Łamanie przepisów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Czy stosujesz się do przepisów prawa o ruchu drogowym? (szczerze!)
łamię ograniczenia prędkości 78 87,64%
wyprzedzam na podwójnej linii 18 20,22%
parkuję w zakazanych miejscach 8 8,99%
wymuszam pierwszeństwo 7 7,87%
tak, stosuję się do wszystkich przepisów 9 10,11%
nie, zdarza mi się złamać inne przepisy 33 37,08%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 89. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 22:49   #31
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Strzałka w prawo (warunkowy skręt) jest równoznaczne ZE ZNAKIEM STOP. Więc należy ZATRZYMAĆ auto, upewnić się że droga wolna i dopiero ruszać. A to, że ktoś tam nam mało w tyłek nie wjechał to należy "olać" bo to ten ktoś z tyłu ma obowiązek zachować bezpieczną odległość.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 22:55   #32
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
kodeks czytalam 3-krotnie. Zapewniam Cie, ze nie ma tam zadnego info ktorym pasem powinno sie jezdzic, jesli np trzy pasy sluza do jazdy na wprost, to mozna w mocy kodeksu jezdzic dowolnym z tych trzech pod warunkiem, ze stosujesz sie znakow drogowych.
Hm, nie byłabym taka pewna, bo coś mi się kojarzy o zapisie który miał brzmienie jakoś tak o jeździe "przy prawej krawędzi jezdni".

Ale kilka dni temu dostałam całkiem nowiutki kodeks drogowy z Gazety Prawnej to może go w wolnej chwili poczytam
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:00   #33
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
zwyczajnie jak zmiejszy predkosc do maksymalnej dozwolonej to:
1. slalomy nie beda potrzebne
2. nie narazi sie policji
3. i tak to bedzie szybka jazda
4. jak samochod i polskie drogi za wolne to niech sobie kupi helikopter
Naprawdę sądzisz, że jadąc tym lewym pasem, wpłyniesz na to, że kierowcy będą jechać wolniej??? Już napisałam w swoim poście, że to dosyć idealistyczna wizja.

Nie wiem, czy pamiętacie wypadek na autostradzie niemieckiej, kiedy kobieta jechała lewym pasem. Za nią jechał (szybciej oczywiście) ktoś i migał światłami, żeby zjechała. Nie zrozumiała o co chodzi, wystraszyła się i zjechała chyba w drzewo czy w coś innego. Razem z dzieckiem zginęła na miejscu.

Należy sobie zdawać sprawę z tego, że jednak lewym pasem kierowcy jadą szybciej i być może nie zdążą wyhamować przed kimś, kto jedzie wolniej. Dlatego dla własnego i innych bezpieczeństwa ja bym nie stawiała tylko na własny "upór" ale i na przyjęte zwyczajowo zasady.

Chyba że ktoś chce się upierać przy swoim, na własne ryzyko zresztą.

I dodam jeszcze, że obok przepisów są jeszcze ich interpretacje. Zgodnie z nimi obowiązuje Cię jazda przy prawej krawędzi, jeśli jest to możliwe. I jeśli masz wolny prawy pas, to powinnaś nim jechać.

__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:01   #34
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Z tą strzalką to chyba nikt tego nie przestrzega .
Jeden instruktor mi mowil, ze to martwy przepis i ze stosuja sie do niego tylko "L-ki". Radzil mi sie do niego nie stosowac kiedy bede juz miala prawko, poniewaz malo kto sie spodziewa, ze normalny kierowca sie przed ta strzalka zatrzyma...
No i moga mi "niechcacy" wjechac w kuper jak sie w pore nie zorientuja ze ja taka "poprawna" jestem

Zło, dzięki za sondę chciałam dodać ale nie wiedzialam jakie opcje do wyboru w niej zamieścić
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:07   #35
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Instruktor Ci radził, żeby nie stosować się do przepisów kodeksu drogowego???? To znaczy się konkternie do tego przepisu???? Jestem w szoku. Normalnie żenada. W Warszawie robiłaś prawo jazdy???? Jestem przerażona, zastanawiam się ilu jeszcze i jakich "cennych rad" udzielił ten instruktor od siedmiu boleści bo często po Warszawie jeżdżę. Niestety, ale chyba opinia "trudnego" miasta wzięła się po części z takiego podejścia instruktorów. Zamiast szkolić jak się należy to takie beki odwalają...
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:08   #36
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Niepisane zasady mowia, ze ci co chca jechac wolniej jada bardziej na prawo, a ci co chca jechac szybciej bardziej na lewo. I to juz nie normy prawne, ale kultura drogowa, czy jak wolisz zyczliwosc dla innych.
ekhm to dlaczego wg Ciebie na egzaminie oblewaja za jazde lewym pasem?



Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
zwyczajnie jak zmiejszy predkosc do maksymalnej dozwolonej to:
1. slalomy nie beda potrzebne
2. nie narazi sie policji
3. i tak to bedzie szybka jazda
4. jak samochod i polskie drogi za wolne to niech sobie kupi helikopter
chyba w cuda wierzysz, ze ktos zwolni. beda cie wyprzedzac prawym, kombinowac, robic slalomy. nieumyslnie narazasz w ten sposob niestety siebie i innych... bo takie slalomy jak juz pisalam powoduja duzo wieksze ryzyko wypadku niz szybka jazda lewym pasem...
a jak ktos jedzie szybko to widocznie ma pieniazki na mandat, wiec raczej nie martw sie o to czy ktos narazi sie policji. kazdy lamie przepisy na wlasna odpowiedzialnosc.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:10   #37
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Przecież ja na Ciebie nie krzyczę
Pewnie, że masz. Każdy ma, tylko niektóre błędy źle się kończą
Co nie zmienia faktu, że wymuszanie może mieć bardzo nieprzyjemne skutki ale to tak na przyszłość.
Dla "L" kierowcy są zazwyczaj bardziej wyrozumiali i bardziej ostrożni.
Robilam to nieswiadomie, przysiegam....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 23:53   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Naprawdę sądzisz, że jadąc tym lewym pasem, wpłyniesz na to, że kierowcy będą jechać wolniej???
nie zastanawiam sie co mysla, jak jada i jak zachowuja sie inni kierowcy i jakie placa mandaty - zwyczajnie staram sie stosowac norm prawnych i byc milym dla innych uczestnikow ruchu, ja jak chce kogos wyprzedzic to pokazuje to odpowiedniemu kierowcy i usmiecham sie do niego, jak odpowie, ze moge go wyprzedzac to to robie, jak nie to daje sobie spokoj.
Staram sie stosowac kultury drogowej o ile nie lamie w ten sposob znakow drogowych.
Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Już napisałam w swoim poście, że to dosyć idealistyczna wizja.
jak pisalam widze policje na drodze prawie codziennie, w 3 miejscach mam fotoradary a i tak widze czasem dwa wypadki na dzien - jeden rano, a drugi wieczorem. Plus jeszcze musze umiec sprawnie i w stresie puszczac na pas karetki jadace do tych samochodow co tak bardzo chcialy jechac 100 na drodze gdzie maks jest 70.
Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
[FONT=Georgia][SIZE=3]Nie wiem, czy pamiętacie wypadek na autostradzie niemieckiej, kiedy kobieta jechała lewym pasem. Za nią jechał (szybciej oczywiście) ktoś i migał światłami, żeby zjechała. Nie zrozumiała o co chodzi, wystraszyła się i zjechała chyba w drzewo czy w coś innego.
ja to tak czesto czuje prawie na plecach oddechy innych aut pokazujacych mi to i owo, ze chyba srednio raz na tydzien musialabym wjezdzac na drzewo, po nie "zrozumieniu" o co chodzi

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
[FONT=Georgia][SIZE=3]Należy sobie zdawać sprawę z tego, że jednak lewym pasem kierowcy jadą szybciej
ale jak jest do 70km/h i ja jade 70km/h czy nawet 75km/h to znaczy ze relatywnie jade wolno?
Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
i być może nie zdążą wyhamować przed kimś, kto jedzie wolniej.
jezeli ktos nie umie panowac nad samochodem przy przekroczeniu predkosci, to chyba wystarczjacy powod, zeby ta predkoscia nie jechal?
Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Dlatego dla własnego i innych bezpieczeństwa ja bym nie stawiała tylko na własny "upór" ale i na przyjęte zwyczajowo zasady. Chyba że ktoś chce się upierać przy swoim, na własne ryzyko zresztą.
Ty chyba faktycznie rzadko widujesz policje na swoich drogach.
Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ekhm to dlaczego wg Ciebie na egzaminie oblewaja za jazde lewym pasem?
nie slyszalam o zadnym takim przypadku oblania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:05   #39
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ty chyba faktycznie rzadko widujesz policje na swoich drogach.

