specjalista na forum!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-02, 23:27   #31
KasiaKRK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum!!

Witam!Mam takie pytanie: od niedawna zaczęłam prace w której mam styczność z detergentami. środki te muszą być dość silne gdyż od pewnego czasu zaobserwowałam miedzy palcami u rak nasilone swędzenie.Wyczytałam ze to może być wyprysk kontaktowy.mam prośbę o udzielenie wskazówek jak powinno wyglądać leczenie i czy powinnam sie skonsultować z dermatologiem?I czy w związku z tym mogę chodzić na basen?czy woda chlorowana nie zaszkodzi mi bardziej?Pytam sie bo akurat będę mieć zajęcia z basenu na pierwszym roku i nie chciałabym aby mój stan sie pogorszył, bo z pracy nie chce zrezygnować.(niestety nie zawsze mam możliwość skorzystania z rękawiczek jednorazowych)
Z góry dziękuje za odpowiedz.
serdecznie pozdrawiam
KasiaKRK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 16:25   #32
KasiaKRK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum!!

jeśli ktoś jest w stanie mi pomoc bardzo proszę o rade dotycząca mojego poprzedniego pytania,będę dozgodnie wdzięczna.Pozdrawiam.

KasiaKRK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 22:02   #33
Anielska
Raczkowanie
 
Avatar Anielska
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 72
Dot.: specjalista na forum!!

witam
moja córka (niecałe 3 latka) brała ponad tydzień antybiotyk. Oprócz tego dostawała oczywiście acidolac i to czasem 2 razy dziennie. Niestety na jej pupie pojawiły się okropne (opuchnięte, ze schodzącą skórą) ,,odparzenia''. Cyz to może być jakieś grzybiczne? czym to leczyć? można Clotrimazolum maść?
Anielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 11:46   #34
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: specjalista na forum!!

Witam! Mam pytanie,głównie do pani doktor.
Jakieś 3 tygodnie temu byłam trochę przeziębiona i po źle przespanej z tego powodu nocy zauważyłam na dekolcie taką niewielką fioletową plamkę - 2mm średnicy. Ponieważ mam cerę naczynkową i miałam już niejednokrotnie problemy z pękającymi naczynkami (np. na palcach rąk przy silniejszym nacisku, na gałce ocznej - jak zdiagnozował okulista z przemęczenia) to nie robiłam z tego afery. Zaczęłam łykać rutinaceę i zapomniałam o sprawie bo plamka była niewielka. Jednak wczoraj zauważyłam, że ona wciąż jest! Raczej nie jest to kolejna, bo w tym samym miejscu, tylko ta sama zapomniana przeze mnie! Czy to może być coś niebezpiecznego? Zarejestrowałam się do dermatologa, ale kolejka jest blisko 3-miesięczna, a ja się niepokoję! Dodam, że podobną plamkę, troszkę bledszą za to nieco wypukłą mam na piersi, nie pamiętam od kiedy.
Proszę o ewentualne informacje, co to może być.
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 20:45   #35
efcia191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: specjalista na forum!!

witam! bardzo prosze o pomoc iz mam okropny problem i nie wiem jak sie go pozbyć! od jakiegoś czasu moze 2,3 tygodnie mam nie gojace sie rany,wystarczy małe zadrapanie czy np po wycisnięciu czegoś z twarzy pojawiają sie ranki ciezko się gojące, rozszerzające, często ropiące, bardzo bola i podkreslam nie chcą sie goić! skóra schodzi z tego miejsca na okolo, wczesniej mialam taka rane na uchu w miejscu dziurki na kolczyki, tamto ladnie mi sie zagoilo ale też było bardzo bardzo bardzo duze! ale teraz rozdrapalam sobie malenką ranke w uchu i zrobiło sie paskudztwo bardzo duże nie chcące sie znowu goić chyba dochodzące gdzies tam do bębenka itp ! kolejna ranka postała mi powyzej nosa miedzy brwiami, i dwie nastepne kolo drugiego ucha! smaruje maścią tormentiol! bardzo prosze o pomoc tym bardziej ze w niedziele mam półmetek i chciałabym choć troche podgoić ranki na twarzy no i ta bolącą rozprzestrzeniającą się w uchu bardzo prosze o odpowiedz spacjalisty, z góry dziekuje!
pozdrawiam!
efcia191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 09:46   #36
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: specjalista na forum!!

