów (ok. 5). Już wcześniej stosując się do tego właśnie planu schudłam ok 10 kg, jednak po pewnym czasie waga zatrzymała się, a wkrótce wzrosła. Od ok 2 lat biegam na bieżni 4-5 razy w tygodniu ok 50-60 minut z prędkośćią 8.9-9.5, poza tym 2 razy w tygodniu ćwiczę siłowo na wszystkie partie mięśni. Czy możliwe jest, że organizm przyzwyczaił się do określonego rodzaju wysiłku i dlatego nie chce chudnąć? jak mogę zmodyfikować trening? zaznaczam, że bieganie jest moją ulubioną formą wysiłku czy powinnam zwiększyć nachylenie bieżni (obecnie biegam na 2% nachyleniu), czy może wprowadzić interwały? co z posiłkami okołotreningowymi? góry dziękuję za odpowiedź.
Podczas biegu organizm spala węglowodany a nie tłuszcz. radzę zastosować trening aerobowy (np szybki marsz) i interwały (tutaj już może pani korzystać ze swojego ulubionego zajęcia, czyli biegania). Wskazówki co do tych treningów napisałem na początku moich wypowiedzi. Posiłek przedtreningowy powinien składać się z białka, węglowodanów i tłuszczy,ale nie powinien być zbyt obfity, by organizm szybko go strawił. Co do posiłków po, to już zależy, czy wykonywaliśmy tylko trening aerobowy, interwały, czy również siłowy. Proszę zatem o uściślenie.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Moje pytania wypunktuję, żeby były bardziej czytelne:

1) Posiłki okołotreningowe. Czytałam, że przed treningiem najlepiej spożywać dużo węglowodanów i trochę białka, a po treningu posiłek obfity w białko. Czy ta zasada jest prawidłowa? A co ze zdrowymi tłuszczami? Można np. tłustą rybę, czy oliwę z oliwek włączyć w posiłek okołotrenignowy?

2) Przerwy między ćwiczeniami i schemat. Dwa razu w tygodniu uczęszczam na siłownię. Zwykle schemat moich ćwiczeń to: 20 minutowa rozgrzewka, ćwiczenia na maszynach z lekkim obciążeniem (zaczynam od ćwiczeń na mięśnie ramion, barków, piersiowe i "schodzę w dół" - na końcu ćwiczenia nóg, pośladków, w międzyczasie rozciąganie) na końcu około 20-40minut cardio, areobowy.
Zwykle ćwiczę w poniedziałki i w piątki. Czy powinnam zmieniać czasem układ treningu (np. tylko siłowe, tylko aeroby albo tylko rozciąganie), bo czytałam, że jak ćwiczy się długo to samo, to mięśnie się przyzwyczajają i przestaje się spalać efektywnie tkanka tłuszczowa.

Dodam tylko, że zależy mi na zrzuceniu około 5kg i ujędrnieniu ciała, uzyskaniu lekko sportowej sylwetki.
Chciałabym też do treningów dołączyć np. basen raz w tygodniu, jogging i jazdę rowerem. Czy codzienna jazda rowerem/jogging, to dorby pomysł, czy się przetrrenuję i warto robić przerwy?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

O! To jeszcze zadam pytanie a propos interwałów.
Czy na koniec treningu lepiej stosować interwały czy aeroby? A może lepiej wpleść je miedzy ćwiczenia siłowe na maszynach?
1. Posiłek przed treningiem powinien skladać się ze wszystkich skladników odżywczych, jednak już po treningu nie spożywaj tłuszczy, gdyż spowalniają one wchlanianie bialka, ktore po treningu powinno byc strawione bardzo szybko na regeneracje miesni.

2. zmieniaj raczej kolejnosc cwiczenia, stosuj rozne cwiczenia, zmieniaj maszyny, stosuj takze wolne ciezary lub cwiczenia wykorzystujace ciezar wlasnego ciala, aeroby mozesz zastapic intrwalami lub stosowac to naprzemiennie. niestety trening aerobowy,by wciaz byl efektywny nalezy wydluzac. Jesli chodzi o same typy treningu, to mozesz wykonywac np trening cardio w dni bez treningu silowego,ale nie ma potrzeby rozdzielania tego. Rozgrzewka i rozciaganie zawsze powinno towarzyszyc treningowi silowemu. nie mozna wykonywac stretchingu bez uprzedniego rozgrzania miesni.
__________________
Michał Gronowski z wykształcenia jest socjologiem, ale trenuje od 9 lat. Już od 4 jest trenerem osobistym. współpracuję także przy tworzeniu czasopisma Generation Fitness, trzykrotnie był na okładce magazynu Men's Health.