nie slyszalam o zadnym takim przypadku oblania.
Nie rozumiem, co się tak czepiasz tej policji, jaki to ma związek. Dadzą mi mandat za to, że jadę prawym pasem i przepuszczam jadących szybciej?

A ja słyszałam.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:20   #40
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ale jak jest do 70km/h i ja jade 70km/h czy nawet 75km/h to znaczy ze relatywnie jade wolno?
TAK
kultura drogowa nakazuje, ze jezeli juz jedziesz lewym pasem, a ktos z tylu jedzie szybciej niz ty to nalezy go tym lewym pasem puscic. doskonale widoczne jest to na autostradach. LEWY PAS JEST DO WYPRZEDZANIA!
a jak bedziesz tak dalej robic to sama siebie narazasz, ze kiedys jakis nie wytrzyma (bo wielu jest takich narwancow), wysiadzie na swiatlach z auta i bedziesz miala nieprzyjemnosci (juz kiedys widzialam takiego nerwusa )


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nie slyszalam o zadnym takim przypadku oblania.
to uwierz na slowo, ze za to oblewaja


proszeeee... nie badz przyslowiowa "babą na drodze"
juz sie dosc nasluchalam od ojca, TŻa i wielu innych facetow w takich sytuacjach... jedzie auto lewym pasem blokujac wszystkich, mijamy go z prawej, patrzymy kto za kierownica i choralne "no baba! wiedzialem!' ehhh
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:20   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Ja naprawde przynajmniej raz w tygodniu (no przesadzam ze doslownie codziennie, ale i takie zle tygodnie bywaja):
1. stojac na swiatlach jednym okiem patrze czy mi sie swiatlo zmienia (jak nie wjade odpowiednio szybko to na pewno na mnie zatrabia) a drugim okiem patrze jak kloca sie 2 kierowcy na poboczu 2 pokiereszowanych aut - obaj mnie wyprzedzili
2. widzialam fiata brave zwinieta w harmonijke po zderzeniu z autobusem miejskim
3. widzialam samochod w ktory wjechal tramwaj dokladnie od strony kierowcy - obok karetka i sztab policji nie pozwalaja gapiom podejsc blizej - czyzby widok byl zbyt drastyczny?
4. samochod strazy miejskiej to rownie popularne auto co np fiat punto

i wiele wiele innych
dodam, ze kierowca jest od wrzesnia dopiero. i to wszystko widzialam prowadzac auto.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 00:31   #42
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
sama siebie narazasz, ze kiedys jakis nie wytrzyma (bo wielu jest takich narwancow), wysiadzie na swiatlach z auta i bedziesz miala
mialam juz do czynienia z taki jednym co nie czekal na swiatla tylko mi gwaltownie i premedytacja zahamowal tuz przede mna...na szczescie mam dobre hamulce. :/

Nie powinno sie akceptowac pewnych zachowan - nazwijmy je po imieniu: CHAMSKICH. Pewnych kierowcow powinno sie od razu wysylac do psychologa czy odbierac prawo jazdy a najlepiej jedno i drugie.

Droga to nie jest miejsce do dowartosciowania zakompleksionym samcom - to miejsce dp przemieszczenia sie NORMALNYM LUDZIOM w sposob wygodny, grzeczny i mily dla innych.

