Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-17, 14:34   #481
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
nie mam sily, ten aparat strasznie klamie, a bez flesza jest mega mega niewyrazne wiec dam chociaz takie. odrazu podpisalam inne, moze to da tez jakies odniesienie

aha te niepodpisane to ingloty
dzięki za pomoc!!!
Hmmm trochę przekłamuje, tak jak mam porównanie z traxem i plum dressing w realu, ale ricepaper mi się podoba tak samo jak Sketch...on ma drobiny takie jak Trax??? KNK polecał, może faktycznie jego wziąć zamiast Shadowy Lady...?

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Kasiaj85 obiecane zdjęcia Shadowy Lady (z quadu Cult of Cherry).
Z góry przepraszam za jakość, ale fotograf ze mnie tragiczny
dzięki
Smolista ta Lady... kurczę bo jak mam dylemat to oba wezmę żartuję... chyba..

Cytat:
edit:
dlaczego Wasze zdjęcia tak ładnie w ramce wychodzą, a mi nie? Co to za sztuczka?
a dodajesz w tym okienku na dole? pod tym gdzie text piszesz...? W dodatkowych opcjach jest taka "zarządzaj załącznikami". Tam klikasz i ładujesz foty. może to coś da...??
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 14:39   #482
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

TQC świetne paletki, szczególnie ta z fioletami mnie zachwyciła

A zdjęcia też wstawiam przez załącznik

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
dzięki za pomoc!!!

dzięki
Smolista ta Lady... kurczę bo jak mam dylemat to oba wezmę żartuję... chyba..


a dodajesz w tym okienku na dole? pod tym gdzie text piszesz...? W dodatkowych opcjach jest taka "zarządzaj załącznikami". Tam klikasz i ładujesz foty. może to coś da...??
A, zapomniałam napisać - ta bardziej smolista plama na ręce to cień nałożony w większej ilości - powyżej jaśniejsza plamka, to maźnięta 1 warstwa

A ze zdjęciami to spróbuję następnym razem tak jak mówisz - dzięki
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:00   #483
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Kasiu wklejam obiecane fotki cieni:
- Naked Lunch
- Electra
- Smoke&Diamonds
- Parfait Amour
- Shadowy Lady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nakedlunch.jpg (44,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg electra.jpg (40,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg smokeanddiamonds.jpg (35,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg parfaitamour.jpg (39,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shadowylady.jpg (31,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maccienie.jpg (43,4 KB, 98 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:05   #484
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

dziekuje Wam

kasiaj85 : sketch ma drobinki ale nie takie jak trax.. sa drobniejsze, po nalozeniu na oko prawie ich nie widac...zarowno sketch i shadowy lady sa bardzo ladne, nie umiem doradzic :P mysle ze gdybym miala wybrac jeden to zostawilabym shadowy lady, chociaz sketch tez jest bardzo uniwersalny...sama juz nie wiem

a ricepaper jest wedlug mnie sto razy ladniejszy na zywo niz na jakimkolwiek zdjeciu <3
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:22   #485
Tanyia
Zakorzenienie
 
Avatar Tanyia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 048
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Ja chcę Smoke & Diamonds na 100% Tylko muszę pomyslec jak go zdobyc

TQC piekne paletki
__________________
Uzależniona od zapachów
Uzależniona od czerwonych OPIków



ZUMBA

Tanyia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:23   #486
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kasiu wklejam obiecane fotki cieni:
- Naked Lunch
- Electra
- Smoke&Diamonds
- Parfait Amour
- Shadowy Lady
Agatuś: dzięki!!! teraz to chcę je wszystkie a najbardziej to chyba Naked Lunch z nich... No, może te szarości kuszą jeszcze najmniej... czy Parfait jest taki trochę trupio fioletowy czy bardziej ciepły?? na ręce wygląda tak trochę trupio, ale w opakowaniu slicznie i teraz nie wiem A powiedz mi, jaki cien z gamy takich cielaczków, bardziej rozswietlaczy pod łuk brwiowy, wpada w roż? chodzi mi o cień o fakturze, kryciu itp retrospeck, coś w odcieniu jak pigment Your Ladyship tylko w wersji prasowanej
Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
dziekuje Wam

kasiaj85 : sketch ma drobinki ale nie takie jak trax.. sa drobniejsze, po nalozeniu na oko prawie ich nie widac...zarowno sketch i shadowy lady sa bardzo ladne, nie umiem doradzic :P mysle ze gdybym miala wybrac jeden to zostawilabym shadowy lady, chociaz sketch tez jest bardzo uniwersalny...sama juz nie wiem

a ricepaper jest wedlug mnie sto razy ladniejszy na zywo niz na jakimkolwiek zdjeciu <3
a ricepaper w jaki odcień wpada? żółć? beż?
i nie masz problemów z rozprowadzaniem Lady?

dziewczynki (i chłopcze) z góry dzięki za pomoc!!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:37   #487
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Ja chcę Smoke & Diamonds na 100% Tylko muszę pomyslec jak go zdobyc
Właśnie, ja też
Tym bardziej, ze widzę ogromne podobieństwo do sweet sienna....

