Rossmann - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 13:15   #3511
Kasienkagall
Raczkowanie
 
Avatar Kasienkagall
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 65
Dot.: rossmann

Ja mogę tylko poprzeć wypowiedzi johambiny i Bezcielesnej. Jestem mamą dwóch córek i też zauważyłam, że przy dłuższym stosowaniu BD, kiedy były młodsze(tak do roku), wysuszał im skórę. Wystarczyło jednak stosować na przemian z Hippem i było OK. Kończył się BD kupowałam HIPP. Teraz nie ma tego problemu, dlatego w użytku jest tylko BD. Zresztą w tej chwili już całą rodziną przerzuciliśmy się na te kosmetyki Polecam, ale u malutkich dzieci zalecam ostrożność i obserwację reakcji skóry malucha.
Kasienkagall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 13:24   #3512
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Z bodymilk jest jeszcze Vanilia i Macadamia,którą mam i z której nie jestem zadowolona Użyłam ten balsam 4 raz na całe ciało i zostało mi w opakowaniu tyle,że na jeszcze jeden raz starczy.Balsam,który starcza na 5 razy to jest moim zdaniem przegięcie nawet jak na produkt za 5 zł Zapach jest śliczny,ale na dłuższą metę męczący.Nie wiem jak w przypadku innych zapachów,ale ten bardzo bardzo długo utrzymuje się na ubraniach, pościeli,a jeżeli człowiek używa innych kosmetyków zapachowych to może stworzyć mieszankę prowadzącą do bólu głowy

Vanilla i Macadamia W&B ...mmm.... rowniez moj najnowszy nabytek made by rossmann. I niestety potwierdzam, ze balsam jest bardzo niewydajny z winy konsystencji (na szczescie rekompensuje to nieco cena).
Składowo też zadna wieksza rewelacja, ot taki zwykły nawilżacz. Przyznaje, ze kupilam tylko dla swietnego zapachu lodów waniliowych . Jesli ktoś uwielbia zapachy slodkosci w kosmetykach bedzie zachwycony , bo zapach jest również intensywny i dlugo sie utrzymuje (jesli sie nim kremujemy to nalezy postawic juz tylko na niego, perfumy raczej nie wchodza w gre bo moze powstac zapachowa kakofonia). Zgadza sie, ze na dluższa mete może męczyc, ale ja uzywam go na zmiane z paroma innymi produktami i jeszcze sie nie znudził. Plus za elegancka stylistyke opakowania a przede wszystkim -za tubę stawianą na otwarciu!
Podsumowujac - fajny umilacz pielegnacji za niewielkie pieniadze.
Chetnie wyprobuje kiedys tez inne zapachy.
I tak jak juz pare osob pisalo - rowniez czaje sie na masło W&B Kakako&Jojoba, ktorego u nas chyba nie wprowadza narazie
Ciekawa też jestem olejku Vanilia&Macadamia - czy to jakis ciekawy składowo produkt czy parafinowy tworek z fajnym zapachem.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-09-10 o 14:54
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 15:24   #3513
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Może i pytanie to było już zadawane i odeślecie mnie do wyszukiwarki ale może ktoś ma chwilkę by mi odpowiedzieć. Pytanie kieruję głównie do Mam Wybieram się dziś po południu z przyjaciółką która niedawno urodziła do rossmanna po zakupy dla maleństwa. Córcia jest podrażniona przez płyn do kąpieli Johnsons baby. Co polecacie dla tygodniowego dzieciaczka za płyn, krem, chusteczki?
Takie male dziecko nie potrzebuje polynu, wystarczy sama woda.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 21:43   #3514
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: rossmann

potrzebuję dobrze nawilżającego kremu ( tylko, żeby nie zapychał )
pomóżcie
jutro idę rossmanna
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 21:44   #3515
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: rossmann

Ja się nie znam, ale moja ciocia przez pierwsze miesiące myła moją chrześniaczkę samą wodą z kroplą olejku nagietkowego (Weledy chyba?)
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 22:20   #3516
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ja chciałam zgłosić na KWC ale zdjęć nigdzie znaleźć nie mogę.. :/
Może tu: http://www.rossmann.de/qualitaetsmar...ss-beauty.html
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 07:54   #3517
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
potrzebuję dobrze nawilżającego kremu ( tylko, żeby nie zapychał )
pomóżcie
jutro idę rossmanna
może nawilżający krem dla dzieci johnson albo nagietkowy babydream?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 08:22   #3518
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
nagietkowy bd może zapchać i wysuszyć
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:37   #3519
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: rossmann

