suknia ślubna lwów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 10:40   #31
mrufcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: suknia ślubna lwów

Właściwie miałam się tu nie udzielać, aby nikomu przykrości nie sprawiać, ale tak się składa, że szukając przez google informacji o sukniach ze Lwowa wyskakuje jako jedna z pierwszym (lub pierwsza) właśnie ta strona. Więc muszę ostudzić ochy i achy, ważny jest też drugi kąt patrzenia.

Największym plusem tych ukraińskich sukni jest cena. Ale to też raczej tanie są suknie z krakowskiego rynku, bo w salonach cena nie powala na kolana - w salonach jest raczej cenowo zbliżone do tych w Polsce. Na rynku natomiast ceny oscylują w granicy od jakiś 400-500 zł, średnio 600-700 zł a sukienki droższej niż 1000 zł nie widziałam (inna sprawa też, że o każdą cenę trzeba się pytać, bo nie ma jako takich metek, więc może coś umknęło mojej uwadze). Jeśli chodzi o zaplanowanie wyprawy logistycznie to też nie jest aż tak jakoś dramatycznie. Drogi fakt fatalne, ale nie, że niedoprzejechania. My jechaliśmy własnym autem, wjeżdżając kilka problemów z wjazdem (wypełniając wizę trzeba wpisać dokładnie ulicę i numer domu do którego się jedzie - my wpisaliśmy Krakowska 1, oprócz zielonej karty wymagają jakiś jeszcze pozwoleń lekarskich, ale nie zrozumialam w sumie o co chodzilo - wpuścili nas i tak). Obsluga na granicy wybitnie niesympatyczna. Jazda po samym Lwowie to w ogóle inna bajka, kto ma większy samochód i głośnieszy klakson ten rządzi Ale spoko, mam dobrego kierowce, dał radę bez problemu. Z zaparkowaniem mały problem, ale wkońcu zostawiliśmy auto przed hotelem.



Co do samych sukien... Ukraińcy muszę mieć wszystko strojne. Falbaneczki, kokardeczki, cekiny, szkieleczka... generalnie jeśli ktoś lubi wyglądać jak bombka choinkowa to dobry pomysł, aby tam za śmieszną cenę kupić coś dla siebie. Do tego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Mówiąc tandeta byłoby dla tych sukien z rynku komplementem (te w salonach są znacznie lepsze). Ale w sumie czego się spodziewać po sukni kupionej na straganie pomiędzy gdzie sprzedają majty, skarpety i chamskie podróby markowego obuwia (perełki takie jak adidos czy mike, ale także i nieudolne podróbki faktycznie istniejących marek światowych). Faktycznie jeśli sprzedawcy w swoim kramiku nie mają np. rozmiaru dla Ciebie to zaprowadzą Cię do swojej pracowni krawieckiej gdzie jest więcej sukien. Myślisz, że znajdziesz tam coś innego? Błąd! Wszystko na jedno kopyto. Wszędzie!



Jeszcze raz na koniec przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Chciałam przestrzeć jednak inne Panny, że być może jak pojadą na Ukrainę mocno się rozczarują. Tak jak ja. Spośród wszystkich sukien (a widziałam ich bardzo bardzo dużo) właściwie żadna nie zrobiła na mnie wrażenia choćby takiego aby warto było ją przymierzyć. Mimo to przymierzyłam kilka, bo nie chciałam też urazić sprzedawców i grymasić, że wszystko brzydkie... dla świętego spokoju i dla ich przyjemności założyłam kilka. Generalnie podsumowując wyjazd do Lwowa tylko i wyłącznie w celu zakupienia sukni to strata czasu. Mimo to piękne miasto i turystycznie bardzo polecam. Szczególnie w doborowym towarzystkie nawet kilkugodzinne stanie na granicy wracając do Polski jest niezłą zabawą. (pozdrawiam w tym momencie moją Agatkę, bo wiem że będzie to kiedyś czytać, dzięki za towarzystwo).