Czy ten kolor bedzie jakos w przyszłych kolekcjach? Bo już straciłam orientację
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 16:41   #488
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

ricepaper to taki wręcz złoty kolor ale taki bardzo jasny delikatny z takjim nawe jakby jasnym brzoskwiniowym polyskiem...i jego "konsystencja" to marzenie <3 a shadowy hmm no to tak jak kazdy mat troche trzeba sie z nim postarac ale nie mam jakis problemow zeby go "wblendowac" ani nic
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:47   #489
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Ja chcę Smoke & Diamonds na 100% Tylko muszę pomyslec jak go zdobyc
Naprawdę warto, cień jest ładniejszy już na powiece jak w opakowaniu czy jako próbka na skórze, tworzy taki efekt ''dziennego'' smokey, choć zapewne można go nasycić nakładając na mokro, w ogóle te cienie z kolekcji i w typie ''starflash'' są takie mięciutkie, lekko kremowe, aż przyjemnie się ich używa

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Agatuś: dzięki!!! teraz to chcę je wszystkie a najbardziej to chyba Naked Lunch z nich... No, może te szarości kuszą jeszcze najmniej... czy Parfait jest taki trochę trupio fioletowy czy bardziej ciepły?? na ręce wygląda tak trochę trupio, ale w opakowaniu slicznie i teraz nie wiem A powiedz mi, jaki cien z gamy takich cielaczków, bardziej rozswietlaczy pod łuk brwiowy, wpada w roż? chodzi mi o cień o fakturze, kryciu itp retrospeck, coś w odcieniu jak pigment Your Ladyship tylko w wersji prasowanej

a ricepaper w jaki odcień wpada? żółć? beż?
i nie masz problemów z rozprowadzaniem Lady?

dziewczynki (i chłopcze) z góry dzięki za pomoc!!
Hmm Parfait nie jest trupi, bo ma różowy, ciepły połysk, jest to taki odcień z rodzaju ''jaskrawych'' jak np pigment pink pearl tylko kolejność odcieni jest zamieniona, pink pearl to róż połyskujący na fiolet, a Parfait Amour odwrotnie
Z rozświetlaczy różowawy jest Phloof!, a nieco cieplejszy, cielisty Naked Lunch i Jest
A mówiąc o odcieniu Retrospeck od razu nasuwa mi się myśl o odcieniu Vex, tylko Retrospeck jest bardziej złotawo-cielisty, a Vex połyskuje na różowo

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Właśnie, ja też
Tym bardziej, ze widzę ogromne podobieństwo do sweet sienna....

Czy ten kolor bedzie jakos w przyszłych kolekcjach? Bo już straciłam orientację
Geoniu, w Love That Look będzie, w sierpniu
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 17:29   #490
Tanyia
Zakorzenienie
 
Avatar Tanyia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 048
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Właśnie, ja też
Tym bardziej, ze widzę ogromne podobieństwo do sweet sienna....

Czy ten kolor bedzie jakos w przyszłych kolekcjach? Bo już straciłam orientację
Właśnie za to podobieństwo do sienki

Juz Nevada napisała, ze będzie w Sierpniu
Tylko Marta wyjeżdzą i nie będzie miała dostępu do sklepu we Wro i muszę pokombinowac
__________________
Uzależniona od zapachów
Uzależniona od czerwonych OPIków



ZUMBA

Tanyia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 00:14   #491
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
ricepaper to taki wręcz złoty kolor ale taki bardzo jasny delikatny z takjim nawe jakby jasnym brzoskwiniowym polyskiem...i jego "konsystencja" to marzenie <3 a shadowy hmm no to tak jak kazdy mat troche trzeba sie z nim postarac ale nie mam jakis problemow zeby go "wblendowac" ani nic
no to ricepaper będzie mój. co do Sketch vs. Shadowy Lady się zastanowię jeszcze