Widziałyscie zel Bd ma zmienione opakowanie, sklad tez
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:41   #3520
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Widziałyscie zel Bd ma zmienione opakowanie, sklad tez
Ja myślałam, że to nowy produkt, a to się okazuje, że nowa wersja... Ale też jest dobry
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:35   #3521
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
ZNie wiem jak w przypadku innych zapachów,ale ten bardzo bardzo długo utrzymuje się na ubraniach, pościeli,a jeżeli człowiek używa innych kosmetyków zapachowych to może stworzyć mieszankę prowadzącą do bólu głowy
Niewydajność potwierdzam, ale że ja go stosuję własnie ze względu na intensywność zapachu dość rzadko to tak tego nie czuję
Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ciekawa też jestem olejku Vanilia&Macadamia - czy to jakis ciekawy składowo produkt czy parafinowy tworek z fajnym zapachem.
Ja też jestem właśnie ciekawa, mam nadzieję że w ciągu miesiąca uda mi się go upolować i dam znać co i jak, jeśli u nas go nie będzie.

A dziś podzielę się wrażeniami z peelingu z sola morską: otóż miłość Zdziera niemiłosiernie (porównywalnie do peelingu samoróbkowego z kawy - czyli nie dla wrażliwców), w ogóle zaserwowałam go sobie po depilacji nóg i co się naprzeklinałam w kabinie to moje W każdym razie zdziera cudnie, pachnie przepięknie (słodkim morzem, utrzymuje się na skórze), zostawia tłustawa warstewkę (w składzie olej migdałowy i słonecznikowy) i nie trzeba balsamu. Generalnie bardzo polecam - tylko drogie cholerstwo a małe Słoiczek ładny, wykorzystam go na samoróbkowy peeling z soli morskiej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 12:37   #3522
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
nagietkowy bd może zapchać i wysuszyć
kupiłam nagietkowy...mam nadzieję, że nie zapcha mimo wszystko
za niedługo kupię krem z Avy ''zielona herbata''
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:42   #3523
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: rossmann

Dla mnie krem nagietkowy BD calendula (nie gesichtcreme) z cynkiem na 2. miejscu w składzie jest zbawienny. Wszystko szybko goi i nie wysusza. Co cera, to inne reakcje, niestety trzeba testować na sobie. Na dodatek stosuję go na szyję na noc i rano mam wygładzoną szyję. Dla mnie ten krem jest niezastąpiony.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:16   #3524
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: rossmann

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:46   #3525
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie krem nagietkowy BD calendula (nie gesichtcreme) z cynkiem na 2. miejscu w składzie jest zbawienny. Wszystko szybko goi i nie wysusza. Co cera, to inne reakcje, niestety trzeba testować na sobie. Na dodatek stosuję go na szyję na noc i rano mam wygładzoną szyję. Dla mnie ten krem jest niezastąpiony.
Kupiłam go TŻ jako krem po goleniu a on tym zaczął dłonie smarować i zachwycony jest szok.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:58   #3526
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: rossmann

calendula rulez
Mam do Was jeszcze pytanko, które zadawałam wcześniej, ale gdzieś umknęło między postami. Czy używałyście niebieski Lotion babydream (nie mleczko do ciała tylko Lotion w nazwie) jako mleczko do demakijażu? Kupiłam z zamiarem smarowania ciała, ale ma strasznie lejącą konsystencję i zastanawiam się, czy go jakoś inaczej nie wykorzystać. Wydaje mi się, że czytałam o takim alternatywnym zastosowaniu, ale teraz nie mogę znaleźć tego postu
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 15:06   #3527
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: rossmann

Sicilia, a dlaczego po prostu nie spróbujesz? Wg mnie ryzyko żadne.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 16:05   #3528
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Sicilia, a dlaczego po prostu nie spróbujesz? Wg mnie ryzyko żadne.
Tak właśnie zrobię, tylko boję się ewentualnego zapchania, bo powrót do normy potem wymaga czasu i różnych zabiegów
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 16:23   #3529
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja myślę, że wszystko jest jednak sprawą indywidualną. Mnie ten krem nie służy w ogóle. Moja twarz jest po nim wysuszona i zmęczona, zawsze coś mi po nim wyskoczy. A chciałabym, żeby działał cuda, jak u Was.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 18:10   #3530
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Dobre sklady ma BabyDream... w zasadzie kazdy...

Jak kiedys bede miec bejbi a BD skladow nie zmieni to bede sie tylko w to zaopatrywac...

