Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-08-11, 12:08   #931
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

albo henna ciemny br±z! dziewczyny mówi³y ze wychodzi ch³odno i naturalnie ;0 bo ja to akurat nie u¿ywa³em. nie wiem jak z siwulcami przy hennie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 12:15   #932
Marcela83
Przyczajenie
 
Avatar Marcela83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ma³o mam tych siwych ale rosn± na czubku g³owy i s± widoczne
Marcela83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 12:18   #933
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W kwestii - moje dalsze poczynania z w³osami, zamówi³am w³a¶nie jeszcze dwie farby z Goldwella.

Mam aktualnie co¶ takiego (no, mo¿e ciut cieplejsze). Jest mi chyba jednak w nieco ciemniejszych w³osach lepiej. Przymierza³am do twarzy ostatnio ró¿ne doczepiane w³osy w sklepie z artyku³ami fryzjerskimi i ciemniejsze ³adnie wydobywaj± kolor têczówki, jest wiêkszy kontrast.

Plan jest taki, ¿eby zafarbowaæ mieszank± 5MB + 7SB + A na wodzie 3%. Tradycyjnie dam znaæ (jako¶ pewnie za tydzieñ), co z tego wysz³o.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 14:20   #934
BB88
Raczkowanie
 
Avatar BB88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zamarzy³ mi siê kolorek w³osó taki jak ma Shakira w teledysku Rabiosa, ma kto¶ mo¿e pomys³ jak osi±gn±æ taki ch³odny, ciemny br±z, ale nie czarny?

Mam ju¿ pewn± farbê na oku, kiedy¶ ju¿ mia³am w zasadzie identyczny kolor, ale tutaj pojawia siê kolejna kwestia - zawsze jak mia³am odcieñ tego typu, g³êboki br±z, to po ok 2-3 farbowaniu (tym samym kolorem) niestety w koñcu mia³am czarne w³osy... Jak tego unikn±æ?

W za³±czniku:
- w³osy Shakiry
- farba Natural&Easy, któr± kiedy¶ wyszed³ mi w³a¶nie taki kolor, niestety po bodaj¿e trzecim farbowaniu mia³am ju¿ czarne w³osy
- farba któ± teraz biorê pod uwagê, zw³aszcza ¿e wierz±c zapewnieniom producenta odcieñ jest 'cool' i ma niwelowaæ czerwone i rude refleksy - Clairol (znacie j±?)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg rabiosa.jpg (19,6 KB, 49 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg rabiosa2.jpg (16,3 KB, 52 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg rabiosa3.jpg (49,8 KB, 35 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg clairol.jpg (14,3 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 570.jpg (53,4 KB, 42 za³adowañ)
BB88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 16:38   #935
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

moja kole¿anka uzy³a popielatego ¶redniego br±zu z natural&easy, wyszed³ podobnie, ale spra³ siê po miesi±cu chyba
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 18:34   #936
BB88
Raczkowanie
 
Avatar BB88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No mi siê to natural&easy dobrze trzyma³o, ale tutaj i tak odpada, bo nie ma ich w UK., ale to nice n'easy wydaje siê byæ podobne
BB88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 21:20   #937
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A mi siê marzy taki kolorek tylko bez ¿adnych przeb³ysków rudo¶ci i czerwieni
I tak teraz sie zastanawiam czy taka mieszanka farb Vitalitys Art Absolute podo³a³aby temu zadaniu a mianowicie (7.0+6.1+6.3) ?
Tylko ze 6.1 + 6.3 to refleks niebieski + zó³ty=zieleñ
Tyle ze po ostatnim rozja¶nianiu mam w³a¶nie czerwone i rude refleksy wiec przynajmniej zneutralizowa³o by je tzn.czerwony :P
Nie wiem co ¼le ostatnio zrobi³am ze po zafarbowaniu t± Wella Color Touch 6,7 + 0.88 nadal w sztucznym ¶wietle widzê rudy :/Nie jest on juz tak widoczny jak wcze¶niej no ale nadal jednak jest a na dodatek jeszcze pojawi³ sie ten refleks czerwony
A moze ktos z Was mia³ juz styczno¶æ z t± farba(Vitalitys) i wie jaki numerek po przecinku oznacza zieleñ ? To wtedy bym zrobi³a mieszanke popielu z zieleni± i zneutralizowa³abym oby dwa niechciane refleksy

