Żel Duac - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-09, 13:14   #1051
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
Może nie masz kolorowej pościeli.

A jeśli o mnie chodzi czy mi pomógł... Stosuję go 2 miesiące. Na początku lutego idę znowu na kontrolę do dermatologa. Ciekawe co mi powie. Ostatnio mnie ochrzanił, że tak rzadko bywam u niego, dlatego postanowiłam co 3 miesiące chodzić. Jak zaczęłam stosować Duac na początku listopada to miałam pełno pryszczy. Teraz wyskakuje ich mniej. Ale jakieś tam ślady,blizny mi zostały. ;/ Ale ogólnie jestem zadowolona. Lepiej twarz wygląda. Choć mocno wysusza.



no wlasnie mam kolorowa glownie no nie wiem
Dzis dodalam notke na bloga o kuracji dermatologicznej anty pryszczowej- mozecie zajrzec
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:02   #1052
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Ja byłam w tym tygodniu na kontroli. Był zdziwiony, że tak ładnie mi schodzi. Dostałam drugą tubkę. Za kolejne 3 miesiące chyba trzeba zmienić na coś innego, by skóra się nie przyzwyczaiła.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 16:15   #1053
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Żel Duac

Dolaczam do grona stosujacych Duac. Za mna pierwsze kilka dni i nie odczuwam zupelnie nic. Mam tylko jeden DUZY problem, dzis zauwazylam ze na powiekach i pod oczami mam czerwone kropki - popekane naczynka! Czy mozliwe jest ze w nocy przenioslam tam Duac wycierajac o poduszke czy cos i dlatego tak sie stalo? Pomozcie, bo nie wiem czy tego nie odstawic, mam skore naczynkowa i nie chce sobie narobic problemow
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 22:44   #1054
titol
Przyczajenie
 
Avatar titol
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 23
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Dolaczam do grona stosujacych Duac. Za mna pierwsze kilka dni i nie odczuwam zupelnie nic. Mam tylko jeden DUZY problem, dzis zauwazylam ze na powiekach i pod oczami mam czerwone kropki - popekane naczynka! Czy mozliwe jest ze w nocy przenioslam tam Duac wycierajac o poduszke czy cos i dlatego tak sie stalo? Pomozcie, bo nie wiem czy tego nie odstawic, mam skore naczynkowa i nie chce sobie narobic problemow
Hej, a ja dziś zaczynam kurację Duac, to mój ostatni krok przed retinoidami w wersji ciężkiej, wolałabym, żeby Duac okazał się ostatnim krokiem do pięknej cery, bo stosowałam już chyba wszystko (tetralysal, epiduo, skinoren, kwasy, zineryt ...)
A może za dużo nakładasz? bo ja dziś nałożyłam cieniutką warstwę i to wszystko wsiąkło, także raczej nie da rady tego przenieść, chociaż może... może spróbuj smarować dalej od oczu,albo zabezpiecz skórę wokół oczu tłustym hipoalergicznym kremem?
Jestem przygotowana na przesuszenie, z resztą jestem przyzwyczajona...
A czym nawilżacie rano buzię???
__________________
"Praktyka czyni mistrza"
titol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:17   #1055
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Żel Duac

Ja rano nakladam po prostu filtr na hydrolat, czasem maslo shea, jak mam przesusz. Naczynka popekaly mi tez juz na nosie i dalej pekaja przy oczach, jak myslicie, odstawic Duac? Nie stosuje go co noc, a i tak pekaja...
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 21:49   #1056
Marcelina1995
Przyczajenie
 
Avatar Marcelina1995
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Żel Duac

Miałam do czynienia z maścią/kremem "Duac". Wszystko było pięknie, ładnie. Krosty schodziły ale nie dawał rady z zaskórnikami. Dawał jedynie nadzieję na wyleczenie. Bardzo się na nim zawiodłam. Po zakończeniu kuracji były piękne 3 dni bez trądziku po czym nastąpił jeszcze większy wysyp. Nie polecam. Można jedynie zwątpić w wyleczenie i się zawieść a to najgorsze. Trzymajcie się
Marcelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:45   #1057
vinca99
Przyczajenie
 
Avatar vinca99
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Żel Duac

Witam
Kilka dni temu skończyłam kurację żelem Duac, a właściwie byłam zmuszona ją przerwać. Przeczytałam forum (szkoda, że tak późno), wasze opinie i zmagania z trądzikiem i postanowiłam dodać coś od siebie.

