Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-06-26, 09:58   #1
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka

Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?


Witam Mam pytanie do Dziewczyn, które znaj± siê na zdrowym od¿ywianiu. Najlepiej, gdyby pani Dietetyk równie¿ siê wypowiedzia³a Bardzo proszê.

Wiadomo, ¿e na naturalny zapach cia³a, skóry, wydzielin itp. wp³ywa nasza dieta. Co je¶æ i piæ, by ten sta³ siê delikatniejszy, przyjemniejszy? Jak ³±czyæ posi³ki? Czego unikaæ?

Aha, i jeszcze nêka mnie taka jedna w±tpliwo¶æ - po zmianie nawyków ¿ywieniowych z niezdrowych na racjonalne zmienia siê zapach cia³a, mo¿e byæ nieprzyjemny, nawet bardzo. Ile czasu zajmuje organizmowi przyzwyczajenie siê do nowych nawyków ¿ywieniowych - kiedy zapach siê zmieni?

Chodzi oczywiscie o naturalny zapach, nie o zaniedbywanie higieny.! W tej kwestii ¿adnych k³opotów nie ma.

Problem jest dra¿ni±cy i utrudniaj±cy w du¿ym stopniu ¿ycie, wiêc bardzo proszê o pomoc. Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!

Edytowane przez br±zowiutka
Czas edycji: 2008-06-26 o 12:26
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 11:21   #2
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomo¶ci: 1 914
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Wyczyta³am gdzie¶ ¿e zbyt du¿a ilo¶æ bia³ka w diecie mo¿e siê przyczyniæ do takowego zapachu. Prawdê powiedziawszy nie wiem czy w to wierzyæ czy nie, bo u siebie nie zauwa¿y³am nic niepokoj±cego odno¶nie tej sprawy, wiêc za bardzo nie pomogê
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-27, 11:46   #3
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomo¶ci: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

miêso ma najwiêkszy wp³yw na brzydki zapach skóry
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to kto¶, do kogo mo¿esz zadzwoniæ o trzeciej w nocy i powiedzieæ: 'Jestem w wiêzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic siê nie martw, zaraz tam bêdê





malenka294 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-27, 13:24   #4
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 420
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Zgadzam siê z Malenk±294 jedzenie miêsa powoduje brzydki zapach cia³a, zw³aszcza latem podczas upa³ów. Ja i mój M nie jemy miêsa od kilku lat i faktycznie jest bardzo du¿a zmiana. kiedy¶ nie wyobra¿a³am sobie, ¿eby nie u¿yæ dezodorantu w kulce a teraz nie muszê, choæ czasami u¿ywam.Poza tym najlepiej nie je¶æ w wiêkszych ilo¶ciach cebuli i czosnku.Pozdrawiam
vanilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 12:19   #5
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Dziêkujê za wypowiedzi Tydzieñ temu rozpoczê³am dietê bezmiêsn±. Ciekawe ile trzeba czekaæ na efekty...
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 12:43   #6
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomo¶ci: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

My¶lê ¿e nied³ugo
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to kto¶, do kogo mo¿esz zadzwoniæ o trzeciej w nocy i powiedzieæ: 'Jestem w wiêzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic siê nie martw, zaraz tam bêdê





malenka294 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-29, 17:17   #7
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 589
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Nalezy unikac ostrych potraw tj. przyprawionych na ostro. Kiedys ogladalam program, ze kilku facetow najadlo sie owych potraw i poszli na silownie. Jak sie spocili, to zrobili doswiadczenie czy przechodnie wyczuja co jedli na podstawie ich potu. I wyczuli

btw nie chcialabym byc takim przechodniem
__________________

plameczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 09:22   #8
201705250937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 3 097
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez plameczka Poka¿ wiadomo¶æ
Nalezy unikac ostrych potraw tj. przyprawionych na ostro. Kiedys ogladalam program, ze kilku facetow najadlo sie owych potraw i poszli na silownie. Jak sie spocili, to zrobili doswiadczenie czy przechodnie wyczuja co jedli na podstawie ich potu. I wyczuli
Yyyy . To ja sie mo¿e ograniczê
201705250937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 10:10   #9
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 589
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez Toffiee Poka¿ wiadomo¶æ
Yyyy . To ja sie mo¿e ograniczê
Oj tam, oni zjedli tego specjalnie baaaaaardzo duzo i nie jedli do tego nic wiecej, tylko ten jeden rodzaj potrawy. Zjedli az byli przejedzeni, a potem nie uzyli zadnego dezodorantu, poszli na silke na 2h (btw ciekawe jak oni cwiczyli z przepelnionymi brzuchami ), spocili sie i sie nie umyli i poszli na ulice zagadywac ludzi
__________________

plameczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 10:42   #10
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Na szczê¶cie nie przepadam za ostrymi daniami
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 11:01   #11
201705250937
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 3 097
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez plameczka Poka¿ wiadomo¶æ
Oj tam, oni zjedli tego specjalnie baaaaaardzo duzo i nie jedli do tego nic wiecej, tylko ten jeden rodzaj potrawy. Zjedli az byli przejedzeni, a potem nie uzyli zadnego dezodorantu, poszli na silke na 2h (btw ciekawe jak oni cwiczyli z przepelnionymi brzuchami ), spocili sie i sie nie umyli i poszli na ulice zagadywac ludzi
Biedni ludzie
201705250937 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 11:23   #12
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od Holly£ód¼
Wiadomo¶ci: 4 399
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez plameczka Poka¿ wiadomo¶æ
Nalezy unikac ostrych potraw tj. przyprawionych na ostro. Kiedys ogladalam program, ze kilku facetow najadlo sie owych potraw i poszli na silownie. Jak sie spocili, to zrobili doswiadczenie czy przechodnie wyczuja co jedli na podstawie ich potu. I wyczuli

btw nie chcialabym byc takim przechodniem
Pamiêtam ten program.
Na pewno jedli burito, pizzê i jeszcze dwie potrawy.
__________________
"Zwi±zki partnerskie? Ja od razu na ma³¿eñstwa homoseksualne bym pozwoli³. Nikt nigdzie nie powinien byæ zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma byæ - same romanse? Jakie¶ przyjemno¶ci? I uwa¿am, ¿e absolutnie powinni dostaæ prawo adopcji."
Janusz G³owacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 16:35   #13
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 589
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Poka¿ wiadomo¶æ
Pamiêtam ten program.
Na pewno jedli burito, pizzê i jeszcze dwie potrawy.
Jeszcze co¶ z curry
__________________

plameczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 17:12   #14
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Tak BTW - powiem Wam, ¿e przykre s± reakcje niektórych na ludzi "innych". Ka¿dy powinien pilnowaæ swojego nosa... Niektórzy po prostu choruj± i st±d brzydki zapach.
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-30, 17:28   #15
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 589
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez br±zowiutka Poka¿ wiadomo¶æ
Tak BTW - powiem Wam, ¿e przykre s± reakcje niektórych na ludzi "innych". Ka¿dy powinien pilnowaæ swojego nosa... Niektórzy po prostu choruj± i st±d brzydki zapach.
Dok³adnie A np. cukrzykom moze pachniec z ust acetonem (to juz poszczegolna czesc ciala)
__________________

plameczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-01, 17:05   #16
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 2 041
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez plameczka Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedys ogladalam program, ze kilku facetow najadlo sie owych potraw i poszli na silownie. Jak sie spocili, to zrobili doswiadczenie czy przechodnie wyczuja co jedli na podstawie ich potu. I wyczuli
Ja ostatnio ogl±da³am ten program, tyle, ¿e ¿ony musia³y wyczuæ z potu swych mê¿ów ciekawie by³o, nie powiem
__________________


" taka ludzka natura, ¿e mo¿emy mieæ dobry przyk³ad,
a i tak potrafimy tylko ¼le wybraæ. "





EwelkaaS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-01, 17:59   #17
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

U mnie zapach cia³a zmieni³ siê na znacznie przyjemniejszy kiedy maksymalnie odstawi³am produkty barwione (owocowe jogurty i napoje) i s³odycze. Inne produkty - miêsko te¿ :P jem w rozs±dnych ilo¶ciach i dezodorantów mogê prawie nie u¿ywaæ
__________________
"Z mi³o¶ci± jest jak z gruszk±. Gruszka jest s³odka i ma kszta³t. Spróbujcie zdefiniowaæ kszta³t gruszki."

