Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 10:48   #931
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mgielka321

ze swojej strony polecam AloeVera żel z GorVity. Jest jeszcze pewna maść na oparzenia głównie, ale mi pomogła raz na liszaje, raz na podrażnienie kwasami. moze sobie przypomne... cos z witamina A.



CO do moich rozstepow, nie dodaje zelu HA do tego pharmacerisu, minelo 2 tygodnie bite i poprawy nie widze
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 12:59   #932
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, mam do Was pytanie. Trafiłam na dużo sprzecznych opinii dot. olejku myjącego. Jedni twierdzą, że spokojnie można stosować go solo do oczyszczania twarzy, a inni że nadaje sie tylko do demakijażu i trzeba po nim użyć innego środka myjącego, żeby dobrze oczyścić twarz. Mam cerę tłustą, trądzikową, ale skłonną do łuszczenia - zwłaszcza na czole i przy nosie. Stosuję tą drugą metodę i zastanawiam się czy nie pogarsza to całej sytuacji... Możliwe, że takie pytanie już było i z góry przepraszam, ale już nie mam siły się przegrzebywać przez sterty postów.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 13:37   #933
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Trafiłam na dużo sprzecznych opinii dot. olejku myjącego. Jedni twierdzą, że spokojnie można stosować go solo do oczyszczania twarzy, a inni że nadaje sie tylko do demakijażu i trzeba po nim użyć innego środka myjącego, żeby dobrze oczyścić twarz. Mam cerę tłustą, trądzikową, ale skłonną do łuszczenia - zwłaszcza na czole i przy nosie. Stosuję tą drugą metodę i zastanawiam się czy nie pogarsza to całej sytuacji... Możliwe, że takie pytanie już było i z góry przepraszam, ale już nie mam siły się przegrzebywać przez sterty postów.
Ja uzywam wersji z olejem herbacianym. Mnie jak najbardziej odpowiada.
Jeśli chodzi o twarz wszystko zmyje, co do oczów to może jakieś 90% ale nie znam niczego co by mi oczka zmyło, zawsze poprawiam jakimś płynem do demakijażu oczu.
Używam na mokro, tzn. zwilżam twarz, kładę olejek, masuję jakiś czas i potem spłukuję wodą.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:26   #934
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Ja uzywam wersji z olejem herbacianym. Mnie jak najbardziej odpowiada.
Jeśli chodzi o twarz wszystko zmyje, co do oczów to może jakieś 90% ale nie znam niczego co by mi oczka zmyło, zawsze poprawiam jakimś płynem do demakijażu oczu.
Używam na mokro, tzn. zwilżam twarz, kładę olejek, masuję jakiś czas i potem spłukuję wodą.
Ja też go tak używam, ale dodatkowo potem myję twarz żelem Babydream, bo nie wiem czy sam olejek usunie wszystkie zanieczyszczenia... Ale z drugiej strony nie wiem czy moja metoda nie sprzyja przesuszeniu twarzy, a w konsekwencji zwiększeniu wydzielania sebum. I w tym tkwi mój problem.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:39   #935
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A nie sprawdzałaś czy masz po olejku wszystko zmyte? Wystarczy przejechać wacikiem nasączonym tonikiem/hydrolatem jeśli wacik będzie powiedzmy czysty, to znaczy że olejek usunął zanieczyszczenia. Przynajmniej mi się tak wydaje.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 17:01   #936
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wybacz rzeczywiscie stylistycznie slabo wyszlo bo pisalam dosc szybko. CHodzilo mi nie o Ciebie,ale o te wlascicielke u ktorej mieszkam. Przeciez to z kontekstu mozna bylo wyczzytac;d nie znam Cie ,wiec nie wiem jaki masz rodzaj cery

"Ja wsumie ze zmarszczkami nie mam problemu, ale wlascicielka stancji u ktorej mieszkam za moja sprawa tez zaczela kupowac kosmetyki z BU. Od trzech miesiecy uzywa zelu hiauronowego z olejem z pestek malin i widze znaczna poprawe(co miesiac wyjezdza,wiec moge to porownac). A miala wlasnie sucha cere i mnostwo zmarszczek wynikajace z milosci do slonca i wrogosci do filtrow no i tez z wieku bo jest po 60 tce. Ale efekt jest widoczny. "
Nie rozumiem po co sie tlumaczysz, to raczej Ty powinnaś zostać przeproszona, ja nie widze tu zadnego stylistycznego bledu.