Zacznę od tego, że jestem posiadaczką cery mieszanej, z rozszerzonymi porami i widocznymi bliznami a dodatkowo zmagam się z ŁZS. Nie mam "klasycznego" trądziku, ropne wypryski pojawiają mi się pojedynczo. Męczy mnie natomiast trądzik podskórny. Z moim problemem udałam się do pani dermatolog, która kilka lat temu skutecznie wyleczyła z trądziku moją siostrę. Przepisała mi właśnie Duac do stosowania na noc. Przed pierwszym użyciem przeczytałam dokładnie ulotkę i pomyślałam "Pff test na uczulunie, mnie nic nie uczula", ponieważ nie był to jednak zwykły kremik a ja nie stosowałam nigdy takiego typu specyfiku to zrobiłam test na skórze. Test wypadł pomyślnie, więc rozpoczęłam kurację.

Duac stosowałam na noc, na oczyszczoną skórę. Dawkę zaleconą w ulotce nakładałam na strefy gdzie pojawia mi się trądzik czyli czoło, brodę oraz szyję. Przez pierwsze 10 dni żel nakładałam też na policzki, ale później z tego zrezygnowałam.
Na początku wszystko było ok, żel nie podrażniał i nie wysuszał mojej skóry, likwidował też szybko wszystko co na twarzy wyskoczyło. Po ok 10 dniach dostałam na czole wysypu drobnych podskórnych krostek (nigdy wcześniej ich nie miałam), ale szybko zniknęły. Uznałam, że jest to normalna reakcja przy takiej kuracji i skóra się oczyszcza. Żel zmywałam rano wodą, później nakładałam filtr Vichy oraz nawilżający krem z LRP.

Kłopoty zaczęły się po ok 14 dniach. Zauważyłam, że skóra na policzkach przy nosie robi się przesuszona. Ponieważ jest to u mnie objaw ŁZS zrezygnowałam z aplikacji żelu na te rejony twarzy. Zaczęłam też profilaktycznie stosować na dzień Emolium krem specjalny. W tym samym czasie zauważyłam, że krem wypalił i odbarwił mi brwi! Producent zastrzega, że żel może odbarwiać, ale nie było mowy o utracie brwi (dokładnie straciłam połowę jednej brwi). Co dziwne zawsze unikałam smarowania okolic oczu i brwi. Zrobiłam sobie 2 dni przerwy na zabiegi nawilżające, po czym powróciłam do kuracji. Wtedy też zaczęło się okropne swędzenie twarzy. Ponieważ połączone było ze swędzeniem ciała, którego ataki następowały o różnych porach dnia nie kojarzyłam tego z kuracją. Piłam wapno i swędzenie ciała ustało. Nasiliło się natomiast swędzenie twarzy, do którego doszło zaczerwienienie i niespotykane u mnie przesuszenie skóry. Przeczytałam raz jeszcze ulotkę i faktycznie żel może wywoływać taką reakcję, ale to moje - naiwnie uznałam za "będące w normie", skoro stosowałam go w dawkach zalecanych. Ponieważ żel spowodował u mnie widoczne zwężenie porów i wyrównanie kolorytu oraz powstrzymał wyskakiwanie podskórnych bolących krost, chciałam stosować go min. 5 tygodni. Niestety poddałam się po 4 tygodniach, kiedy mimo stosowania ciągłego nawilżania moja skóra była masakrycznie przesuszona, wliczając w to skórę na powiekach! gdzie nigdy nie nałożyłam Duac.
Twarz była wręcz opuchnięta po nocy a swędzenie nie dawało mi normalnie funkcjonować. Odstawiłam lek i zaczęłam robić maski, smarować twarz witaminą A na zmianę z Emolium. Myślałam, że to wystarczy. Jednak będąc ostatnio na zakupach poczułam straszny gorąc na twarzy, spojrzałam w lustro i z przerażeniem odkryłam, że nie tylko mam okropny rumień na twarzy, ale jest ona opuchnięta, szczególnie w okolicach oczu. Pobiegłam więc do apteki i farmaceutka potwierdziła moje obawy o alergii na Duac. Obecnie przyjmuje lek na alergię oraz wapno, staram się też maksymalnie nawilżać twarz i szyję, która wygląda jak u staruszki

Mam nadzieje, że stan ten wkrótce minie a skóra wróci do normy i będzie jednak w lepszej kondycji niż przed kuracją. Chwilowo nie chcę też oceniać efektów stosowania Duac. Do tego żelu już nie wrócę, ale nie skreślam go ponieważ mojej siostrze on bardzo pomógł.
Radzę też jednak nie bagatelizować objawów takich jak nadmierne swędzenie czy zaczerwienienie, szczególnie jeśli nie stosowało się wcześniej takich silnie działających maści.

