Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-02, 00:48   #1
Jowita668
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2

Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki


Hej,od jakiegoś roku na moje czoło zrobiło sie mniej gładkie i pojawiły sie na nim pierwsze ,,kreseczki,, pogrzebalam na rożnych forach i niby dużo osób pisało ze tez to ma i sa to zmarszczki mimiczne.Dzisiaj podchodząc do lustra i zobaczyłam ze mam kreskę pod dolnymi powieki które ciągną sie od kącika oka po jego tył i wyglądają strasznie.Z ciekawości zobaczyłam swoje zdjecie z czerwca i zorientowałam sie ze tez je wtedy miałam ,potem zobaczyłam inne zdjecie jakos z lipca/sierpnia ktore było zrobione bardziej z oddali i szczerze mówiąc zdaje mi sie ze wtedy ich nie miałam.Nie wiem co mam o tym myślec bo te kreski wyglądają tragicznie.Niby pogrzebalam teoche w necie i znalazłam osoby które tez w tak młodym wieku maja takie cos ale strasznie sie boje tego ze zaraz cała moja twarz ogarną zmarszczki.Dodam że od jakis paru miesięcy mam problemy ze snem i czesto sie nie wysypiam oraz jestem czesto zestresowana .Czy jest szansa ze te kreski mogą być od stresu i niewyspania czy raczej mam po prostu taką urodę i szybciej robią mi sie zmarszczki na twarzy
Jowita668 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 10:14   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Cytat:
Napisane przez Jowita668 Pokaż wiadomość
Hej,od jakiegoś roku na moje czoło zrobiło sie mniej gładkie i pojawiły sie na nim pierwsze ,,kreseczki,, pogrzebalam na rożnych forach i niby dużo osób pisało ze tez to ma i sa to zmarszczki mimiczne.Dzisiaj podchodząc do lustra i zobaczyłam ze mam kreskę pod dolnymi powieki które ciągną sie od kącika oka po jego tył i wyglądają strasznie.Z ciekawości zobaczyłam swoje zdjecie z czerwca i zorientowałam sie ze tez je wtedy miałam ,potem zobaczyłam inne zdjecie jakos z lipca/sierpnia ktore było zrobione bardziej z oddali i szczerze mówiąc zdaje mi sie ze wtedy ich nie miałam.Nie wiem co mam o tym myślec bo te kreski wyglądają tragicznie.Niby pogrzebalam teoche w necie i znalazłam osoby które tez w tak młodym wieku maja takie cos ale strasznie sie boje tego ze zaraz cała moja twarz ogarną zmarszczki.Dodam że od jakis paru miesięcy mam problemy ze snem i czesto sie nie wysypiam oraz jestem czesto zestresowana .Czy jest szansa ze te kreski mogą być od stresu i niewyspania czy raczej mam po prostu taką urodę i szybciej robią mi sie zmarszczki na twarzy
Przede wszystkim nawilżaj skórę. Kremy wygładzające ja jestem tylko trochę starsza i także mam zmarszczkę na czole- jest to zmarszczka od mimiki nie przejmuj się tym, głębsze zmarszczki przyjdą dopiero z wiekiem,
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 15:40   #3
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie,polecam żel aloesowy zmieszany z jakimś olejkiem(np jojoba, z pestek malin) albo kwas hialuronowy w żelu zmieszany z olejkiem(do kupienia na stronach typu zrobsobiekrem)
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 16:07   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Cytat:
Napisane przez Jowita668 Pokaż wiadomość
Hej,od jakiegoś roku na moje czoło zrobiło sie mniej gładkie i pojawiły sie na nim pierwsze ,,kreseczki,, pogrzebalam na rożnych forach i niby dużo osób pisało ze tez to ma i sa to zmarszczki mimiczne.Dzisiaj podchodząc do lustra i zobaczyłam ze mam kreskę pod dolnymi powieki które ciągną sie od kącika oka po jego tył i wyglądają strasznie.Z ciekawości zobaczyłam swoje zdjecie z czerwca i zorientowałam sie ze tez je wtedy miałam ,potem zobaczyłam inne zdjecie jakos z lipca/sierpnia ktore było zrobione bardziej z oddali i szczerze mówiąc zdaje mi sie ze wtedy ich nie miałam.Nie wiem co mam o tym myślec bo te kreski wyglądają tragicznie.Niby pogrzebalam teoche w necie i znalazłam osoby które tez w tak młodym wieku maja takie cos ale strasznie sie boje tego ze zaraz cała moja twarz ogarną zmarszczki.Dodam że od jakis paru miesięcy mam problemy ze snem i czesto sie nie wysypiam oraz jestem czesto zestresowana .Czy jest szansa ze te kreski mogą być od stresu i niewyspania czy raczej mam po prostu taką urodę i szybciej robią mi sie zmarszczki na twarzy