A mo¿e taka mieszanka zneutralizuje ta czerwieñ i rudo¶æ 7.0+6.1+mixton(zielony chromowy CP)
Co tym my¶licie ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 019.jpg (148,0 KB, 74 za³adowañ)

Edytowane przez aniula884
Czas edycji: 2011-08-11 o 21:27
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 20:01   #938
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

uuuu watek sie rozpedzil,dluuuugo mnie nie bylo.ale mam nadzieje ,ze powroce w miare wolnego czasu
Heh z bycia blandynka przez ostatnie 10 laT TERAZ JESTEM SZATYNKA , z delikatnym zimnym odcieniem mniam
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-13, 21:09   #939
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
uuuu watek sie rozpedzil,dluuuugo mnie nie bylo.ale mam nadzieje ,ze powroce w miare wolnego czasu
Heh z bycia blandynka przez ostatnie 10 laT TERAZ JESTEM SZATYNKA , z delikatnym zimnym odcieniem mniam
No witam!!!
A w³a¶nie ostatnio siê zastanawia³am gdzie Ciê wywia³o. No, no widzê, ¿e przedstawicielstwo ca³± par± idzie i pewnie st±d brak czasu
My tutaj wielbimy mixy i tonowanie, gdyby¶ mia³a jakie¶ wskazówki to chêtnie pos³uchamy rad profesjonalisty. Reddih pisa³a, ¿e szuka farby w UK, to Ty co¶ o tym wiesz
A czyn ten zimny uzyska³a¶, jak mo¿na wiedzieæ?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-13, 23:17   #940
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

troche mnie nie bylo tez dxieki niektorym wizazankakomus moze nie spodobala sie moja dzialalnosc dla firmy.ktos mnie wyzwal,przeklnal niewazne.czas ochladzac nasze czupryny.ja na swoje rozjssniane wlosy poloxylam loreala 6,11+7,22 i 8 .oxy4% trzymalo ok 6 tyg .pozniej poprawka .jutro moze bedzie3 farbowanie
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-14, 11:31   #941
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny czy Wam rowniez farba majirel z loreal tak trudno sie rozprowadza³a z oxydantem ? bo zamowi³am na allegro i teraz nie wiem czy w trafi³am na przeterminowana czy po prostu taka jest ze trzeba sie namêczyæ przy mieszaniu..a daty produkcji to w ogóle znale¼æ nie mogê na opakowaniu :/.
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 18:26   #942
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

czasami jesli farby sa zle przechowywanienp.w naslonecznionym miejscu itp moze byc problem z uzyskaniem gladkiej konzystencji z oxy.
Firma Loreal jest jedna z najczesciej podrabianych marek fryzjerskich.Duzo krazy tzw wysokiej jakosci kopi nawet w hurtowniach Nie przejmuj sie mieszanie czyni mistrza
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-15, 19:05   #943
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
troche mnie nie bylo tez dxieki niektorym wizazankakomus moze nie spodobala sie moja dzialalnosc dla firmy.ktos mnie wyzwal,przeklnal niewazne.czas ochladzac nasze czupryny.ja na swoje rozjssniane wlosy poloxylam loreala 6,11+7,22 i 8 .oxy4% trzymalo ok 6 tyg .pozniej poprawka .jutro moze bedzie3 farbowanie
Niestety, wszêdzie znajd± siê "¿yczliwi" takie ¿ycie a i o do¶wiadczenia bogatsza jeste¶
6,11+7,22 i 8 - fajny pomys³, 2 neutralizuje z³oto z blondu a 1 rudy powsta³y z 6.11.....
A czy np 6. 13 da nam w rezultacie "zielonkawy" neutralizuj±cy czerwieñ, bo tak jak by popatrzeæ, 1-popiel/niebieski 3 z³oto/¿ó³ty w po³±czeniu wysz³a by zieleñ, czy to jest popielate (zimne) z³oto, ale jak z³oto mo¿e byæ zimne??? Czy to tak nie dzia³a?