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Hmm Parfait nie jest trupi, bo ma różowy, ciepły połysk, jest to taki odcień z rodzaju ''jaskrawych'' jak np pigment pink pearl tylko kolejność odcieni jest zamieniona, pink pearl to róż połyskujący na fiolet, a Parfait Amour odwrotnie
Z rozświetlaczy różowawy jest Phloof!, a nieco cieplejszy, cielisty Naked Lunch i Jest
A mówiąc o odcieniu Retrospeck od razu nasuwa mi się myśl o odcieniu Vex, tylko Retrospeck jest bardziej złotawo-cielisty, a Vex połyskuje na różowo
Świetnie z tym Parfait, właśnie o taki kolor mi chodzi
Ten Vex jakiś dziwny, TU wygląda deczko na szarobury kolor... tak dziwnie...
czy te swatche choć trochę oddają odcienie Phloof! i Jest? bo mi tu kurczę nie świeci na różowo, ale może monitor mam źle ustawiony pomocy
a Sweet Lust ??? nie będzie on czasem podobny do Fairylite? bo o coś w tym stylu, a nie Your Ladyship mi chodziło ludzie gubię się już
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 07:22   #492
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
no to ricepaper będzie mój. co do Sketch vs. Shadowy Lady się zastanowię jeszcze


Świetnie z tym Parfait, właśnie o taki kolor mi chodzi
Ten Vex jakiś dziwny, TU wygląda deczko na szarobury kolor... tak dziwnie...
czy te swatche choć trochę oddają odcienie Phloof! i Jest? bo mi tu kurczę nie świeci na różowo, ale może monitor mam źle ustawiony pomocy
a Sweet Lust ??? nie będzie on czasem podobny do Fairylite? bo o coś w tym stylu, a nie Your Ladyship mi chodziło ludzie gubię się już
plooof! jest bardziej białawy, fajny kolor, też się na niego czaję
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 10:08   #493
Tanyia
Zakorzenienie
 
Avatar Tanyia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 048
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
no to ricepaper będzie mój. co do Sketch vs. Shadowy Lady się zastanowię jeszcze


Świetnie z tym Parfait, właśnie o taki kolor mi chodzi
Ten Vex jakiś dziwny, TU wygląda deczko na szarobury kolor... tak dziwnie...
czy te swatche choć trochę oddają odcienie Phloof! i Jest? bo mi tu kurczę nie świeci na różowo, ale może monitor mam źle ustawiony pomocy
a Sweet Lust ??? nie będzie on czasem podobny do Fairylite? bo o coś w tym stylu, a nie Your Ladyship mi chodziło ludzie gubię się już
Mam Vexa, faktycznie jest szarawy opaliujacy na rózowy
__________________
Uzależniona od zapachów
Uzależniona od czerwonych OPIków



ZUMBA

Tanyia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 11:42   #494
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
no to ricepaper będzie mój. co do Sketch vs. Shadowy Lady się zastanowię jeszcze


Świetnie z tym Parfait, właśnie o taki kolor mi chodzi
Ten Vex jakiś dziwny, TU wygląda deczko na szarobury kolor... tak dziwnie...
czy te swatche choć trochę oddają odcienie Phloof! i Jest? bo mi tu kurczę nie świeci na różowo, ale może monitor mam źle ustawiony pomocy
a Sweet Lust ??? nie będzie on czasem podobny do Fairylite? bo o coś w tym stylu, a nie Your Ladyship mi chodziło ludzie gubię się już
Kasiu, vex jest szarawy, ale na skórze wyraźnie opalizuje na róż, wczoraj coś musiało mi paść na głowę ,że pomyślałam ,że odcienie są podobne, może dlatego ,że byłam przedtem na 1,5 godzinnym opalaniu i słoneczko mi zbytnio '' zaświeciło '' Nie mniej ja uwielbiam Vex i polecam go innym
Specjalnie teraz zrobiłam fotki moich palet w tym odcień Phloof! - on jest lekko zaróżowiony, biały to on na pewno nie jest ,ale można mieć poniekąd takie wrażenie, niektóre cienie takie jak phloof! są bardzo perłowe, a do tego koloru akurat została dodana zaledwie kropelka różu i jest on po prostu gruntownie bardzo jasny, kremowo-różowy - na pewno nie biały - dla pewności aby nie wyszło ,że jestem daltonistką zapytałam o opinię Tż i dla niego również ten odcień nie jest biały, a właśnie bardzo jasny, kremowo-różowy
Na zdjęciach są tylko składane palety, niektóre fiolety troszkę odbiegają od rzeczywistości ,bo nie są niebieskie tylko fioletowe robię zdjęcia na trybie automatycznym i takie rzeczy się zdarzają...