Nie jestem może kompetentna, ale na pewno możesz spróbować żelem aloesowym Paloma. Mi pomaga na drobniejsze sprawy, a w ogóle jest OK. Sama poczytaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280988
A lekarz na pewno przepisałby Ci maść antybiotykową, a moża nawet jakiś antybiotyk doustny. Możliwe też, że brakuje Ci jakichś witamin czy minerałów, ale nie jestem pewna jakich, więc wolę się nie wypowiadać.
Na pewno powinnaś iść do lekarza internisty lub dermatologa
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 18:49   #37
efcia191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: specjalista na forum!!

witam chciałam napisać iż udałam sie wkoncu do lekarza z moim problem wyżej wymienionym, okazało sie że być moze jest to spowodowane uczuleniem na nikiel bo wsumie to wzystko zaczęło się od kolczyka po którym rozchorowało sie pierwsze ucho a pozniej zaczeło to roznosić się na reszte twarzy, otrzymałam krem,maść Bedicort G i tabletki jakieś przeciwalergiczne do łykania raz dziennie! doktorka powiedziała mi rownież żebym odstawiła pierścionki bo być moze to tez przez nie tak sie dzieje i uczulenie nie ustaje! moge nosić tylko złoto a na jakiś czas z moimi srebrnymi pierscionkami musze sie pożegnać
żegnam i pozdrawiam życze zdrówka
efcia191 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 17:01   #38
violet.heather
Raczkowanie
 
Avatar violet.heather
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 32
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.Mam spory problem,wrażliwą i zarazem tłustą cere.Od kilku dni stosuję kuracje Isotrexinem i nie wiem jakich kosmetyków użyć do codziennej pielengnacji twarzy.Czy jestem skazana tylko na apteczne kosmetyki(Avene,Bioderma, La Roche Posay,Iwostin)?Czy mogę używać drogeryjnych produktów?Ostatnio upatrzyłam sobie kosmetyki Dermiki,bo słyszałam,że są bardzo dobre,nie wiem jednak czy nie podrażnią mi skóry podczas używania isotrexinu. Proszę o rade!
violet.heather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 21:44   #39
basiaob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: specjalista na forum!!

Witam serdecznie mam pytanie do Pani droktor. Proszę mi powiedzieć czy łysienie plackowate u dzieci jest wyleczalne? Czy zna Pani dobrego dermatologa ,który byłby w sanie wyleczyć moją córkę. Leczę ją od roku bez skutecznie...
Prosze o odpowiedz
basiaob jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 13:11   #40
anetka300492
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, też mam pytanie do pani Doktor. Nie dawno zaczęłam używać isotrex(żel) i duac(żel), po tygodniu używania dekolt zrobił się bardzo czerwony i strasznie mnie swędzi, czasem nawet piecze. Wygląda to trche strasznie i boję się, że mogą po nim zostać blizny, czy jest to możliwe, prosze o odp.
anetka300492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 16:41   #41
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Łysienie plackowate to choroba która ma najczęsciej podłoże psychogenne i potrzeba tak naprawde porady psychologa. Z dermatologicznych środków stosujemy wszystko co podraznia skórę głowy i prowokuje odrost. Najczęsciej naświetlania, mieszanki drażniące. Warto też sprawdzić czy nie ma zaburzeń tarczycy. Jeśli chodzi o wrocław polecam oddział dziecięcy kliniki dermatologii.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 16:43   #42
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

tAKIE PREPARATY NAJCZĘŚCIEJ POWODUJĄ PODRAŻNIENIE SKÓRY. bLIZNY NIE ZOSTANĄ, NIE MA SIĘ CO BAĆ. NARAZIE ODSTAWIĆ IZOTREX, AZ SIE WYGOI A POTAEM WROCIC DO NIEGO I SMAROWAC BARDZO CIENKA WARSTWE I CO DRUGI DZIEN.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 15:14   #43
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Pytanie do Pani dr n. med. Danuty Nowickej- "PIEPRZYKI" PŁASKIE