S³owa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-02, 07:18   #18
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie zapach cia³a zmieni³ siê na znacznie przyjemniejszy kiedy maksymalnie odstawi³am produkty barwione (owocowe jogurty i napoje) i s³odycze. Inne produkty - miêsko te¿ :P jem w rozs±dnych ilo¶ciach i dezodorantów mogê prawie nie u¿ywaæ
Mimiczku Ile czeka³a¶ na ten efekt?
Powiedz tak bardziej tak szczegó³owo co teraz jadasz
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-02, 08:05   #19
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 15 844
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

a to ciekawe, bo moj TZ je mieso w ogromnych ilosciach (juz taki z niego miesozerca) i jego pot jest praktycznie bezwonny.

ja slyszalam, ze jak sie je czosnek to mozna go potem czuc na skorze, ale co tam...za bardzo lubie czosnek

z reszta jakos nigdy nie narzekalam na jakis nieprzyjemny zapach skory czy cos. mam swoj staly zapach (bardzo odpowiadajacy TZowi)
lain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 13:54   #20
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Lain - tylko pozazdro¶ciæ Nieka¿dy niestety ma takie szczê¶cie jak Wy
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-03, 18:45   #21
kendikdni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Te¿ s³ysza³am, ¿e nale¿y unikaæ czosnku .
Podobno jedzenie ananasów poprawia zapach .
kendikdni jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-05, 22:07   #22
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez br±zowiutka Poka¿ wiadomo¶æ
Mimiczku Ile czeka³a¶ na ten efekt?
Powiedz tak bardziej tak szczegó³owo co teraz jadasz

Od czego by tu zacz±æ...? Ciê¿ko mi powiedzieæ ile czeka³am na efekt... Naprawdê nie wiem, Tak ostatnio to zauwa¿y³am, ¿e np. jak wsajê rano z ³ó¿eczka, to ni ma takiego nieprzyjemnego, kwa¶nego zapachu,który czu³am kiedy¶ w po¶cieli i w ca³ym pokoju. Co do takiej normalnej potliwo¶ci to nigdy nie mia³am z tym szcególnego problemu, ale teraz zapach potu jest znacznie ³agodniejszy, taki prawie bezwonny.

Co jem? Mo¿e inaczej czego nie jem. Wszystkie jogurty owocowe zamieni³am na kefiry, ma¶lanki, ewentualnie jogurty naturalne (¿adnych smakowych, barwionych ¶wiñstewek). Nie pijê te¿ ¿adnych, podkre¶lam ¿adnych napojów, soków barwionych i gazowanych - tylko woda, herbatki (czarna, zielona, czerwona, mate, bia³a) i czasami ró¿ne zió³ka (miêta, rumianeg i takie tam).

Gotowe musli zamieni³am na moj± w³asn± mieszankê (p³atki owsiane, ¿ytnie, siemiê lniane) - mój brat ¶mieje siê i mówi, ¿e jem jak chomik

Nigdy te¿ nie jad³am ¿adnych gotowych sosów, nie jadam musztardy, majonezu i takich ró¿nych ciê¿kich, niezdrowych dodatków.

S³odycze jadam tylko okazjonalnie, naprawdê ¿adko. Ale za to nie ¿a³ujê sobie miêsa - oczywi¶cie najlepiej jak jest gotowane, ale sma¿one te¿ jadam.

Tak ogólnie mówi±c staram siê je¶æ produkty jak najmniej przetworzone, z minimaln± ilo¶cia ¶rodków konserwuj±cych, chemicznych dodatków i wydaje mi siê, ¿e to g³ównie to wp³ynê³o na zmianê zapachu mojego cia³a.

Mam nadziejê, ¿e chocia¿ troszkê pomog³am
__________________
"Z mi³o¶ci± jest jak z gruszk±. Gruszka jest s³odka i ma kszta³t. Spróbujcie zdefiniowaæ kszta³t gruszki."