Edit: Zapomniałam jeszcze o cieniach pojedynczych, które prawdopodobnie umieszczę w paletkach...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vexretrospeck.jpg (38,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletabrazy.jpg (50,8 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletazielenieiinne.jpg (57,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletarozeifiolety.jpg (49,6 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletaczarneszareniebieskie.jpg (46,2 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cieniepojedyncze.jpg (51,1 KB, 67 załadowań)
__________________

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2009-07-18 o 11:56
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 12:38   #495
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
To ja też pokuszę, ale też chętnie poznam opinię fraise26

Mnie do pędzla 226 przekonał makijaż wykonany w krakowskim MAcu. Pani MACówka operowała nim tak sprawnie i tak fantastycznie rozdymiła mi cienie na dolnej powiece, że już wiedziałam że będzie mój
Potem się na oglądałam i nasłuchałam o nim na You Tube.

A potem - po perturbacjach - trafił w moje ręce i usłyszałam od konkubenta WOW (a on nie jest skory do pochwał ). Pędzel bardzo precyzyjnie nakłada cienie w zagłębieniu powieki (mam tzw. mongolską powiekę, także lekko nie jest), fajnie się nim dodaje kolory, pięknie blenduje i w ogóle och.

Polska cena - 106 zł, ja zapłaciłam 24 euro.
zgadzam się z Tobą w 100%. Ten pędzelek jest idealny do wszytskiego wolę go niż 217 do nakładania w zaglębienie powieki, później idealnie blenduje (chociaż dotego wole 224). Jest prezyzyjny, można nanieść nim ciemny kolor, aby nadać większej wyrazistości bez psucia całego makijażu. Nadaj się też do nałożenia cienia na dolną powiekę (na linie rzęs), ale to wymaga większej prezycji albo gdy lubi sie grubszą linię.

W każdym razie go uwielbiam i nie oddam

KAJOL z tego co wiem w Warszawie nie ma już żadnego, ale może będą mieć jakieś dostawy. A co do innych miast nie orientuje się.

NEVADA śliczne paletki, zazdroszcze zbioru

Dziewczyny i chłopaku mam do Was pytanie, jesteście wielbicielami MSF? W nowej kolekcji jest ich dużo i kolory mi sie podobają, ale jak dla mnie mają zbyt dużo brokatu/drobinek.
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 13:26   #496
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
KAJOL z tego co wiem w Warszawie nie ma już żadnego, ale może będą mieć jakieś dostawy. A co do innych miast nie orientuje się.


Dziewczyny i chłopaku mam do Was pytanie, jesteście wielbicielami MSF? W nowej kolekcji jest ich dużo i kolory mi sie podobają, ale jak dla mnie mają zbyt dużo brokatu/drobinek.
dzięki - zapytam w Krk czy nie planują nowej dostawy.

A co do MSF to początkowo byłam nimi oczarowana - pierwszy raz zetknęłam się z nimi przy kolekcji dla Burnette Blonde Redhead. Bardzo kusiły. Wypróbowałam w sklepie - nałożony przez makijażystkę odcień Blonde i kupiłam. I to był mój najwięszy MACowy niewypał
Dopiero przy codziennym użyciu i dokładnej chłodnej obserwacji (bez tych emocji, których nie można opanowac w sklepie, a tym bardziej kiedy jest nowa kolekcja ) zauważyałm, że zupełnie mi nie pasuje. Nie mam idealnie gładkiej cery, ale i tak wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza zręcznie przypudrowana, a ten MSF jakby powiększył i uwidocznił wszystko. Patrzyłam w lusterko niemal z przerażeniem "czy ja mam aż tak wielkie pory?! Tak przesuszony naskórek?! Takie przebarwienia/zanieczyszczenia itp... Nie wiem jak on to robi, ale podkreśla wszystko, czego noramlnie nie widać. Mam skórę mieszaną, odrobina blasku raczej jej nie szkodzi, ale dawka w MSFach jest jakaś tragiczna. W depresję mnie prawie wpędziło używanie tego kosmetyku. W dodatku to cieniowanie chyba nie bardzo umiałam wykorzystać dla uzyskania efektu lekko zaróżowionych policzków, bo otrzymywałam "fizjonomię koloru utartej marchewki" (cytat za B.Akunin ). Wyleczyłam się z nich raz na zawsze, chociaż muszę przyznać, ze ślicznie i kusząco wyglądają.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Na zdjęciach są tylko składane palety, niektóre fiolety troszkę odbiegają od rzeczywistości ,bo nie są niebieskie tylko fioletowe robię zdjęcia na trybie automatycznym i takie rzeczy się zdarzają...

