krem z filtrem do cery mieszanej/tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-16, 09:58   #1
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255

lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta


Drogie wizażanki!

Czy mogłybyście polecić mi lekki krem z filtrami na dzień? Mam cerę tłustą. Na noc stosuje krem z kwasami Clear Pore Neutrogeny, a jak skończę tą tubkę to przerzucam się na Effeclear K.

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 11:32   #2
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Lekki krem nawilzający z filtrami na dzień :
1. Fluid Hydro Urgency ( Helena Rubinstein ) SPF 15
2. Hydra Move ( CD ) SPF 15
3. Fluid Vinefit ( Lancome ) SPF 8
4. Fluid Desalterant ( Clarins ) SPF 15
5. Day Wear ( Estee Lauder ) SPF 15
Nie napisałaś jaki przedział cenowy cię interesuje - te kosmetyki wszystkie kosztują od 160 do 230 zł za 50 ml - średnio jak będziesz uzywać tylko rano starczyć powinno na 3 -4 miesiące codziennego stosowania . Jeżeli używasz podkładu np. z filtrem 15 uważam że nie potrzebny jest krem też z filtrem - filtry nie sumują się , zawsze działa ten z ,, góry '' . pozdrowionko - cierpliwie szukaj ideału
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 11:38   #3
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Aha - kurka wodna - to miał byc lekki krem nawilżający dla cery tłustej . Z filtrem taki bardzo lekki nwilżający krem trudno znależć - z reguły dla przetłuszczających się skór najlepsze są kremy - żele . Ale brak tam filtrów . Każdy filtr musi mieć bazę i potrzebuje bardziej bogatej konsystencji - np. vinefit cool gel jest dla cer tłustych i zawiera jedynie naturalny filtr a już bogatszy fluid - ma SPF 8 . Ja mam cerę mieszaną i np. Hydro - urgency sprawdził się bardzo dobrze , nie powoduje zaskórników , cera jest nawilzona i się nie błyszczy . Reszta fluidów które podałam tez się sprawdziła - tylko niepotrzebnie podałam Hydra Move - SPF 15 który dla mnie np. był za ciężki na dzień . Szukaj
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 11:45   #4
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Interesuje mnie przedział cenowy do 80 zł.
Tak, zdaje sobie sprawe z tego że nie znajdę super lekkiego kremu-żelu z filtrami, dlatego liczę na Was wizazanki, bo na pewno nie tylko ja mam tłustą cerę i zależy mi na filtrach.

Diorek dzięki za odpowiedź.

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:08   #5
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Ja w cenie do 80 zł uzywałam takich kosmetyków :
- mój faworyt tutaj to Clarins za 85 zł 50 ml i jest to Hydra - Matte Day Lotion ( Fluide Jour Matifiant Hydratant ) który naprawdę ładnie nawilża skórę - mam go teraz na bużce . I mimo nazwy nie matuje on skóry , błyskawicznie się wchłania , w ogóle nie podraznia i ładnie sie trzyma i nawilża cały dzień . Zobacz opinie wizażanek .Tylko że nie ma filtru no i cię to pewnie nie urządza .
Uzywałam z aptek jeszcze :
- hydraphase XL UVA 12 firmy la roche posay - bardzo fajny , intensywnie naprawdę nawilża , szybko się wchłania i pozostawia matowy efekt .
- hydrance optimale UV 15 - dla cery tłustej , też lekki , fajny nawilżający kremik ale stosowany sam - u mnie z make-upem się wałkował ( ale wolę hyraphase )
- i bardzo dobry jest też krem Lieraca za 90 zł Systemic SPF 12 ( co prawda krem miejski ) ale bardzo dobrze nawilża , ekspresowo się wchłania ma leciutką konsystencję i co najważniejsze nie zatyka porów , i po nałożeniu nie pozostawia lepkiej i świecącej warstwy . Szklany pojemnik z dozownikiem i witaminki C i E . Po clarinsie to mój faworyt nr 2 .

Być może cię to trochę ukierunkuję i będziesz mogła im się bliżej przyjrzeć w aptekach . Bo niestety z drogerii albo polskich kosmetyków z wysokim filtrem to nie znam .
Ale jeżeli ty uzywasz Effeclaru i masz buźkę z tendencją do przetłuszczania to powiem ci szczerze że też uzywałam i był niezły u mnie ładnie się wchłaniał , polepszał skórę- wyrównał niedoskonałości i była jaśniejsza i gładsza ale chyba na dłuższą metę jest silny i skóra się przyzwyczaja i buntuje . Tak zareagowała moja .