To ze niektorzy tego nie rozumieja - to nie mozna nauczyc sie ze tak jest, wiec im poblazac. Na szczescie wiekszosc drog po ktorych jezdze jest monitorowana.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:35   #43
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
J
i wiele wiele innych
dodam, ze kierowca jest od wrzesnia dopiero. i to wszystko widzialam prowadzac auto.
ale co z tego? nie zapobiegniesz takim wypadkom blokujac lewy pas, a wrecz niestety mozesz przyczynic sie do wiekszej ich ilosci
ułatwiajmy sobie życie. co ci szkodzi jechac lewym pasem? przynajmniej nikt sobie przez ciebie nie bedzie za kierownica zyl wypruwal. niech sie rozbiajaja, ich sprawa jaka predkoscia chca jechac, ich zycie...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
w sposob wygodny, grzeczny i mily dla innych.
ale to co ty robisz to nie jest sposob wygodny, grzeczny i mily dla innych. to jest lamanie jednej z podstawowych zasad, blokowanie pasa i przyczyna zszarpanych nerwow i brzydkich slow, ktore cisna sie na usta kierowcow jadacych za toba...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:46   #44
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
mialam juz do czynienia z taki jednym co nie czekal na swiatla tylko mi gwaltownie i premedytacja zahamowal tuz przede mna...na szczescie mam dobre hamulce. :/

Nie powinno sie akceptowac pewnych zachowan - nazwijmy je po imieniu: CHAMSKICH. Pewnych kierowcow powinno sie od razu wysylac do psychologa czy odbierac prawo jazdy a najlepiej jedno i drugie.

Droga to nie jest miejsce do dowartosciowania zakompleksionym samcom - to miejsce dp przemieszczenia sie NORMALNYM LUDZIOM w sposob wygodny, grzeczny i mily dla innych.

To ze niektorzy tego nie rozumieja - to nie mozna nauczyc sie ze tak jest, wiec im poblazac. Na szczescie wiekszosc drog po ktorych jezdze jest monitorowana.
Rena, po pierwsze mam wrażenie, że ustosunkowujesz się tylko do tych argumentów, do których wygodnie Ci jest się ustosunkować.
Po drugie nieustannie podnosisz kwestię pisanych przepisów i wypadków, które oglądasz. W kółko.
Po trzecie nie rozumiem, czemu tak się zapierasz pomimo, że kilka osób (które także jeżdżą i być może znacznie dłużej niż Ty) tłumaczy Ci, że takie są zasady ruchu. Przykro mi, że ktoś nie napisał ich wielkimi literami na pierwszej stronie kodeksu, ale w kodeksach nie ma także zakazu nazywania kogoś publicznie kretynem, świnią itd. a mimo to wiadomo że tak nie wolno, bo wyprowadza się to z innych przepisów.

Wypadki są, były i będą. Niestety. Nie zawsze ich uczestnikami są tzw. piraci drogowi. Przypominam Ci także, że samochód to maszyna i na opanowanie go niekiedy nie wystarczą same umiejętności. Może Ci, jak to się mówi - spłatać figla.

Wypadki są czasami dlatego, że kierowcy zapominają o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu, o której i Ty chyba usiłujesz zapomnieć jadąc uparcie tym lewym pasem i licząc, że inni zwolnią. Jadąc lewym pasem niejako zmuszasz kierowców, by wyprzedzali Cię prawym - co nie powinno mieć miejsca. I nie mów proszę, że mogą przecież nie wyprzedzać, bo to już zakrawałoby na złośliwość i pieniactwo.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 00:49   #45
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Łamanie przepisów

Pełnoprawnym kierowcą jestem dopiero od dzisiaj ale juz wiem ze zawsze bede lamac jeden przepis - o ograniczeniu do 20 w "strefie zamieszkania" czy jak to sie nazywa (w osiedlach). Zwlaszcza ze czesto sa to ladne szerokie ulice. Na nauce jazdy myslalam ze zasne jak musialam sie telepać tą dwudziestka
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 08:21   #46
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łamanie przepisów

Yedana, Lain - piszecie tak, jakbym nie wiadomo co na tej drodze robila

Nikogo niczego nie ucze, nikomu nic nie pokazuje - nie jestem instruktorem jazdy. Nikogo nie zmuszam do gwaltownego hamowania - wjezdzam na pas gdy jest wolny.

Zwyczajnie nie jestem zlosliwa dla innych kierowcow.

Korzystam z pasa ktory jest wygodny dla mnie, bo nie ma kolein, a poniewaz obowiazuje tam zasada szybkiej jazdy, wiec jade tam szybko. Poniewaz rownoczesnie jest znak do 70 km/h a ja nie mam pieniedzy na mandaty wiec jade te 70 km/h, ale jak chce jechac wolniej niz 70 - wtedy zjezdzam na pas prawy.

