POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-15, 16:08   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej


Justa dzieki za odpowiedz, ale mam jeszcze problem...Bylam u dermatologa i spytalam go o jakis krem na zime, ktory chronilby przed zimnem i wiatrem itd. Pomyslalam, ze moze fluid bedzie najlepszy, ale on sie wykrzywil i powiedzial, ze mam sobie kupic albo Sebium matifiant teinte, chyba biodermy, albo Avene. Ten pierwszy jest matujaco-tonujacy a drugi matujacy. A przeciez napisalas ze te matujace to takie srednie na chlody...A moze ten fluid? Poprosze o porade... Mosze ktoras jeszcze ma/miala podobny problem i moglaby mi cos doradzic. Mam jeszcze w domu Vichy Mat, przestalam go uzywac na czas kuracji, ale skoro on jest matujacy to na zime chyba tez nie, co? Prosze, pomozcie..
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-15, 16:22   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej

Może po prostu trafiłaś na faceta - przeciwnika podkładów [img]icons/icon12.gif[/img]
Ja słyszałam, że taka "dodatkowa warstwa" w postaci podkład+puder jednak stanowi też jakąś warstewkę "kołderkę" ochronną dla skóry. A kremy matujące czasami jednak wysuszają skórę, która i tak jest pod "intensywnym obstrzałem" kaloryferów.
PS: nie wiem po jakiej kuracji jesteś, ale są także podkłady które można stosować także po różnych zabiegach.
Sama stosuję nawilżający krem pod podkład i żadnych problemów z tego tytułu nie mam.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-15, 16:33   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej

To byla kuracja przeciwtradzikowa, w sumie nadal uzywam rozbych masci, i nie wiem czy moge uzywac jakichs kremow czy nie. Lekarz powiedzial, ze nie moge uzywac kremow tlustych po znow " mi sie pogorszy" [img]icons/icon7.gif[/img]Nie lubie zimyNo i jak mam sie chronic? To znaczy moja buzke?? A pod podklad jakiego kremu najlepiej uzywac?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-15, 16:58   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej

No, po fakcie, że miałaś kurację antytrądzikową można przypuszczać, że masz skórę tłustą lub mieszaną.
Więc stoswanie tłustego kremu, to w tym przypadku jak noszenie chrustu do lasu [img]icons/icon12.gif[/img]
Zajrzyj do KW i zobacz oceny kremów na dzień (ze szczególnym uwzględnieniem ocen osób o podobnym do Twojego typu skóry) i, w zależności do zasobności portfela - coś dobierz.
To samo z podkładami. Tylko jeśli dobierasz podkład matujący, to krem lepiej, żeby był nawilżający, bo inaczej możesz zbyt wysuszyć skórę.
pozdrawiam.
powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-17, 07:24   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: POMOCY!!!Znow o kremie na zime dla mieszanej ale wrazliwej

O kremach matujących (tonująco-matujących też to dotyczy) napisałam, że są niebyt odpowiednie na mrozy dlatego, że zwykle są beztłuszczowe, a to właśnie lipidy chronią skórę przed zimnem. I nie mam tu na myśli, że natłuszczanie skóry ciężkimi krememi będzie odpowiednie, lecz chodzi mi raczej o wzmacnianie naturalnej warstwy lipidowej na skórze.
Więc na temperatury ok. 0 st. być może preparaty zaproponowane przez lekarza będą dobre, ale na większe mrozy najprawdopodobniej będziesz potrzebowała czegoś solidniejszego.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.