Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-23, 12:33   #241
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, a czytałyście może o tym, że Vitapil jest niewskazany przy cerze naczynkowej. Chodzi o zawartą w nim witaminę PP.
Podaję kink do wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=vitapil

Przyznam szczerze, że łykałam Vitapil, bo wypadały mi okropnie włosy, ale nie miałam zielonego pojęcia, że specyfik ten mając zbawienny wpływ na moją czuprynę szkodzi równocześnie moim naczynkom .
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 15:42   #242
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja łykam już trzecie opakowanie tego preparatu w przeciągu około półtora roku i oprócz wzmocnienia włosów i mniejszego ich wypadania, nie zauważyłam żadnego wpływu vitapilu na moje naczynka
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 15:57   #243
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mandarynka7 Pokaż wiadomość
a możesz podac linka do niego? bo tak myślę, że nigdy się wcześniej nie interesowałam tym serum, dopiero dzis, więc chyba justa79 nie ma racji znalazłam w wyszukiwarce info, że jest na stronie mazidla.com i ten przepis na serum jaki tam znalazlam mnie przeraził szczerze mówiąc http://www.mazidla.com/index.php?opt...&id=6&Itemid=2 głównie dlatego, że nigdy nie robiłam nic takiego, nie mam pipetek, butelek typu "amber" , o składnikach nie wspominając... dlatego od razu pomyślałam, ze kupię i będzie gotowe ale jakby to Twoje było takie proste, jak mówisz to bym chętnie zerknęła jak będziesz mieć chwilę czasu by wkleić

To jest mniej wiecej to samo serum tylko ja robie wedlug Basi K. Uproszczone proporcje.

10 ml dest. wody,
0,5 ml wit. C w proszku bedzie z tego 5% wit. C w serum
1 kapsulka wit. E 200 I.E.
3-4 krople alkoholu, ale zwyklego - wodki
lecytyna, ktorej ja nie dodaje, wiec wstrzasam przed uzyciem buteleczke.

Buteleczke z ciemnego skla 10ml poj. i najlepiej z pipetka w zakretce kupisz w aptece, to samo wit. E, wode na stacji benzynowej, a wit. C w proszku to ktos to kiedys podawal jakis adres do warszawskiej firmy ktora tez wysylala dla zwyklych klientow mniejsze pojemnosci wit. C w proszku (napisz PW do Basia39, ona chyba zna linka do tej firmy).
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 16:06   #244
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To jest mniej wiecej to samo serum tylko ja robie wedlug Basi K. Uproszczone proporcje.

10 ml dest. wody,
0,5 ml wit. C w proszku bedzie z tego 5% wit. C w serum
1 kapsulka wit. E 200 I.E.
3-4 krople alkoholu, ale zwyklego - wodki
lecytyna, ktorej ja nie dodaje, wiec wstrzasam przed uzyciem buteleczke.

Buteleczke z ciemnego skla 10ml poj. i najlepiej z pipetka w zakretce kupisz w aptece, to samo wit. E, wode na stacji benzynowej, a wit. C w proszku to ktos to kiedys podawal jakis adres do warszawskiej firmy ktora tez wysylala dla zwyklych klientow mniejsze pojemnosci wit. C w proszku (napisz PW do Basia39, ona chyba zna linka do tej firmy).

bardzo dziękuję
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 16:09   #245
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To jest mniej wiecej to samo serum tylko ja robie wedlug Basi K. Uproszczone proporcje.

10 ml dest. wody,
0,5 ml wit. C w proszku bedzie z tego 5% wit. C w serum
1 kapsulka wit. E 200 I.E.
3-4 krople alkoholu, ale zwyklego - wodki
lecytyna, ktorej ja nie dodaje, wiec wstrzasam przed uzyciem buteleczke.
Jeszcze się przyczepię alkohol nie jest zabójczy dla naczynek?? zawsze starałam się go unikać jak ognia
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 16:15   #246
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez mandarynka7 Pokaż wiadomość
Jeszcze się przyczepię alkohol nie jest zabójczy dla naczynek?? zawsze starałam się go unikać jak ognia
mozesz nie dodawac alkoholu
kwas askorbinowy w opakowaniu 20 g lub 50 g kupisz w mazidlach => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 16:56   #247
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
mozesz nie dodawac alkoholu
kwas askorbinowy w opakowaniu 20 g lub 50 g kupisz w mazidlach => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

dzięki za odpowiedź
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-23, 18:59   #248
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Wiesz, ja jakis rok temu nie wybrazalam sobie makijazu bez nalozenia fluidu + pudru sypkiego i innej kolorowki, no i oczywiscie korektora glownie na syfki. A od momentu kiedy zaczelam uzywac serum z wit. C + retinoidow + wysokich filtrow przestalam stosowac podklad i stalo sie to bez bolu, zupelnie naturalnie. Po prostu juz go nie potrzebuje, serum i filtry ladnie rozjasnily mi twarz, krostki nie robia mi sie prawnie wcale. A jak pojawi sie jakas niespodzianka to tribiotic na noc i do rana znika, a rano ew. odrobina korektora. Sprobuj pouzywac flitrow ... przez jakis czas to sama sie przekonasz ile z tego korzysci. Szczegolnie, ze okres jest ku temu odpowiedni, bo robi sie coraz chlodniej i latwiej zniesc na twarzy tyle mazidla.