Jezeli ktos z tylu jedzie za mna 100 km/h (a jest dozwolone do 70km/h) to jest to jego sprawa. Mnie to naprawde nie interesuje - nie jestem policja. Ale tez nie widze powodu, aby dla tej osoby jakos ekstra ustepowac, nosic na rekach i nie wiem co jakie jeszcze przywileje stosowac.

Inaczej rzecz sie ma gdy jedzie to karetka

Nie utrudniam i nie robie nic z premedytacja, ale tez nie traktuje jakos ekstra. Zachowuje neutralnosc, ale obserwuje co sie dzieje bo od tego zalezy moje bezpieczenstwo. Co mam zrobic? rozwinac mu jeszcze czerwony dywan na tym lewym pasie dla krolow, ktorych nie dotycza przepisy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 09:24   #47
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Yedana, Lain - piszecie tak, jakbym nie wiadomo co na tej drodze robila
nie nie wiadomo co. poprostu robisz jedna z rzeczy, ktore mnie najbardziej irytuja u innych na drodze. i chyba nie tylko mnie...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jezeli ktos z tylu jedzie za mna 100 km/h (a jest dozwolone do 70km/h) to jest to jego sprawa. Mnie to naprawde nie interesuje - nie jestem policja. Ale tez nie widze powodu, aby dla tej osoby jakos ekstra ustepowac, nosic na rekach i nie wiem co jakie jeszcze przywileje stosowac.

Co mam zrobic? rozwinac mu jeszcze czerwony dywan na tym lewym pasie dla krolow, ktorych nie dotycza przepisy?
NIE!
na prawde wystarczyloby tylko, poprostu, najzwyczajniej w swiecie nie blokowac pasa tylko zjechac na ten prawy dla wolniejszych samochodow... tylko tyle, na prawde... dla mnie to co ty robisz jest zlosliwoscia; widzisz ze ktos szybciej jedzie lewym pasem, ktory nie od kozery zowie sie szybszym pasem, lamie przepisy predkosci godzac sie z wszystkimi tego konsekwencjami, ale i tak nie zjedziesz... to jest zlosliwosc... i lamanie przepisow, bo jak juz pisalysmy, przepisowo jezdzi sie prawy pasem, lewy jest do wyprzedzania! skoro nikogo nie wyprzedzasz, a wrecz blokujesz to jedz prawym...
ja juz koncze dyskusje, bo widze, ze jestes niereformowalna. mam nadzieje, ze Cie nie spotkam nigdy na lewym pasie przede mna
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 09:42   #48
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Instruktor Ci radził, żeby nie stosować się do przepisów kodeksu drogowego???? To znaczy się konkternie do tego przepisu???? Jestem w szoku. Normalnie żenada. W Warszawie robiłaś prawo jazdy???? Jestem przerażona, zastanawiam się ilu jeszcze i jakich "cennych rad" udzielił ten instruktor od siedmiu boleści bo często po Warszawie jeżdżę. Niestety, ale chyba opinia "trudnego" miasta wzięła się po części z takiego podejścia instruktorów. Zamiast szkolić jak się należy to takie beki odwalają...
Tak i co wiecej - w tym przypadku uwazam ze ma racje. NIKT sie nie zatrzymuje przy tych strzalkach. 95% kierowcow olewa ten przepis. Jeśli chcę należeć do tych 5%, musze sie liczyc z tym, ze moga mnie spotkac nieprzyjemnosci ze strony "tych za mna" na takim zakrecie.
Taka "chołota" w tej Warszawie i z tego co pisza dziewczyny - w innych miastach też

Czy ty zawsze sie zatrzymujesz? Doslownie "zatrzymujesz samochód" i zmieniasz bieg na 1 po czym ruszasz od nowa?