Plyn do Kapieli- z rumiankiem lub nagietkiem...-oba swietne i BARDZO delikatne
Oliwka BD- naturalne olejki a nie parafina jak w przypadku przereklamowanej J&J
Kremy na odparzenia- wszystkie z cynkiem z BD sa swietne nie tylko na odparzenia i podraznienia
Jakiś czas była tu mowa o brudnych opakowaniach i pisałam o swoim niepokoju związanym z właściwym przechowywaniem, transportem i jakością produktów, trafiających na polski rynek. Pisałam też o kremie, który mi się rozwarstwił - niedawno znów mi się to przytrafiło. W Extrasensitive z pantenolem rozdzieliły się fazy (jakaś bezbarwna oleista ciecz i biały krem!). Data ważności odległa, tubka leżała w ciemnej szufladzie, w temperaturze pokojowej.

Mam poważne wątpliwości, czy te składy są naprawdę takie "dobre" i chętnie poznałabym opinię kosmetologa o tych miksturach. Czy te problemy ze stabilnością, to wina receptury np. Poza tym, jestem ciekawa jaka jest jakość użytych emolientów, ilość substancji aktywnych (np. nagietek w dawce zbliżonej do substancji zapachowej, czy może wykazywać jakieś działanie terapeutyczne? albo ile procent w tych mazidłach jest tej oliwy z oliwek?) i czy zestawiono je sensownie, bo efekt po zastosowaniu jest średni.

J&J za granicą zmienia linię dziecięcą w zielonych opakowaniach w ekologiczną; Garnier wprowadza do drogerii masową linię dla dorosłych z certyfikatem Ecocert etc., będzie tego coraz więcej. Mam nadzieję, że Rossmann się bardziej wykaże i wprowadzi Alterrę. Na razie nas dyskryminuje.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 20:01   #3531
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie krem nagietkowy BD calendula (nie gesichtcreme) z cynkiem na 2. miejscu w składzie jest zbawienny. Wszystko szybko goi i nie wysusza. Co cera, to inne reakcje, niestety trzeba testować na sobie. Na dodatek stosuję go na szyję na noc i rano mam wygładzoną szyję. Dla mnie ten krem jest niezastąpiony.
no nie...
miałam kupić ten z cynkiem... ale myślałam, że BD nagietkowy jest jeden.. a nie spojrzałam na na skład...
no nic, zużyje go na...nogi ?
w poniedziałek kupię drugi, właściwy
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 20:08   #3532
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: rossmann

Wiecie co, dziś się nieźle wkurzyłam, gdy w Rossie zobaczyłam Lotion w niebieskim opakowaniu, ale w starej wersji... Miał podobne opakowanie do TEGO, ten sam kształt tylko chyba inna nalepka. I wiecie, jaka była data ważności? Luty 2010!
Na dodatek był w tej samej cenie, co najnowszy lotion. Jak można coś takiego sprzedawać, to może zaszkodzić dorosłemu, a co dopiero małemu dziecku!


Aaa, i kupiłam ten sławny acetonowy zmywacz lakieru i od razu wypróbowałam na ciemnym lakierze. W szoku byłam, jak on wszystko ładnie zmył :szok:
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 23:34   #3533
babethka
Raczkowanie
 
Avatar babethka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
GG do babethka
Dot.: rossmann

Mam pytanie .Kupiłam sobie rossmanowski pilnik do stóp Fuss Wohl,i za chiny ludowe nie potrafię rozkmić która strona to gruboziarnista a która drobno..czy ktoś pomoże,może? ta z napisem na rączce to jest...jaką tarką?
dziękuje z góry.

Edytowane przez babethka
Czas edycji: 2010-09-11 o 23:58
babethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 08:29   #3534
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
no nie...
miałam kupić ten z cynkiem... ale myślałam, że BD nagietkowy jest jeden.. a nie spojrzałam na na skład...
no nic, zużyje go na...nogi ?
w poniedziałek kupię drugi, właściwy
ja mam oba - ten z cynkiem bardziej przysusza krostki, ale jest gęsty, tłustawy i może przesuszyć cerę po paru dniach
ten bez cynku jest lekki, moim zdaniem nie zapychający, taki zwykły krem na codzień nawet dla mieszanej cery
możesz próbować oba, są tanie więc można zuzyć do rąk w razie czego
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 09:34   #3535
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ja mam oba - ten z cynkiem bardziej przysusza krostki, ale jest gęsty, tłustawy i może przesuszyć cerę po paru dniach
ten bez cynku jest lekki, moim zdaniem nie zapychający, taki zwykły krem na codzień nawet dla mieszanej cery
możesz próbować oba, są tanie więc można zuzyć do rąk w razie czego
chyba kupię ten drugi, ktoś pisał, że po nim zwężają się pory ( przydałoby się )
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 10:07   #3536
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: rossmann

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:39   #3537
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ja zużyłam kilka opakowań tego żeli i lubię go, ale nie jest niezastąpiony. Znam podobne produkty.

