Jaka dieta dla 14-latki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 13:42   #1
agatson1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1

Jaka dieta dla 14-latki?


Witam Od dłuższego czasu mam pewien problem. Bardzo chciałabym schudnąć, ale niestety nie wiem jaka dieta byłaby odpowiednia. Mam 14 lat, więc myśle, że dieta Dukana odpada. Trenuję karate, 2 razy w tygodniu chodzę na siłownię. Ostatnio rozmawiałam z pewną trenerką i powiedziała mi, że jeżeli chciałabym schudnąć z brzucha to ćwiczenia nic mi nie dadzą i zaradzi tutaj tylko dieta. Macie jakieś pomysły?
agatson1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 14:04   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Myślę ze w twoim przypadku nie skupiałabym się na diecie odchudzającej ale na racjonalnym odżywianiu - przejrzyj piramidę odżywiania i zacznij wdrażać zdrowe nawyki w życie. Jeśli nie jesteś otyła a jedynie masz lekką nadwagę to myślę że stosowanie się do takich zasad wystarczy....
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:41   #3
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Myślę ze w twoim przypadku nie skupiałabym się na diecie odchudzającej ale na racjonalnym odżywianiu - przejrzyj piramidę odżywiania i zacznij wdrażać zdrowe nawyki w życie. Jeśli nie jesteś otyła a jedynie masz lekką nadwagę to myślę że stosowanie się do takich zasad wystarczy....
Nie odchudzałabym się. Wyeliminowałabym jedynie chipsy, fastfoody, nie jadłabym słodyczy w dużych ilościach. Rozwijasz się jeszcze i zobaczysz, że przyjdzie takie czas, że schudniesz nawet nie wiedząc kiedy.
Odchudzanie w wieku 14 lat to nie jest dobry pomysł. No chyba, że masz ponad 20 kg nadwagi, w co szczerze wątpię.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:22   #4
PaleNisko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczawno Zdrój
Wiadomości: 13
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Nie odchudzałabym się. Wyeliminowałabym jedynie chipsy, fastfoody, nie jadłabym słodyczy w dużych ilościach. Rozwijasz się jeszcze i zobaczysz, że przyjdzie takie czas, że schudniesz nawet nie wiedząc kiedy.
Odchudzanie w wieku 14 lat to nie jest dobry pomysł. No chyba, że masz ponad 20 kg nadwagi, w co szczerze wątpię.
Jako kobieta, z brzucha powinnas zgubic w miare szybko, szybciej niz z tyłka

Edytowane przez PaleNisko
Czas edycji: 2012-07-02 o 13:11
PaleNisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:21   #5
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Cytat:
Napisane przez PaleNisko Pokaż wiadomość
nie sluchaj juz nigdy wiecej instruktorki, bo plecie glupoty jak ksiadz z ambony;/
WTF? Pleść to można koszyki.
Poza tym, ta dziewczyna to jeszcze dziecko, którego metabolizm cały czas się zmienia, a ciało rozwija i samo się ukształtuje, jeśli nie będzie jadła nie wiadomo jak niezdrowych rzeczy i będzie piła dużo, dużo wody.

Żadna dieta jest jej w tym momencie niepotrzebna.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 10:38   #6
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Najprostsza metoda - zdrowe odżywianie.
W twoim wieku nie jest polecane odchudzanie ( pomyliłam się :P) ponieważ się rozwijasz. Gdybyś się odchudzała mogła byś mieć potem różnego rodzaju problemy zdrowotne np. z hormonami.
Po prostu zdrowo się odżywiaj. Unikaj słodyczy, fast foodów, gazowanych i słodzonych napoi, pieczywo jedz w rozsądnej ilości, nie słodź herbaty, unikaj majonezu itp. Po jakimś czasie waga sama spadnie skoro dużo ćwiczysz. Najgorszy pomysł to dieta i głodzenie się.

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2012-07-01 o 10:52
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 10:45   #7
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Jaka dieta dla 14-latki?

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Najprostsza metoda - zdrowe odżywianie.
W twoim wieku nie jest polecane odżywanie ponieważ się rozwijasz. Gdybyś się odchudzała mogła byś mieć potem różnego rodzaju problemy zdrowotne np. z hormonami.
Po prostu zdrowo się odżywiaj. Unikaj słodyczy, fast foodów, gazowanych i słodzonych napoi, pieczywo jedz w rozsądnej ilości, nie słodź herbaty, unikaj majonezu itp. Po jakimś czasie waga sama spadnie skoro dużo ćwiczysz. Najgorszy pomysł to dieta i głodzenie się.
odchudzanie

Co do pogrubionego niżej, w pełni się zgadzam.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.