Edit: Zapomniałam jeszcze o cieniach pojedynczych, które prawdopodobnie umieszczę w paletkach...
Nevado, przepiękne palety
Widzę, że masz Et, tu Bucquet, to od razu zapytam, czy nie masz problemów z jego nakładaniem? Też go kupiłam i bardzo lubię, ale jakoś nierównomiernie mi się nakłada. Nie wiem jak go ujarzmić
A jaki jest Arctic Grey? Na zdjęciu wygląda dość szaro, a ja myślałam, że to taki bardziej srebrzysty odcień w typie Silver Ring?
I jeszcze chciałam Cię prosić o porównanie Climate Blue i Parfait Amour. Climate... już nieosiągalny i zastanawiałam się, czy Parfait... może go fajnie zastąpić.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 13:27   #497
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevado droga - cudowności Jakbym zobaczyłą cały Twój zbiór, to chyba by mnie zabił

Co do MSFów, też słucham uważnie, bo kuszą mnie zawsze
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 14:31   #498
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevada87 dzięki Teraz to już nie wiem sama na co się zdecyduję. Takiej mi narobiłaś ochoty na te cienie że chyba normalnie zbankrutuje

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

martaboy dzięki za wskazówkę z tym Melonem.Będę pamiętać.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Kajol mimo wszystko dobrze wiedzieć że nie wszystkie pigmenty mają różne konsystencje i nie zawsze można je z łatwością równomiernie nałożyć.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 14:50   #499
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevadko cudna kolekcja ja marzę o złożeniu jednej paletki, ale już tego nie ogarniam.. i wychodzi na to, że jedna 15tka, to dopiero początek.. za dużo dobrego.. oszaleć można.. pogubiłam się już
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 15:48   #500
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevada87 imponujący zbiór. Ja też tak chcę
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 00:50   #501
raspberry1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 63
Thumbs up Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevada87 śliczne paletki i jeszcze w moich kolorach..ehh zazdroszczę
raspberry1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:26   #502
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
NEVADA śliczne paletki, zazdroszcze zbioru

Dziewczyny i chłopaku mam do Was pytanie, jesteście wielbicielami MSF? W nowej kolekcji jest ich dużo i kolory mi sie podobają, ale jak dla mnie mają zbyt dużo brokatu/drobinek.
Dziękuję
Ja bardzo lubię MSF, ale to kwestia nastawienia do tych pudrów, mi nie przeszkadzają drobinki, a dzięki pędzelkowi MAC 187 drobinki te jakby rozcierają się razem z kolorem pudru nie błądząc tak po twarzy, puder tworzy taki jednolity połysk i nie uwidacznia porów, potrzeba tylko do tego dobrego pędzla i troszkę czasu na ''wblendowanie'' pudru
Dla tych ,którzy nie lubią drobinek tylko czysty połysk, polecam pudry mineralne z kolekcji Sugarsweet, kolory Perfect Topping i Refined - oba te pudry są satynowe, bez drobinek.

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
dzięki - zapytam w Krk czy nie planują nowej dostawy.

A co do MSF to początkowo byłam nimi oczarowana - pierwszy raz zetknęłam się z nimi przy kolekcji dla Burnette Blonde Redhead. Bardzo kusiły. Wypróbowałam w sklepie - nałożony przez makijażystkę odcień Blonde i kupiłam. I to był mój najwięszy MACowy niewypał
Dopiero przy codziennym użyciu i dokładnej chłodnej obserwacji (bez tych emocji, których nie można opanowac w sklepie, a tym bardziej kiedy jest nowa kolekcja ) zauważyałm, że zupełnie mi nie pasuje. Nie mam idealnie gładkiej cery, ale i tak wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza zręcznie przypudrowana, a ten MSF jakby powiększył i uwidocznił wszystko. Patrzyłam w lusterko niemal z przerażeniem "czy ja mam aż tak wielkie pory?! Tak przesuszony naskórek?! Takie przebarwienia/zanieczyszczenia itp... Nie wiem jak on to robi, ale podkreśla wszystko, czego noramlnie nie widać. Mam skórę mieszaną, odrobina blasku raczej jej nie szkodzi, ale dawka w MSFach jest jakaś tragiczna. W depresję mnie prawie wpędziło używanie tego kosmetyku. W dodatku to cieniowanie chyba nie bardzo umiałam wykorzystać dla uzyskania efektu lekko zaróżowionych policzków, bo otrzymywałam "fizjonomię koloru utartej marchewki" (cytat za B.Akunin ). Wyleczyłam się z nich raz na zawsze, chociaż muszę przyznać, ze ślicznie i kusząco wyglądają.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------