Anula884- a nie masz narysowanego otwartego s³oiczka z 9 lub 12? Bo jak daty nie ma to w³a¶nie s³oiczek raczej jest
A ja zawsze mieszam tak, ¿e do wyci¶niêtej farby najpierw wlewam dajmy ³y¿kê, czy dwie oxy....rozmieszam dok³adnie, troszkê siê rozrzedzi i pó¿niej dolewam resztê oxy, jest naprawdê ³atwiej

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-15 o 19:12
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-15, 20:02   #944
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

S³oiczka tez nie ma:/ ale ca³a ta konsystencja tej farby jest dziwna po prostu strasznie sie rozci±ga jak guma
Ale teraz postanowi³am ze kupie farby vitalitys bo jest jej duzo cena tez jest mi³a dla portfela a po 2 dziewczyny na wiza¿u bardzo sobie ja chwal±
I teraz tak sie zastanawiam czy gdybym dala 5.1 + 7.0 na z³ote refleksy to zrobi mi sie tez zieleñ ? bo w sumie tylko na gorze mam takie prze¶wity blondu a reszta jest rudo-czerwona choc przewa¿a rudy a szkoda mi wydawaæ kasê na ile¶ farb ¿eby zakryæ ka¿dy refleks a chodzi mi bardziej o to zeby te w³osy u nasady trochê jednak przyciemniæ..
a na reszte w³osów dam 6.1 + 5.1 + 7
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-16, 12:18   #945
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

heej

widze, ze kazda cos rozgryza, ja obecnie wstrzymuje sie na jakis dobry miesiac z tonowaniem, ze wzgledu na kondycje wlosow. ostatnie bardzo dobrze sie trzyma, nie ma gigantycznej roznicy poziomow i wygladam naturalnie, wiec narazie ich nie bede maltretowac, mimo ze juz mixy sie wymyly

wiedac lekko rudosc, konce sa teraz bardziej czerwone niz bordowe, gora lekkim polotem zlota.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0024.jpg (206,0 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0041.jpg (295,9 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0026.jpg (126,9 KB, 41 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-16, 14:49   #946
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Bardzo ³adny kolorek masz Tonowa³as na oxydancie 6% czy 3%, bo ja jak pierwszy raz tonowa³am to u¿y³am 3% i zrobi³y mi sie strasznie ciemne prawie czarne ;o
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-16, 21:33   #947
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo ³adny kolorek masz Tonowa³as na oxydancie 6% czy 3%, bo ja jak pierwszy raz tonowa³am to u¿y³am 3% i zrobi³y mi sie strasznie ciemne prawie czarne ;o
od jakiegos roku robilam na 2,7%, a ostatnie dopiero na 6% sie odwazylam i nie byly czarne, wklejalam tutaj zdjecia, zaraz po tonowaniu

wiem, ze jest cieplo, ale narazie to zniose i mysle co dalej
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-17, 20:03   #948
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W³a¶nie po³o¿y³am sobie na pasemko niebieski mix 1:3 na 6% na 3 min. i wysz³a mi niebieska czerñ. Chcia³am sprawdziæ, czy mam rudy refleks, czy z³oty i wysz³o, ¿e mieszanka czerwonego i niebieskiego na fiolet lepiej siê spisuje. Zmywa³am sod± z H&S 3 razy i niebieski sp³ywa³, ¿e ho, ho!!! ale wci±¿ jest b. ciemne.
Fotki na dole. W rzeczywisto¶ci s± bardziej niebieskie.
Jako¶ tak mi siê wydaje, ¿e po moim tonowaniu rozja¶ni³y siê na rudawo, no ale po 10 minutach to chyba za krótko tym bardziej, ¿e emulgujê z wod± i 6% robi siê s³absza.
Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
od jakiegos roku robilam na 2,7%, a ostatnie dopiero na 6% sie odwazylam
No i widaæ, ¿e siê lepiej trzyma po tej6%, fajnie d³ugo ja te¿ robiê tak co 1 - 1,5 m-ca, mo¿e po nastênym razie jeszcze d³u¿ej siê utrzyma