Mam też pytanie do dziewczyn, które borykały się z suchością, co stosowały szczególnie w przypadku oczu.
vinca99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 12:31   #1058
werrr55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Żel Duac

Kilka uwag

I. Duac ma za zadanie "wyciągnąć wszystkie brudy" z naszej twarzy, dlatego nie dziwcie się że przez pierwsze kilkanaście dni będziecie miały wysyp

II. Bardzo dobrze działa na trądzik podskórny a tym samym zapobiega powstawaniu ropnych krost już ze stanem zapalnym

III. Podrażnienie twarzy występuje bardzo szybko dlatego trzeba omijać okolice oczu, ust, nosa i nie ma potrzeby stosowania go codzienne. U mnie wystarczy 3-4 dni.

Uważajcie!!! Odbarwia ręczniki
werrr55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:47   #1059
vinca99
Przyczajenie
 
Avatar vinca99
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez werrr55 Pokaż wiadomość


III. Podrażnienie twarzy występuje bardzo szybko dlatego trzeba omijać okolice oczu, ust, nosa i nie ma potrzeby stosowania go codzienne. U mnie wystarczy 3-4 dni.

Uważajcie!!! Odbarwia ręczniki
Eh no właśnie ja bardzo żałuję, że byłam nadgorliwa i stosowałam go codziennie zamiast w krótkich seriach tak jak napisałaś. Niestety tak zaleciła mi dermatolog i teraz leczę skutki tej mojej kuracji
vinca99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 20:30   #1060
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez werrr55 Pokaż wiadomość
Kilka uwag

I. Duac ma za zadanie "wyciągnąć wszystkie brudy" z naszej twarzy, dlatego nie dziwcie się że przez pierwsze kilkanaście dni będziecie miały wysyp

II. Bardzo dobrze działa na trądzik podskórny a tym samym zapobiega powstawaniu ropnych krost już ze stanem zapalnym

III. Podrażnienie twarzy występuje bardzo szybko dlatego trzeba omijać okolice oczu, ust, nosa i nie ma potrzeby stosowania go codzienne. U mnie wystarczy 3-4 dni.

Uważajcie!!! Odbarwia ręczniki
ja nie mam po nim wysypu, wręcz przeciwnie wszystko co mam znika
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 22:38   #1061
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ja nie mam po nim wysypu, wręcz przeciwnie wszystko co mam znika

u mnie tak samo- nie przechodziłam żadnego wysypu, wszystko pięknie znikało
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 21:32   #1062
Asiulaplywa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Żel Duac

Ja już tego żelu używam od 4 miesięcy. Początkowo miałam dość spore obawy, dlatego że miałam bardzo przesuszoną i zaczerwienioną cerę . Można powiedzieć ,że na szczęście zignorowałam to , bo po miesiącu zaczęłam zauważać efekty, a wcześniej wymienione skutki uboczne całkowicie zniknęły Jak żaden inny świetnie radzi sobie z trądzikiem i naprawdę go polecam !
Asiulaplywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 20:35   #1063
szymegg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Żel Duac

czesc! bardzo prosilbym o pomoc, bo pewnych rzeczy nie ogarniam z duaciem..

jestem 30 letnim facetem. dzis lekarz dermatolog stwierdzil mieszkowe zapalenie wlosow. Wiecznie mi sie skora zapycha, duzo wagrow itp.

dostalem antybiotyk <taromentin>
duac
i jeszcze lek do przemywania, ktory maja mi dopiero zrobic.

problem dotyczy stosowania, bo nie wiem jak uwzglednic kolejnosc.

twarz mam myc physiogelem.
i co nastepnie? przemyc ja tym tonikiem na recepte? <1 dziennie>
a potem duac? <tez raz dziennie>

czy moze rano jedno a wieczorem drugie?

dostalem tez krem ktorym mam smarowac zarost PILARIX <co drugi dzien> i ivostin.

jaka powinna byc kolejnosc wg was? niestety nie moge sie dodzownic do kliniki.

