Okres=wymioty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-24, 17:58   #1
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Unhappy

Okres=wymioty


Mam problem czasami podczas okresu nie oczuwam zadnego blu lub jest on bardzo mały alecz czasami np dzisiaj ból brzucha był niedowytrymania a do tego pojawiły sie wymioty dodam ze wczoraj wieczorkiem wypiłam piwko. czy to ma ze soba jakis zwiazek??? ale kilkanascie miesiecy temu mialam tak samo ale wtedy nic nie piłam zadnego alkoholu a przy okresie pojawiły sie wymioty prosze o pomoc pozdrawiam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:02   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Okres=wymioty

Ja radze iśc do lekarza. Moja koleżanka, miała bardzo bolesne okreay i wymioty i okazało się, że miała torbiela i krew jej się wlewała do żołądka. Nie mówię, że Tobie jest to samo, ale warto sprawdzić. W każdym razie radzę odzwiedzić ginekologa.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:18   #3
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez tutusia
Ja radze iśc do lekarza. Moja koleżanka, miała bardzo bolesne okreay i wymioty i okazało się, że miała torbiela i krew jej się wlewała do żołądka. Nie mówię, że Tobie jest to samo, ale warto sprawdzić. W każdym razie radzę odzwiedzić ginekologa.
Co ty dziewczyno wypisujesz?!??!?!?!?, gdzie ta torbiel i że niby skąd jej się ta krew do żołądka wlewała?!?!?!?
dorka1234
torbiel na jajniku to jest "woreczek" z płynem surowiczym, ale w żadnym wypadku nie z krwią, często jest to poprostu przetrwały pęcherzyk Graafa (tak bywa w moim przypadku), może mieć to wpływ na bolesność i wielkość krwawienia, ale wymioty....może ból był tak silny, czasami tak jest, że ból może doprowadzić do wymiotów....jak się to powtórzy idź do lekarza i błagam nie wczytuj się w takie bzdury, jak ta wyżej zacytowana
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:39   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Okres=wymioty

Mnie też zdarzało się wymiotować podczas okresu i jest to najczęściej spowodowane właśnie silnym bólami. Ginekolog mógłby ci pomóc znaleźć sposób na złagodzenie dolegliwości związanych z okresem.


Cytat:
Napisane przez tutusia
Moja koleżanka, miała bardzo bolesne okreay i wymioty i okazało się, że miała torbiela i krew jej się wlewała do żołądka.
Ciekawe jakim cudem Nie ma takiego połączenia.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 14:42   #5
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez makadamia
Co ty dziewczyno wypisujesz?!??!?!?!?, gdzie ta torbiel i że niby skąd jej się ta krew do żołądka wlewała?!?!?!?
dorka1234
torbiel na jajniku to jest "woreczek" z płynem surowiczym, ale w żadnym wypadku nie z krwią, często jest to poprostu przetrwały pęcherzyk Graafa (tak bywa w moim przypadku), może mieć to wpływ na bolesność i wielkość krwawienia, ale wymioty....może ból był tak silny, czasami tak jest, że ból może doprowadzić do wymiotów....jak się to powtórzy idź do lekarza i błagam nie wczytuj się w takie bzdury, jak ta wyżej zacytowana
Nie są to bzdury. Nie znasz sytuacji, więc nie osądzaj od razu. Tak było. Nie napisałam, że z torbieli jej się wlewała do żoładka krew, bo wiem, że to nie ma sensu i jet niemożliwe. Jednak krew do żoładka się wlewała (nie znam jej źródła). Ja nie mówię, że tak jest zawsze czy coś. Opisałam ten konkretny przypadek.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 15:45   #6
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez tutusia
Nie są to bzdury. Nie znasz sytuacji, więc nie osądzaj od razu. Tak było. Nie napisałam, że z torbieli jej się wlewała do żoładka krew, bo wiem, że to nie ma sensu i jet niemożliwe. Jednak krew do żoładka się wlewała (nie znam jej źródła). Ja nie mówię, że tak jest zawsze czy coś. Opisałam ten konkretny przypadek.
Tak więc okres nie miał nic do rzeczy... Była chora na coś innego, bo z torbieli nie miało jak jej się wylewać...
Mnie, odkąd nie biorę pigułek, często zdarza się mieć silne mdłości w czasie miesiączki, nie wymiotuje tylko dlatego, ze potrafię je powstrzymywać. W zasadzie to mam mdłości nie tylko w czasie miesiączki, ale w trakcie najsilniejsze. Internista sugeruje wrzody, czyli poniekąd podłoże psychologiczne, tzn stres.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:35   #7
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Tak więc okres nie miał nic do rzeczy...
To działo się tylko podczas okresu, więc chyba jednak miał cos do rzeczy.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-29, 16:47   #8
*Jadis*
Raczkowanie
 