Teraz uzywam tylko filtra, do matowienia puder jedwabny do ciala Dr. Hauschka, dla odrobiny koloru puder sypki Hauschka.
Czytałam o tych pudrach, może się skuszę, chociaż przyznam, że cena wysoka. Moze byś mi poleciła jakieś tańsze filtry na początek?

Aha i wracam do pytania
Czy miałaś na mysli to :
http://www.floslek.com.pl/polska/kos...20NACZYNIOWYMI

Przepis na uproszczone serum, które podaliście wykorzystam od razu w poniedziałek.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 19:13   #249
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Czytałam o tych pudrach, może się skuszę, chociaż przyznam, że cena wysoka. Moze byś mi poleciła jakieś tańsze filtry na początek?
Oba pudry sa raczej wydajne. Ten do ciala ma 50 g, a sypki niestety tylko 12 g wiec szybiej sie zuzywa. Jednak one matowia mnie najlepiej.

Mozesz tez sprobowac modyfikowanej skrobii kukurydzianej - dry flo, wychodzi najtaniej 100 g kosztuje niecale 9,00 PLN. Mnie co prawda nie podpasowala, ale inne dziewczyny chwala ja sobie => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Co do tanszych filtrow to bedzie problem, bo te ktora maja fotostabilne filtry sa raczej drogie => m.in. Avene - pomaranczowe opakowania, La Roche - Posay seria Anthelios XL, Bioderma Photoderm Max, Vichy, Loreal, Garnier i polski Iwostin. Najtaniej wychodza mleczka do ciala, maja duza pojemnosc, przewaznie po 100 ml, a kosztuja tyle samo co te do twarzy, ktore maja po 50 ml. Ale powinnas zamknac sie w kwocie 50,00 PLN. Przejrzyj sobie KWC i watki poswiecone poszczegolnym filtra.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Aha i wracam do pytania
Czy miałaś na mysli to :
http://www.floslek.com.pl/polska/kos...20NACZYNIOWYMI
Tak to o nie chodzi. Ja co prawda ich nie uzywalam, ale wiem, ze maseczka swego czasu cieszyla sie spora popularnoscia. I mozna ja uzywac tak jak krem pielegnacyjny, czyli nie zmywac.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 19:15   #250
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Contax dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Naprawdę dużo mi pomogłaś .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 19:27   #251
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Contax dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Naprawdę dużo mi pomogłaś .
Nie ma sprawy
Na poczatku rzeczywiscie jest troche wydatkow, ale powoli wszystko jakos sie uklada, i z kolei pozniej mniej wywalamy kasy na pielegnacje i kolorowke.

Tu kupisz najtaniej puder do ciala Dr Hauschka => http://www.aptekawsieci.pl/go/_info/?id=10672 i sypki => http://www.aptekawsieci.pl/go/_info/?id=10674
a przy okazji mozna kupic sobie filtry i wszystko wtedy jest bardzo oplacalne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-23, 19:31   #252
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ok, dzięki raz jeszcze. Czyli cery naczynkowej generalnie lepiej wcale nie opalać? I jeśli będę stosować serum C na noc to i tak trzeba na dZień stosować filtry? Czy wystarczy 40+ czy większe? I twarz można normalnie mleczkiem do ciała - dobrze zrozumiałam?
Oj następna wypłata będzie mocno nadszarpnięta .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 19:38   #253
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Opalanie lepiej sobie odpusc, nie tylko ze wzgledu na cere naczynkowa.
Serum najlepiej stosowac pod filtr, czyli rano.
Filtr lepiej sie bedzie wchlanial, i taki duet lepiej wplywa na ochrone skory.
Nazwa "mleczko do ciala" to glownie chwyt marketingowy. Czesto preparaty tzw. do ciala i do twarzy prawie nie roznia sie skladam, tylko cena.
Lepiej uzywac filtrow SPF 50+, chociaz teraz jak dzien jest coraz krotszy to mozna uzywac SPF 40. Ale w sezonie letnim bezwzglednie trzeba SPF 50+.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 12:22   #254
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Wiem, że temat pojawiał sie przy różnych okazjach, ale skoro to wątek "wszystko..." to może to tez będzie dla Was istotne - mianowicie, jak dbacie o miejsca z tendencją do pekających naczynek na ciele - na nogach czy ramionach? Wyczytałam na "Masażu" ze np masaż intensywny (dobry na cellulit) odpada, peelig kawowy i preparaty z kofeina tez drażnią, depilacja woskiem czy depilatorem niewskazana. A golenie i inne srodki do depilacji tez pewnie niekorzystnie wpływają na kruche naczynka. Przyznam sie, że pierwsze naczynko na nogach pojawiło mi się, jak miałam ze 12 lat, z roku na rok mi ich przybywa: wokół kostek, drobne zmiany na udach. Co w takim razie nam (posiadaczka podobnego problemu, o ile sa tu takie?) wolno? Jak pielęgnować takie ciało? Jakich preperatów uzywacie? Bo wydaje mi sie, że smarowanie łydek kremem do twarzy (50pln wzwyż za 30ml) jest troszke nieekonomiczne... Może ktoś próbował serum z wit. C uzywac gdzies poza twarzą?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 12:29   #255
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hejka! Muszę przyznań, że jestem pod wrażeniem tego wątku, forum.....
Od paru tygodni byłam jedynie obserwatorem, ale dzięki Wam dowiedziałam się tyle o pięlęgnacji mojej problemtycznej cery, że muszę sie z Wami tym podzielić i niedługo mam nadzieję podziękować ( jak tylko zobaczę pierwsze efekty rozpieszczenia mojej cery