Nevado, przepiękne palety
Widzę, że masz Et, tu Bucquet, to od razu zapytam, czy nie masz problemów z jego nakładaniem? Też go kupiłam i bardzo lubię, ale jakoś nierównomiernie mi się nakłada. Nie wiem jak go ujarzmić
A jaki jest Arctic Grey? Na zdjęciu wygląda dość szaro, a ja myślałam, że to taki bardziej srebrzysty odcień w typie Silver Ring?
I jeszcze chciałam Cię prosić o porównanie Climate Blue i Parfait Amour. Climate... już nieosiągalny i zastanawiałam się, czy Parfait... może go fajnie zastąpić.
Kajolku
Napisałam wyżej o MSFach, myślę ,że to kwestia nakładania tego pudru, ja miałam podobne problemy ,bo stosowałam zły pędzelek bardziej ''opruszając'' twarz pudrem ,a nie go ''wcierając'', po prostu go trzeba chwilę ''blendować'', bo bez tego kolor i połysk nie będą równomierne, a widoczne będą drobinki, które osiadają w porach, na ten puder trzeba mieć niestety sposób.No i ważny jest pod to podkład, który ujednolici cerę, ja nie wyobrażam sobie makijażu bez podkładu - mam cerę problematyczną z niedoskonałościami
Arctic Grey to kolor jasnej, srebrzystej szarości, kolor połyskuje - jest perłowy-zmrożony, nie ma tutaj dodatków żadnego innego odcienia.
Climat Blue to taki chabrowy granat, kolor jest satynowy bądź matowy z drobinkami różu ,które sprawiają ,że odcień jest dużo ciekawszy.
Parfait Amour fajnie wyglądałby w zestawieniu z tym chabrem, oba kolory są ''żywe'', pasują do siebie, ale większego podobieństwa nie widzę, Parfait to perłowy odcień.
Załączam zdjęcie wszystkich trzech w świetle sztucznym i dziennym.

Co do Et, Tu Bouquet?, to dawno go nie używałam, ale nie przypominam sobie problemów z jego nakładaniem, może na dniach zrobię jakiś makijaż tym cieniem i wtedy napiszę

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Nevado droga - cudowności Jakbym zobaczyłą cały Twój zbiór, to chyba by mnie zabił

Co do MSFów, też słucham uważnie, bo kuszą mnie zawsze
Dziękuję
Szczerze mówiąc mnie mój zbiór już przytłacza, ostatnio wpadłam na desperacki sposób ,że namówiłam Tż aby odkupił ode mnie co nieco i w swoim zakresie próbował się tego pozbyć... nie mogłam już tego znieść, a męczy mnie wystawianie na Allegro i te sprawy (kosmetyki mam wszędzie, full pielęgnacji w łazience gdzie komody się otwierają, na przedpokoju stoi szafa tylko z kosmetykami, do tego toaletka i jeszcze w pokoju pudła...masakra), brakuje mi pewnej ''świeżości'' w kolekcji, gdzie wszystko jest poukładane, widać jakiekolwiek i gdziekolwiek puste pola, brakuje mi tego minimalizmu, ja w kosmetykach mogłabym się kąpać, ale nie z wyboru, po prostu za dużo się nazbierało i nie wychodzi mi za bardzo pozbywanie się tego, a nowe rzeczy dochodzą w końcu mam bloga ,który jest teraz moim celem i bardzo mi zależy aby pokazywać nowe i ciekawe rzeczy, po za tym skłamałabym jakby zakup nowych kosmetyków nie sprawiał mi przyjemności, po to to w końcu robię. Sytuacja jest trochę patowa i przepraszam z góry jeżeli przynudzam, ale od dawna trawi mnie ten sam problem...
Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Nevada87 dzięki Teraz to już nie wiem sama na co się zdecyduję. Takiej mi narobiłaś ochoty na te cienie że chyba normalnie zbankrutuje
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Nevadko cudna kolekcja ja marzę o złożeniu jednej paletki, ale już tego nie ogarniam.. i wychodzi na to, że jedna 15tka, to dopiero początek.. za dużo dobrego.. oszaleć można.. pogubiłam się już
Dziękuję, myślę ,że jednak warto, cienie MAC są idealnie, a jednak szybciej zużywają się jak inne takie kosmetyki np pudry, ja nie żałuję ,że tyle ich mam, bardziej wyrzuty sumienia gryzą mnie w temacie pudrów, róży, których na pewno nigdy nie zużyję do końca