Zauważyłam, że w tym wątku nie można napisać nic krytycznego i od serca bo od razu ktoś się czuje obrażony i bierze coś do siebie. To troche smutne, bo przez to wątek jest troche sztuczny.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Trafiłam na dużo sprzecznych opinii dot. olejku myjącego. Jedni twierdzą, że spokojnie można stosować go solo do oczyszczania twarzy, a inni że nadaje sie tylko do demakijażu i trzeba po nim użyć innego środka myjącego, żeby dobrze oczyścić twarz. Mam cerę tłustą, trądzikową, ale skłonną do łuszczenia - zwłaszcza na czole i przy nosie. Stosuję tą drugą metodę i zastanawiam się czy nie pogarsza to całej sytuacji... Możliwe, że takie pytanie już było i z góry przepraszam, ale już nie mam siły się przegrzebywać przez sterty postów.
Ja od kiedy używam olejów do mycia, zrezygnowałam z preparatów do zmywania makijażu oczu. Choć przyznam że niestety olejek herbaciany z BU nie daje tak rady zmyć wszystkiego jak olejek firmowy który miałam wcześniej.
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 18:34   #937
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
A nie sprawdzałaś czy masz po olejku wszystko zmyte? Wystarczy przejechać wacikiem nasączonym tonikiem/hydrolatem jeśli wacik będzie powiedzmy czysty, to znaczy że olejek usunął zanieczyszczenia. Przynajmniej mi się tak wydaje.
Widzisz, ja mam lekkiego fizia i zazwyczaj taki test mnie nie przekonuje, bo wydaje mi się, że jednak coś tam nadal jest, czego nie widzę. Nie nadawałabym się do programu typu Robinsonowie, oj nie... Już widzę siebie na takiej bezludnej wyspie, jak po pierwszym dniu siedzę na plaży rwąc włosy z głowy, kiwając się i mamrocząc "Mydło... mydło... mydło...".
Wracając do tematu - chyba pokonam swoja paranoję i spróbuję myć twarz samym olejkiem. Po prostu zobaczę, jak skóra na to zareaguje. Dzięki za odpowiedzi!
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 18:34   #938
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Trafiłam na dużo sprzecznych opinii dot. olejku myjącego. Jedni twierdzą, że spokojnie można stosować go solo do oczyszczania twarzy, a inni że nadaje sie tylko do demakijażu i trzeba po nim użyć innego środka myjącego, żeby dobrze oczyścić twarz. Mam cerę tłustą, trądzikową, ale skłonną do łuszczenia - zwłaszcza na czole i przy nosie. Stosuję tą drugą metodę i zastanawiam się czy nie pogarsza to całej sytuacji... Możliwe, że takie pytanie już było i z góry przepraszam, ale już nie mam siły się przegrzebywać przez sterty postów.
Mnie niestety samo oczyszczanie olejkiem nie wystarczało, po jakimś czasie skóra była zanieczysczona mocno (więcej zaskórników, wągrów), a nic innego w pielęgnacji wtedy nie zmianiałam. Wróciłam do żelu do mycia plus micel i poprawił mi się stan skóry. Więc jednak stawiałabym na doczyszczanie czymś po olejku myjącym.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 18:43   #939
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mnie niestety samo oczyszczanie olejkiem nie wystarczało, po jakimś czasie skóra była zanieczysczona mocno (więcej zaskórników, wągrów), a nic innego w pielęgnacji wtedy nie zmianiałam. Wróciłam do żelu do mycia plus micel i poprawił mi się stan skóry. Więc jednak stawiałabym na doczyszczanie czymś po olejku myjącym.
