Co dalej z sobą począć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-12, 17:13   #1
cashmiere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 30

Co dalej z sobą począć?


Nie wiem co mam dalej ze sobą zrobić, chyba już nawet w większego doła przez to wpadłam. Jestem na ostatnim roku zarządzania (zaoczne), pracy szukam juz ponad pół roku i nadal znaleźć nie mogę... JUż mnie krew zalewa... Nie wiem nawet czy magistra robić bo w tych czasach i w POlsce to i chyba mgr nie pomoże.. Szukam wszędzie pracy, nawet nie zadzwonią, lub jak zadzwonią to warunki tak marne, że nawet nie można się utrzymać w mieście, aby wynająć pokój, szkołe i na życie.. Do czego to doszło... Chęć mam wyjechać za granice po odebraniu dyplomu, ale ludzie też mnie zniechęcają, bo w Anglii teraz też nie tak różowo, a być do końca życia pomywaczem to też nie jest tak miło, można być na chwile ale nie na cały czas... Żałuję, że nie wybrałam konkretniejszych studiów, bo po takim zarządzaniu to nic ciekawego, nikt nawet nie chce studenta wziąć na przyuczenie.. a jak chce to na darmowy staż a ja sobie na to nie mogę pozwolić..

Czuję się jak w więzieniu, nie mam pomysłów jak z tego bagna wybrnąć, co robić.. Czuję, że skończę za chwilę te studia i pustka nadal w głowie będzie, ehh..
cashmiere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 19:18   #2
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Co dalej z sobą począć?

rozumiem, że szukasz pracy w zawodzie a nie jakiejkolwiek? pracowałaś już gdzieś, masz jakieś doświadczenie? nie możesz sobie pozwolić na darmowy staż to jak się teraz utrzymujesz? może staż z pup nie wiele płacą ale zawsze coś
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 06:57   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Cytat:
Napisane przez cashmiere Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam dalej ze sobą zrobić, chyba już nawet w większego doła przez to wpadłam. Jestem na ostatnim roku zarządzania (zaoczne), pracy szukam juz ponad pół roku i nadal znaleźć nie mogę... JUż mnie krew zalewa... Nie wiem nawet czy magistra robić bo w tych czasach i w POlsce to i chyba mgr nie pomoże.. Szukam wszędzie pracy, nawet nie zadzwonią, lub jak zadzwonią to warunki tak marne, że nawet nie można się utrzymać w mieście, aby wynająć pokój, szkołe i na życie.. Do czego to doszło... Chęć mam wyjechać za granice po odebraniu dyplomu, ale ludzie też mnie zniechęcają, bo w Anglii teraz też nie tak różowo, a być do końca życia pomywaczem to też nie jest tak miło, można być na chwile ale nie na cały czas... Żałuję, że nie wybrałam konkretniejszych studiów, bo po takim zarządzaniu to nic ciekawego, nikt nawet nie chce studenta wziąć na przyuczenie.. a jak chce to na darmowy staż a ja sobie na to nie mogę pozwolić..