Ta neutrogena to też jakby z kwasami AHA ? (Tak mi się wydaje ) Więc stosujesz takie mocniej działające kosmetyki . A może warto trochę zmienić i zamiast tych dość mocnych kosmetyków zainwestować w Clarinsa na dzień i serum na noc ? I troszkę zbalansować tłustą buźkę ? Ja miałam przetłuszczającą się cerę z bardzo widocznymi porami ( nawet bardzo drogie AHA nie pomogły ) - po miesiącu stosowania łagodnego duetu Clarins -(2 kremy w cenie 160 zł )naprawdę stan skóry bardzo się poprawił. I teraz bez obaw uzywam kosmetyków dla cer normalnych .

Szczerze mówiąc to taka moja paplanina - ponieważ tyle ile jest kobiet tyle jest cer ( mam takie wrażenie ) . No ale myslę że przynajmniej już jesteś bogatsza o trzy nawilżające kosmetyki z filtrem .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:36   #6
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

a słyszałaś o Dax Cosmetics Krem na Lato SPF 12 >?? kosztuje kilkanaście złotych, jest lekki, ładnie się wchłania, dobry pod makijaż...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:46   #7
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Zgadzam się z opinią, że Clarins na dzień nawilżajaco-matujący jest świetny(i kosztuje właśnie 80 zł).Gdyby jeszcze miał filtry... Niestety nie robi aż tyle co kremy z kwasami.Tzn może reguluje cerę ale nie radzi sobie tak z szybkim zanieczyszczaniem cery, porami jak kwasy. Zatem polecałałym kwasy na noc,ale niekoniecznie na każdą noc(ja też zaczęłam od Clear Pore, potem przyszła pora na Effaclar K, a teraz już okazjonalnie używam Cleanance K), bo żaden krem do tłustej skóry nie da tego efektu odświeżenia(tłusta skóra często jest szarawa) jak kwasy. Ale, ale miałam o kremach z filtrami pisać. Ja polecam Iwostin z filtrami UVA, UVB. Genialne filtry ma La Roche Posay w Anthelios W Gel 40 bez tłuszczu,ale mimo że ma lekką konsystencję warstewka jest.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-16, 13:58   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Z tanich i lekkich to ja używam Eris SPF 30, krem do cery fotowrażliwej, bezzapachowy, ok. 15 zł, ale nie chroni w zakresie UVA. Mój faworyt to Iwostin SPF 15, UVA 10,cena za 75 ml 28 zł, oba są w KW. Też używam Effaclar K lub Neutrogenę, która nie jest z AHA, ale z kwasem salicylowym.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 13:58   #9
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Neutrogena którą stosuje jest z kwasami BHA. Zalezy mi na zmniejszeniu, oczyszczeniu porów, wygładzeniu skóry.
Postanowiłam sobie przy tym zacząć stosować na dzień kremik z filtrami, by już zacząć się chronić przed zmarszczkami spowodowanymi UVA .

Jeśli nie znajdę czegoś tańszego to chyba zdecyduje się na Hydraphase XL La Roche.. A Hydrance Optimale też jest tej firmy? Nie ma go niestety w KW.


Malenka: a ten krem też chroni przed UVA?
Super by było jakby chronił, bo nie jest drogi..

Dzięki za rady!!!

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 14:04   #10
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Krem z filtrami Iwostinu jak najbardziej, trzeba się po nim matowić, ale jest leciutki, nawilża i ma filtry. I jest tani.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 14:09   #11
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Zanim zdecydujesz się na zakup zajrzyj w KW do Ciało:kremy ochronne .Tam są ukryte najlepsze kremy ochronne z najlepszymi filtrami (LRP, SVR) Jest to myląca kategoria, te kremy są w wiekszości przede wszystkim do twarzy i mają świetne filtry. W tym rzecz jasna chronią przed UVA.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-16, 14:21   #12
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Oj sorki - pomyliło mi się Kremik Hydrance Optimale - jest nawilżający dla cery wrazliwej
A mi chodziło o Hydrance Legere - nawilżający kremik do cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania . Obydwa z firmy AVENE . Kremy podobne- łatwo pomylic opakowania bo prawie identyczne - ale Legere jest lżejszy ( wałkuje się mniej ) .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 15:45   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

diorek napisał(a):
> Oj sorki - pomyliło mi się Kremik Hydrance Optimale - (...)
> A mi chodziło o Hydrance Legere -(..)

tylko jedna uwaga: hydrance optimale spf 15 ma dobre filtry, a hydrance legre (i riche też) nie ma żadnych filtrów...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 15:52   #14
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

W takim razie diorek to dupa . No rzeczywiście pomieszałam . Uzywałam go dokładnie zeszłą zimą ( obydwu ) i chyba z rozpędu wsadziłam je do jednej beczki . Racja - nie mają filtru .Kompletnie pomieszałam .To jest zawsze tak jak chce się za dobrze .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 09:01   #15
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