Aj, a już się zdecydowałam na sam olejek! Eh, właśnie dlatego mam mętlik w głowie.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 18:58   #940
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A mnie się olejek póki co nie podoba. Nie umiem się przekonać do tej konsystencji. Mam wrażenie, że muszę go strasznie dużo użyć, aby faktycznie był na twarzy a nie uciekał między palcami. Wymęczę to opakowanie, które mam ale raczej nie zostanę przy tym rodzaju mycia. Z tym, że ja uważam, że bez sensu jest go używać plus jeszcze jakiś inny żel. Już od razu lepiej ten inny żel.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:23   #941
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A mnie się olejek póki co nie podoba. Nie umiem się przekonać do tej konsystencji. Mam wrażenie, że muszę go strasznie dużo użyć, aby faktycznie był na twarzy a nie uciekał między palcami. Wymęczę to opakowanie, które mam ale raczej nie zostanę przy tym rodzaju mycia. Z tym, że ja uważam, że bez sensu jest go używać plus jeszcze jakiś inny żel. Już od razu lepiej ten inny żel.
A mi się w sumie podoba mycie olejkiem. Zawsze najpierw zwilżam twarz, więc jak go kładę, robi się taka fajna emulsja, moim zdaniem przyjemna i ładnie pachnąca (pomarańczka! ). Do tego olejek świetnie zmywa makijaż (w moim wypadku tusz również), dużo lepiej niż sam żel. Żeby nie było, że wyssałam sobie z palca połączenie olejek + żel, zamieszczam link do wpisu Azjatyckiego Cukru:
http://azjatyckicukier.blogspot. com/2011/06/oczyszcznie-cery-olejem-o-co-dokadnie.html

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2011-10-29 o 19:24
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 19:24   #942
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co sie tlumaczysz, to raczej Ty powinnaś zostać przeproszona, ja nie widze tu zadnego stylistycznego bledu.
Zauważyłam, że w tym wątku nie można napisać nic krytycznego i od serca bo od razu ktoś się czuje obrażony i bierze coś do siebie. To troche smutne, bo przez to wątek jest troche sztuczny.


dziewczyny wszystko wyjaśniły, to było tylko nieporozumienie, to po co wprowadzasz jakieś konflikty?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:32   #943
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A mi się w sumie podoba mycie olejkiem. Zawsze najpierw zwilżam twarz, więc jak go kładę, robi się taka fajna emulsja, moim zdaniem przyjemna i ładnie pachnąca (pomarańczka! ). Do tego olejek świetnie zmywa makijaż (w moim wypadku tusz również), dużo lepiej niż sam żel. Żeby nie było, że wyssałam sobie z palca połączenie olejek + żel, zamieszczam link do wpisu Azjatyckiego Cukru:
http://azjatyckicukier.blogspot. com/2011/06/oczyszcznie-cery-olejem-o-co-dokadnie.html
Ja tez mam wersję pomarańczową i fakt, że zapach ładny choć miałam nadzieję na mocniejszy Dzięki za linka. Tylko właśnie, czy żel z BU można podciągnąć po "olejowanie"? Bo z tego co czytałam chociażby na forum o OCM, jednak ten olejek myjący traci swoje właściwości poprzez dodatek emulgatora. No i teraz nie wiem co mam o tym myśleć A jaki żel polecacie jako dodatek do olejku?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 20:51   #944
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja tez mam wersję pomarańczową i fakt, że zapach ładny choć miałam nadzieję na mocniejszy Dzięki za linka. Tylko właśnie, czy żel z BU można podciągnąć po "olejowanie"? Bo z tego co czytałam chociażby na forum o OCM, jednak ten olejek myjący traci swoje właściwości poprzez dodatek emulgatora. No i teraz nie wiem co mam o tym myśleć A jaki żel polecacie jako dodatek do olejku?