Marcela83 - siwki robi siê na 6%, na s³abszej Ci chyba nie z³apie, ja babci robiê na 6% i piêknie kryje,

BB88 - ¿eby nie wychodzi³a Ci czarna to mo¿e ja¶niejszy odcieñ wybierz, albo na wy¿szym oxy tylko wtedy co z odrostem bo mocniejszy % rozja¶ni? wyjdzie ja¶niejszy.
A mo¿e robiæ sam odrost, i po 25 minutach przeci±gn±æ na resztê, zemulgowaæ potrzymaæ 5 minut i sp³ukaæ, mo¿e nie zd±¿y ¶ciemnieæ.

Aniula884- napisa³a¶ "5.1 + 7.0 na z³ote refleksy to zrobi mi sie tez ziele" Mi siê wydaje, ¿e mo¿e lekka zieleñ wyj¶æ, ale widzisz, Matys-Magda zmiesza³a .11/popiel/niebieski i .22/opal/fiolet/per³a ¿eby na blond po³o¿yæ wiêc zg³upia³am.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg niebieskie (1).jpg (64,2 KB, 70 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg niebieskie (7).jpg (65,5 KB, 126 za³adowañ)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-19 o 09:04
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 16:10   #949
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam wszystkich serdecznie Kilka lat temu udziela³am siê w tym w±tku próbujac za wszelk± cenê osi±gn±c popielaty odcieñ br±zu. Po wielu nieudanych próbach, czyli brazach wychodz±cych na czarno, da³am sobie spokój i zosta³am przy czerni. Teraz znowu chcia³abym rozjasniæ w³osy. Mimo tego, ¿e stara³am siê poczytywaæ ten w±tek, istotny dla mnie problem gdzies jakby mi umkn±³ i mam do was pytanie. W zwi±zku z tym, ¿e mam obecnie kolor czarny to konieczna jest u mnie dekoloryzacja. Wiadome jest, ¿e po dekolorze kolor w³osów jest rudo-miedziany. Napali³am siê na goldwella "staycoola i komletnie nie wiem czy wybrac poziom 5 czy 6-(zalezy mi na jako takim pokryciu) no i najwazniejsze jakim procentem utleniacza 3% czy 6%. Z góry przepraszam, je¿eli pisane by³o to setki razy i proszê o pomoc Pozdrawiam
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 17:10   #950
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich serdecznie Kilka lat temu udziela³am siê w tym w±tku próbujac za wszelk± cenê osi±gn±c popielaty odcieñ br±zu. Po wielu nieudanych próbach, czyli brazach wychodz±cych na czarno, da³am sobie spokój i zosta³am przy czerni. Teraz znowu chcia³abym rozjasniæ w³osy. Mimo tego, ¿e stara³am siê poczytywaæ ten w±tek, istotny dla mnie problem gdzies jakby mi umkn±³ i mam do was pytanie. W zwi±zku z tym, ¿e mam obecnie kolor czarny to konieczna jest u mnie dekoloryzacja. Wiadome jest, ¿e po dekolorze kolor w³osów jest rudo-miedziany. Napali³am siê na goldwella "staycoola i komletnie nie wiem czy wybrac poziom 5 czy 6-(zalezy mi na jako takim pokryciu) no i najwazniejsze jakim procentem utleniacza 3% czy 6%. Z góry przepraszam, je¿eli pisane by³o to setki razy i proszê o pomoc Pozdrawiam