od paru lat borykam się z moją naczyniowo-alergiczną z tendencją do zaskórniaków cerą. Wybór kremu był zawsze prawdziwym utrapieniem, czy krem na naczynka, czy nawilżający, czy na uczulenia czy tez na wypryski.

Codzienna tapeta na twarzy, nie pamietam kiedy smiało mogłam wyjśc bez fluidu na dwór, od razu wszystkie możliwe kolory pojawiają mi się na twarzy i ten odcień sinienia.....
Filtry? tak, ale tylko latem!

Dzieki dziewczyny, że mogłam Was poczytać, a teraz pędzę zrobić to wychwalane przez Was serum C oraz kupić filterek. Zresztą po artykule http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm#PPD nie sądzę, żebym wyszła jeszcze kiedyś z domu bez niego

Pozdrawiam cieplutko!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 12:45   #256
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Wiem, że temat pojawiał sie przy różnych okazjach, ale skoro to wątek "wszystko..." to może to tez będzie dla Was istotne - mianowicie, jak dbacie o miejsca z tendencją do pekających naczynek na ciele - na nogach czy ramionach? ... Może ktoś próbował serum z wit. C uzywac gdzies poza twarzą?
Ja mam naczynka na udach nad kolanami i od jakiegoś czasu używam na te okolice serum z wit. C i muszę Ci powiedzieć, że nie ma jakiś spektakularnych efektów.
Po pierwsze u mnie kruche naczynka na nogach to sprawa dziedziczna. Kiedyś miałam ich mało, ale od zeszłego roku przybyło mi ich sporo, głównie przez masaże i wysiłek fizyczny. Poza tym trzeba unikać gorących kąpieli, sauny, no i wiadmo słońca, depilacji woskiem. Wskazane też jest zażywanie suplementów z rutyną i wit. C.

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny, że mogłam Was poczytać, a teraz pędzę zrobić to wychwalane przez Was serum C oraz kupić filterek. Zresztą po artykule http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm#PPD nie sądzę, żebym wyszła jeszcze kiedyś z domu bez niego
fajnie, że powoli przekonujesz się do filtrów, czyli nowa filtromaniaczka nam przybyła
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 14:09   #257
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A propos filtrów mam pytanie... Kupiłam sobie filtr Avene 50+ SPF. I po przeczytaniu powyższego artykułu nt filtów stwierdziłam, że chroni on tylko przed promieniowaniem UVB czy mam rację? Niestety nie ma na nim info przed jakimi chroni filtrami, tylko to SPF (kupiłam próbke na allegro i nie mam ulotki ) mogłybyście napisać jak to jest? bo jeśli faktycznie chroni tylko przed tymi jednymi promieniami to poszukam innego
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 14:31   #258
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mandarynka filtry Avene chronią też i przed promieniowaniem UVA, tylko tyle że na razie nie ma obowiązku informowania o tym klienta i koncern P. Fabrre odpuścił to sobie. Pewnie dlatego, bo badania określające wysokość ochrony przed UVA są mocno kłopotliwe.
Ale w przybliżeniu ochrona UVA mleczka do ciała SPF 50 + wynosi 18-20 => info z MUA i Basi Kwiatkowskiej.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 14:37   #259
mandarynka7
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 361
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Mandarynka filtry Avene chronią też i przed promieniowaniem UVA, tylko tyle że na razie nie ma obowiązku informowania o tym klienta i koncern P. Fabrre odpuścił to sobie. Pewnie dlatego, bo badania określające wysokość ochrony przed UVA są mocno kłopotliwe.
Ale w przybliżeniu ochrona UVA mleczka do ciała SPF 50 + wynosi 18-20 => info z MUA i Basi Kwiatkowskiej.