No ale w każdym razie nie przejmuj sie - rzeczywiscie sa instruktorzy ktorzy radzą tak jezdzic na warunkowych skrętach, ale podobno niedlugo zielone strzalki maja zostac zlikwidowane . Wiec nie masz czym sie stresować
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 09:48   #49
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Łamanie przepisów

Kurcze no normalnie ide po kodeks drogowy! i pojde do mojej pani ćwiczeniowiec z prawa karnego, zeby mi je odpowiednio zinterpretowała. (znaczy przepisy :p)

A poza tym Rena przeciez Ci dziewczyny tłumacza - może nie chcesz źle, może mówisz że taka Twoja jazda zapobiegnie wypadkom - ale przeciez jest wprost przeciwnie! A poza tym od temperowania kierowców jest policja nie my! Niestety w naszym kraju kiedy ktos jeździ predkoscia dozwolona musi sie meczyc prawym pasem - ja tak robie i żyje. A ludzi powinno sie reformować w dyskusjach, kampaniach, w knajpach - wszedzie - ale nie juz na drodze bo to sie moze źle skończyć...
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 09:56   #50
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Tak i co wiecej - w tym przypadku uwazam ze ma racje. NIKT sie nie zatrzymuje przy tych strzalkach. 95% kierowcow olewa ten przepis. Jeśli chcę należeć do tych 5%, musze sie liczyc z tym, ze moga mnie spotkac nieprzyjemnosci ze strony "tych za mna" na takim zakrecie.
Taka "chołota" w tej Warszawie i z tego co pisza dziewczyny - w innych miastach też

Czy ty zawsze sie zatrzymujesz? Doslownie "zatrzymujesz samochód" i zmieniasz bieg na 1 po czym ruszasz od nowa?

No ale w każdym razie nie przejmuj sie - rzeczywiscie sa instruktorzy ktorzy radzą tak jezdzic na warunkowych skrętach, ale podobno niedlugo zielone strzalki maja zostac zlikwidowane . Wiec nie masz czym sie stresować

Czy strzałki zostaną zlikwidowane czy nie to jest w tej chwili nieistotne. Żenujący jest fakt, że instruktor namawia do łamania przepisów. I nie wiem skąd on takie chore statystyki wziął, że 95% kierowców się nie zatrzymuje. Żenada, olewnictwo i nie wiem co jeszcze. Jestem pełna POGARDY dla kwalifikacji tego instruktora. Sorry, ale dla mnie taki "instruktor" powinien od ręki pożegnać się z uprawnieniami.

A nie mówił przypadkiem że po Warszawie masz jeździć 100 kmh bo 95% kierowców jeździ z taką prędkością?? Albo innych tego typu bzdur?

Poza tym przejedź za kierownicą POŁOWĘ tych kilometrów co ja i pogadamy na temat stresu, ok?
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:04   #51
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Czy strzałki zostaną zlikwidowane czy nie to jest w tej chwili nieistotne. Żenujący jest fakt, że instruktor namawia do łamania przepisów. I nie wiem skąd on takie chore statystyki wziął, że 95% kierowców się nie zatrzymuje. Żenada, olewnictwo i nie wiem co jeszcze. Jestem pełna POGARDY dla kwalifikacji tego instruktora. Sorry, ale dla mnie taki "instruktor" powinien od ręki pożegnać się z uprawnieniami.

A nie mówił przypadkiem że po Warszawie masz jeździć 100 kmh bo 95% kierowców jeździ z taką prędkością?? Albo innych tego typu bzdur?

Poza tym przejedź za kierownicą POŁOWĘ tych kilometrów co ja i pogadamy na temat stresu, ok?
Wiesz co? Zaczynasz przesadzać.
Szczególnie w ostatnim zdaniu. Na tym forum wszystkie miałyśmy być równe.
Bez względu na to ile przejechałyśmy kilometrów, jaki mamy samochód czy jak długo mamy prawko...

Co do reszty - już straciłam chęć do dalszej wymiany zmian. Powiedz mi ile kilometrów przejechałas, będę wiedziała kiedy będe mogła bez kompleksów z Tobą dyskutować.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:09   #52
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
I nie wiem skąd on takie chore statystyki wziął, że 95% kierowców się nie zatrzymuje.
ja mysle, ze to nie instruktor Ines mowil o takich statystykach, a to tylko osobiste obserwacje Ines. ja bym wrecz z wlasnych obserwacji powiedziala, ze praktycznie 99% nie zatrzymuje sie przed tymi strzalkami (ten 1% to L-ki i pojedyncze przypadki)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:18   #53
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja mysle, ze to nie instruktor Ines mowil o takich statystykach, a to tylko osobiste obserwacje Ines. ja bym wrecz z wlasnych obserwacji powiedziala, ze praktycznie 99% nie zatrzymuje sie przed tymi strzalkami (ten 1% to L-ki i pojedyncze przypadki)
Dokladnie
Zawsze zwracam na to uwagę.