Lola, na opakowaniu producent zapewnia,że tak!! inna sprawa czy tak jest istotnie ... przepiszę informacje z opakowania:

Lekki krem nawilżająco-ochronny, do codziennego stosotwania przy temperaturach dodatnich w okresie przeilenia wiosennego i w lecie ( również w czasie upałów). Doskonały podczas codziennych dojazdów do i z pracy, spacerów, a także podrózy wakacyjnych. Chroni skórę, intensywnie nawilża i pielęgnuje. Zawiera kompleks witami CiE, które neutralizuą "wolne rodniki", filtry UVA i UVB oraz naturalną melaninę-składnik chroniące skórę przed negatywnymi skutkami dziłania czynników zewnętrznych, w tym promieni słonecznych. Regulanie stosowany zapewnia skórze wysoką ochronę, odpowiednie nawilżenie, świeżość i zdrowy wygląd. Polecany na dzień dla każdego rodzaju cery, bez ograniczenia wieku.

skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth 20, Ceteareth 12,Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Dicapryl Ether, Glycerin, Octyl Methyoxycinnamate, Sodium Hyaluronate, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate,Benzophenon-3, Melanin. Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Ethylparaben,Methylparabe n, 2-bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Disodium EDTA, Carbomer, Triethanolamine, Parfum.

to tyle jeśli chodzi o skład, może któraś z Wizażanek spojrzy na to fachowym okiem i powie ile to jest warte??
też jestem ciekawa...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 09:27   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

dwa filtry UVB i melanina (filtr naturalny). ochrona jest, ale słabiutka. jaki to krem?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 09:36   #17
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ iwostin

Dzięki za wszystkie posty!

Myślę że zdecyduję się na Iwostin.
Tylko mam pytanko: mam 19 lat, mogę go stosować?
I jeszcze jedno: chce go stosować też na zimę, to dobry pomysł ?

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 09:40   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ iwostin

> Myślę że zdecyduję się na Iwostin.
> Tylko mam pytanko: mam 19 lat, mogę go stosować?
tak, oczywiście.
> I jeszcze jedno: chce go stosować też na zimę, to dobry pomysł ?
zależy jaką masz cerę, jeśli bardziej przetłuszczającą sie, to iwostin będzie pewnie wystarczajacą ochrona przed mrozem, jeśli bardzje suchą, to prawdopodobnie będzie sie trzeba rozejrzeć za czymś solidniejszym (ale w przypadku filtrów, kremów o solidniejszej konsystencji jest mnóstwo).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 14:59   #19
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

krem na lata, Dax Cosmetic, tzn że na codzienne uzytek nie nadaje sie??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-17, 19:00   #20
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ iwostin

To super!

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-17, 22:56   #21
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

chyba Basia kiedyś coś pisała o tym kremie Daxa że nie stanowi skutecznej ochronny w całym zakresie prom. UV
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 07:56   #22
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: lekki krem z filtrami na dzień/ cera tłusta

a szkoda taki fajny kremik
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 01:12   #23
Artur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 32
Krem z filtrem nie zapychający porów??

Witam. 1)Po 3 dniach stosowania Iwostinu (nawilżający z filtrem) zauważyłem niepokojące objawy (zaskórniki , wągry,straszne świecenie twarzy ). Miałem nadzieję że ten krem się sprawdzi, jest jednak inaczej. Jakieś pół roku temu stosowałem Hydraphase XL ( la roche-posay)- nie sprawdził się. Szukam kremu z filtrem do cery trądzikowej.
Co Panie by mi poleciły.
2)Szukam jakiejś maseczki która oczyści pory.
ps-szukałem w archiwum ale nie znalazlem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Dziękuję za pomoc.
Artur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 08:28   #24
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Re: Krem z filtrem nie zapychający porów??

To ja się dołączę - błagam, poradźcie jaki filtr do tłustej cery?
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 10:52   #25
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Krem z filtrem nie zapychający porów??

jestem posiadaczką cery mieszanej też czasami skłonnej jeszcze do zmian trądzikowych.

Otóż - każdy krem z wyższym filtrem będzie się świecił na buzi. Też teraz używam Iwostinu już nawet 2 tubkę i poprostu matuję twarz albo pudrem, albo bibułkami matującymi. Nawet LRP Fluide extreme pozostawia lekką warstewkę chociaż to 60.

Kiedyś coś dziewczyny pisały o firmie Bioderma, która ma w swojej ofercie krem ochronny do skóry trądzikowej ... podobno dobry
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 22:35   #26
Vegtula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 31
Smile Filtry cera tłusta, pomóżcie!!!!!!