1.mycie
2. duac?
3. krem nawilzajacy?

prosilbym o pomoc i z gory dziekuje
szymegg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:47   #1064
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez szymegg Pokaż wiadomość
czesc! bardzo prosilbym o pomoc, bo pewnych rzeczy nie ogarniam z duaciem..

jestem 30 letnim facetem. dzis lekarz dermatolog stwierdzil mieszkowe zapalenie wlosow. Wiecznie mi sie skora zapycha, duzo wagrow itp.

dostalem antybiotyk <taromentin>
duac
i jeszcze lek do przemywania, ktory maja mi dopiero zrobic.

problem dotyczy stosowania, bo nie wiem jak uwzglednic kolejnosc.

twarz mam myc physiogelem.
i co nastepnie? przemyc ja tym tonikiem na recepte? <1 dziennie>
a potem duac? <tez raz dziennie>

czy moze rano jedno a wieczorem drugie?

dostalem tez krem ktorym mam smarowac zarost PILARIX <co drugi dzien> i ivostin.

jaka powinna byc kolejnosc wg was? niestety nie moge sie dodzownic do kliniki.

1.mycie
2. duac?
3. krem nawilzajacy?

prosilbym o pomoc i z gory dziekuje
Ja duac stosowałam nie codziennie na noc, a kilka razy w tygodniu na noc z przerwami bo skóra mi sie po nim trochę wysuszała. Pomiedzy stosowaniem duac uzywałam zamiennie na noc kremu nawilżającego. Nawilżaj skórę wtedy kiedy musisz, niekoniecznie codziennie. Jedno na drugie bym raczej nie nakładała.

Nie wiem co to za płyn do przemywania (pewnie na alkoholu jak robiony, wiec moja skóra by była za bardzo przesuszona przy codziennym jego stosowaniu).

Najlepiej skontaktuj się z lekarzem i zapytaj.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:46   #1065
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez szymegg Pokaż wiadomość
czesc! bardzo prosilbym o pomoc, bo pewnych rzeczy nie ogarniam z duaciem..

jestem 30 letnim facetem. dzis lekarz dermatolog stwierdzil mieszkowe zapalenie wlosow. Wiecznie mi sie skora zapycha, duzo wagrow itp.

dostalem antybiotyk <taromentin>
duac
i jeszcze lek do przemywania, ktory maja mi dopiero zrobic.

problem dotyczy stosowania, bo nie wiem jak uwzglednic kolejnosc.

twarz mam myc physiogelem.
i co nastepnie? przemyc ja tym tonikiem na recepte? <1 dziennie>
a potem duac? <tez raz dziennie>

czy moze rano jedno a wieczorem drugie?

dostalem tez krem ktorym mam smarowac zarost PILARIX <co drugi dzien> i ivostin.

jaka powinna byc kolejnosc wg was? niestety nie moge sie dodzownic do kliniki.

1.mycie
2. duac?
3. krem nawilzajacy?

prosilbym o pomoc i z gory dziekuje
jeżeli ten płyn do przemywania jest na alkoholu to absolutnie nie używałabym go pod duac, może "wypalić" skórę

Duac tylko wieczorem. Płyn w takim przypadku zapewne rano. Jaki jest skład tego płynu możesz napisać?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-05-15 o 19:48
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:12   #1066
szymegg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Żel Duac

sklad plynu:

detreomycini
acidum salicylium
resorcini aa 2,0
hydrocortisoni 1, 0
glicerini 5, 0
70% spir vini ad 100,0
M.F sol



moga byc literowki bo to pismo to o kant dupy roztrzasnac

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

detreomycini
acidum salicylium
resorcini aa 2, 0
hydrocortisoni 1, 0
glicerini 5, 0
70 % spir vini ad 100, 0
M.F sol

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

detreomycini
acidum salicylium
resorcini aa 2, 0
hydrocortisoni 1, 0
glicerini 5, 0
70 % spir vini ad 100, 0
M.F sol
szymegg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:14   #1067
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

to przed Duaciem nie radze tego używać
może na zmiane wieczorem Duac z płynem ? ja na Duac nie nakładałam kremu żadnego, dermatolog powiedziała że, duac zawsze wieczorem, jeżeli będzie duże podrażnienie to zmniejszyć częstotliwość na początku np. co 2 dni, krem nawilżający rano w razie nadmiernego przesuszenia
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 16:53   #1068
lullucaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 9
Dot.: Żel Duac