Dzień dobry!!!
Jak najlepiej pozbyć się pieprzyków płaskich. Nazywam je pieprzykami, ale nie wiem czy to właściwa nazwa plamki okragle o kolorze od brazowo jasnego po brazowo ciemy, różnej wielkości oc 0,5mm do 5mm (mam ich klikanascie na twarzy). Z kazdym rokiem jest ich wiecej. Od niedawna stosuje kremy z filtrami SPF10-SPF18 ostnio krem matujacy Bandi SPF18. ZALEŻY MI ABY MIEĆ JEDNOLITĄ SKÓRĘ TWARZY (bez "pieprzyków").
Czy to jest możliwe?
Co mi by Pani poleciła?
Kosmetyczka u któej byłam doradziła peeling kawitacyjny lub migdałowy, ale powiedziała też, że mogą one zrobić się jaśniejsze, ale że wogóle znikną to nie gwaranuje.
Dostakowo mam jeszcze problem z rozszerzonymi porami (cera mieszana) i bliznami po ospie (od czasu choroby minęło już kilkanaśie lat).

Pozdrawiam
A.M.

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2008-11-07 o 13:41
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 18:06   #44
KamilkaChef
Przyczajenie
 
Avatar KamilkaChef
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: specjalista na forum!!

Witam
Mam bardzo suchą skórę twarzy, moja buzia nie toleruje żadnych żeli do mycia buzi, nawet do skóry suchej i wrażliwej. Mam od nich podrażnienia i zaczerwienioną buzię. Moje pytanie brzmi: Jak powinnam pielęgnować taka buźkę?? Słyszałam że powinnam używać tylko mleczko i nie używać żadnych toników, jeśli powinnam używać samo mleczko to czy tylko wieczorem czy rano i wieczorem?? I czy mleczko powinnam zmywać wodą?? Proszę o poradę. Pozdrawiam
KamilkaChef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 08:17   #45
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: specjalista na forum!! - PIEPRZYKI (PLAMY) - podbijam wątek

Drogie Wizażanki
podbijam mój wątek może Któraś z Was miała podobny problem
Proszę o poradę

A.M.

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2008-11-07 o 13:43
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 22:22   #46
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58
Dot.: specjalista na forum!!

witam,mam straszny problem który zmywa mi sen z oczu...otóż na nosie mam narośl niewielką okrągłą lecz wystającą! a że nos mój nie jest mały to wyglądam jak baba jaga!! po prostu nie lubie patrzec na siebie z profilu okropieństwo,czy mozna to jakos usunąć? proszę o pomoc darunia198953@wp.pl