Witam

Mam cere dosyć tłusta przebarwienia i wypryski ,21 lat,używam na noc Effaclar K,myje twarz żelem też Effaclar,ale troszke mi wysusza skórę,czy możecie mi doradzić jakiś dobry krem nawilżajacy??Do tego mam problem z filtrami,jaki faktor stosowac?do cery tlustej?Prosze doradzcie mi także jakis dobry puder?
Dziekuje za odpowiedzi
Vegtula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 22:55   #27
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry cera tłusta, pomóżcie!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Vegtula
Witam

Mam cere dosyć tłusta przebarwienia i wypryski ,21 lat,używam na noc Effaclar K,myje twarz żelem też Effaclar,ale troszke mi wysusza skórę,czy możecie mi doradzić jakiś dobry krem nawilżajacy??Do tego mam problem z filtrami,jaki faktor stosowac?do cery tlustej?Prosze doradzcie mi także jakis dobry puder?
Dziekuje za odpowiedzi
Skoro stosujesz kwasy [effaclar k] filtr jest koniecznoscią. Jeśli zdecydujesz się na coś z avene odpadnie Ci problem kremu nawilżającego, gdyż avenki same w sobie są cudownie odżywcze. Jeśli stwierdzisz jednak, że są dla Ciebie za ciężkie, warto zastanowić się nad "lżejszymi" filtrami: fluidami Anthelios LRP lub Biodermy. Od niedawna Iwostin ma dobre kosmetyki z filtrami, ale te moga zapychać, jeśli akurat jesteś podatna na zapychanie .
Z prostych kremów nawilżających mogę polecić krem physiogelu albo Hydrance optimale legere od Avene. A może zainteresuje Cię olejek Hauschki do cery tłustej? Fajna sprawa, testuję miniaturkę

Co do pudrów. Jeśłi zdecydujesz się na filtr avene możesz uzywac każdego, dowolnego pudru czy podkładu, gdyż avene się z nimi "nie gryzą". W przypadku wszystkich pozostałych filtrów musisz uważać, aby nie zawierały one talku bądź miki. Beztalkowy puder ma m.in. Dr. hauschka - jest to jedwabny puder do ciała, dziewczyny z powodzeniem używają go na twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 23:29   #28
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry cera tłusta, pomóżcie!!!!!!

Witaj

Mam cere z podobnymi problemami i rowniez 21 lat Stosuje takze Effaclar K Polecam Ci moj zestaw pielegnacyjny, dzieki ktoremu moja cera zdrowieje:

na noc: Effaclar K

na dzien: Active C LRP (krem z witamina C, rozjasnia i wygladza), filtr La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediactris SPF 50 (ochrona przeciwsloneczna jest niezbedna!)

pudruje sie skrobia, a od dzisiaj beztalkowym pudrem Lucidity Estee Lauder (tylko przy filtrach Avene mozna pozwolic sobie na pudry z talkiem i mika).

Radzilabym zrezygnowac z mycia twarzy zelem Effaclar - mialam z nim kiedys do czynienia i bardzo przesuszyl mi skore (zawiera na trzecim miejscu - SLS drazniacy detergent), a przejsc na delikatniejszy plyn micelarny Effaclar - bardzo dobrze oczyszcza twarz, nie podrazniajac jej.

Regularnie stosuj maseczki aspirynowe, mozesz tez uzywac toniku na bazie aspiryny - wiecej o tych domowych, ale bardzo skutecznych specyfikach, znajdziesz w tym watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607 Swietnie oczysza i wygladza cere Niespodzianki znikaja w mig!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 00:58   #29
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Filtry cera tłusta, pomóżcie!!!!!!

Cytat:
Napisane przez L_V
A może zainteresuje Cię olejek Hauschki do cery tłustej? Fajna sprawa, testuję miniaturkę
Czy mowa o tym?
http://www.biokosmetyki.com/index.ph...tory=58&gama=1

i o tym:

http://www.biokosmetyki.com/index.ph...tory=96&gama=3 ??
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 01:52   #30
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Filtry cera tłusta, pomóżcie!!!!!!

I mam jeszcze pytanko... troche od tematu,powinnam zadac chyba na wizazystce, ale wole zadac tu, bo tu madre glowy chyba w kazdym temacie
mianowicie chodzi mi o poprawianie makijazu w ciagu dnia...
lepiej wode termalna, potem normalna chusteczka i puderek czy bibulki matujace i puderek? Czy jeszcze jakos to polaczyc? Chodzi mi glownie o cere tlusta, ktora swieci sie jak zarowa po jakims czasie od nalozenia makijazu.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.