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Nevada87 imponujący zbiór. Ja też tak chcę
Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
Nevada87 śliczne paletki i jeszcze w moich kolorach..ehh zazdroszczę
Dziękuję dziewczyny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg arcticgreyclimatblueparfaitamour.jpg (52,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg światłodzienne.jpg (74,2 KB, 54 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 18:40   #503
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Szczerze mówiąc mnie mój zbiór już przytłacza, ostatnio wpadłam na desperacki sposób ,że namówiłam Tż aby odkupił ode mnie co nieco i w swoim zakresie próbował się tego pozbyć... nie mogłam już tego znieść, a męczy mnie wystawianie na Allegro i te sprawy (kosmetyki mam wszędzie, full pielęgnacji w łazience gdzie komody się otwierają, na przedpokoju stoi szafa tylko z kosmetykami, do tego toaletka i jeszcze w pokoju pudła...masakra), brakuje mi pewnej ''świeżości'' w kolekcji, gdzie wszystko jest poukładane, widać jakiekolwiek i gdziekolwiek puste pola, brakuje mi tego minimalizmu, ja w kosmetykach mogłabym się kąpać, ale nie z wyboru, po prostu za dużo się nazbierało i nie wychodzi mi za bardzo pozbywanie się tego, a nowe rzeczy dochodzą w końcu mam bloga ,który jest teraz moim celem i bardzo mi zależy aby pokazywać nowe i ciekawe rzeczy, po za tym skłamałabym jakby zakup nowych kosmetyków nie sprawiał mi przyjemności, po to to w końcu robię. Sytuacja jest trochę patowa i przepraszam z góry jeżeli przynudzam, ale od dawna trawi mnie ten sam problem...
Na pewno dasz radę pozbyć się większości rzeczy, tylko fakt - to musi męczyć A co do bloga - czekam na nową odsłonę
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:12   #504
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Na pewno dasz radę pozbyć się większości rzeczy, tylko fakt - to musi męczyć A co do bloga - czekam na nową odsłonę
Cieszę się i dziękuję
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 21:23   #505
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Nevado, dzięki za obszerna odpowiedź i zdjęcia
Bardzo się przydały

Aha, a jeszcze co do Et Tu Bouquet to super sprawdza się jako rozświetlacz na same szyczyty kości policzkowych.
W ogóle to zamarzył mi sie róż w takim odcieniu tylko mniej błyszczący. Zna ktoś taki?

A wracając jeszcze do MSFów to tez mi się tak wydaje, że to głównie kwestia nakładania - w tym przede wszystkim pędzla
Bo blask jaki uzyskałam pędzlem puszystym (15BJF Inglota) przypominał bardziej natarcie się olejkiem.
Może jeszcze kiedyś nad nimi pomyślę, a na razie skusiłam się na cudowny mineralny róż Hand-Finish
Jest genialny na lato . Szkoda, że ma tylko coś ponad 3 g ...

Co do przytłaczającej ilości kosmetyków, to mi chyba jeszcze Nevado daleko do Twojej kolekcji, ale sama czegoś podobnego doświadczam. Na razie mam tylko szufladę kosmetyków, ale do tej pory byłam minimalistką.
Zresztą po roku MACowych szaleństw (w czerwcu minęła pierwsza rocznica ), to znowu mam jakiś nawrót do minimalizmu (aha, zobaczymy, co napisze jak pojawią się jesienne kolekcje ).