Mi się wydaje, że olejki myjące i OCM to dwie różne rzeczy. Olejkiem z BU, tak samo jak wymienionymi u Azjatyckiego Cukru zwyczajnie myje się twarz czy zmywa makijaż. Przy OCM stosuje się proste mieszanki olejów, robi masaż i przykłada gorący ręcznik, co u mnie odpada ze względu na naczynka...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:01   #945
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

chciałabym zamówić puder bambusowy,z jedwabiem oraz perłowy.
Na stronie nic nie ma o trwałości tych pudrów.
Powiedzcie na ile starcza Wam puder? Oraz jaka jest data przydatności gdy go kupowałyście?
Nie wiem czy przez rok/2lata uda mi się wykorzystać te 3 pudry...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:09   #946
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że olejki myjące i OCM to dwie różne rzeczy. Olejkiem z BU, tak samo jak wymienionymi u Azjatyckiego Cukru zwyczajnie myje się twarz czy zmywa makijaż. Przy OCM stosuje się proste mieszanki olejów, robi masaż i przykłada gorący ręcznik, co u mnie odpada ze względu na naczynka...
No tak, ale na tym blogu pisze, żeby na początek spróbować z oliwą z oliwek. Czyli ta metoda, choć nie jest to OCM, też wygląda jakby bazowała na zwykłych olejach, a nie takich z emulgatorem. Dlatego stosowanie olejku BU i mycie dodatkowo twarzy czymś wydaje mi się bezsensowne. No ale nie wiem czy mam rację.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:31   #947
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
No tak, ale na tym blogu pisze, żeby na początek spróbować z oliwą z oliwek. Czyli ta metoda, choć nie jest to OCM, też wygląda jakby bazowała na zwykłych olejach, a nie takich z emulgatorem. Dlatego stosowanie olejku BU i mycie dodatkowo twarzy czymś wydaje mi się bezsensowne. No ale nie wiem czy mam rację.
Ale dwa produkty wymienione na blogu nie są zwykłymi olejami - zerkałam na skład. Co do powodu używania żelu po umyciu olejkiem: "Olejowanie samo w sobie nie jest do końca wystarczające, aby w pełni oczyścić twarz (np. utłuc bakterie, itp), więc zawsze należy traktować je jedynie jako wstęp do właściwego oczyszczania.". No i alkaxy pisała, że w jej wypadku mycie samym olejkiem znacznie pogorszyło stan cery. Limone, oczywiście nie neguję tego, co piszesz, bo sama nie wiem jak to w końcu jest. I dlatego pytam Was o zdanie.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2011-10-29 o 21:32
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:42   #948
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale dwa produkty wymienione na blogu nie są zwykłymi olejami - zerkałam na skład. Co do powodu używania żelu po umyciu olejkiem: "Olejowanie samo w sobie nie jest do końca wystarczające, aby w pełni oczyścić twarz (np. utłuc bakterie, itp), więc zawsze należy traktować je jedynie jako wstęp do właściwego oczyszczania.". No i alkaxy pisała, że w jej wypadku mycie samym olejkiem znacznie pogorszyło stan cery. Limone, oczywiście nie neguję tego, co piszesz, bo sama nie wiem jak to w końcu jest. I dlatego pytam Was o zdanie.
No właśnie zastanawiałam się jaki skład mają tamte kosmetyki. Czyli wychodzi na to, że można po tym coś stosować. Chyba każdy powinien przetestować to na swojej skórze. Wydaje mi się że dobra opcją mogłoby być stosowanie olejku wieczorem, a rano żelu albo na odwrót.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 23:47   #949
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawiałam się jaki skład mają tamte kosmetyki. Czyli wychodzi na to, że można po tym coś stosować. Chyba każdy powinien przetestować to na swojej skórze. Wydaje mi się że dobra opcją mogłoby być stosowanie olejku wieczorem, a rano żelu albo na odwrót.