Odbył kurs instruktora sportu ze specjalnością Kulturystyka, organizowany przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz kurs ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Jego zainteresowania to oczywiście kulturystyka i fitness, ale także motocykle , technika i fotografia.
Michał Gronowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:44   #44
Michał Gronowski
Trener personalny
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez karola0303 Pokaż wiadomość
Witam

Mam 17 lat waże 63 kg i mam 169 cm wzrostu.
Mam ogromny problem z tzw "oponką" juz bardzo długo chce sie jej pozbyc ale bez skutku robiłam A6W JEŹDZIŁAM NA ROWERZE BIEGAŁAM SKAKAŁAM NA SKAKANCE ROBIŁAM BRZUSZKI I NIC bardzo prosze o rade dodam jeszcze ze mam mały problem z boczkami i troszke z udami a do tego duzo sie ucze i nie mam zbytnio czasu na ćwiczenia a bardzo chciałabym schudnąc do wakacji a jesli to możliwe to wcześniej.
prosze o szybką odp
pozdrawiam
Przyczyną może być nieodpowiednie odżywianie. Odżywianie odgrywa kluczową rolę w przypadku modelowania sylwetki. Najważniejszą rzeczą w diecie jest spożywanie odpowiednio skomponowanych posiłków. Rodzaj i czas przyjmowania jest w tym przypadku bardzo ważny. Kolejną istotną sprawą jest zmiana naszych dotychczasowych przyzwyczajeń odnośnie posiłków. Powinniśmy spożywać min. 5-6 posiłków dziennie, w miarę możliwości w jednakowych odstępach czasowych.

Typy wartości odżywczych, które muszą znajdować się w naszym jadłospisie:

Białko- podstawowy budulec dla mięśni. Aminokwasy powstające z rozkładu białka nasilają anabolizm i zapobiegają katabolizmowi(rozpadowi białka), dodatkowo też wpływają na podniesienie poziomu hormonu wzrostu. Badania naukowe udowodniły, że dla budowania masy mięśniowej potrzebna jest większa ilość białka. Białko ma też ujemny bilans kaloryczny, gdyż organizm używa więcej kalorii dla strawienia białka, niż białko ich zawiera. W okresie redukcji tkanki tłuszczowej unikamy nabiału, gdyż zawiera on ciężkostrawny cukier mleczny – laktozę. Produkty bogate w białko: pierś kurczaka lub indyka, białka jajek, ryby, tuńczyk, chudy twaróg, chude czerwone mięso, odżywki białkowe, batony białkowe.

Węglowodany- podstawowe „paliwo” dla naszego organizmu. Węglowodany możemy podzielić na proste(glukoza, fruktoza), dwucukry(laktoza, maltoza), złożone(skrobia, glikogen). Organizm „przechowuję” węglowodany w mięśniach i wątrobie w formie glikogenu. W wyniku działania insuliny, węglowodany mogą zwiększyć przyjmowanie aminokwasów do mięśni oraz syntezę białek. Niezwykle ważnym kryterium przy doborze odpowiedniego rodzaju węglowodanów w naszej diecie jest indeks glikemiczny. W krótki sposób można powiedzieć, że jest to wskaźnik szybkości podnoszenia poziomu cukru we krwi. W ciągu dnia powinniśmy spożywać węglowodany o niskim lub średnim indeksie glikemicznym, zapewni to nam stały dopływ energii bez skoków insuliny.
Do węglowodanów o niskim i średnim glikemicznym zaliczamy:
  • ryż paraboliczny,
  • ryż brązowy,
  • kasza jęczmienna,
  • kasza gryczana,
  • makaron razowy ,
  • makaron razowy orkiszowy,
  • chleb razowy z mąki żytniej ,
  • płatki owsiane(zwykłe lub górskie, NIE błyskawiczne!).
Węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym spożywamy tuż po zakończeniu treningu tak, aby jak najszybciej odbudować glikogen. Do węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym zaliczamy: ryż biały, banany, odżywka typu carbo. Węglowodany spożywamy w dużych ilościach w ciągu dnia i po treningu. Ostatni posiłek powinien zawierać minimalne ilości węglowodanów lub ich brak. W diecie powinniśmy również uwzględnić warzywa(źródła witamin). Powinniśmy ograniczyć spożywanie owoców, ponieważ zawierają one węglowodany proste-fruktozę. Ważne jest też, by produkty jak ryż, makaron, kasze nie rozgotowywać, a gotować al dente, czyli gotować minimalnie krótko, tylko tyle, ile jest wymagane, bo każda obróbka zwiększa indeks glikemiczny.