Która¶ z dziewczyn testowa³± na sobie ten staycool, tylko nie wiem na jakim poziomie, ale zawsze lepiej najpierw zrobiæ ja¶niejszy czyli 6 i jak Ci bêdzie za jasno przyciemniæ potem poziomem 5 bo po co znów robiæ dekolor jak Ci 5 wyjdzie za ciemna.
Na rudy potrzeba po³o¿yæ co¶ z .1 po przecinku/ popiel - kolor niebieski, który zneutralizyje tê rudo¶æ, tylko wydaje mi siê, ¿e np.6.1 nie bêdzie tak mocna, ¿eby wybiæ t± Twoj± rudo¶æ.
Nie wiem, czy w³osy po dekolorze, nie farbuje siê tak jak siwe (pozbawione pigmentu) na 6% z domieszk± natury lub pigmentacj±, tylko na odrost trzeba by uwa¿aæ, ¿eby nie rozja¶ni³o.
Bo przyciemnia siê te¿ w³osy na 4% i 3% (4% Matys-Magda przyciemnia³a blond), i na s³abszym oxy ponoæ rude tak nie wychodz±, tylko mi siê wydaje, ¿e siê szybciej sp³ukuje.
Poczekaj jeszcze, dziewczyny Ci napisz±
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 18:16   #951
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Która¶ z dziewczyn testowa³± na sobie ten staycool, tylko nie wiem na jakim poziomie, ale zawsze lepiej najpierw zrobiæ ja¶niejszy czyli 6 i jak Ci bêdzie za jasno przyciemniæ potem poziomem 5 bo po co znów robiæ dekolor jak Ci 5 wyjdzie za ciemna.
Na rudy potrzeba po³o¿yæ co¶ z .1 po przecinku/ popiel - kolor niebieski, który zneutralizyje tê rudo¶æ, tylko wydaje mi siê, ¿e np.6.1 nie bêdzie tak mocna, ¿eby wybiæ t± Twoj± rudo¶æ.
Nie wiem, czy w³osy po dekolorze, nie farbuje siê tak jak siwe (pozbawione pigmentu) na 6% z domieszk± natury lub pigmentacj±, tylko na odrost trzeba by uwa¿aæ, ¿eby nie rozja¶ni³o.
Bo przyciemnia siê te¿ w³osy na 4% i 3% (4% Matys-Magda przyciemnia³a blond), i na s³abszym oxy ponoæ rude tak nie wychodz±, tylko mi siê wydaje, ¿e siê szybciej sp³ukuje.
Poczekaj jeszcze, dziewczyny Ci napisz±
Dziêki serdeczne za odpowied¼. Oczywi¶cie przeanalizowa³am to ko³o kolorów wzajemnie siê niweluj±cych, stym¿e jako¶ nie wzie³am tego pod uwagê odno¶nie siebie. Czyli z tego co zrozumialam, najpierw musialabym zniwelowaæ rudo¶c jak±s farb± z popielem a pozniej ewentualnie staycolorem. Cofnê³am siê kilka postów wstecz odno¶nie testowania goldwella, ale dziewczyny mia³y inne podstawy do pokrycia. Dzieki-bêdê ewentualnie próbowaæ na 3%.
ps- Zyta ten Twój kolor jest super.
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."

