czerwone oczy u psa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 23:22   #1
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Exclamation

czerwone oczy u psa


od kilku dni moja sunia ma problem z oczami. Na dole ma całe czerwone oczy przemywałam jej świetlikiem i jak narazie nic. jutro ide po sól fizjologiczną bo polecono mi przemywać oczy ale może ktoś z was miał podobny problem?
Sąsiadki mixjork- sznaucer ma też takie oczy ale od zawsze (ma go ponad rok i jest adoptowany jak miał 0,5r) i wet stwierdził ze przez sierść bedzie tak miał drugi wet że to chroniczne zapalenie spojówek wiec nie wiadomo co to ale moja sunia z nim ma kontakt od ponad roku jakby to było zaraźliwe to by już dawno się zaraziła a nie teraz. Moja sunia jest gładkowłosa więc sierść w oczach odpada...
Zapomniałam dodać że do tego jej łzawią.
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 07:41   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: czerwone oczy u psa

Jak wet polecił sól fizjologiczną i przemywanie, to ok, co jeszcze na to mówił?

Świetlikiem podobno nie wolno.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:18   #3
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
od kilku dni moja sunia ma problem z oczami. Na dole ma całe czerwone oczy przemywałam jej świetlikiem i jak narazie nic. jutro ide po sól fizjologiczną bo polecono mi przemywać oczy ale może ktoś z was miał podobny problem?
Sąsiadki mixjork- sznaucer ma też takie oczy ale od zawsze (ma go ponad rok i jest adoptowany jak miał 0,5r) i wet stwierdził ze przez sierść bedzie tak miał drugi wet że to chroniczne zapalenie spojówek wiec nie wiadomo co to ale moja sunia z nim ma kontakt od ponad roku jakby to było zaraźliwe to by już dawno się zaraziła a nie teraz. Moja sunia jest gładkowłosa więc sierść w oczach odpada...
Zapomniałam dodać że do tego jej łzawią.
1. Kto Ci polecił? Ktoś z odpowiednim wykształceniem- weterynaryjnym?
2. W przypadku oczu mojego persa wetka odradziła świetlika, poleciła BORASOL. Mój pers ma koci katar, więc nie było zastrzeżeń.

Twojemu psu jednak nie wiadomo co dolega, więc ja bym się wstrzymała z używaniem czegokolwiek, bo możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc.

3. Zapalenie nie jest zaraźliwe. Czerwone oczy mogą mieć kilka przyczyn: wbicie czegoś w oko, podrażnienie chemikaliami, zapaleniem, reakcja na zmianę karmy, zabrudzeniem oka jakimiś paprochami itd.

Mój Melman miał zapalenie spojówki, dostał maść do oka, bardzo skuteczna.

Ja na Twoim miejscu pojechałabym do weta. Im szybciej tym lepiej, wiadomo. Ja z moim też muszę jechać. Od wczoraj ma czasem czerwone oczy i łzawi.

Daj znać, jak pojedziesz.

EDIT: krótka sierść wpada do oka częściej niż długa. Zauważyłam to u moich krótkowłosych psów.

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2012-12-05 o 10:20
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:46   #4
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: czerwone oczy u psa

a nie ma problemow z wewnetrzna powieka?

bo jak jeszcze łzawia, to ma tam jakis stan zapalny, badanie u weta i jakies krople na pewno trzeba
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 11:36   #5
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: czerwone oczy u psa

Moja buldożka miała czerwone oczy a do tego bardzo łzawiła i okazało się, że to nic groźnego tylko jakaś alergia na pyłki. Dostała kropelki dostępne normalnie w aptece za 10 zł (ale nie pamiętam nazwy) i wszystko ładnie się wyleczyło
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:15   #6
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: czerwone oczy u psa