Avatar *Jadis*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 207
GG do *Jadis*
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez tutusia
To działo się tylko podczas okresu, więc chyba jednak miał cos do rzeczy.
Dlaczego? Gdybym złamala nogę podczas okresu, to też miałby coś do rzeczy? Niekoniecznie.
*Jadis* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 17:33   #9
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez *Jadis*
Dlaczego? Gdybym złamala nogę podczas okresu, to też miałby coś do rzeczy? Niekoniecznie.
Jakbys łamała nogę regularnie przy każdym okresie przez kilka kolejnych cykli to pewnie miałby coś do rzeczy
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:13   #10
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Okres=wymioty

U mnie bywało kiedys na prawdę podobnie podczas miesiączki miewałam silne bóle mdłości a naet wymioty.Lekarz poradził mi stosowanie na około 3 dni przed miesiączka tabl.przeciwbólowych a nawet zmiejszających krwawienie ,ból zrobił sie mniejszy całkiem do zniesienia a co za tym idzie wymioty przestały mi dokuczać.
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:16   #11
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: Okres=wymioty

Ja tez nieraz miała takie okresy w których miałąm wymioty czasem było tak ze musiałam sie zwolnic ze szkoły bo juz nie wytrzymywała mam po mnie przyjeżdzała bo stawała m sei blada czasem sie trzasłam i miałam straszna suchosc w ustach..... wiec ja osobiscie nie sadze ze bedziesz miała jakiegos torbiela moze poprostu tak przezywasz niekiedy miesiączke.....
Ja teraz nie mam takiego problemu odkad biore tabletki...bardzo sie ciesze ze mi juz minęły te okropne dni bo czasem to myślałam ze wyzione ducha
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 10:05   #12
nata79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 167
Dot.: Okres=wymioty

Witajcie! Ja mialam straszne bole i wymioty podczas pierwszego dnia miesiaczki. I wiecie, co mi pomoglo? Wiesiolek. Juz od kilku miesiecy biore na 10 dni przed miesiaczka wiesiolka, po trzy duze(lub 6 malych) kapsulek dziennie i pomaga! Uwaga!nie pomaga przy pierwszym okresie, na efekt trzeba poczekac z 2 miesiace. Moim efektem ubocznym niestety bylo to, ze w tym okresie pogarsza mi sie cera, mam nieco wiecej pryszczy. Pozdrawiam
nata79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 10:10   #13
miss.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 60
Dot.: Okres=wymioty

ja rowniez wymiotuje podczas okresow.
mam dreszcze, zimne poty.
ogolnie odlatuje
ale to tylko pierwszego dnia.
jesli bardzo Ci to przeszkadza, to pojdz do lekarza. na pewno pomoze.
miss.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 14:54   #14
ssska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Okres=wymioty

Cytat:
Napisane przez makadamia Pokaż wiadomość
Co ty dziewczyno wypisujesz?!??!?!?!?, gdzie ta torbiel i że niby skąd jej się ta krew do żołądka wlewała?!?!?!?
dorka1234
torbiel na jajniku to jest "woreczek" z płynem surowiczym, ale w żadnym wypadku nie z krwią, często jest to poprostu przetrwały pęcherzyk Graafa (tak bywa w moim przypadku), może mieć to wpływ na bolesność i wielkość krwawienia, ale wymioty....może ból był tak silny, czasami tak jest, że ból może doprowadzić do wymiotów....jak się to powtórzy idź do lekarza i błagam nie wczytuj się w takie bzdury, jak ta wyżej zacytowana

W Twoim przypadku mógł to byc poprostu skutek zaburzen hormonalnych. Ale to nie jedyna przyczyna torbieli. W przypadku problemów z błoną śluzową która wyścieła macicę od środka moze sie zdarzyć, ze fragmenty śluzówki odrywają się i dostają do jajników. Z tej tkanki mogą powstać torbiele endometroidalne (inaczej czekoladowe, bo wypełnione są gęstą, ciemną krwią(!!!). Pęknięcie tego typu torbiela powoduje wylanie się całej zawartości do jamy brzusznej, moze wtedy dojść do zapalenia otrzewnej. Dlatego usuwa sie je najcześciej operacyjnie
ssska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 18:20   #15
Marta13041991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z kosmoSu.
Wiadomości: 216
Dot.: Okres=wymioty

no tak.. najlepiej idz do lekarza.
Marta13041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 18:35   #16
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Okres=wymioty

odswierzam watek .

Hej
Od 2-och miesiecy jest taki dzien podczas okresu , jest to zazwyczej dzien 2 okresu , kiedy czuje sie strasznie wszystko mnie boli na na dodatek wymiotuje , nigdy wczeniej tak nie mialam , czy taka zmiana jest normalna ?
Dziekuje za odpowiedzi
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.