Edytowane przez Lukrecja86
Czas edycji: 2011-08-20 o 18:21
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 21:04   #952
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki serdeczne za odpowied¼. Oczywi¶cie przeanalizowa³am to ko³o kolorów wzajemnie siê niweluj±cych, stym¿e jako¶ nie wzie³am tego pod uwagê odno¶nie siebie. Czyli z tego co zrozumialam, najpierw musialabym zniwelowaæ rudo¶c jak±s farb± z popielem a pozniej ewentualnie staycolorem. Cofnê³am siê kilka postów wstecz odno¶nie testowania goldwella, ale dziewczyny mia³y inne podstawy do pokrycia. Dzieki-bêdê ewentualnie próbowaæ na 3%.
ps- Zyta ten Twój kolor jest super.
Mo¿esz sobie po³o¿yæ 6.1(tylko mi siê wydaje, ¿e ona nie da rady wybiæ takiej mocnej rudo¶ci lub farbê 6N lub 6.0 i wymieszaæ z niebieskim mixem, (corrector blue) dodawaæ go tyle, ¿eby neutralizowaæ ten rudy.
Mix musi byæ tej samej firmy co farba.
Wydaje mi siê, ¿eby¶ przykry³a jak±¶ tañsz± farb± i mixem a pó¿niej sobie tego Goldwella o którym piszesz po³o¿ysz.
3% zmyje siê jak szamponetka, nie wejdzie we w³os tylko go oblepi.
Mi na 6% zawsze fryzjerka robi³a i poziom 7 wyszed³ mi na 5 prawie czarny(ale siê wyp³uka³o na szczê¶cie), gdzie¶ wkleja³±m fotki, (tylko na odrost (naturalne) siê pó¼niej k³adzie, ¿eby nie rozja¶ni³o za bardzo)
Dochodzê do swoich naturalnych, i prawie mi siê uda³o Ja mam poziom miêdzy 7 a 8 tubki 7.0 i 8.0 i mix niebieski i czerwony (bo mam z³oto/rudy refleks) i na 6% oxy tonujê(1:5). I mam te farby ju¿ ok. roku, am nadziejê, ¿e siê nie przeterminuj± . (Allwaves)
W sumie to te domys³y na zasadzie tego, ¿e rude bêd± po dekolorze, bo to trzeba zobaczyæ i wtedy dobraæ neutralizator
Poczekaj jak masz czas, to mo¿e Magda siê odezwie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 22:37   #953
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie po³o¿y³am sobie na pasemko niebieski mix 1:3 na 6% na 3 min. i wysz³a mi niebieska czerñ. Chcia³am sprawdziæ, czy mam rudy refleks, czy z³oty i wysz³o, ¿e mieszanka czerwonego i niebieskiego na fiolet lepiej siê spisuje. Zmywa³am sod± z H&S 3 razy i niebieski sp³ywa³, ¿e ho, ho!!! ale wci±¿ jest b. ciemne.
Fotki na dole. W rzeczywisto¶ci s± bardziej niebieskie.
Jako¶ tak mi siê wydaje, ¿e po moim tonowaniu rozja¶ni³y siê na rudawo, no ale po 10 minutach to chyba za krótko tym bardziej, ¿e emulgujê z wod± i 6% robi siê s³absza.

No i widaæ, ¿e siê lepiej trzyma po tej6%, fajnie d³ugo ja te¿ robiê tak co 1 - 1,5 m-ca, mo¿e po nastênym razie jeszcze d³u¿ej siê utrzyma

Marcela83 - siwki robi siê na 6%, na s³abszej Ci chyba nie z³apie, ja babci robiê na 6% i piêknie kryje,

BB88 - ¿eby nie wychodzi³a Ci czarna to mo¿e ja¶niejszy odcieñ wybierz, albo na wy¿szym oxy tylko wtedy co z odrostem bo mocniejszy % rozja¶ni? wyjdzie ja¶niejszy.
A mo¿e robiæ sam odrost, i po 25 minutach przeci±gn±æ na resztê, zemulgowaæ potrzymaæ 5 minut i sp³ukaæ, mo¿e nie zd±¿y ¶ciemnieæ.

