OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 14:21   #661
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez extragirl Pokaż wiadomość
hej dziewczyny jestem nowa w cmo i dzisiaj właśnie pierwszy raz umyłam twarz swoją mieszanką (30% oleju rycynowego, 50% o. z orzecha włoskiego i 20% o. z pestek moreli)
ale miałam wrażenie, że jakby moja buzia była niedokłądnie umyta. tz. nałożyłam oleje na twarz, potem masowałam ok. 5min, po czym nakładałam na twarz kilka razy zamoczoną w ciepłej wodzie szmatkę tetrową, a na koniec wytarłam tą szmatką buźkę i jeszcze przyłożyłam raz zamoczoną w zimnej wodzie, żeby zamknąć pory. ale miałam takie uczucie jakby ten olej cały czas miała na twarzy czy to normalnie czy ja coś źle robię?
Być może za mało razy "zmywałaś" oleje.
Ja zawsze nachylam się nad miską i robię tzw. parówkę i nigdy nie miałam takich problemów
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 20:35   #662
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tadam...

Dzisiaj zakupiłam wreszcie rycynę i sięgnęłam po olej jojoba który stał i się kurzył. Umieszałammieszankę 1:10 i zobaczymy jak będzie jutro. Na dzien dzisiejszy buzia OK, posmarowałam kremem bo u mnie bez nawilżenia mimo cery mieszanej nie ma mowy.

Zastanawiam się tylko czy mogę po umyciu twarzy spryskać sobie twarz tonikiem odświeżającym Dr.Hauschki bo on w opisie ma napisane, że używa się go przy pielęgnacji beztłuszczowej (ma w składzie alkohol)... ?
Czy lepiej tonik zostawić na pielęgnacje poranną?
__________________
Mój blog
www.stellalily.pl
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 22:28   #663
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Być może za mało razy "zmywałaś" oleje.
Ja zawsze nachylam się nad miską i robię tzw. parówkę i nigdy nie miałam takich problemów
ale robisz parowke po nalozeniu oleju?
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 00:38   #664
valtiel
Raczkowanie
 
Avatar valtiel
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ej myślicie, że metoda zadziała bez rozgrzewania? mam bardzo wrażliwą i naczynkową skórę, raczej kiepsko to znosi.
valtiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:03   #665
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez valtiel Pokaż wiadomość
ej myślicie, że metoda zadziała bez rozgrzewania? mam bardzo wrażliwą i naczynkową skórę, raczej kiepsko to znosi.
Ale jak to sobie wyobrażasz? Jak usuniesz olej? . Ewentualnie możesz nałożyć olej przed wskoczeniem pod prysznic (ja tak robię), a potem nadmiar usunąć ręcznikiem zmoczonym w letniej wodzie.

Zresztą, ta metoda chyba nie jest zalecana przy wrażliwej i naczynkowej skórze.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:37   #666
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja sie tak zastanawiam czy to takie codzienne pocieranie szmatka z microfibry to nie za duzo zeby tak skore zluszczac codziennie?? Jest to fajna metoda bardzo mi pasuje ale tak mi sie jakos wydaje ze odkad ja stosuje to twarz jest bardziej jakby taka podrazniona ???
Mam wlasnie wrazliwa cere i pekniete naczynka na nosie ale szoda mi rezygnowac z tej metody bo jest fajna

I czy ktos robi peeling kwasowy i stosuje OCM??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:39   #667
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A ja sie tak zastanawiam czy to takie codzienne pocieranie szmatka z microfibry to nie za duzo zeby tak skore zluszczac codziennie?? Jest to fajna metoda bardzo mi pasuje ale tak mi sie jakos wydaje ze odkad ja stosuje to twarz jest bardziej jakby taka podrazniona ???
Jak robisz to delikatnie to można to przyrównać do wycierania skóry ręcznikiem czy przecierania jej wacikiem, nie widzę w tym przesady
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 16:53   #668
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To chyba musze robic to troche delikatniej bo nie ma innej rady zeby zmyc oleje jak tylko szmatami nie?? Chce zaczac robic peelingi kwasowe i boje sie troche ze szmatka mimo delikatnego pocierania zedrze naskorek i skora sie podrazni, bo przeciez prz takim peelingu nie powinno sie ruszac tych skorek, moze panikuje?? juz sama nie wiem...