Ja wieczorem stosuję olej + żel, a rano sam żel. Może spróbuję tak jak sugerujesz. Dzięki za pomysł.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 15:29   #950
natk_a
Raczkowanie
 
Avatar natk_a
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Trafiłam na dużo sprzecznych opinii dot. olejku myjącego. Jedni twierdzą, że spokojnie można stosować go solo do oczyszczania twarzy, a inni że nadaje sie tylko do demakijażu i trzeba po nim użyć innego środka myjącego, żeby dobrze oczyścić twarz. Mam cerę tłustą, trądzikową, ale skłonną do łuszczenia - zwłaszcza na czole i przy nosie. Stosuję tą drugą metodę i zastanawiam się czy nie pogarsza to całej sytuacji... Możliwe, że takie pytanie już było i z góry przepraszam, ale już nie mam siły się przegrzebywać przez sterty postów.
Moim zdaniem sam olejek to za mało... Też mam cerę tłustą, która jeśli tylko troszkę ją zaniedbam odpowiada mi natychmiastowym pogorszeniem... więc idąc za przykładem Azjatek najwięcej czasu poświęcam oczyszczaniu. Wieczorem olejek + micel + hydrolat... Pewnie większość z was powie jaki sens ma hydrolat po micelu, zdaję sobie sprawę, że niby nie ma takiej potrzeby ale ja się czuję wtedy super 'oczyszczona' a cera jest 'złagodzona' po wszystkich etapach zmywania makijażu A rano tylko micel. Taka technika mi służy więc pewnie przy niej zostanę
__________________

vivere senza rimipianti
natk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 15:41   #951
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez natk_a Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sam olejek to za mało... Też mam cerę tłustą, która jeśli tylko troszkę ją zaniedbam odpowiada mi natychmiastowym pogorszeniem... więc idąc za przykładem Azjatek najwięcej czasu poświęcam oczyszczaniu. Wieczorem olejek + micel + hydrolat... Pewnie większość z was powie jaki sens ma hydrolat po micelu, zdaję sobie sprawę, że niby nie ma takiej potrzeby ale ja się czuję wtedy super 'oczyszczona' a cera jest 'złagodzona' po wszystkich etapach zmywania makijażu A rano tylko micel. Taka technika mi służy więc pewnie przy niej zostanę
Akurat hydrolatu chyba nikt nie skrytykuje, bo hydrolat działa jak tonik, a micel służy do oczyszczania Więc hydrolat po micelu ma jak najbardziej sens Ważne żeby pielęgnacja pomagała a nie szkodziła, więc nikt krytykować nie powinien
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 00:45   #952
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
chciałabym zamówić puder bambusowy,z jedwabiem oraz perłowy.
Na stronie nic nie ma o trwałości tych pudrów.
Powiedzcie na ile starcza Wam puder? Oraz jaka jest data przydatności gdy go kupowałyście?
Nie wiem czy przez rok/2lata uda mi się wykorzystać te 3 pudry...
?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 07:49   #953
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
chciałabym zamówić puder bambusowy,z jedwabiem oraz perłowy.
Na stronie nic nie ma o trwałości tych pudrów.
Powiedzcie na ile starcza Wam puder? Oraz jaka jest data przydatności gdy go kupowałyście?
Nie wiem czy przez rok/2lata uda mi się wykorzystać te 3 pudry...

Już Ci odpowiadam Ja miałam swój puder bambusowy z 2 lata, używałam raz dziennie.
Myślę, że zamawianie 3 naraz to przesada. Są bardzo wydajne, wystarczy mała ilość na pokrycie całej twarzy.
Na Twoim miejscu zamówiłabym 1 z 3 proponowanych.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 08:20   #954
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jezeli nie masz problemu ze spojowkami to nie widze zadnych przeciwskazan do tego by zel hialuronowy z olejem malinowym machnac pod oczy. Mnie nic nie zaszkodzilo
Dzięki
Ze spojówkami problemu nie mam.
