Którą klasę LO wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 20:13   #1
Uhuru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gdańsk, Polska
Wiadomości: 3
Arrow

Którą klasę LO wybrać?


Witam serdecznie wszystkie Wizażanki!

Niebawem kończę liceum i jak większość osób w moim wieku stanęłam przed trudną decyzją wyboru klasy licealnej. Wiem, że mat-fiz na 100% odpada. Mimo, że jestem dobra z tych przedmiotów, ich nauka nie sprawia mi przyjemności, a swojej przyszłości na pewno nie wiążę z ekonomią, bankowością, rachunkami, obliczeniami, politechniką. Waham się natomiast między klasą biol-chem, a mat-geo. Przede wszystkim biologia i geografia to moje ukochane kierunki. Moją pasją są podróże, zwierzęta, przyroda, fotografia. Piszę opowiadania, felietony i reportaże z podróży. Udzielam się bardzo w sferze wolontariatu, lubię poznawać nowych ludzi. Zastanawiałam się też nad klasą humanistyczną, może pójść później na dziennikarstwo? Nie chcę iść na medycynę, po biol-chemie ew. na biologię, oceanografię. Jakie jeszcze kierunki? Trudny wybór. Może jesteście w stanie z własnych doświadczeń opisać mi jak wygląda nauka w tych profilach. Czy w biol-chemie oprócz teorii są też doświadczenia, praca z mikroskopami etc? Słyszałam, że mat-geo ma też podstawy przedsiębiorczości. Czy jest to klasa związana z marketingiem i biznesem? Wybór jest trudny, ponieważ do tej pory ze wszystkich przedmiotów miałam szóstki, więc trudno określić, w czym jestem najlepsza. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
Uhuru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:25   #2
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Cytat:
Napisane przez Uhuru Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie Wizażanki!

Niebawem kończę liceum i jak większość osób w moim wieku stanęłam przed trudną decyzją wyboru klasy licealnej. Wiem, że mat-fiz na 100% odpada. Mimo, że jestem dobra z tych przedmiotów, ich nauka nie sprawia mi przyjemności, a swojej przyszłości na pewno nie wiążę z ekonomią, bankowością, rachunkami, obliczeniami, politechniką. Waham się natomiast między klasą biol-chem, a mat-geo. Przede wszystkim biologia i geografia to moje ukochane kierunki. Moją pasją są podróże, zwierzęta, przyroda, fotografia. Piszę opowiadania, felietony i reportaże z podróży. Udzielam się bardzo w sferze wolontariatu, lubię poznawać nowych ludzi. Zastanawiałam się też nad klasą humanistyczną, może pójść później na dziennikarstwo? Nie chcę iść na medycynę, po biol-chemie ew. na biologię, oceanografię. Jakie jeszcze kierunki? Trudny wybór. Może jesteście w stanie z własnych doświadczeń opisać mi jak wygląda nauka w tych profilach. Czy w biol-chemie oprócz teorii są też doświadczenia, praca z mikroskopami etc? Słyszałam, że mat-geo ma też podstawy przedsiębiorczości. Czy jest to klasa związana z marketingiem i biznesem? Wybór jest trudny, ponieważ do tej pory ze wszystkich przedmiotów miałam szóstki, więc trudno określić, w czym jestem najlepsza. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
Postawy przedsiębiorczości mają wszystkie klasy w klasie pierwszej. Co do pracy przy mikroskopie to zależy od szkoły. Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli szkoła ma mikroskopy i pomoce naukowe to rzadko się przy nich pracuje.
Co do zajęć dodatkowych to od drugiej klasy masz zajęcia profilowane. Poszukaj szkoły i klasy, gdzie te zajęcia będą Ci najbardziej odpowiadać
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:42   #3
gasping
Przyczajenie
 
Avatar gasping
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 2
Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Może poszukaj w swoim mieście liceum w którym jest profil bio-geo? aktualnie jestem w drugiej klasie na tym właśnie profilu, z tym że dodatkowo mam rozszerzony angielski (5h tygodniowo). Mam podobne zainteresowania więc myślę że gdybyś znalazła taki profil spodobałby Ci się
gasping jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:05   #4
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Sama w LO uczęszczałam do klasy biol-chem, mimo że wiedziałam iż nie zwiążę swojej przyszłości z takim profilem - po prostu lubię biologię i chemię.

Co do doświadczeń i mikroskopów. Zorientuj się czy Twoja przyszła szkoła ma laboratorium. Moje LO miało i nasz nauczyciel ustalał lekcje w ten sposób: 4h siedzenia na "normalnej" lekcji, 2h laboratorium na tydzień. Natomiast LO mieszące się 10 minut od mojego nie miało własnej pracowni - korzystali z laboratorium w mojej szkole dopiero na fakultetach maturalnych.
Z chemii - podstawowe doświadczenia ze wzg na bezpieczeństwo i niedobory materiałów w pracowni.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:44   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Postawy przedsiębiorczości mają wszystkie klasy w klasie pierwszej. Co do pracy przy mikroskopie to zależy od szkoły. Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli szkoła ma mikroskopy i pomoce naukowe to rzadko się przy nich pracuje.
Co do zajęć dodatkowych to od drugiej klasy masz zajęcia profilowane. Poszukaj szkoły i klasy, gdzie te zajęcia będą Ci najbardziej odpowiadać
nieprawda, u mnie w szkole było w 3 klasie ;p

Ja bym wzięła mat geo. Z biologii pewnie mało będzie z praktyki itd (te rozszerzenia to w zwyczajnych liceach kartka więcej na lekcji i 2h więcej w tygodniu ja np nie mialam rozszerzonej fizyki, a robiłam zadania i sprawdziany rozszerzone....)
No i na pewno będzie więcej rzeczy z opisywaniem, z różnymi miejscami, nauka o nich itd (miałam rozszerzoną przez 6 lat). Dla mnie byłoby to ciekawsze, choć biologię też uwielbiam
No i nie wiem matematyka jest do ogarnięcia a chemia dla mojego mózgu już nie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:44   #6
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Cytat:
Napisane przez Uhuru Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie Wizażanki!

Niebawem kończę liceum i jak większość osób w moim wieku stanęłam przed trudną decyzją wyboru klasy licealnej.
Zakładam,że kończysz gimnazjum?
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 20:31   #7
Uhuru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gdańsk, Polska
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Którą klasę LO wybrać?

Haha Faktycznie, cenna uwaga! Dzięki
Uhuru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 21:31:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.