Edytowane przez darunia198953
Czas edycji: 2008-11-10 o 17:24
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 18:13   #47
Rudii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 112
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, ja również mam pytanie do Pani dr. W piątek wieczorem bardzo swędziała mnie lewa noga kiedy zasypialam. W sobote rano zobaczyłam, że w tym miejscu, w ktorym swedziało ( wewnętrzna część uda) mam małe 3 kropki wygladające jak ukąszenie komara. W niedziele rano doszły jeszcze dwie i trochę się powiększyly. Bardz swędzą, ale nie wystąpiły na żadnej innej partii ciała . Od niedzieli wieczór piję wapno, wzięłam też jeden alertec,a le źle się po nim czułam. Poza tym nic mi nie dolega. Przypominam sobie jedynie, że kilka miesięcy temu miałam coś takiego na ręku i zniknęło po trzech dniach. Moja mama mówi, że to reakcja jak jem codziennie przez jakiś czas ogórki (kilka miesięcy temu) lub pomidory (od dwóch tygodni). Czy to może być to, czy powinnam się niepokoić? To wygląda dokładnie jak ukąszenia komara, tylko te 3, któr są obok siebie, zlały się tak trochę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Rudii84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 16:51   #48
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, moj problem to dziwne ''kropki'' na dloniach i zgieciu lokcia. Mowie kropki, poniewaz nie sa to ani plamy ani krosty... Sa czerwone, a na okolo jakby rozowe. Mam je juz bardzo dlugo, tzn na placu serdecznym lewej reki mam odkad pamietam... Jednak ostatnio zrobilo mi sie to po wewnetrznej stronie palca srodkowego prawej reki, na stronie grzbietowej prawej reki i zgieciu lokciowym .... Podaje zdjecia, niestety nie zbyt wyrazne, ale tylko taki mam aparat. Bardzo prosze o jakas wskazowke co to moze byc i co z tym zrobic... Z gory dziekuje za odpowiedz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kici0224.jpg (30,4 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kici0223.jpg (21,7 KB, 50 załadowań)
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 09:21   #49
kaasjaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, bardzo proszę o pomoc. Męczę się z okropnym swędzeniem już dobre dwa lata...swędzi mnie każdy milimetr ciała,najbardziej swędzi mnie szyja, uda, dekolt. Nagle nie wiadomo skąd pojawiają się czerwone plamy, płaskie, strasznie swędzące i bardzo ciepłe...właściwie zaczyna się od tego ciepła, tak jakbym przyłożyła sobie lekko nagrzane żelazko...i zaraz wiem, że będzie swędzieć...chodzę z tym do dermatologa, miałam już różne maści, tabletki antyalergiczne nie działają, hydrokortyzon też nie działa...testy nic nie wykazały...
dolegliwości nasilają się po kąpieli, wystarczy też silniejszy dotyk czy uścisk...
Praktycznie nie używam już kosmetyków kolorowych i perfumowanych, myję się mydłem dla dzieci, włosy szamponem dla dzieci a w ciało wcieram emulsję Emolium. Piorę w proszku dla dzieci albo w płatkach mydlanych.
Ostatnio czytałam, że to może być świerzb i się przeraziłam...
Dodatkowo od jakiegoś czasu masakrycznie przetłuszczają mi się włosy i potwornie swędzi skóra głowy...
Dodam tylko, że te plamy przeobrażają się w grube, wypukłe pręgi, intensywmie czerwone, "palące".
Bardzo proszę o poradę.
kaasjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 11:25   #50
Margeritta91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: specjalista na forum!!

Witam serdecznie. Mam 17 lat i problem nie do ukrycia..


Kilka miesięcy temu(ok.rok temu) na górnej wardze(na granicy ust) pojawiła mi się krostka(opryszczka lub tak zwane "zimno") Krostka znikła..ale pozostała po niej malutka czarna kropeczka..Kropeczka była sobie przez te kilka czy kilkanaście miesięcy i niezmieniała się raptownie. Ostatnio niestety zaczęła rosnąć
Zmieniła się w żółtawo-zieloną twardą krostę z czarna malutką kropką na czubku.
Krosta jest twarda nie do wyciśnięcia...ponieważ poprostu boli przy mocniejszym naciskaniu.. Krosta rośnie z dnia na dzień.


Bardzo,bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc.
PS wizytę u dermatologa mam dopiero w przyszłym tygodniu..bardzo się niecierpliwię i boję się, że krosta rozwinię się do stadium, w którym nic nie będzie można poradzić..
Margeritta91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 12:21   #51
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Thumbs down Dot.: specjalista na forum!!

Widze, ze specjalista jest tu od swieta ....
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 17:03   #52
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.Niestety mam ten sam problem,spuchnete powieki do tego strasznie swedza i sa czerwone,Przy drapaniu tworzy sie skorupa taka sucha skora,oczy sa wtedy bardzo zmeczone,mija to na jakis czas a puznej znow sie pojawia.Do lekarza wybiore sie za mesiac,narazie nie mam mozliwosci,ale chcialabym wiedzies co to moze bycmoze znacie jakies domowe sposoby zeby to przetrwac jakos,bo oczy sa jakby zmeczone kiedy to swedzenie sie pojawia.Bardzo prosze o odpowiedz bo juz sie troche z tym mecze.Narazie smaruje Oxycort A,troche pomaga,ale chwilowo bo po paru dniach znowu sie pojawia.Nie jest to uczulenie na jaks kosmetyk,bo zadko sie maluje a kosmetyki pielegnacyjne co prawda zmienilam ostatnio,ale problem ten mam od pary miesiecy.Zgory dziekuje i pozdrawiam
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 16:47   #53
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: specjalista na forum!!