Tłuszcze- powinny być dostarczane w naszej codziennej diecie, gdyż organizm sam ich nie wytworzy. Tłuszcze Omega-6 znajdują się w olejach roślinnych, natomiast Omega-3 znajdują się m.in. w rybach, siemieniu lnianym, oliwie z oliwek. Dobrym źródłem tłuszczy są również orzechy i migdały(masła orzechowe bez dodatku cukru). Tłuszcze dostarczają kompleks składników biochemicznych oddziałujących na wytwarzanie hormonopochodnych substancji, tj. prostaglandyn. Tłuszcze Omega-3 są „paliwem” dla naszego mózgu i wpływają pozytywnie przy wzmożonym wysiłku umysłowym. Wpływają na większość biochemicznych procesów w naszym organizmie oraz zabezpieczają mięśniową glutaminę, aminokwas, który pomaga systemowi immunologicznemu oraz rozrostowi mięśni. Inne zalety tłuszczu: 1) Tworzą spalający tłuszcz i budujący białko hormon wzrostu 2) Prostaglandyny uwrażliwiają mięśnie na anaboliczne działanie insuliny-pierwszorzędny hormon transportujący składniki odżywcze.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez edziunia26 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 168 cm i waże 57 kg no i mam problem z "odstającym"brzuszkiem.Ni e objadam się i nie "nadużywam" słodyczy...Ostatnio koleżanka poinformowala mnie że to może być uwarunkowane genetycznie.Czy to możliwe????
To prawda, że genetyka ma duże znaczenie,ale wiele osób tłumaczy swoje niepowodzenie właśnie w ten sposób. Niestety nie da się zmienić z budowy typowo endomorficznej (szerokie biodra, odkładanie tłuszczu w okolicy bioder i brzucha), na typowo mezomorficzną (w przypadku mężczyzn szerokie ramiona, wąska talia, duża muskulatura),ale najczęściej każdy z nas jest czymś pomiędzy trzema modelami sylwetki. Nigdy nie należy poddawać się, przy walce z tłuszczem, bo u każdego zawsze można trzymając dietę i regularnie ćwicząc,doprowadzić do poprawy sylwetki.
__________________
Michał Gronowski z wykształcenia jest socjologiem, ale trenuje od 9 lat. Już od 4 jest trenerem osobistym. współpracuję także przy tworzeniu czasopisma Generation Fitness, trzykrotnie był na okładce magazynu Men's Health.

Odbył kurs instruktora sportu ze specjalnością Kulturystyka, organizowany przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz kurs ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Jego zainteresowania to oczywiście kulturystyka i fitness, ale także motocykle , technika i fotografia.
Michał Gronowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:15   #45
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie dotyczące ćwiczeń siłowych i aerobowych.
Mam 162cm wzrostu i ważę ok. 64kg i chcę schudnąć do 55kg
Czy lepszy efekt osiągnę wykonując na zmianę ćw. siłowe i aerobowe (ćwiczę codziennie), czy tylko aerobowe?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Podbijam pytanie, bo chyba zostało niezauważone
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:18   #46
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 32 lata, jestem osobą szczupłą, mam 165 cm wzrostu, ważę 53kg. Chciałabym wzmocnić mięśnie brzucha i pleców. Czy mógłby Pan polecić ćwiczenia na te partie ciała, które można wykonać codziennie w domu.
Moje pytanie niestety też zostało przeoczone
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:54   #47
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez Michał Gronowski Pokaż wiadomość
Witam,