Edytowane przez mrufcia
Czas edycji: 2009-05-07 o 10:48 Powód: brak akapitow
mrufcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:36   #32
przemyslak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: suknia ślubna lwów

Witam!
Jako ze mieszkam przy granicy Ukrainskiej (Przemyśl) to pozwole sobie napisac co nieco o sprawach logistycznych dotarcia do Lwowa i salonow sukien slubnych.
Jak komus zalezy na szybkosci to polecam jako przejscie graniczne Medyka k. Przemysla. Wyruszamy z Przemyśla busikiem (wyjezdzaja co 10-30 minut z roznych miejsc przy Dworcu Glowym), koszt ok 2-8 zl, W Medyce wysiadamy i udajemy sie na przejscie granicze - PIESZE. Najpierw jest odprawa celna pozniej paszportowa. Po przejsciu obydwu granic udajemy sie na pobliski parking przy graniczny i wsiadamy do busika/Marszrutka, Medyka --> Lwow (jezdza jak uzbiera sie odpowiednia ilosc osob/25min) koszt to ok 15 Hrywien. Po dojechaniu do Centrum Lwowa pytamy po Polsku o bazary z sukniami slubnymi a teraz juz nawet galerie, tanio wychodzi jezdzic komunikacja miejska jak i taksowkami. NIE wszedzie mozna placic w zlotowkach/Dolarach przy obecnym kursie tanio wychodzi wymienic w kantorach zlotowki na Hrywny ale tylko w Lwowie. Koszt sukien z dodatkami to w wiekszosci 500 $ . Wybor jest naprawde spory i bardzo duza czesc sukien wyjezdza na zachod tylko ze z 300 % marza. Jest tez mozliwosc noclegu w Lwowie jak ktos chce pozwiedzac koszt to ok 20 zloty/doba i co najbardziej zaskakujace najnizsze ceny za nocleg sa w samym centrum.
Co do strefy czasowej to przypominam strona UA plus 1godz na zegarku. jak jakies pytania to prosze pisac bezposrednio na forum.

Edytowane przez przemyslak
Czas edycji: 2010-04-14 o 08:38
przemyslak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:36   #33
wpodg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: suknia ślubna lwów

spam

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2010-08-05 o 18:36
wpodg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:01   #34
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: suknia ślubna lwów

Podbijam wątek. Czy ktoś był ostatnimi czasy we Lwowie w salonie Oksany? Jeśli tak, to proszę o info jakie tam są mniej więcej aktualnie ceny.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 19:09   #35
moniczka_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka_2010
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 982
Dot.: suknia ślubna lwów

Ja też bardzo proszę o aktualne ceny w salonie Oksany
__________________
moniczka_2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 18:50   #36
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: suknia ślubna lwów

Podbijam wątek, ktoś ostatnio był we Lwowie?? Coś się zmieniło jeśli chodzi o suknie ślubne??
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 14:55   #37
asienka900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7
Smile Dot.: suknia ślubna lwów

Witaj! Też jestem zainteresowana jakie są teraz ceny sukień slubnych i dodatków na Ukrainie. Może któraś z was się wybiera teraz tam ?
asienka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 15:42   #38
stokocoto
Raczkowanie
 
Avatar stokocoto
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pogranicze Podlasia i Polesia
Wiadomości: 176
Dot.: suknia ślubna lwów

Ja proponuję na początku przejrzeć ukraińskie allegro w celu zapoznania się ze stylem tamtejszych sukien. Jeśli wam odpowiadają, to dopiero myślcie o wyprawie.
__________________
Я з цягам часу стануся птушкай...
stokocoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 22:43   #39
stokrotka_3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: suknia ślubna lwów

Witam,

Ja różnież jestem zainteresowana zakupem sukni na Ukrainie, kolekcja Prive z 2009/2010 roku Oksany jest niczym z bajki, dzwoniłam do salonu w Ukrainie i spytałam o ceny kilku sukienek oscylowały w granicach $ 2000- $ 4000, to zdecydowanie za dużo ale suknie są piękne konieczne są min. 2 wizyty, pierwsza to mierzenie a druga odbiór sukni. Wiem, że jest jeszcze krakowski rynek, i tam jest mnóstwo sukienek, ale jedne piszą ze są tandetne a inne chwalą, wiec już sama nie wiem. może znajdę krawcową która się podejmie uszycia na wzór sukni...
http://www.oksana-mukha.com/en/2265/jenevjeva-1.html
albo
http://www.oksana-mukha.com/en/4678/aurelia.html#mp


pozdrawiam
stokrotka_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:56   #40
zuzia1818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 139
Dot.: suknia ślubna lwów

To prawda! sama byłam wczoraj we Lwowie na Targu Krakowskim! Suknie są przepiękne i szyte tak samo jak u nas chodzi mi o wykończenia bo szczególną uwagę poświeciłam na to. Ceny są tak niskie! od 500 hrywien do ok 3000 hrywien. To jest całkiem mało. Taka wypasiona w kryształkach kosztuje 2600 hrywien czyli jakieś 1400 zł. Jeśli rozmiar nie pasi szyją na miarę Pan mówił ze ostatnio syzli rozmiar 52 Do tego jakie cudowne welony biżuteria! bukieciki slubne są po 1hr . niestety nie ma duzego wyboru butów....
zuzia1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.