Jeśli chodzi o nawilżanie to polecam Purritin Rehydrin Iwostinu, zwłaszcza jeśli chcemy używać go pod makijaż. Nie zostawia tłustej warstwy i jest skierowany do osób, które są w takcie leczenia dermatologicznego. Wcześniej używałam Sebium Hydra Biodermy, ale był tłusty, skóra strasznie się świeci. Czasem używam go na noc. Przeszłam już przez Differin (zarówno w kremie jak i żelu), Brevoxyl, Skinoren, Epiduo, Locacid, Dalacin T i różne doustne (np. Tetralysal) teraz dermatolog przepisał mi właśnie Duac i Visaxinum jako wspomagacz i powiem Wam z doświadczenia, że przy każdej maści typu Duac skóra będzie schodzić i będzie przesuszona, bo koniec końców ich celem jest złuszczenie starego, przebarwionego naskórka. Dziwi mnie tylko, że lekarz kazał mi smarować twarz Duaciem 2 razy dziennie przez 2 miesiące Tylko co kilka dni nakładam też rano, bo trochę się boję o straszne podrażnienie i piekące placki, co przy Differinie mnie spotkało.
lullucaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 18:06   #1069
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Żel Duac

Po uplywie 2 miesiecy wyrzucacie Duac tak jak kaze ulotka ,czy stsoujecie dalej az skonczy sie tubka?
I dlaczego wlasciwie po 2 miesiacach trzeba go wyrzucic?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 19:34   #1070
nataks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie, lubuskie
Wiadomości: 1
GG do nataks
Dot.: Żel Duac

Żelu duac używam od ponad 3 tygodni. Według zaleceń dermatolog - codziennie wieczorem na oczyszczoną twarz omijając okolice oczu. Przez 2 tygodnie nie zauważałam ogromnej różnicy w wyglądzie moich zmian trądzikowych, a na początku 3 tygodnia nastąpiła radykalna zmiana. Niedoskonałości było o wiele mniej, szczególnie na czole. Niestety od kilku dni towarzyszy mi niemiłosierne swędzenie twarzy, ból, pieczenie i zaczerwienienie policzków. Odstawiłam lek. Od 2 dni nie pokazuję się ludziom, tylko co rusz nawilżam skórę kremem aloesowo-propolisowym z Forever i Pharmaceris T z filtrem 30. Najgorsze jest to, że opuchlizna pojawiła się też w okolicach oczu, a zawsze je omijałam.
Dziś zaczerwienienie jest mniejsze, ale nadal bolesne, swędzenie nie ustało (najbardziej swędzi mnie broda i szyja, gdzie lek nie był stosowany)!
Zaleceniem dermatolog było stosowanie żelu przez 8 tygodni, nie wiem czy go odstawić, bo kolejna wizyta dopiero 19 sierpnia :/
Myślicie, że dobrym rozwiązaniem będzie odstawienie go do poniedziałku, a potem stosowanie go tylko na czoło i co 3 dzień na całą twarz? POMOCY! :conf used:
nataks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:56   #1071
vinca99
Przyczajenie
 
Avatar vinca99
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez nataks Pokaż wiadomość
Żelu duac używam od ponad 3 tygodni. Według zaleceń dermatolog - codziennie wieczorem na oczyszczoną twarz omijając okolice oczu. Przez 2 tygodnie nie zauważałam ogromnej różnicy w wyglądzie moich zmian trądzikowych, a na początku 3 tygodnia nastąpiła radykalna zmiana. Niedoskonałości było o wiele mniej, szczególnie na czole. Niestety od kilku dni towarzyszy mi niemiłosierne swędzenie twarzy, ból, pieczenie i zaczerwienienie policzków. Odstawiłam lek. Od 2 dni nie pokazuję się ludziom, tylko co rusz nawilżam skórę kremem aloesowo-propolisowym z Forever i Pharmaceris T z filtrem 30. Najgorsze jest to, że opuchlizna pojawiła się też w okolicach oczu, a zawsze je omijałam.
Dziś zaczerwienienie jest mniejsze, ale nadal bolesne, swędzenie nie ustało (najbardziej swędzi mnie broda i szyja, gdzie lek nie był stosowany)!
Zaleceniem dermatolog było stosowanie żelu przez 8 tygodni, nie wiem czy go odstawić, bo kolejna wizyta dopiero 19 sierpnia :/
Myślicie, że dobrym rozwiązaniem będzie odstawienie go do poniedziałku, a potem stosowanie go tylko na czoło i co 3 dzień na całą twarz? POMOCY! :conf used:
Ja niestety miałam taki sam problem, takie same objawy. Lek również stosowałam codziennie tak jak zalecił mi dermatolog. Prawdopodobnie tak jak ja dostałaś reakcji uczuleniowej na niego. Mi np. farmaceutka zaleciła całkowite odstawienie żelu i to była bardzo mądra decyzja. Na opuchliznę twarzy i oczu pomogło picie wapna oraz łykanie tabletek przeciw alergii (do kupienia bez recepty). Po tej kuracji również miałam skórę straszliwie przesuszoną, nawet w miejscach gdzie żelu nie stosowałam. Wyglądałam jak staruszka. Doszło do tego, ze skóra pod oczami dosłownie mi pękała! Co gorsza, mimo stosowania ochrony słonecznej SPF 50 nawet krótka ekspozycja na słońce powodowała powrót reakcji alergicznej. Tak więc radzę Ci bardzo uważać na to. Moja szyja wyglądała jakbym ktoś oblał ją kwasem, a powrót "do normalności" zajął mi 1,5 miesiąca.
vinca99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 18:50   #1072
duckoff
Przyczajenie
 