Czuję się jak w więzieniu, nie mam pomysłów jak z tego bagna wybrnąć, co robić.. Czuję, że skończę za chwilę te studia i pustka nadal w głowie będzie, ehh..
jak będziesz tak narzekać i biadolić to napewno nic nie znajdziesz.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 09:32   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Masz rok, zacznij staż. Od czegoś trzeba zacząć.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 10:38   #5
Madziunia_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Ja też jestem po zarządzaniu i nie jest tak źle jak piszesz. Możesz np. zostać księgową - dla kobiety to bardzo dobra praca bo siedzi się w ciepełku przy biureczku Próbuj jeśli możesz w większych miastach, w małych faktycznie ciężko po tym kierunku. Bez stażu może być ciężko.
Madziunia_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 12:36   #6
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Cytat:
Napisane przez Madziunia_A Pokaż wiadomość
Ja też jestem po zarządzaniu i nie jest tak źle jak piszesz. Możesz np. zostać księgową - dla kobiety to bardzo dobra praca bo siedzi się w ciepełku przy biureczku Próbuj jeśli możesz w większych miastach, w małych faktycznie ciężko po tym kierunku. Bez stażu może być ciężko.
księgowa oprócz siedzenia w ciepełku ma dużą odpowiedzialność.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:48   #7
pati5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Dziewczyny co z wami cashmiere potrzebuje zrozumienia, a nie wypominek, że narzeka Niestety w tym kraju nie jest różowo i nie bójmy się o tym mówić. Wiadomo, że trzeba się starać i działać, ale jak ktoś raz na jakiś czas się pożali to nie ma co go tłamsić Głowa do góry cashmiere na pewno coś znajdziesz!
pati5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 16:32   #8
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Na twoim miescu szukałabym pracy w kororacjach w całej Polsce.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 21:14   #9
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Ehh... no rzeczywiscie, tego typu studia są za bardzo ogólne i jeśli nie ma się sprecyzowanych planow to trudno ejst coś znaleźć;/ Ale trzymam za Ciebie kciuki
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:54   #10
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Jeśli wybrałaś tak ogólne studia, to tym bardziej nie poprzestawaj na licencjacie, tylko zrób magistra i dobrze przemyśl wybór specjalizacji. Trochę dziwne, że pracy szukasz dopiero od pół roku, mimo że studiujesz zaocznie, ale mniejsza o to. Byłaś w czasie studiów na praktykach/stażach? Może warto zacząć od tego, przemęczyć się kilka tygodni bez wynagrodzenia czy nawet za niewielkie pieniądze, jeśli mogłoby to czymś w przyszłości zaowocować - choćby wpisem w CV.
Czasy są niestety trudne, studiują prawie wszyscy, więc studia same w sobie niewiele dają. Trzeba się zastanowić nad ich wyborem i na pewno nie poprzestawać na samej wiedzy teoretycznej. Uwierz, że dziś praktyki, staże i wolontariaty są na porządku dziennym, a dziwnie wygląda CV kogoś, kto się tym nie może pochwalić.
Tak czy inaczej, powodzenia!
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:12   #11
cashmiere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 30
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Ja pracowałam niecałe dwa lata w handlu.. lecz potem zostałam bez pracy i właśnie ponad pół roku szukam i nie mogę nic znaleźć, dlatego jestem tak bardzo przytłoczona tą niemożliwością znalezienia czegokolwiek, a tym bardziej jakbym chciała jakiejś lepszej pracy niż tylko pracowanie w centrach handlowych... Na staż bezpłatny nie mogę sobie pozwolić, bo muszę w innym mieście wynająć pokój, a teraz gdy nie mam tam pracy to nie wynajmuje i jestem z rodzicami, lecz tutaj na wiosce też nie znajdę nic...
Zarządzanie to bardzo ogólny kierunek, niby wiele dziedzin ale żadnej konkretnej i nic się też konkretnego nie umiem. Jeśli firma nie da możliwości się przyuczyć, czy nie zaoferuje stażu to będę do starości w centrach handlowych tkwić, bo nikt inny mnie nic nie nauczy...
cashmiere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 07:55   #12
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Sama kończyłam zarządzanie i wiem jak wyglądają takie studia i co dają. Moim zdaniem, jeśli poprzestaniesz na licencjacie - to dają niewiele. Ja wprawdzie skończyłam jeszcze inne studia i pracuję w tym drugim zawodzie, ale Tobie radzę nie rezygnować z magisterki i dobrze przemyśleć wybór specjalizacji.
Moja pierwsza praca zaczęła się właśnie od tego, że poszłam na bezpłatną praktykę. Potem było zlecenie, po jakimś czasie etat. Od czegoś trzeba zacząć. Prywatne firmy nie przyuczają w ramach płatnych staży, chyba że organizowanych przez UP. Pozostaje więc zdobywać doświadczenie na stażach/praktykach albo brać pod uwagę też najniższe stanowiska w firmach, mimo że słabo płatne.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 14:29   #13
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Wiesz, pewnie nie taką odpowiedź chciałabyś przeczytać...
Gdybym mogła cofnąć czas, nie poszłabym na studia. Tylko do technikum/zawodówki, zamiast do LO, a potem zaczęłabym pracować.
Mam dziś 25 lat, dyplom inżyniera w branży, która nigdy nie wymrze i zawsze będzie co robić (budownictwo) i widzę - po sobie, po znajomych - że dobre wykształcenie nie jest gwarancją ani szybkiego znalezienia pracy, ani nawet tego, że wraz z doświadczeniem rosnąć będą Twoje zarobki.

Szukałam pracy długo, chwytając się przeróżnych metod dobicia się do pracodawców. Powoli brała mnie chol*rka, zwłaszcza kiedy pani w Urzędzie Pracy powiedziała mi: To nieprawdopodobne, że z dyplomem inżyniera budownictwa i taką znajomością języków obcych nie może pani znaleźć pracy.

No a jednak tak było.
Wraz z doświadczeniem, będę mogła zdobywać uprawnienia. Wraz z nimi - płaca będzie coraz wyższa. Wiem to.

Ale są zawody, branże, gdzie nawet mając 10lat doświadczenia, nie ma co liczyć na super podwyżki.

Studenci, absolwenci - powinni przestać wreszcie ślepo wierzyć, że każdy dyplom da im jakieś super możliwości. Nie tu.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 23:48   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co dalej z sobą począć?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-02 00:48:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.