Witam serdecznie mam pytanie do Pani droktor.Jestem w 8 tygodniu ciązy zawsze miałam problemy z tradzikiem ,przed ciążą dermatolog zapisał mi zawiesine z siarki którą smarowałam twarz i dekold na noc .Czy moge teraz uwyżac zawiesine w okresie ciąży czy siarka moze zaszkodzic dziecku?zakupiłam tonik i zel punktowy z IWOSTINU do cery trądzikowej ale mi nie pomaga co mogłabym innego zastosowac?
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 19:14   #54
KamilkaChef
Przyczajenie
 
Avatar KamilkaChef
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: specjalista na forum!!

Widzę że specjalista rzadko bywa na tym forum...
KamilkaChef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-20, 15:21   #55
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Jestem z Wami moi drodzy w miarę możliwości... Proszę jednak o umieszczanie swoich pytań w odpowiednich wątkach tematycznych, bo te są mi przesyłane do odpowiedzi a jak piszecie tu to nie mogę Was znależć. Pozdrawiam serdecznie.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 21:58   #56
ania230
Zakorzenienie
 
Avatar ania230
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16 106
Dot.: specjalista na forum!!

kobitki drogie kochane pomóżcie coś
taki babel mi wyszedł koło nosa nie wiem co to jest ;(;( POMOCY załamana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100318.jpg (35,9 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100317.jpg (31,2 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100316.jpg (16,9 KB, 50 załadowań)
__________________
To niemożliwe powiedział rozsądek to ryzykowne powiedziało doświadczenie to bezsensowne powiedziała duma mimo wszystko spróbuj powiedziało serce

11.06.2016 - Maja


15 kg do celu
ania230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 22:00   #57
ania230
Zakorzenienie
 
Avatar ania230
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16 106
Dot.: specjalista na forum!!

O to zdjęcia tego świństwa pomocy ;(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100318.jpg (35,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100317.jpg (31,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100316.jpg (16,9 KB, 21 załadowań)
__________________
To niemożliwe powiedział rozsądek to ryzykowne powiedziało doświadczenie to bezsensowne powiedziała duma mimo wszystko spróbuj powiedziało serce

11.06.2016 - Maja


15 kg do celu
ania230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-28, 12:49   #58
ilonazw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze swędzącą skórą na nogach. Czasami jest to swędzenie nie do zniesienia. Czasami pojawiają mi się krostki, ale rzadko, po prostu skóra mnie tak mocno swędzi, że muszę się podrapać a potem powstają w wyniku tego strupy i przeczosy. Takie swędzenie skóry jest tylko na nogach, nigdzie indziej. Zmieniałam już balsamy i mydła, ale to nie pomogło. Proszę o pomoc.
ilonazw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 09:42   #59
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Polecam balsamy z apteki, najlepsze wrazenia mam po Lipikarze, firmy La Roche. Zmiany które Pani opisuje odpowiadają suchości skóry. Warto również do diety dodać większą ilość oleju z oliwek.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 21:04   #60
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Dzień dobry, bardzo porszę Pania dr o odpowiedz.
Mam przepisaną kurację Locacid 0,05% krem na noc, a na dzień Aknemycin maść 20mg/g. Mam bardzo wrażliwą i mimo wyprysków suchą skórę.
Moje pytanie jest takie czy przy stosowaniu Locacid-u, Aknemycin nie jest za mocny??
Czy to jest dobra kuracja, czy nie podrażni i wysuszy mi skory?? Równocześnie nie dostałam zalecenia by czymkoliwem nawilżać skorę.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.