Podczas biegu organizm spala węglowodany a nie tłuszcz. radzę zastosować trening aerobowy (np szybki marsz) i interwały (tutaj już może pani korzystać ze swojego ulubionego zajęcia, czyli biegania). Wskazówki co do tych treningów napisałem na początku moich wypowiedzi. Posiłek przedtreningowy powinien składać się z białka, węglowodanów i tłuszczy,ale nie powinien być zbyt obfity, by organizm szybko go strawił. Co do posiłków po, to już zależy, czy wykonywaliśmy tylko trening aerobowy, interwały, czy również siłowy. Proszę zatem o uściślenie.
---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

.
Chciałabym ćwiczyć zarówno interwałowo jak i aerobowo, dlatego bardzo proszę o poradę, jak powinnam komponować posiłki potreningowe w obu przypadkach Pozdrawiam
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 21:41   #48
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Moje pytanie niestety też zostało przeoczone
i moje i moje
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 12:33   #49
Anuuulcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: tuż za Tobą
Wiadomości: 632
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

a ja na swoje pytanie nie otrzymałam odpowiedzi rozumiem , że Pan nie ma wiele czasu ale akurat moje zostało pominięte... Why?:P hehehe
Niech mi Pan tego nie robi

Pozdrawiam


***Jestem dość szczupłą osobą ale ostatnio mi się przytyło , tylko wszystko weszło mi w brzuch (zwisy :P ) i mam straszne "boczki", chciałabym się zapisać na jakieś ćwiczenia tylko nie wiem co mi najbardziej pomoże (fitness, siłownia itp.) . Nie chcę przy tym zbytnio stracić na wadzę . Może jakaś rada dla mnie ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
***
__________________
Kopiowanie zdjęć bez mojej zgody zabronione!!!




Edytowane przez Anuuulcia
Czas edycji: 2010-03-07 o 12:37
Anuuulcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 16:36   #50
zaruniaa
Raczkowanie
 
Avatar zaruniaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 348
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

moje niestety też a zalezy mi na odpowiedzi kompetentnej osoby
zaruniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 17:55   #51
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez zaruniaa Pokaż wiadomość
moje niestety też a zalezy mi na odpowiedzi kompetentnej osoby
moje pytanie też zostało pominięte, ale zapytałam trenera na mojej siłowni i dostałam konkretną odpowiedź

dziewczyny na każdej siłowni powinnien być trener, który z chęcią odpowie na wasze pytania i pomoże w ułożeniu treningu, wystarczy tylko poprosić
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 20:35   #52
zaruniaa
Raczkowanie
 
Avatar zaruniaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 348
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez Sunniva Pokaż wiadomość
moje pytanie też zostało pominięte, ale zapytałam trenera na mojej siłowni i dostałam konkretną odpowiedź

dziewczyny na każdej siłowni powinnien być trener, który z chęcią odpowie na wasze pytania i pomoże w ułożeniu treningu, wystarczy tylko poprosić

Tylko własnie ja nie chodze obecnie nigdzie na siłownie bo samej mi jakoś tak głupio wolałabym zosoba towarzyszącą a nie mam nikogo chętnego A głupio mi tak wejśc na siłownie nie uczeszczając tam i tylko wejsc z pytaniem
zaruniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 00:02   #53
Michał Gronowski
Trener personalny
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Cytat:
Napisane przez zaruniaa Pokaż wiadomość
Witam!
Skorzystam z mozliwości zadania pytania kompetentnej osobie
Jestem osobą o średniej budowie jednak mam spore zastrzeżenia co do moich bardzo obfitych ud. I stąd moje pytanie co zrobić zeby zmniejszył sie ich obwód.
Planuje na dniach zakuienie steppera i przycylam się do kupna skrętnego a nie prostego. Czy to dobra decyzja?? Chiałam równiez zapytać jak ćwiczyc na tym urzadzeniu bo w żadnym wypadku nie chcialabym wzmacniac i rozbudowywac mięsni w tym obszarze tylko nogi wysmulić.
Będe bardzo wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam
Niestety nie ma czegos takiego jak spalanie tkanki tluszczowej w jednym tylko miejscu. stepper mozna uzywac jako urzadzenie do treningu aerobowego, ale powienien miec regulacje obciazenia. kilka postow wczesniej odpowiadalem na podobny problem dot partnera jednej z forumowiczek. postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania. Niestety nie jest to latwe Prosze o cierpliwosc drogir Panie i WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI WASZEGO SWIETA!

