Kto zna Cabotine? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 00:30   #1
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Question

Kto zna Cabotine?


Testowałam Cabotine de Gres sto lat temu i nie rzuciły mnie na kolana - słodka trawa i tyle.
Ale mój TŻ uwielbia ten zapach, więc postanowiłam uzupełnić swoje zbiory o Cabotine właśnie... nie widzę tego na rynku ale jest i na Allegro, i na sorea.pl i to w cenie do przeżycia.
A może któraś z Was zna tę wodę?...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 00:50   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Kto zna Cabotine?

Ja znam, mam i używam (choć nie zimą). Dla mnie to zapach bliźniaczy niemal wobec Tendre Poison Diora, choć jest od niego nieco bardziej miękki i "soczysty". Na pewno sporo w nim zieleni (choć nie ma nic wspólnego z cytrusowo-herbaciano-ozonowymi "świeżuchami"!), ale jest to zieleń, hm, jak by to określić, nieco "więdnąca", to znaczy wydzielająca słodkawy, mleczny, trochę mdły zapach (moment między trawą a sianem ). To pewnie brzoskwinia w nucie głowy tak go zabarwia, plus białe kwiaty dalej. Zapach wietrzny i z długim ogonem, niezwykle kobiecy, moim zdaniem. Powąchaj Tendre Poison, jeśli Ci się spodoba, jest duża szansa, że polubisz Cabotine, myślę.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 01:34   #3
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Thumbs up Dot.: Kto zna Cabotine?

Dzięki Pixie te białe kwiaty i mleko mnie przekonały, zatem... zamówiłam całe 100 ml wody toaletowej
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 07:11   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Kto zna Cabotine?

Ja również znam. I bardzo polubiłam, chociaż mam tylko próbkę. Rzeczywiście jest niemalże identyczny z Tendre Poison. Sama nie wiem, który bardziej mi się podoba. Tendre Poison jest bardziej zamszowy, a Cabotine bardziej wilgotny. Idealny zapach wiosenny.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:24   #5
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Thumbs up Dot.: Kto zna Cabotine?

Ja znam!! I nawet planuje zakup na okres wiosenno letni Uwielbiam te perfumy, są one numer 1 na mojej liście zakupów perfumowych. Zapach ten rzucił mnie na kolana jak tylko się pojawił na rynku. Podoba mi się w nim właśnie to że jest nietypowym świeżuchem, żadna tam bryza morska, czy zielona herbata. Jest wyrafinowanym połączeniem soczystej zieleni z słodyczą co daje bardzo kobiecą i zmysłową mieszankę.
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 10:43   #6
kenna kenna
Raczkowanie
 
Avatar kenna kenna
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: Kto zna Cabotine?

Ja znam i wielbię od początku lat dziewięćdziesiątych.
Poznałam go w roku 92 za sprawą mamy mojej przyjaciółki, która przywiozła go z Anglii. Była to niezwykle elegancka, pełna radości życia i beztroski kobieta. Podczas moich wizyt kontemplowałam tą niesamowitą kompozycję tylko od Mamy koleżanki. Flakonik 50 ml edp stał dumnie na czarnym pianinie . O zgubnym wpływie światła słonecznego nikt wtedy jeszcze nie słyszał...
Perfumy w owym czasie były bardzo drogie, ja zaś miałam wtedy 15 lat i pozwolono mi jedynie powochać korek- oczywiście niespryskany. Nie miała też odwagi użyć ich za plecami właścicielki, gdyż z uwagi na jego silne stężenie zostałoby to natychmiast zauważone, ale wobec takiego pięknego zapachu różne myśli chodziły po mojej nastoletniej głowie.
Potem Cabotine na wiele lat stało się w Polsce niedostępne, a mnie śniło się czasami, że go używam.
Teraz wracam do klasyka często i nie mogę uwierzyć , że jego cena jest tak niewiarygodnie niska.
__________________
Niech spokój wreszcie trwa.
kenna kenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 09:04   #7
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Kto zna Cabotine?

mam miniaturkę tych zielonych Cabotine - są okropne :/
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.