Nie odpowiadają mi właściwości aplikacyjne większości kremów i balsamów Babydream. Kosmetyki dziecięce zazwyczaj mają tłustą konsystencję, a ja nie mam zamiaru się męczyć :P. Zwłaszcza, że podobny efekt pielęgnacyjny uzyskuję smarując się innymi lekkimi mazidłami Konsystencję też można dopracować! I kosmetyki dziecięce, i ekologiczne mogą mieć inną teksturę.

Znam też skuteczniejsze kosmetyki (np. nie byłam zadowolona z kremu chroniącego przed chłodem, którym smarowałam dłonie ubiegłej jesieni przed wyjściem na powietrze - o wiele lepsze efekty dawało tłuste masło roślinne, które i tak się szybciej wchłaniało i nie było tak lepkie).

***
Mam to nowe mydło "lekarskie"w wersji sensitive, o którym ktoś wspominał. Po otwarciu miało trochę nieprzyjemny zapach, ale szybko wywietrzał. Wysusza bardziej od Białego Jelenia, np. (Na etykiecie jest zalecenie, by po myciu rąk stosować krem...), ale za to lepiej się pieni i nie pęka. Następnym razem wypróbuję raczej mydło lekarskie Speicka albo jakieś zwykłe szare


Widzicie gdzieś ten farnesol?

Cytat:
Rossmann, Isana, Arztseife Spezial (Lecznicze mydło w kostce)

Mydło zawiera farnesol, który ma działanie dezodorujące i bakteriostatyczne. Jednocześnie lanolina chroni warstwy lipidowe skóry nie wysuszając jej. Polecane do częstego stosowania.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Coconut Acid, Lanolin, Sodium Chloride, Tetrasodium Editronate, Titandioxid
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...o-w-kostce.htm
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 07:34   #3538
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
J

Nie odpowiadają mi właściwości aplikacyjne większości kremów i balsamów Babydream. Kosmetyki dziecięce zazwyczaj mają tłustą konsystencję, a ja nie mam zamiaru się męczyć :P. Zwłaszcza, że podobny efekt pielęgnacyjny uzyskuję smarując się innymi lekkimi mazidłami [SIZE="3"]
też tak uważam, może to ma być psychologiczny efket, że smarujesz swoje dziecko gęstym kremem, który na pewno chroni skórę
ja przyzwyczaiłam się takie jak calendulacreme wklepywać a nie smarować - nakładam wtedy mniej kremu i nie daje to takiego lepkiego efektu na skórze

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Mam to nowe mydło "lekarskie"w wersji sensitive, o którym ktoś wspominał. Po otwarciu miało trochę nieprzyjemny zapach, ale szybko wywietrzał. Wysusza bardziej od Białego Jelenia, np. (Na etykiecie jest zalecenie, by po myciu rąk stosować krem...), ale za to lepiej się pieni i nie pęka. Następnym razem wypróbuję raczej mydło lekarskie Speicka albo jakieś zwykłe szare


Widzicie gdzieś ten farnesol?


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...o-w-kostce.htm
ja zgłaszałam więc wyjaśnię - na opakowaniu jest informacja że farnesol identyczny z naturalnym więc nie wiem który to moze być składnik
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 07:55   #3539
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Takie male dziecko nie potrzebuje polynu, wystarczy sama woda.

Popieram płyn do kąpieli to dodatkowa porcja chemii. Wystarczy woda i łagodne mydło. Ja polecam mydło Biały Jeleń. Nie uczula, nie wysusza (wbrew pozorom) i goi wszelkie podrażnienia. Najlepsze!

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez babethka Pokaż wiadomość
Mam pytanie .Kupiłam sobie rossmanowski pilnik do stóp Fuss Wohl,i za chiny ludowe nie potrafię rozkmić która strona to gruboziarnista a która drobno..czy ktoś pomoże,może? ta z napisem na rączce to jest...jaką tarką?
dziękuje z góry.
Ta z napisem jest drobnoziarnista, przynajmniej w moim pilniku. Wystarczy przejechać po suchej stopie i od razu zobaczysz, która strona bardziej ściera. Super jest ten pilnik.
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:22   #3540
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
też tak uważam, może to ma być psychologiczny efket, że smarujesz swoje dziecko gęstym kremem, który na pewno chroni skórę
ja przyzwyczaiłam się takie jak calendulacreme wklepywać a nie smarować - nakładam wtedy mniej kremu i nie daje to takiego lepkiego efektu na skórze


ja zgłaszałam więc wyjaśnię - na opakowaniu jest informacja że farnesol identyczny z naturalnym więc nie wiem który to moze być składnik
Możliwe. Pewnie ma to też związek z wyborem formuły bez popularnych konserwantów i użyciem surowców o specyficznych właściwościach (trwałość, cena itd.).

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-09-13 o 08:27
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.