Aniula884- napisa³a¶ "5.1 + 7.0 na z³ote refleksy to zrobi mi sie tez ziele" Mi siê wydaje, ¿e mo¿e lekka zieleñ wyj¶æ, ale widzisz, Matys-Magda zmiesza³a .11/popiel/niebieski i .22/opal/fiolet/per³a ¿eby na blond po³o¿yæ wiêc zg³upia³am.
ale cieeemno

nie wiem sama co myslec, bo jak patrze na swoje to na zdjeciach wychodza tak buro, chlodno, a w sloncu to ogien

mamy takie same klamry, w zestawie byly jeszcze czarne, nie?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 00:07   #954
BB88
Raczkowanie
 
Avatar BB88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 z tym oxy nie wiem o co chodzi, ale kurde z tym robieniem odrostu a na ca³o¶æ dawaniem tylko na chwilê takie proste a nigdy na to nie wpad³am w sumie co miesi±c nie ma potrzeby na ca³o¶æ, tylko od¶wie¿yæ, kurde widzê w tym szansê
Wyjdzie ch³odny czy cool tylko z nazwy? I czy nie wyjdzie czarny? Jak bêdê robiæ to na maksa sp³ukan± czerwieñ o moim zdaniu do¶æ ch³odnym odcieniu.
I dziêkuje bardzo za odpowied¼
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg cool.jpg (7,0 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg cool2.jpg (9,8 KB, 20 za³adowañ)
BB88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 10:23   #955
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
ale cieeemno

nie wiem sama co myslec, bo jak patrze na swoje to na zdjeciach wychodza tak buro, chlodno, a w sloncu to ogien

mamy takie same klamry, w zestawie byly jeszcze czarne, nie?
Ju¿ nie s± czarne, bo zmy³am sod±, ale by³y, zapewniam
Ja te¿ mam shizê jak ogl±dam swoje w³osy w s³oñcu, wiêc nie jeste¶ sama


a klamry mia³am tylko niebieskie, chyba w.............. kupowa³am, ju¿ dawno temu, one chyba kszta³tem s± wszystkie takie same

BB88 - ta clairol 117d to cool medium brown, ¶redni br±z to poziom 5 wiêc mog± wyj¶æ b. ciemno. Gdyby tak po oznaczeniach i¶æ to 1 to popiel/zimny 7 to br±z/ciep³y. A cena masakryczna ponad 7£
Wklej to co masz teraz na g³owie, bo jak czerwieñ to zieleni± trzeba by je potraktowaæ. A w bajki, ¿e "inteligentna" farba, sama neutralizuje refleksy, bym nie wierzy³a. Lepiej w jakiego¶ goldwela zainwestuj ma e-bay - u lub welle koleston, ale najpierw dawaj fotki

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:38
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 11:48   #956
BB88
Raczkowanie
 
Avatar BB88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 ale narazie jeszcze nie mam sp³ukanej czerwieni. Robi³am farb± w paince z welli i trzeba przyznaæ, ze nie¼le siê trzyma, dodatkowo u¿ywam ca³y czas narazie dove do farbowanych,bo narazie teoretyzuje ze zmian± koloru Nie wiem w³a¶nie czy zostaæ przy czerwieniach czy wróciæ do naturalnego koloru...

U mnie ta farba kosztuje nie ca³e 6 funtów, a teraz jest w ASDA ca³y czas po 4F :P Na goldwella na pewno siê nie skuszê, mia³am robione w³osy ich farbami i nie by³am niestety zadowolona, potem z artego i uzna³am, ¿e akurat u mnie na w³osach czêsto jednak lepiej siê spisuj± farby dost. w drogeriach.
BB88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 14:34   #957
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez BB88 Poka¿ wiadomo¶æ
zyta82 ale narazie jeszcze nie mam sp³ukanej czerwieni. Robi³am farb± w paince z welli i trzeba przyznaæ, ze nie¼le siê trzyma, dodatkowo u¿ywam ca³y czas narazie dove do farbowanych,bo narazie teoretyzuje ze zmian± koloru Nie wiem w³a¶nie czy zostaæ przy czerwieniach czy wróciæ do naturalnego koloru...