S³owa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-05, 22:57   #23
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Poka¿ wiadomo¶æ
Od czego by tu zacz±æ...? Ciê¿ko mi powiedzieæ ile czeka³am na efekt... Naprawdê nie wiem, Tak ostatnio to zauwa¿y³am, ¿e np. jak wsajê rano z ³ó¿eczka, to ni ma takiego nieprzyjemnego, kwa¶nego zapachu,który czu³am kiedy¶ w po¶cieli i w ca³ym pokoju. Co do takiej normalnej potliwo¶ci to nigdy nie mia³am z tym szcególnego problemu, ale teraz zapach potu jest znacznie ³agodniejszy, taki prawie bezwonny.

Co jem? Mo¿e inaczej czego nie jem. Wszystkie jogurty owocowe zamieni³am na kefiry, ma¶lanki, ewentualnie jogurty naturalne (¿adnych smakowych, barwionych ¶wiñstewek). Nie pijê te¿ ¿adnych, podkre¶lam ¿adnych napojów, soków barwionych i gazowanych - tylko woda, herbatki (czarna, zielona, czerwona, mate, bia³a) i czasami ró¿ne zió³ka (miêta, rumianeg i takie tam).

Gotowe musli zamieni³am na moj± w³asn± mieszankê (p³atki owsiane, ¿ytnie, siemiê lniane) - mój brat ¶mieje siê i mówi, ¿e jem jak chomik

Nigdy te¿ nie jad³am ¿adnych gotowych sosów, nie jadam musztardy, majonezu i takich ró¿nych ciê¿kich, niezdrowych dodatków.

S³odycze jadam tylko okazjonalnie, naprawdê ¿adko. Ale za to nie ¿a³ujê sobie miêsa - oczywi¶cie najlepiej jak jest gotowane, ale sma¿one te¿ jadam.

Tak ogólnie mówi±c staram siê je¶æ produkty jak najmniej przetworzone, z minimaln± ilo¶cia ¶rodków konserwuj±cych, chemicznych dodatków i wydaje mi siê, ¿e to g³ównie to wp³ynê³o na zmianê zapachu mojego cia³a.

Mam nadziejê, ¿e chocia¿ troszkê pomog³am
Oczywi¶cie, ¿e pomog³a¶ i to bardzo, serdecznie Ci dziêkujê Czyli ca³kowita zmiana diety i wyrzeczenia ¯eby tylko da³o efekt.
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 18:25   #24
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 537
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Br±zowiutka- mam podobny problem.Moje cia³o wydziela taki ohydny zapach przypominaj±cy gazy jelitowe, ka³... By³am u lekarza, który stwierdzi³, ¿e takiego zjawiska nie ma i ¿e to s± moje urojenia. Pewnie te przytyki, które s³ysze w ró¿nych miejscach te¿ mi siê uroi³y...Równie¿ by³abym wdziêczna za zabranie tutaj g³osu przez dietetyka.A jak Ty opisa³aby¶ ten zapach?
drumla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 18:49   #25
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez drumla Poka¿ wiadomo¶æ
Br±zowiutka- mam podobny problem.Moje cia³o wydziela taki ohydny zapach przypominaj±cy gazy jelitowe, ka³... By³am u lekarza, który stwierdzi³, ¿e takiego zjawiska nie ma i ¿e to s± moje urojenia. Pewnie te przytyki, które s³ysze w ró¿nych miejscach te¿ mi siê uroi³y...Równie¿ by³abym wdziêczna za zabranie tutaj g³osu przez dietetyka.A jak Ty opisa³aby¶ ten zapach?
Witam kolejn± osobê z tym problemem...
Pod wp³ywem zmienionej diety tez zapach siê zmienia, ale jeszcze siê go nie pozby³am Kiedy¶ w³a¶nie "pachnia³o" jakby ka³em, teraz zapach sta³ siê nieco przyjemniejszy. Czasami czujê jakby jajka lub kiszone ogórki Najbardziej intensywny jest, gdy zjem co¶ t³ustego.
Jak siê od¿ywiasz?
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 21:45   #26
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 537
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