aaa no to ok dzięki wielkie za odpowiedź
mandarynka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-25, 16:25   #260
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cześc dziewczyny, nie wiem czy was to zainteresuje. Sama mam ogromne wręcz problemy z naczynkami (czyt. dwie duże czerwone plamy na policzkach - nie przesadzam). Ostatnio byłam u dermatologa i pani powiedziała, że mam bardzo cieńką skórę na policzkach i płytko naczynka. Dostałam krem na pogrubienie skóry. Niecałe piętnaście złotych zapłaciłam za niego, stosuję miesiąc i juz naprawde widze efekty i nietylko ja. Znajomi już mi mówią, że zbledły mi Stosuje się go na noc cieńką wartstwę, rano oczywiście krem ochronny, jakiś takie zwykły używam, półtłusty Za miesiąc mam wizytę, efekt naprawdę jest, ale jeszcze długa droga przede mną, żeby uzyskać wymarzoną jednolitą cerę Pozdrawiam!
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 16:50   #261
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a jaki to krem?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:38   #262
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Też jestem ciekawa co to za cudo .
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:55   #263
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kobietki, nie wiem czy takie cudeńko aż Ja stosuje codziennie od miesiąca i naprawde widzę poprawę. Nazywa się "Vitella". Na opakowaniu jest napisane też: Ichtiol 3%, Tlenek cynku 10%. Ulotkę niestety wyrzuciłam, więc składu nie podam. Napisali jeszcze: Skuteczny krem zawierający składniki optymalnie dobrane do pielęgnacji skóry z problemami. Ichtiol zmniejsza stany zapalne skóry, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, reguluje wydzielanie sebum. Poprawiając krążenie krwi w skórze ichtiol wspomaga jej regeerację. Tlenek cynku łagodzi podrażnienia.

Jestem zdziwiona, bo ichtiol kojarzył mi się z 'wyciągaczem' przyszczy, a tlenek cynku z filtrami
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 18:28   #264
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

To się tajemnica kremu wyjaśniła, mniej więcej mam to samo przy mieszaniu tormentiolu z pastą cynkową lub maści ichtiolowej z pastą cynkową. Ale ja to stosuję punktowo na pryszcze. Niektóre dziewczyny stosowały na naczynkową cerę na całą buzię tormentiol i widziały poprawę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:32   #265
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Smoku, to myślisz, że moge to sotosować na całą twarz? Bo to jest strasznie tłuste i świecące, o konsystencji bardzo opornej. Na razie zmaruję tylko policzki, jak doktor mówiła, ale jeśli ma pomóc w zapanowaniu nad moją oporną strofą T to czemu nie?
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:43   #266
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

No własnie i tormentiol i ichtiolowa maść i pasta cynkowa i maść cynkowa trudne są do stosowania na całą twarz, bo brudzą niemiłosiernie, sa tłuste i tępe. Ale jesli dasz radę, to chyba możesz.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:50   #267
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Tak, codziennie mam nieodparte wrażenie, że cały krem z policzków ląduje na poduszcze
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:59   #268
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja tez tak mam, dlatego z reguły tormentiol lub pasta cynkowa lub ichtiolowa maść gości na moim licu po południu, na noc zmywam albo naklejam plaster na wysmarowanego ww. mazidłami pryszcza.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 21:38   #269
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Kobietki, nie wiem czy takie cudeńko aż Ja stosuje codziennie od miesiąca i naprawde widzę poprawę. Nazywa się "Vitella". Na opakowaniu jest napisane też: Ichtiol 3%, Tlenek cynku 10%. Ulotkę niestety wyrzuciłam, więc składu nie podam. Napisali jeszcze: Skuteczny krem zawierający składniki optymalnie dobrane do pielęgnacji skóry z problemami. Ichtiol zmniejsza stany zapalne skóry, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, reguluje wydzielanie sebum. Poprawiając krążenie krwi w skórze ichtiol wspomaga jej regeerację. Tlenek cynku łagodzi podrażnienia.

Jestem zdziwiona, bo ichtiol kojarzył mi się z 'wyciągaczem' przyszczy, a tlenek cynku z filtrami

Tetaa,
Czy ten Twój kremik jest może dostępny bez recepty?
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 22:15   #270
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, a gdzie kupujecie w sieci faktorek avene 50+?

Okazuje się, że jego zakup chwilowo graniczy z cudem, przynajmnien w jakiejś rozsądnej cenie
W żadnej aptece offlinowej w moich okolicach nie mają takowego na stanie , podobnie w moim ulubionym aptecus-ie i paru innych sieciowych aptekach.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.