U mnie ta farba kosztuje nie ca³e 6 funtów, a teraz jest w ASDA ca³y czas po 4F :P Na goldwella na pewno siê nie skuszê, mia³am robione w³osy ich farbami i nie by³am niestety zadowolona, potem z artego i uzna³am, ¿e akurat u mnie na w³osach czêsto jednak lepiej siê spisuj± farby dost. w drogeriach.
To te 4£ to ok. bo widzia³am gdzie¶ na stronce za ponad 7£. Goldwella poleci³am ze wzglêdu na cenê i dostêpno¶æ w UK, ja te¿ nie by³am z niego zadowolona, bo mi siê szybko sp³uka³. Ka¿dy musi wypróbowaæ na w³asnych w³osach, a drogerujne maj± to do siebie, ¿e nie maj± takiej kolorystyki jak profeski.
Ja ¿eby pozamykaæ ³uski po farbowaniu i ka¿dym myciu zamaczam w³osy w wodzie z octem (sprawdzi³am dzisiaj paskiem lakmusowym i woda z ocetm ma ph 4 /zamyka ³uski a woda z sod± ma ph jako¶ 8,5-9 /otwiera ³uski u¿ywana do k±pieli rozja¶niaj±cych)
To jak ju¿ siê naczytasz i powalczysz ze swoimi my¶lami to daj znaæ. A jak na czerwone po³o¿ysz co¶ naturalnego to i tak refleksy czerwone bêd± Ci przebijaæ, zreszt± pewnie wiesz

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-24 o 18:57
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 14:54   #958
BB88
Raczkowanie
 
Avatar BB88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 no wiem, ¿e ca³kiem nie uniknê, bo ju¿ kiedy¶ mia³am czerwone i k³ad³am na ten br±z. Teraz o tyle pok³adam wiêksze nadzieje, ¿e baz± do tych rudo¶ci by³y w³osy potraktowane rozja¶niaczem i inaczej siê mi zmywa ten kolor, ni¿ z naturalnych, robi siê taki wyp³owia³y.
My¶lê w³a¶nie ca³y czas i czytam i ju¿ sama nie wiem Mam ochotê te¿ jednak zostaæ przy czerwieni i kupiæ sobie w³osy na spinkach, ale nie mogê ogarn±æ sklepu w mojej okolicy z takimi bajerami :/
Skomplikowane ¿ycie kobiety i chyba troszkê odbieg³am od tematu Dziêkuje Ci bardzo za rady
BB88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 15:21   #959
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez BB88 Poka¿ wiadomo¶æ
zyta82 no wiem, ¿e ca³kiem nie uniknê, bo ju¿ kiedy¶ mia³am czerwone i k³ad³am na ten br±z. Teraz o tyle pok³adam wiêksze nadzieje, ¿e baz± do tych rudo¶ci by³y w³osy potraktowane rozja¶niaczem i inaczej siê mi zmywa ten kolor, ni¿ z naturalnych, robi siê taki wyp³owia³y.
My¶lê w³a¶nie ca³y czas i czytam i ju¿ sama nie wiem Mam ochotê te¿ jednak zostaæ przy czerwieni i kupiæ sobie w³osy na spinkach, ale nie mogê ogarn±æ sklepu w mojej okolicy z takimi bajerami :/
Skomplikowane ¿ycie kobiety i chyba troszkê odbieg³am od tematu Dziêkuje Ci bardzo za rady
Nie ma sprawy, cieszê, siê, ¿e wiesz o co chodzi, w ka¿dym razie cokolwiek wym¶³isz ¿yczê powodzenia
Pamiêtam w galerii Medowhall w Sheffield by³o ca³e stoisko z w³osami i mo¿na by³o przebieraæ, wybieraæ....A w Clarin's -ie nie ma pasemek? A w "punkowych" sklepach? To¿ tam nawet w Wilkinsonie czy Matalanie na stojakach dla dzieci s±, no chyba, ¿e chodzi Ci o naturalne, zapytaj miejscowych to na pewno co¶ siê znajdzie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-24, 20:11   #960
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny pomó¿cie bo jestem w kropce
Je¶li zmieszam farby 6,1+ 7,1 to wyjdzie wzmocniony popiel ? Czy nie ?
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.