Edytowane przez Kajol
Czas edycji: 2009-07-19 o 21:25
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 22:16   #506
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Cieszę się i dziękuję



Dobra. To teraz pytanie - wiem, że w okolicach Irlandii jest dyskonciak MACowy, a czy jest taki - może ktoś słyszał - w okolicach Londynu? Chyba pojadę się powakacjować i wolałabym tak z jakimś postanowieniem zakupowym
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 22:19   #507
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Kajol i Nevada dziękuje Wam bardzo za opinie. Niestety ja zawsze jakoś za dużo czasu poświęcam na makijaż oczu i potem mam ochotę szybko opruszyć czymś twarz i w drogę, więc bardzo dokładne blendowanie mnie zniechęca:/ szkoda, że nie mamy dostępu do sugarsweet, bo pewnie skuśliłabym się na jeden z MSFów

Ja do tej pory też mieszczę (na ścisk) swoją kolorówkę w jednej szufladzie, ale w ciągu ostatniego pół roku przybyło go zbyt dużo. A ja mam ochotę testować nowe firmy i nowe cuda, dobrze że przynajmniej chłopak czuwa, żebym nie przesadzała z wydatkami
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 00:27   #508
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Dziękuję, myślę ,że jednak warto, cienie MAC są idealnie, a jednak szybciej zużywają się jak inne takie kosmetyki np pudry, ja nie żałuję ,że tyle ich mam, bardziej wyrzuty sumienia gryzą mnie w temacie pudrów, róży, których na pewno nigdy nie zużyję do końca
tak, wiem.. ale nie jestem w stanie mieć wszystkiego, choćby dlatego, że tego nigdy nie zużyję.. a jak tu wybrać to co będzie najlepsze

dziewczyny mam pytanko.. orientujecie się jaki pędzel MACa jest podobny do 239? przydałby by mi się jakiś drugi, a nie chcę 2 takich samych

i jeszcze jedna pędzlowa kwestia.. wychodzą Wam włosy z pędzli? bo z mojego 150 wychodzi strasznie dużo pędzel jest na pewno oryginalny, bo kupiony w salonie.. ale trochę mnie to niepokoi

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-07-20 o 00:29
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 11:52   #509
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kasiu, vex jest szarawy, ale na skórze wyraźnie opalizuje na róż, wczoraj coś musiało mi paść na głowę ,że pomyślałam ,że odcienie są podobne, może dlatego ,że byłam przedtem na 1,5 godzinnym opalaniu i słoneczko mi zbytnio '' zaświeciło '' Nie mniej ja uwielbiam Vex i polecam go innym
nie n, ładny ten Vex... ciekawy!
Cytat:
Specjalnie teraz zrobiłam fotki moich palet w tym odcień Phloof! - on jest lekko zaróżowiony, biały to on na pewno nie jest ,ale można mieć poniekąd takie wrażenie, niektóre cienie takie jak phloof! są bardzo perłowe, a do tego koloru akurat została dodana zaledwie kropelka różu i jest on po prostu gruntownie bardzo jasny, kremowo-różowy - na pewno nie biały - dla pewności aby nie wyszło ,że jestem daltonistką zapytałam o opinię Tż i dla niego również ten odcień nie jest biały, a właśnie bardzo jasny, kremowo-różowy
widzę że masz też Jest... mogłabyś mi pstryknać swatche obu obok siebie?
Cytat:
Na zdjęciach są tylko składane palety, niektóre fiolety troszkę odbiegają od rzeczywistości ,bo nie są niebieskie tylko fioletowe robię zdjęcia na trybie automatycznym i takie rzeczy się zdarzają...

Edit: Zapomniałam jeszcze o cieniach pojedynczych, które prawdopodobnie umieszczę w paletkach...
Podobają mi się też Creme de Violet i Pink venus...
Ogólnie chylę czoła przed Tobą i Twoimi zbiorami!
Ogólnie boję się, że Parfait Amour bedzie dla mnie za chłodny bo ja jednak potrzebuję ciepłych odcieni...Mi on na zdjęciach nieco przypomina pigmnet Cornflower... Ale na tej fotce w innym poście w jednym świetle wyglada właśnie jak Cornflower a w innym jak roztarty fluidline Macroviolet i ten odcień mi sie straszliwie podoba.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 12:39   #510
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Witajcie
Całkiem niedawno zainteresowałam się kosmetykami M.A.C. czytam cierpliwie wątek macowy cz.1 ale jeszcze daleko mi do końca
mam takie pytanie czy znacie jakiegoś sprzedawcę na allegro który TERAZ sprzedaje oryginały pigmentów MAC ? Chciałabym kupić 2 odsypki na próbę i do nauki , nigdy nie malowałam się sypkim cieniem.
Znalazłam Panią o nicku DorotaWróbel - o niej pisałyście że kiedyś sprzedawała oryginały a jak jest teraz? kupował ktoś u niej?
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.