Proszę o jakieś porady :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 17:55   #1
mysia kamisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9

Proszę o jakieś porady :)


Otóż, mam 20 lat i jakby sie mogło wydawać najpiękniejszy wiek, ale niestety tak nie jest, moje życie nie trafiło jeszcze na dobre tory, zastanawiam się co począć w związku ze swoją przyszłością, może Wy doradzicie mi jakie kroki podjąć, żeby polepszyć obecną sytuację, przechodze do sedna sprawy, chodzi głównie o edukację: od pażdziernika rozpoczęłam studia na Politechnice Poznańskiej na jednym z trudniejszych kierunków, niestety kierowałam się tutaj prestiżem uczelni, zarobkami jakie mnie czekaja po skonczeniu tego kierunku, byly one w trybie dziennym ale w ogóle nie potrafiłam się odnaleźć na tym kierunku, matematyka dobrze mi szła (musze dodać że jestem po szkole średniej po profilu bio-chem) niestety fizyka i grafika(czyli projekty, rysunki, które musiałam wykonywać odręcznie i wielokrotnie poprawiać) już zaczęły dawać mi w kość, ciągły stres, niezadowolenie z mojej edukacji sprawiły, że podjęłam bardzo szybką decyzję i pod koniec listopada opuściłam uczelnie, wtedy miałam pomysł żeby iśc od lutego na technika farmacji bo jest nabór w WSM w Poznaniu, dodam że dobrze szło mi z chemii w średniej szkole, mój kierunek na Polibudzie też miał stricte być związany z chemią, a nie był. Obecnie nie wiem czy iść na technika bo ponoć ze stażem potem są kłopoty, ale siedzenie w domu mnie wykańcza, nie wiem czy pojsc na jakies studia zaoczne w Poznaniu w jednej z Wyższych szkół i poszukać pracy, bo czekać do pażdziernika bym nie chciała żeby iść na uniwersytet, proszę o porady może znacie jakas szkole ktora dobrze ksztaci i prowadzi teraz zimowy nabor, czekam na podpowiedzi i z góry dziekuję

Edytowane przez mysia kamisia
Czas edycji: 2014-01-08 o 17:57
mysia kamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:40   #2
amst5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Proszę o jakieś porady :)

na Twoim miejscu poszukałabym innego kierunku może coś Cię zaciekawi, zainteresuję lepiej teraz zobaczyć niż później żałować
wiem to z doświadczenia mojego brata, który poszedł na zaoczne i przez te przerwy zniechęcił się i zrezygnował całkiem, a teraz po latach żałuje
więc przemyśl sobie jeszcze wszystko:ehem :
amst5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 23:06   #3
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Dot.: Proszę o jakieś porady :)

Z jakich przedmiotów zdawałaś maturę?
Zawsze możesz próbować dostać się na inny kierunek studiów (np. farmację, jeśli Cię to interesuje) .
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 09:36   #4
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Proszę o jakieś porady :)

Jak się będziesz kierować tylko informacjami z rynku,a nie zainteresowaniami,predysp ozycjami,to będziesz się całe życie miotać,bo to się cały czas zmienia,a poza tym nie wszystkie informacje są "wiarygodne"

Weź pod uwagę przedmioty,które zdawałaś,predyspozycje,za interesowania i dopiero konfrontuj te informacje z wiadomościami odnośnie zarobków itd ,a potem przeanalizuj ,jakie rozwiązanie będzie najlepsze.
Pomyśl przede wszystkim,gdzie chcesz pracować,pomyśl o celu,a potem o drogach,które do niego prowadzą

Nie kieruj się tylko i przede wszystkim zdaniem innych,słuchaj siebie
Multum ludzi jest na początku zagubionych,także tym się nie stresuj,daj sobie czas na spokojne zastanowienie
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman

Edytowane przez lalibelle
Czas edycji: 2014-01-09 o 09:39
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:03   #5
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Proszę o jakieś porady :)

a koniecznie musisz iść na jakieś studia teraz już? Nie lepiej spróbować pracy/stażów? Popytaj w Urzędzie Miasta, moja przyjaciółka zaraz po maturze miał staż w sądzie rejonowym, więc wybitnego wykształcenia do tego nie potrzeba. Wstrzymaj się ze studiami do jesieni, nic się takiego nie stanie. Ja sama zakończyłam edukację na dwóch licencjatach i na razie nie wracam na studia. Jesteś młodziutka, nic się nie stanie jeśli będziesz mieć rok przerwy w nauce uniwersyteckiej. Możesz zrobić w tym czasie kursy/szkolenia/staże. Świat nie kończy się na Poznaniu
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:34   #6
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Proszę o jakieś porady :)

No staże i praca to b.dobry pomysł.Jak później pójdziesz na studia,to będziesz miała co wpisać w cv w przeciwieństwie do tych,co tylko się uczą Także spróbuj tę sytuację wykorzystać i obrócić na swoją korzyść
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 11:34:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.