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Anuuulcia Pokaż wiadomość
a ja na swoje pytanie nie otrzymałam odpowiedzi rozumiem , że Pan nie ma wiele czasu ale akurat moje zostało pominięte... Why?:P hehehe
Niech mi Pan tego nie robi

Pozdrawiam


***Jestem dość szczupłą osobą ale ostatnio mi się przytyło , tylko wszystko weszło mi w brzuch (zwisy :P ) i mam straszne "boczki", chciałabym się zapisać na jakieś ćwiczenia tylko nie wiem co mi najbardziej pomoże (fitness, siłownia itp.) . Nie chcę przy tym zbytnio stracić na wadzę . Może jakaś rada dla mnie ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
***
Proszę zerknąć na pierwszy mój post, dotyczący treningów spalających tłuszcz. jeśli chodzi o fitness, to na pewno jest to metoda, by zwydatkować energię, ale nie zawsze czerpana jest ona podczas wysilku wlasnie z tkanki tluszczowej. Proponuje wykonywac interwaly i przylozyc sie do diety. Moj pierwszy, obszerny post, powinien odpowiedziec na wiekszosc pytan, gdyz wiekszosci z Pan zalezy na spaleniu zbednej tkanki tluszczowej z roznych miejsc. niestety nalezy obalic mit, ze cwiczac dana partie, spalimy z nie tluszcz. Schodzi on z nas z calego ciala, oczywiscie najpozniej stamtad, gdzi en apoczatku sie odklada. Taki juz nasz organizm jest zlosliwy

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenia20 Pokaż wiadomość
Chciałabym ćwiczyć zarówno interwałowo jak i aerobowo, dlatego bardzo proszę o poradę, jak powinnam komponować posiłki potreningowe w obu przypadkach Pozdrawiam
posiłek po interwałach po 40 minutach-białko węgle i tluszcze
posiłek po aerobach najlepiej tak ułozyć trening, by od razu wypadał po i był również kompleksowy. oczywiscie unikamy weglowodanow o wysokim indeksie glikemicznym.

czy chcesz wykonywac silowy trening i aeroy pozniej? jesli tak, to po silowym spozywasz odrobine weglowodanow okolo 20g i idziesz na aeroby, po aerobach zjadasz juz normalny posilek bez tluszczy z duza iloscia bialka i umirakowana weglowodano o niskim IG. Przed silownia zjedz pelen posilek z nieduza iloscia weglowodanow i bialka oraz zdrowych tluszczy, by zbytnio nie obciazac organizmu trawieniem posilku.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Godzin przed treningiem zjedz posiłek, by organizm mógł go w pełni strawić

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, bo chyba zostało niezauważone
Pisałem juz o tym, że najlepsze rezultaty przynosi połączenie cwiczen silowych i aerobowych lub interwalowych. w dni bez silowni wykonuj interwaly, a w dni z silownia po treningu silowym 40-60 minut aerobow

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Moje pytanie niestety też zostało przeoczone
Czy chodzi Ci o odcinek lędźwiowy pleców?

Wszelkie ćwiczenia na brzuch powinny polegać na zbliżaniu klatki piersiowej do miednicy, więc mogą to być zwykłe spiecia, unoszenie nog do swiecy z odrywaniem miednicy z ziemi, unoszenie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drazku, spiecia z norgami w gorze pod katem prostym w kolanie, scyzoryki, rownowaznia, kladka, kladka bokiem, spiecia na pilce balansowej.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedno pytanie
Jeśli chcę jednego dnia wykonać ćw. siłowe i aeroby, to od których lepiej zacząć ?
silowy tylko i wylacznie najpierw

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Pobawię się w głuchy telefon i przekażę pytanie od mojego chłopaka

Ja dorobić się tzw. kaloryferka?