Solą fizjologiczną można przemywać oczy. Kupujemy w aptece 5-ml (lub większe, w razie potrzeby) ampułki, przemywamy oczka (najlepiej jałowym gazikiem) i ampułkę wyrzucamy. One mogą stać otwarte do 12h, ale preparaty do oczu muszą być zupełnie jałowe, więc polecam nie oszczędzać na ampułkach, zwłaszcza że jedna kosztuje 15-25 groszy

Studiuję farmację i sporo się mówiło o recepturze jałowych preparatów do oczu na zajęciach, także psa nie chcę skrzywdzić- to tak w odpowiedzi na post dopytujący KTO polecił takie coś. Plus, sama mam pekińczyka, a im trzeba oczy przemywać codziennie i polecił mi to weterynarz.

Z innych rzeczy- świetlik może być, ale nie rumianek, tak z góry mówię. Borasol też czasami ktoś poleca, ale z nim bym się akurat wstrzymała, bo kwas borny może tylko podrażnić oko, zwłaszcza, że nie wiadomo do końca co psiakowi w nie jest.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:01   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: czerwone oczy u psa

i jak tam sunia, byłyście u lekarza?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 23:09   #8
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: czerwone oczy u psa

Nazwa kropli, które miał mój pies to Polcrom
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 07:52   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
a nie ma problemow z wewnetrzna powieka?

bo jak jeszcze łzawia, to ma tam jakis stan zapalny, badanie u weta i jakies krople na pewno trzeba
To może być właśnie zapalenie 3 powieki.
Cytat:
Napisane przez 1989emilia Pokaż wiadomość
Moja buldożka miała czerwone oczy a do tego bardzo łzawiła i okazało się, że to nic groźnego tylko jakaś alergia na pyłki. Dostała kropelki dostępne normalnie w aptece za 10 zł (ale nie pamiętam nazwy) i wszystko ładnie się wyleczyło
Ale to chyba było wiosną lub latem?
Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość

Studiuję farmację i sporo się mówiło o recepturze jałowych preparatów do oczu na zajęciach, także psa nie chcę skrzywdzić- to tak w odpowiedzi na post dopytujący KTO polecił takie coś. Plus, sama mam pekińczyka, a im trzeba oczy przemywać codziennie i polecił mi to weterynarz.

Z innych rzeczy- świetlik może być, ale nie rumianek, tak z góry mówię. Borasol też czasami ktoś poleca, ale z nim bym się akurat wstrzymała, bo kwas borny może tylko podrażnić oko, zwłaszcza, że nie wiadomo do końca co psiakowi w nie jest.
Właśnie ja mam persa i mnie wetka poleciła BORASOL do przemywania, ale jak wyczytałam, przemywa się OKOLICE oczu, a nie same oczy.

(Swoją drogą znalazłam kiedyś niewidomego pekińczyka w parku. Miał rozlane źrenice Miałam już 2 swoje psy i nie mogłam go zatrzymać Ale takie maleństwo kochane było, białe, kudłate- w ogóle na pierwszy rzut oka myślałam, że to królik ).

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2012-12-06 o 07:58
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 08:19   #10
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: czerwone oczy u psa

Tak- latem. Ale pomyślałam sobie, że morze pies autorki wątku też ma alergie- uczulenie z tym, że na coś innego
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:31   #11
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
To może być właśnie zapalenie 3 powieki.


Ale to chyba było wiosną lub latem?


Właśnie ja mam persa i mnie wetka poleciła BORASOL do przemywania, ale jak wyczytałam, przemywa się OKOLICE oczu, a nie same oczy.