I jeszcze jedno (moze glupie) pytanie, czy taki olej sojowy co zakupilam w supermarkecie to taki sam jak np. na zrobsobiekrem i moge go uzywac na twarz do nawilzenia itd.??

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-11-03 o 17:05
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 16:56   #669
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sadunia Pokaż wiadomość
dziewczyny kochane, mam nadzieje, ze nie nakrzyczycie na mnie, ale szukalam i nie umiem znalezc odpowiedzi - jesli mam pomalowane oczy to czy ja nie powinnam ich najpierw zmyc czyms??? nie widzialam na filmikach, zeby dziewczyny myly sobie oczy. i co teraz, co teraz???
No generalnie tą metodą można zmywać wszystko, mascary i inne schodzą, ale ja oczy i tak zmywam najpierw płynem. Robię to z tego prozaicznego powodu, że nie lubię jak mi na ściereczce mascara robi plamy

Cytat:
Napisane przez kaadee Pokaż wiadomość
Heej!
Stosuję OCM od 4 dni (tylko wieczorem). Pierwsze dwa dni to było cudo, ale wczoraj i dziś nie mam twarzy a jakąś masakrę. Cera zrobiła się taka chropowato-grudkowata. Od długiego czasu zmagam się z mniejszym bądź większym trądzikiem, tłusta cerą i okresowymi suchymi plackami
Przerywać czy lecieć na żywioł i zobaczyć co się będzie dalej działo?
Stosuję 25% oleju rycynowego, reszta olej z orzechów włoskich. A może dodać parę kropel oleju tamanu( który ogromne podskórne gule leczył mi przez jedną bądź dwie noce)?
Generalnie to metoda OCM nie bardzo nadaje się do codziennego zastosowania. Tak nawet było w oryginalnym tekście napisane. Powinno się chyba używać do 2 razy w tygodniu. Bo ona mocno wysusza skórę.