Raz tylko podrażnił mnie krem Yves Saint Laurent, który dostałam na wypróbowanie. Oczy tak mnie piekły, że myślałam, że oślepnę, łzy i przekrwione białka - koszmar. G....o w ładnym pudełeczku Znajoma, której go oddałam, też go nie mogła strawić
Masz coś jeszcze sprawdzonego pod oczy? Oprócz tego oleju? Będę wdzięczna
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 08:47   #955
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Pod oczy używam od niedawna serum na naczynka/pod oczy, jest lekki, wydajny, ale na to warto położyć coś emolientowego.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 12:34   #956
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30170921]Powiedz mi tylko jeszcze czy Twoim zdaniem zakup tego toniku PHA wystarczy? Czy coś powinnam oprócz niego włączyć w pielęgnację?[/QUOTE]
PHA jest tylko łagodnym złuszczaczem, nie leczy niestety - najlepiej odstawić wszystkie nawilżacze na brodę, aż się nie uspokoi.
Boję się teraz użyć serum flavoC, bo mnie ostatnio wysypało brodę po nim :/ Cóż, moja twarz jest polem moich badań empirycznych - ryzyko wliczone w zawód
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Kochana, a moglabys mi napisac cos wiecej na temat tych krostek albo polecic jakies wiatygodne zrodlo na ten temat?Bo ja mam dokladnie to samo, tylko i wylacznie wokol brody, a cala buzie mam ""czysta" gladka i gdyby nie to mialabym naprawde ja idealna. Meczy mnie to juz kilka lat i w ogole nie schodzi. Myslalam,ze to tradzik rozowaty....;p
Trądzik różowaty nie zaczyna się u nastolatek/młodych kobiet, tylko zazwyczaj koło 30-40r.ż., nie wiem skąd taki powszechny popłoch, że trądzik różowaty się ma - charakterystycznie pojawia się motyl na twarzy (nos i policzki), a nie broda (Google grafika jest tu bardzo pomocna )
O zapaleniu skóry wokół ust (dermatitis perioralis) można poczytać w każdej książce do dermatologii i w necie po angielsku - jest to takie schorzenie, które nie wiadomo do końca czemu powstaje i jak je leczyć - czyli wiemy, że nic nie wiemy
Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dzięki
Ze spojówkami problemu nie mam.
Raz tylko podrażnił mnie krem Yves Saint Laurent, który dostałam na wypróbowanie. Oczy tak mnie piekły, że myślałam, że oślepnę, łzy i przekrwione białka - koszmar. G....o w ładnym pudełeczku Znajoma, której go oddałam, też go nie mogła strawić
Masz coś jeszcze sprawdzonego pod oczy? Oprócz tego oleju? Będę wdzięczna
Czaiłam się na słynny Touche Eclat z YSL i dobrze, że w Douglasie mnie maznęła babka na jednym oku, a nie kupiłam od razu, bo mnie tak podrażniło w kilka minut, że łzy mi ciurkiem płynęły i miałam oko (jedno!) jak królik... Utwierdziłam się w przekonaniu, że drogie marki nie warte są mojej uwagi. Nawet dla pudełeczek
Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A mnie się olejek póki co nie podoba. Nie umiem się przekonać do tej konsystencji. Mam wrażenie, że muszę go strasznie dużo użyć, aby faktycznie był na twarzy a nie uciekał między palcami. Wymęczę to opakowanie, które mam ale raczej nie zostanę przy tym rodzaju mycia. Z tym, że ja uważam, że bez sensu jest go używać plus jeszcze jakiś inny żel. Już od razu lepiej ten inny żel.
Jak użyjesz olejku na mniej zwilżone dłonie, albo w ogóle na suche, to nie będzie ci uciekał między palcami. Ja w ogóle nie wiem, jak niektóre osoby mogą go stosować w ilości tylko kilku kropli?? Ja nie umiem.
