niechciana ciąża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-15, 20:52   #31
Tala1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Z dalekaaa;)
Wiadomości: 52
Dot.: niechciana ciąża

Cytat:
Napisane przez kluska0 Pokaż wiadomość
O ile nie prowadzisz obserwacji śluzu i pomiaru temperatury to tak naprawdę nigdy nie możesz na 100% powiedzieć kiedy będzie okres, i to jeszcze w tak młodym wieku (bo zakładam że 1991 to Twój rok urodzenia). Także skoro uprawiałaś seks "na oko" tydzień przed okresem, bez zabezpieczenia i z wytryskiem w środku, a teraz tego okresu nie masz to chyba logiczne, że możesz być w ciąży. Zrób test z krwi betaHCG za pare dni jeśli nie dostaniesz miesiączki lub dostaniesz ale będzie bardzo skąpa.

Skoro dziecko jest Ci nie na rękę to nie uprawiaj seksu bez zabezpieczenia z "pewnymi facetami" bo w ten sposób sama się prosisz o brzuch.
Od roku mam bardzo regularne cykle i ten jakoś mnie ,,nie lubi" i się zjawić nie chce..
Tak właśnie myślałam, żeby zrobić test za parę dni..Zobaczymy co będzie..Mam nadzieję, że jednak nie będzie maleństwa choć oczywiście, jeśli by było kochałabym je bardzo..
Ogólnie spać mi się chce i nie mam żadnych typowych objawów przed okresowych;/;/ Tylko mam ochotę na mięso..
Tala1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 20:55   #32
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: niechciana ciąża

Ale nie rób zwykłego testu sikanego tylko mówie Ci - z krwi, w każdej przychodni można to zrobić, koszt 30 zł lub mniej, a wykryje ciążę wcześniej niż test sikany i będziesz mieć 100% pewności.
Organizm kobiety to nie zegarek ani komputer, możesz mieć 100 lat wszystko regularnie a tu nagle jednego miesiąca wszystko stanie na głowie, masz cykle regularne DOPIERO od roku.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 21:00   #33
Tala1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Z dalekaaa;)
Wiadomości: 52
Dot.: niechciana ciąża

No to więc chyba wykluczam ciąze Za szybko zaczęłam się martwić..Po weekendzie pewnie okres bedzie..Odpoczne sobie i niepotrzebnie tylko sie tym martwie Dzieki za pomoc
Tala1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 21:05   #34
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: niechciana ciąża

Cytat:
Napisane przez Tala1991 Pokaż wiadomość
No to więc chyba wykluczam ciąze Za szybko zaczęłam się martwić..Po weekendzie pewnie okres bedzie..Odpoczne sobie i niepotrzebnie tylko sie tym martwie Dzieki za pomoc
Yyy niby czemu? Ja pisząc że możesz mieć wszystko regularnie, a tu nagle sie zmieni nie miałam na myśli, że okres sie sam z siebie spóźnia tylko, że mogła Ci sie przesunąć owulacja i mimo, że myślałaś, że jesteś tydzień przed okresem to jednak mialaś wtedy dni płodne.
Jak dla mnie ciąża jest tu dość prawdopodobna.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 21:49   #35
Tala1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Z dalekaaa;)
Wiadomości: 52
Dot.: niechciana ciąża

Ja to właśnie odwrotnie zinterpretowałam..Na początku właśnie tak samo pomyślałam jak Ty..Jednak za Twoją radą uda się na badanie krwi, bo im wcześniej tym lepiej, bo w razie W będę musiała wszcząć jakieś kroki..

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ------
Tala1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 22:00   #36
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: niechciana ciąża

Otóż to, zgadzam się, napisz potem jak tam wyszło, może Ci się pofarci jednak i na drugi raz zabezpieczaj się, po co Ci takie problemy na głowie.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 17:57   #37
one step closer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 16
Dot.: niechciana ciąża

Jeśli odbywasz stosunek bez zabezpieczenia, jest możliwe że jesteś w ciąży, ale mam pytanie: nie słyszałaś o antykoncepcji awaryjnej? Jeśli zdarzy ci się taki "wypadek", zawsze masz 72 godziny na zastosowanie tabletki po, która może cię uchronić przed ciążą. Oczywiście, nie można tego stosować za każdym razem, tylko gdy naprawdę się nie zabezpieczycie i możecie podejrzewać, że możesz zajść w ciążę. Osobiście polecam stronkę internetową: wpadka, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, ja tak zrobiłam i przynajmniej nie musiałam się martwić później czy jestem w ciąży, czy nie.

Edytowane przez one step closer
Czas edycji: 2011-10-18 o 17:58
one step closer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 13:23   #38
Tala1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Z dalekaaa;)
Wiadomości: 52
Dot.: niechciana ciąża

Słyszałam o tym, ale jakoś nie jestem do tego przekonana..
Dziś po 6 dniach oczekiwania zrobił mi się w końcu okres, ale i tak na wszelki wypadek zapisałam się do ginekologa, bo mam trochę niestandardowe plamienie;/;/
Tala1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:25   #39
justynka13111989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: niechciana ciąża

witam Was dziewczyny słuchajcie mam taki problem... kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia... jakoś poniosło nas...
niby nie skończył we mnie tzn tak powiedział no i czułam jak miał wytrysk na zewnątrz(na moje udo) no i właśnie okres mi się spóznia...
pierwszy raz bez gumki to robiłam... mam 23 lat i prawie zawsze miałam regularną miesiączke(max 5 dni spóznienia)...
a dziś 6 dzień i okresu nie ma...
co robić???
justynka13111989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 13:10   #40
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: niechciana ciąża

Boshe. Czy tylko ja tu jestem normalna... ?/
Pozbawiłyście mnie złudzeń..Nie wiedziałam że polska to tak zacofany kraj.. tam jeszcze tabu mają? ciekawe, bo właśnie często małolaty (13-15) Się bzykają na umór bo są takie dorosłe.. i nie mają strachu czy wstydu.... mniejsza oto DO TEMATU Aborcji i Ciąży
Ta która chce ciaże usunĄĆ- TRZA BYŁO SIĘ NIE GZIĆ BEZ ZABEzPIECZENIA JA PINDOLE TAKIE DROGIE SĄ KONDOMY? ROZDAJĄ JE W PRZYCHODNIACH ZA DARMO A TOBIE TAK CIĘŻKO MIEĆ GO W TOREBC E W RAZIE "W"? rozumiem że faceci zapominają je mieć bo lepiej zwalić na kobietę , dlatego my kobiety musimy dbac o zabespieczenie. a teraz po fakcie- naważyłaś piwa.. to je wypij.. urodź dziecko i oddaj do adopcji.
Co do escapelle i innych takich tabletek.. laski! to nie są cukierki żeby sobie kiedy się chce bzykać bez zabezpieczenia a potem brać te tanletki PO...
lepiej juz brać tabsy anty i nie mieć stresu PO i nie stękać na forum ooo spuścił się we mnie ja biedna jestem w ciąży... ;/
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 16:12   #41
justynka13111989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: niechciana ciąża

dziewczynki u mnie wszystko okazało się ok i nie jestem w ciązy. a od tamtej sytuacji zaopatrzyłam się w tableteczki anty i jestem z nich bardzo zadowolona polecam takie rozwiązanie
justynka13111989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.