Ostatnio na biochemii (studiuję kosmetologię) trochę była mowa o olejach. Generalnie to jest tak, że cement międzykomórkowy to jest tłuszcz. Metoda nas pozbawia właśnie tłuszczu. Na początku bierze ten nadprogramowy, stąd ładna skóra i oczyszczenie, później bierze ten, który jednak trochę nam potrzebny dlatego wysuszenie. Na każdą akcję jest i reakcja. Skóra bierze się do pracy usiłując uzupełnić brakujące natłuszczenie. Koło się zamyka. Jak obserwuję wysuszenie to natychmiast przerywam, nawet na kilka dni, jak skóra wraca do normy to znów ją oczyszczam. Teraz robię to właśnie jakoś 2 max 3 razy w tygodniu i jest git.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:05   #670
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
To chyba musze robic to troche delikatniej bo nie ma innej rady zeby zmyc oleje jak tylko szmatami nie?? Chce zaczac robic peelingi kwasowe i boje sie troche ze szmatka mimo delikatnego pocierania zedrze naskorek i skora sie podrazni, bo przeciez prz takim peelingu nie powinno sie ruszac tych skorek, moze panikuje?? juz sama nie wiem...
Lepiej przy kwasach sobie odpuść. Ja zaczęłam teraz kurację retinoidami i również odstawiłam ściereczkę.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:22   #671
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Lepiej przy kwasach sobie odpuść. Ja zaczęłam teraz kurację retinoidami i również odstawiłam ściereczkę.
A czego uzywasz teraz do oczyszczania twarzy ??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 17:25   #672
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A czego uzywasz teraz do oczyszczania twarzy ??
Tylko Olejku z BU i micela Biodermy.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:35   #673
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To chyba bede musiala wrocic do mydelka afrykanskiego ale ono nie oczyszcza tak dobrze porow jak OCM
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:38   #674
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
To chyba bede musiala wrocic do mydelka afrykanskiego ale ono nie oczyszcza tak dobrze porow jak OCM
A poprawiło ci ocm stan porów? Jak często stosujesz i z jaką mieszanką?
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:03   #675
Sadunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 573
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No generalnie tą metodą można zmywać wszystko, mascary i inne schodzą, ale ja oczy i tak zmywam najpierw płynem. Robię to z tego prozaicznego powodu, że nie lubię jak mi na ściereczce mascara robi plamy
dziekuje, kochana
Sadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:08   #676
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sadunia Pokaż wiadomość
dziekuje, kochana
Bardzo proszę
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:12   #677
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
A poprawiło ci ocm stan porów? Jak często stosujesz i z jaką mieszanką?
Przedtem na nosie, brodzie i na policzkach pod oczami mialam widoczne pelno czarnych punktow (co tydzien robilam parowki i je wygniatalam bo nie moglam na nie patrzec), odkad uzywam OCM i szmatki z microfibry to pory sa widocznie oczyszczone od miesiaca ich nie ruszalam i nawet mi nie przeszkadzaja, uzywam dwoch mieszanek, najpierw robilam rycyna, jojoba, avocado i arganowy, pozniej kupilam olej sojowy i winogronowy i zmieszalam je z rycyna i w sumie stosuje teraz je na przemian wiec nie wiem co lepsze
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:15   #678
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Przedtem na nosie, brodzie i na policzkach pod oczami mialam widoczne pelno czarnych punktow (co tydzien robilam parowki i je wygniatalam bo nie moglam na nie patrzec), odkad uzywam OCM i szmatki z microfibry to pory sa widocznie oczyszczone od miesiaca ich nie ruszalam i nawet mi nie przeszkadzaja, uzywam dwoch mieszanek, najpierw robilam rycyna, jojoba, avocado i arganowy, pozniej kupilam olej sojowy i winogronowy i zmieszalam je z rycyna i w sumie stosuje teraz je na przemian wiec nie wiem co lepsze
Dziękuję bardzo
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:30   #679
martusiaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witajcie ocm stosuje ponad trzy tygodnie ,śledzę ten wątek i jestem w kryzysie. moja mieszanka to 30% oleju rycynowego i reszta awokado, cera tłusta w stronę mieszanej z zapychaniem ,zaskórnikami ,krostkami , czasem podskórnymi bolącymi syfami. a teraz aktualnie to na mojej skórze jest totalne pobojowisko,co mnie martwi ,guzy jakieś mi wyłażą i nie ma dnia bez chociażby jednego nowego syfa, to jakaś masakra, tak kiepsko jeszcze nie było nigdy. ja narazie przerywam ocm ,wracam do klasycznej pielęgnacji a ocm raz na jakiś czas. do tej pory stosowałam ocm codziennie -może za często,może to olej awokado za ciężki, a może kwasy omega ostatnio nie świadomie brałam(jakiś tydzień),odstawiam narazie obydwa i zobaczę co się będzie działo,za dużo tych czynników sie złożyło, dodatkowo korzystam z lamp bioptron co rewelacyjnie zazwyczaj działała na moja cerę wszystko goiła itp.nie wiem już sama co mam myśleć może skóra sie tak oczyszcza?
martusiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 18:32   #680
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Przedtem na nosie, brodzie i na policzkach pod oczami mialam widoczne pelno czarnych punktow (co tydzien robilam parowki i je wygniatalam bo nie moglam na nie patrzec), odkad uzywam OCM i szmatki z microfibry to pory sa widocznie oczyszczone od miesiaca ich nie ruszalam i nawet mi nie przeszkadzaja, uzywam dwoch mieszanek, najpierw robilam rycyna, jojoba, avocado i arganowy, pozniej kupilam olej sojowy i winogronowy i zmieszalam je z rycyna i w sumie stosuje teraz je na przemian wiec nie wiem co lepsze
Tak to prawda metoda wspaniale oczyszcza pory. Ja ją łączę z delikatnymi kwasami i szczotkowaniem na sucho (oczywiście nie wszystko jednego dnia). Buzia jest tak gładka, że nawet w czasie brania retinoidów taka nie była. Cudo
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:35   #681
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Tak to prawda metoda wspaniale oczyszcza pory. Ja ją łączę z delikatnymi kwasami i szczotkowaniem na sucho (oczywiście nie wszystko jednego dnia). Buzia jest tak gładka, że nawet w czasie brania retinoidów taka nie była. Cudo
Mogłabyś mi opisać tu, albo jak wolisz na priv swoją pielęgnacje dokładnie? Co i kiedy? Mam potowrny problem z ogromnymi i zapchanymi porami, nie mam już pojęcia co z tym robić...
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:44   #682
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Tak to prawda metoda wspaniale oczyszcza pory. Ja ją łączę z delikatnymi kwasami i szczotkowaniem na sucho (oczywiście nie wszystko jednego dnia). Buzia jest tak gładka, że nawet w czasie brania retinoidów taka nie była. Cudo
I przy kwasach uzywasz OCM?? jakich kwasow uzywasz?? i co to za szczotkowanie na sucho ??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:08   #683
mmaryjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez martusiaka Pokaż wiadomość
moja mieszanka to 30% oleju rycynowego i reszta awokado, cera tłusta w stronę mieszanej z zapychaniem ,zaskórnikami ,krostkami , czasem podskórnymi bolącymi syfami.
wg mnie olej awokado absolutnie nie nadaje się do tłustej skóry.