No w³a¶nie u mnie te¿ jest domieszka jakby gotowanego jajka, takie siarkopodobne ohydztwo.Pewnie od¿ywianie ma tu wp³yw, ale akurat rok temu radykalnie zmieni³am dietê i jeszcze j± kilkakrotnie modyfikowa³am i zadowalaj±cych efektów nie stwierdzam. Szuka³am odpow. w necie, ry³am w literaturze medycznej... To podobno mo¿e byæ efektem dysbakteriozy jelit, spotka³am siê z t± tez± w kilku miejscach.Mo¿esz sobie zrobiæ tzw. wodorowy test oddechowy z laktuloz± - wykrywa przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim.
Rodzaj po¿ywienia swoj± drog±, ale to, co siê z nim dzieje w uk³adzie pokarm.jest równie wa¿ne...Odezwij siê proszê, mo¿e wspólnymi si³ami uporamy siê z tym koszmarem...
drumla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-26, 07:40   #27
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 330
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

najbardziej ¶mierdzi skóra od regularnego zjadania czosnku! w liceum mia³am tak± kole¿ankê która jad³a codziennie czosnek, wali³o od niej ¿e hoho!
cytryna21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-26, 09:16   #28
201801220933
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 2 690
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Dziewczyny, dziêki!

W ¿yciu bym na to nie wpad³a.
Wiedzia³am co prawda, ze u¿ywanie ostrych potraw, kakao maj± zazwyczaj nie najlepszy wp³yw na skórê, ale nie wiedzia³am, zê rodzaj spo¿ywanego pokarmu wp³ywa tez na nasz zapach.

Ja s³odyczy raczej nie jadam, sztucznych produktów te¿ ale nie patrzy³am na to jak to wp³ynie na moj± skórê.
Wiem tylko ze na skórê rewelacyjnie wp³ywa jedzenie siemienia lnianego, dwóch ³y¿ek dziennie. Ale nie wiem czy na jej zapach te¿.

W³a¶ciwie to wychodzi na to, ze stosujê siê do wszystkich waszych rad.
Super!
201801220933 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-26, 09:47   #29
br±zowiutka
Zadomowienie
 
Avatar br±zowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 579
GG do br±zowiutka
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Cytat:
Napisane przez drumla Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie u mnie te¿ jest domieszka jakby gotowanego jajka, takie siarkopodobne ohydztwo.Pewnie od¿ywianie ma tu wp³yw, ale akurat rok temu radykalnie zmieni³am dietê i jeszcze j± kilkakrotnie modyfikowa³am i zadowalaj±cych efektów nie stwierdzam. Szuka³am odpow. w necie, ry³am w literaturze medycznej... To podobno mo¿e byæ efektem dysbakteriozy jelit, spotka³am siê z t± tez± w kilku miejscach.Mo¿esz sobie zrobiæ tzw. wodorowy test oddechowy z laktuloz± - wykrywa przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim.
Rodzaj po¿ywienia swoj± drog±, ale to, co siê z nim dzieje w uk³adzie pokarm.jest równie wa¿ne...Odezwij siê proszê, mo¿e wspólnymi si³ami uporamy siê z tym koszmarem...
Czekam na wizytê u gastrologa, staram siê za³atwiæ to tak, by nie p³aciæ fortuny... Id¼ do innego lekarza i popro¶ o skierowanie do gastrologa Bêdê siê dowiadywaæ czego¶ pod k±tem dysbakteriozy jelit.
__________________

Wybra³am figlarn± Sugar Baby!
br±zowiutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 22:21   #30
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 537
Dot.: Co je¶æ, aby nasze cia³o ³adniej pachnia³o?

Wydaje mi siê, ¿e lekarzy ten problem (zapachu) mocno dezorientuje .Urojenia wmawia³ mi w³a¶nie gastrolog, do którego ostatnio siê pofatygowa³am. Medycyna jego zdaniem nie zna takiego problemu. Inny lekarz-gastroenterolog w rozmowie telef. ze mn± stwierdzi³ wyra¼nie, ¿e problem - choæ rzadki - medycynie obcy nie jest, ale b. trudno siê diagnozuje przyczyny i opornie leczy...Wskutek tego lekarze niechêtnie podejmuj± siê dzia³ania... A tak z ciekawo¶ci - miewasz zaparcia Br±zowiutka?
drumla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.