Ktorejś niedzieli stalam na przystanku przy takim skrzyzowaniu z zieloną strzałką... I jako że uciekł mi autobus i mi się nudziło to przez 20 minut gapiłam się w to skrzyzowanie i chcialam policzyc ile samochodów się zatrzyma. Nie zatrzymał się żaden. Niektorzy nawet nie zwolnili, ale to już inna sprawa
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:25   #54
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Wiesz co? Zaczynasz przesadzać.
Szczególnie w ostatnim zdaniu. Na tym forum wszystkie miałyśmy być równe.
Bez względu na to ile przejechałyśmy kilometrów, jaki mamy samochód czy jak długo mamy prawko...

Co do reszty - już straciłam chęć do dalszej wymiany zmian. Powiedz mi ile kilometrów przejechałas, będę wiedziała kiedy będe mogła bez kompleksów z Tobą dyskutować.
Równe to znaczy co, TY możesz łamać przepisy bo Ci instruktor od siedmiu boleści w głowę głupot naładował? Mogę Ci tylko współczuć. I nie będę Ci pisać ile km przejechałam, bo samym poziomem (nie)wiedzy teoretycznej niestety powalasz...
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:25   #55
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Łamanie przepisów

a poza tym przeciez to zatrzymywanie jest poprostu głupie (chyba, ze przed skretem jest jeszcze przejscie dla pieszych) no bo przeciez jak macie stop - to linia stopu jest zaraz przed ta druga ulicą no nie? a jak jest strzałka to trzeba sie zatrzymac przed sygnalizatorem, a z tego miejsca najczesciej nie widac nic. I czemu to ma służyc? Oczywiscie nie namawiam do łamania przepisu, tak tylko moje przemyslenia... 99% faktycznie sie nie zatrzymuje - 1% to l-ki i kierowcy świeżo co po zdaniu.
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:27   #56
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Równe to znaczy co, TY możesz łamać przepisy bo Ci instruktor od siedmiu boleści w głowę głupot naładował? Mogę Ci tylko współczuć. I nie będę Ci pisać ile km przejechałam, bo samym poziomem (nie)wiedzy teoretycznej niestety powalasz...
A nie mozna by grzeczniej?
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:30   #57
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
a poza tym przeciez to zatrzymywanie jest poprostu głupie
ollkaa, to że przepis jest głupi czy nie to "inna bajka", że tak powiem. Ale jest przepisem bez względu na to co my jako kierowcy o tym sądzimy.

Dla mnie po prostu jest NIEDOPUSZCZALNE, żeby INSTRUKTOR NAUKI JAZDY NAMAWIAŁ DO ŁAMANIA PRZEPISÓW.

Poza tym, zauważ że w naszej sondzie "dziewięćdziesiątileś tam" % deklaruje, że przekracza prędkość. Sama ją notorycznie przekraczam. Ale czy to WYKROCZENIE można by tłumaczyć tym, że np po Warszawie 99% kierowców przekracza prędkość to ja też mogę bo tak mi powiedział instruktor na kursie??
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:31   #58
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
A nie mozna by grzeczniej?
Owszem, można.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:33   #59
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Łamanie przepisów

Z tego co zrozumiałam po prostu zwracał uwage,ze to martwy przepis. A w dodatku głupi. A np piractwo takie komputerowe... tez łamanie prawa - tym razem autorskiego, prawda? a Wszyscy tak robią.
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 10:34   #60
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Łamanie przepisów

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Owszem, można.
To nastepnym razem prosiłabym grzeczniej i bez przytyków co do mojej wiedzy (bo nie widzę związku miedzy tym co powiedzial jeden z moich instruktorów a moją wiedzą).
Bardzo bym nie chciała zacząć przydzielac punkciki na tym forum.
Nie tak miało być
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.