Chłopak uprawia biegi i ćwiczy ninjutsu/krav magę. Czy są jakieś domowe ćwiczenia, które można wykorzystać do rzeźbienia mięśni brzucha? Ewentualnie maszyna, którą można byłoby kupić.
Dodam tylko, że nie jest on entuzjastą siłowni i raczej nie da się tam zaciągnąć.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
dieta jest rozwiazaniem plus trening aerobowy

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Liama Pokaż wiadomość
Małe pytanko, wielkiej wagi: Jakie sa skuteczne ćwiczenia, na uporczywe i wredne "boczki"???
to nic innego jak tluszcz,wiec nalezy trzymac diete i wykonywac cwiczenia spalajace tluszcz, czyli np cwiczenia na maszynach cardio-wykonujac aeroby lub interwaly. prosze zerknac na moj pierwszy, dlugi post

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kaladusia Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym się spytac o jakieś ćwiczenie dla narzeczonego (26 lat, 104 kg, 174 cm i coraz większy brzuch) który chciałby schudnąć ale jest że tak powiem leniwy. chodzi mi dokłądnie (opróćz brzuszków) coś co pomoże w szybki sposób zgubić kilka centymetrów (ślub za niecałe 2 miesiace) Z gory dziękuję za pomoc
Chciałbym jednoznacznie obalić mit-BRZUSZKI NIE SPALAJĄ TŁUSZCZU Z BRZUCHA.

one rozbudowują mięsnie brzucha, tak jak inne cwiczenia na inne partie miesniowe.

Tluszcz mozna spalic wykonujac cwiczenia aerobowe lub interwalowe. Jesli zalezy Ci na schudnieciu narzeczonego, szykuj mu dietetyczne posilki Nic niestety nie dzieje sie szybko i bez wysilku. Istnieja jednak firmy, ktore za odpowiednia oplata robia posilki na caly dzien i jeszcze dowoza je do klienta. Moze to byc pewnym rozwiazaniem dla osob niechcacych samodzielnie gotowac.
__________________
Michał Gronowski z wykształcenia jest socjologiem, ale trenuje od 9 lat. Już od 4 jest trenerem osobistym. współpracuję także przy tworzeniu czasopisma Generation Fitness, trzykrotnie był na okładce magazynu Men's Health.

Odbył kurs instruktora sportu ze specjalnością Kulturystyka, organizowany przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz kurs ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Jego zainteresowania to oczywiście kulturystyka i fitness, ale także motocykle , technika i fotografia.
Michał Gronowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 04:48   #54
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Witam,

Chciałabym dowiedzieć się jakie ćwiczenia wykonywać by poprawić uniesienie piersi? Zaznaczam, że sprzętu mam mało, na siłownię nie chodzę.

PS. Pawlikowska pozdrawia i jest dumna
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 08:39   #55
zaruniaa
Raczkowanie
 
Avatar zaruniaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 348
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Dziekuje za odpowiedz i oczywiście zyczenia
zaruniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 10:34   #56
Liama
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 224
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Ja również bardzo dziękuję
__________________
Młoda żonka bloguje
Jak być kobietą i nie zwariować?
http://gohaa.blogspot.com/
Zapraszam
Liama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 10:36   #57
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Ja również, choć nie jest mi dziś do śmiechu...

Ale przynajmniej choć ociupinkę poprawił mi się humor po życzeniach
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 11:58   #58
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Dziękuję za odpowiedź, bardzo mi Pan pomógł Pozdrawiam serdecznie.
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 13:33   #59
natalcia87
Raczkowanie
 
Avatar natalcia87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP ;)
Wiadomości: 351
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

witam Panie Michale.

w domu mam twister i stepper skrętny z regulacją oporu.

1)Jak prawidłowo ćwiczyć na tych urządzeniach aby były widoczne wyniki.

2)twister działa na talię, a stepper?? czytałam że pozwala pozbyć się brzuszka i ujędrnić uda, ale jak jest faktycznie???

3)I najlepiej na jakim obciążeniu ćwiczyć aby nie rozbudować sobie łydek a jedynie spalić tłuszczyk???

pozdrawiam
natalcia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:49   #60
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalista na forum: trener personalny odpowiada na Wasze pytania !

Dziękuję
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.