(Swoją drogą znalazłam kiedyś niewidomego pekińczyka w parku. Miał rozlane źrenice Miałam już 2 swoje psy i nie mogłam go zatrzymać Ale takie maleństwo kochane było, białe, kudłate- w ogóle na pierwszy rzut oka myślałam, że to królik ).
ja bym jednak poczekała, aż wypowie się lekarz, gdy zobaczy psa
to co ktoś kiedyś przepisał waszemu kotu czy psu niekoniecznie musi być polecane w tym przypadku, pies a pers to dwie różne sprawy i dwa różne problemy
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 11:27   #12
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ja bym jednak poczekała, aż wypowie się lekarz, gdy zobaczy psa
to co ktoś kiedyś przepisał waszemu kotu czy psu niekoniecznie musi być polecane w tym przypadku, pies a pers to dwie różne sprawy i dwa różne problemy

Ale ja to przecież właśnie ciągle podkreślam: 1) obejrzenie psa przez weta ; 2) niesugerowanie się środkami polecanymi przez inne osoby, 'bo ich zwierzętom to pomogło' ; 3) Noooo.... wewnętrzna i zewnętrzna różnica między psem a persem jest, w charakterze- nie zauważyłam
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 18:04   #13
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: czerwone oczy u psa

mamy wyznaczoną wizyte do okulisty na wtorek
do tej pory przemywamy solą fiziologiczną i świetkikiem nawet już trochę się poprawiło
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 12:21   #14
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
mamy wyznaczoną wizyte do okulisty na wtorek
do tej pory przemywamy solą fiziologiczną i świetkikiem nawet już trochę się poprawiło
To dobrze
Zobaczymy co wet powie. Słyszałam, że weterynarze mają w gabinetach taki płyn (żółty podobno, ale nie znam nazwy...), który się nakrapla na oczko psa i powstaje taka żółta warstewka na rogówce, która znika po ok. godzinie. Jeśli po nakropleniu tego preparatu kolor żółty jest nierównomierny (są plamki, intensywniejsze miejsca), to znaczy, że w tych miejscach rogówka jest podrażniona, są w niej jakieś ubytki. Może Twój psiak będzie miał takie badanie.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

(Swoją drogą znalazłam kiedyś niewidomego pekińczyka w parku. Miał rozlane źrenice Miałam już 2 swoje psy i nie mogłam go zatrzymać Ale takie maleństwo kochane było, białe, kudłate- w ogóle na pierwszy rzut oka myślałam, że to królik ).
Biedny Znając mnie, to wzięłabym go pod pachę i do domu, taka ze mnie pekińczykowa mama
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 12:25   #15
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
To dobrze
Zobaczymy co wet powie. Słyszałam, że weterynarze mają w gabinetach taki płyn (żółty podobno, ale nie znam nazwy...), który się nakrapla na oczko psa i powstaje taka żółta warstewka na rogówce, która znika po ok. godzinie. Jeśli po nakropleniu tego preparatu kolor żółty jest nierównomierny (są plamki, intensywniejsze miejsca), to znaczy, że w tych miejscach rogówka jest podrażniona, są w niej jakieś ubytki. Może Twój psiak będzie miał takie badanie.


maja

ale tez zalezy gdzie

bo taka jedna, niby klinika, a po patrzeniu tylko w oko krolika stwierdzila, ze ma raka

poszlam do innego, to mieli wlasnie to badanie z płynem i wyszlo, ze to zapalnie rogowki
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:35   #16
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: czerwone oczy u psa

O oczach trochę wiem z doświadczenia na moich psach. Te objawy to może być zwykłe zapalenie spojówki, które po stosowaniu leków dość szybko i łatwo przechodzi. Do wtorku najważniejsze żebyś utrzymywała oczy w czystości, czyściła za każdym razem kiedy zobaczysz że pies ma coś w oku albo ma zaropiałe oczy. Zwróć uwagę na to czy pies jest wrażliwy na światło (mruży oczy gdy wieczorem zapalisz światło), czy pojawia się ropa w oczach (z reguły zielono-żółta wydzielina, biała i lekko przezroczysta jest normalna). Jeśli masz wizytę u okulisty jestem prawie pewna że użyje płynu do odbarwienia oka o którym już tu wspominano. Wtedy zobaczysz czy to tylko zapalenie czy może coś mu uszkodziło rogówkę. W tym drugim przypadku tez stosuje się antybiotyki, ja dostałam Tobrex i żel Corneregel, dopiero jak nie przejdzie to bardziej 'drastyczne' metody. Jeśli zapalenie spojówek też dostaniesz antybiotyk, u moich pomógł floxal. Istnieje możliwość że oczy były wysuszone i dlatego jak zaczęłaś je przemywać solą fizjologiczną podrażnienie mija, teraz jest okres ogrzewania mieszkań a to sprzyja rozwojowi roztoczy i wysuszaniu oczu. Ale oczywiście lepiej sprawdzić to u weta.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 03:56   #17
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: czerwone oczy u psa