a jest ktoś z suchą skórą(bardzo suchą) komu pomogło ocm?
mmaryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:44   #684
pala813
Raczkowanie
 
Avatar pala813
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 73
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie dziewczyny
Po obejrzeniu filmiku TheCurlyGal o olejowym oczyszczaniu twarzy postanowiłam i ja cos z moja skórą zrobić. Mam w domu olejek rycynowy ,oliwe z oliwek i olej sezamowy jednak z moja wrazliwa sucha skóra wybiore oliwe. Tylko mam pytanie nie mam szmatki tetrowej ani muslinowej nic nic takiego, moge ja czyms zastapic czy zostaje mi czekanie na przesyłke z allegro albo szukanie po aptekach czy czyms w tym rodzaju? I mam jeszcze jedno pytanie czy uzywała któraś olejku myjącego pomarańczowego z biochemi urody? Dobry?
pala813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:28   #685
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Szmatke nawet z microfibry kupisz w wiekszosci marketach, a te olejki z BU sa fajne sama uzywam, mialam zwykly, probe pomaranczowego i teraz drzewko herbaciane i dla mnie one dzialaja tak samo jedynie zapach sie rozni
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:48   #686
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pala813 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Po obejrzeniu filmiku TheCurlyGal o olejowym oczyszczaniu twarzy postanowiłam i ja cos z moja skórą zrobić. Mam w domu olejek rycynowy ,oliwe z oliwek i olej sezamowy jednak z moja wrazliwa sucha skóra wybiore oliwe. Tylko mam pytanie nie mam szmatki tetrowej ani muslinowej nic nic takiego, moge ja czyms zastapic czy zostaje mi czekanie na przesyłke z allegro albo szukanie po aptekach czy czyms w tym rodzaju? I mam jeszcze jedno pytanie czy uzywała któraś olejku myjącego pomarańczowego z biochemi urody? Dobry?


Tak jak mówi Ksenka, mikrofibra z biedronki za 3,99 jest idealna (konkretnie ta w niebieskim kolorze) Ja na samym początku stosowałam zwykłe malutkie ręczniczki do buzi i też dobrze się sprawowały, ale mikrofibra lepiej doczyszcza buźkę, z tym, że musisz uważać bo może podrażnić cerę a nawet porobić ranki przy zbyt dużym nacisku na skórę.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:08   #687
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny jak dopieracie swoje szmatki z mikrofibry? W wysokiej temp.w pralce? Ręcznie?
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:13   #688
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak dopieracie swoje szmatki z mikrofibry? W wysokiej temp.w pralce? Ręcznie?

Po każdym użyciu- ręcznie w możliwie jak najwyższej temperaturze, a raz w tygodniu w pralce
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 06:54   #689
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak dopieracie swoje szmatki z mikrofibry? W wysokiej temp.w pralce? Ręcznie?
ja tez po kazdym umyciu w duzej temperaturze, daje duzo zelu ktory ma na poczatku SLS i szoruje
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 08:30   #690
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam jedna z biedronki wlasnie ta niebieska a druga ze stelli i obydwie sa fajne, ta z biedronki ma 2 strony wiec jest lepsza do demakijazu i pozniej do ponownego mycia a ta druga stosuje tylko wtedy kiedy nie mam na sobie makijazu. A ja piore w mydle bialy jelen i wszystko schodzi i w goracej wodzie oczywiscie ale hmm do pralki jej nie wkladalam jeszcze czy to zle?

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-11-04 o 08:31
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.