Zauważyłam, że temperatura wody, którą zmywamy olejek ma duże znaczenie dla jego usunięcia - tak logicznie rzecz biorąc, czym cieplejsza woda, tym bardziej płynny olejek i łatwiej go usunąć
Olejek myjący to mój must-have - nie domywam twarzy po nim, ale czasem muszę zmyć micelem oczy, bo jednak zaciskam powieki jak myję i olejek nie jest w stanie domyć tuszu u nasady rzęs.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:02   #957
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
PHA jest tylko łagodnym złuszczaczem, nie leczy niestety - najlepiej odstawić wszystkie nawilżacze na brodę, aż się nie uspokoi.
Boję się teraz użyć serum flavoC, bo mnie ostatnio wysypało brodę po nim :/ Cóż, moja twarz jest polem moich badań empirycznych - ryzyko wliczone w zawód
.
Dziękuję Kawo. że odpowiedziałaś. Miałam ten tonik na myśli jako element pielęgnacji, nie lekarstwo na brodę Skończył mi się peeling z bromelainą z BU i nie wiem czy zamawiać go ponownie czy moze ten tonik byłby lepszym rozwiązaniem? Chciabiałbym coś co pomoże mi regularnie oczyszczać i złuszczać buzię, gdyby działało też rozjaśniająco na przebarwienia to byłoby super. Stąd moje pytanie o tonik właśnie.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:06   #958
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Już Ci odpowiadam Ja miałam swój puder bambusowy z 2 lata, używałam raz dziennie.
Myślę, że zamawianie 3 naraz to przesada. Są bardzo wydajne, wystarczy mała ilość na pokrycie całej twarzy.
Na Twoim miejscu zamówiłabym 1 z 3 proponowanych.
dzięki
zamówiłam 2, najwyżej odsypie koleżance na spróbowanie kupiłam jeszcze peeling enzymatyczny oraz olejek myjący.
Co do przesyłki to trochę przesada- 15 dni roboczych. To już szybciej z USA mi idzie
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:16   #959
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Czaiłam się na słynny Touche Eclat z YSL i dobrze, że w Douglasie mnie maznęła babka na jednym oku, a nie kupiłam od razu, bo mnie tak podrażniło w kilka minut, że łzy mi ciurkiem płynęły i miałam oko (jedno!) jak królik... Utwierdziłam się w przekonaniu, że drogie marki nie warte są mojej uwagi. Nawet dla pudełeczek
Może kremy, na które trafiłyśmy miały mnóstwo ulepszaczy i składników zupełnie niepotrzebnych, bez których krem tak naprawdę mógłby się obejść, a do tego intensywny zapach (mój taki miał)
Taki szczypiący koszmarek
Co do drogich marek... często płacimy właśnie za markę, nie za jakość.
A ładne pudełeczka to sobie znajdziemy na pchlim targu
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:49   #960
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30244384]Dziękuję Kawo. że odpowiedziałaś. Miałam ten tonik na myśli jako element pielęgnacji, nie lekarstwo na brodę Skończył mi się peeling z bromelainą z BU i nie wiem czy zamawiać go ponownie czy moze ten tonik byłby lepszym rozwiązaniem? Chciabiałbym coś co pomoże mi regularnie oczyszczać i złuszczać buzię, gdyby działało też rozjaśniająco na przebarwienia to byłoby super. Stąd moje pytanie o tonik właśnie.[/QUOTE]
Nie miałam jeszcze peelingu z bromelainą (dopiero do mnie jedzie), więc nie porównam Ja nie potrzebuję intensywnego złuszczania - nie mam skóry trądzikowej, za to naczynka nie pozwalają na tarcie płatkami. Dlatego wystarcza mi tonik BHA albo PHA, zależy co ukręcę. Przebarwienia (słoneczne, pozapalnych nie mam) rozjaśnia mi cudnie flavoC, PHA pewnie wspomagająco też. Na przebarwienia na pewno PHA lepsze niż peeling enzymatyczny
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.