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość


Biedny Znając mnie, to wzięłabym go pod pachę i do domu, taka ze mnie pekińczykowa mama
Ciekawe te krople.

Ja go zabrałam na ogródek, do domu nie mogłam, bo bałam się o swoje psy (choroby zakaźne).

Niestety, tamtego lata były mega upały Siedziałam z psem na ogródku, zanosiłam mu wodę i karmę od moich. Tak mi go było szkoda, bo taki pełny życia był, wesoły, nieagresywny. Gdyby to było teraz , a nie miałabym kotów, byłby mój
Ja też znosiłam wszystko do domu )
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:35   #18
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: czerwone oczy u psa

Dobre krople na przekrwione oczy to Starazolin.
Używałam u siebie na zatarte oczy podczas koszenia trawy, wiatr sypną mi piaskiem i kawałkami trawy, potem próbowałam wymyć to z oczu wodą i nic nie pomogło dopiero te krople.
Użyłam je także, na oczy królika nowozelandzkiego, któremu to młodziutkiemu nie chciały się otworzyć, były zalepione, zaschnięte łzami, i po godzinie normalnie się otworzyło, i nie odbiegało wyglądem od reszty stada.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg starazolin-prod.jpg (29,4 KB, 4 załadowań)
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:50   #19
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: czerwone oczy u psa

Masakra , autorka napisała, że z psem idzie to okulisty a tu już tyle sugestii odnośnie kropel . To i ja się przyłączę: u mnie wet neomecyną kazał smarować.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 10:38   #20
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: czerwone oczy u psa

no właśnie, tyle sugestii to zazwyczaj tylko od babć w poczekalni do lekarza można usłyszeć Sylwia1900r, jakbyś przemyła oczy królika solą fizjologiczną, to efekt byłby pewnie taki sam
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:06   #21
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: czerwone oczy u psa

Ja na miejscu autorki przemywałabym tylko oczy solą fizjologiczną żeby nie były niczym podrażnione a dopiero po wizycie u weterynarza podawała to co on poleci. Z oczami trzeba uważać, my możemy tylko spekulować co to jest i czym my leczyliśmy nasze zwierzaki. Lepiej poczekać, tylko przemywać a nie pakować antybiotyki samemu, żeby nie zaszkodzić psu
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 00:21   #22
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: czerwone oczy u psa

nie byliśmy u okulisty bo po przemywaniu przeszło

ale też wiem co było powodem dzień przed pojawieniem się zaczerwienienia razem z niunią sprzątałysmy tak z odsuwaniem mebli, myciem okien itd..chodziła i kichała
przy przemywaniu solą fizjologiczną oraz świetlikiem na waciku był jakby kurz z łzami rzadko było przy niej sprzatane jak sprzatałam zaprowadzałam ją do sąsiadki lub do babci bo bała się odkurzacza ale ostatnio przestała się bać wiec sprzątała ze mną
naprowadził mnie na to wet jak byłam z kotem na szczepieniu

mój pies jest alergikiem dotychczas myslałam że tylko pokarmowym i na świeżo skoszoną trawe ale okazuje się że o wszystkim nie wiem i chyba bedzie trzeba zrobić testy

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2012-12-13 o 00:23
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.