Te zmarszczki tzw mimiczne biorą się głównie z mimiki właśnie, niektórzy mają wręcz nadmierną mimikę twarzy, taka ich uroda, ale brak snu i stres bardzo przyspieszają proces ich pogłębiania. Postaraj się wyrobić sobie nawyk nie marszczenia czoła i nie mruż oczu, a z czasem te zmarszczki spłycą się i będą prawie niewidoczne. Oczywiście zdrowy sen, optymalna dieta, to podstawa, no i prawidłowa pielęgnacja skóry, co już powyżej zostało napisane.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-11 o 16:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 19:53   #5
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Moze masz przesuszona skóre? O to nietrudno o tej porze roku. Tak czy inaczej, dziewczyny dobrze Ci radza - nawilzaj, nawilzaj, nawilzaj.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 14:19   #6
stefiko12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 20
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Zmarszczki w tym wieku trochę mnie przerażają... wydaje mi sie to wręcz niemożliwe. hmm.... zmarszczki to tak jak mówią pozostałe Wizażystki przede wszystkim nawilżenie!
stefiko12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 18:17   #7
Jowita668
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Dziękuje za odpowiedzi.Jezeli chodzi o te kreski pod oczami to wyglądają one podobnie jak fałdy Dennie Morgana ,ale sa one troche łagodniejsze niz te na zdjęciach w Google.Takze zauważyłam ze dość dużo osób ma czesto takie ,,kreski,,pod oczami jak ja i teraz nie wiem czy jest to jednak cos normalnego czy nie
Jowita668 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 19:32   #8
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Cytat:
Napisane przez Jowita668 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi.Jezeli chodzi o te kreski pod oczami to wyglądają one podobnie jak fałdy Dennie Morgana ,ale sa one troche łagodniejsze niz te na zdjęciach w Google.Takze zauważyłam ze dość dużo osób ma czesto takie ,,kreski,,pod oczami jak ja i teraz nie wiem czy jest to jednak cos normalnego czy nie
Słyszałam, że te fałdy to częsty objaw alergii i AZS. Może coś Cię uczuliło i nawet nie wiesz, np. proszek do prania, farba do włosów, leki?? Ale mogą być też zmarszczki mimiczne np. od uśmiechania, albo po prostu masz podpuchnięte oczy ze zmęczenia, nie przeszłaś ostatnio jakiejś poważniejszej choroby, np. grypy, albo biegunki?
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-15 o 19:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 12:48   #9
esteme
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Wydaje mi się,że problemem jest tutaj małe nawilżenie skóry. Sa osoby z mega suchą skórą ( jak ja na przykład) i jeśli skóra nie jest odpowiednio nawilżona to właśnie mogą się na niej odznaczać takie zmarszczki..... Poza tym jeśli chodzi o czoło to tam sa zmarszczki mimiczne ( sama miałam je nawet jak byłam w gimnazjum).
Tak wieć polecam regularnie natluszczac i nawilżać skórę. W tym wieku skóra się regeneruje bo jeszcze tworzy kolagen. Ogolnie wygląda bardzo dobrze. Ewentualnie jeśli chcesz sobie kupić kosmetk to polecam jakieś polskei naturalne serum. Na przykład Richevon.
esteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 14:11   #10
Sawanl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 103
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Słyszałam o tym serum, Szkoda tylko,że takie drogie. No cóż. Może kiedyś się szarpnę.
Sawanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 10:40   #11
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Również posiadam takie zmarszki i u mnie są one mimiczne. Mam tłustą cere, bez skłonności do przesuszania, a i tak widać dość głęboką zmarszke na czoke i lekkie kurze łapki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 15:32   #12
olusia_82
Raczkowanie
 
Avatar olusia_82
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 128
Dot.: Mam 17 lat i pierwsze zmarszczki

Miałam to samo, ale trochę później bo w wieku 19 lat... podkradłam wtedy mamie odmładzający krem Perle Bleue i zmarszczki zniknęly po tygodniu regularnego stosowania a oprócz tego to oczywiście nawilżanie i filtry UV przed wyjściem na słońce!
olusia_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-06 15:32:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.