Avatar duckoff
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Żel Duac

Hej dziewczyny, wczoraj odwiedziłam dermatologa i przepisał mi Duac, Skinoren i jakąś maść robioną w aptece (siarka, tlenek cynku, gliceryna i reszty niestety nie mogę się doczytać..). Duac mam stosować wieczorem, skinoren rano, a maść na noc. Myślicie że mogę nałożyć ten krem na wchłonięty Duac? :/Bo jakoś nie pasuje mi to za bardzo. Z góry dziękuje za opinie
duckoff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 14:29   #1073
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez duckoff Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wczoraj odwiedziłam dermatologa i przepisał mi Duac, Skinoren i jakąś maść robioną w aptece (siarka, tlenek cynku, gliceryna i reszty niestety nie mogę się doczytać..). Duac mam stosować wieczorem, skinoren rano, a maść na noc. Myślicie że mogę nałożyć ten krem na wchłonięty Duac? :/Bo jakoś nie pasuje mi to za bardzo. Z góry dziękuje za opinie
Nie jestem lekarzem, ale o ile się nie mylę, na ulotce duacu pisze, aby nie stosować go z innymi specyfikami przeciwtrądzikowymi.Skino ren, z tego co wiem działa na trądzik (ale gł. na blizny), więc moim zdaniem bez sensu stosować wszystko naraz.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 15:27   #1074
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Żel Duac

Mogę "odstąpić" Duac ponieważ mnie uczulił, otwarty 2 tyg temu. Jak coś to piszcie na meila justyna-b22@wp.pl
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 00:36   #1075
Myszkaa1
Przyczajenie
 
Avatar Myszkaa1
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Bielsko Biała
Wiadomości: 2
GG do Myszkaa1
Dot.: Żel Duac

Hej tez stosują Duac jak dla mnie jest świetny i to pierwszy lek który mi pomógł jeszcze nie wiem na jak długo bo stosuje go od około poltora miesiąca ale efekty są super. Męczyłam się z wielkimi bolącymi gulami 7 lat lub nawet więcej straciłam rachubę miałam antybiotyki i inne maści i zele np Epiduo (jest doby na chwile) bla bla bla wszystko dawało efekt naprawdę na krotko, właściwie to się już poddałam aż któregoś dnia poszłam do swojego lekarza rodzinnego nie jakiegoś dermatologa....i pani doktor przepisała mi Duac i Detreomycyne (maść z antybiotykiem stosowana miejscowo idealnie wyciąga wszystko z tych gigantów) + do tego poleciła peeling enzymatyczny Te 3 rzeczy zmieniły totalnie moja twarz

Gorąco polecam ten lek.
Myszkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 00:53   #1076
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Żel Duac

A w trakcie kuracji tym żelem można używać kremów nawilżających? Ja mam jeszcze na rano acnemycin w płynie i nie wiem, co robić, bo skórę mam bardzo przesuszoną.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 16:53   #1077
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
A w trakcie kuracji tym żelem można używać kremów nawilżających? Ja mam jeszcze na rano acnemycin w płynie i nie wiem, co robić, bo skórę mam bardzo przesuszoną.
Ja stosuję kremy nawilżające.

Ile czasu wchłania się duac? Wyskoczyła mi znowu wielka gula i chcę się jej jak najszybciej pozbyć
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 23:46   #1078
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Żel Duac

Duac jest rewelacyjny używam z małymi przerwami już kilka dobrych lat. Nic na mnie tak nie działa. Mam nowe opakowanie i jeśli któraś z Was jest zainteresowana to chętnie "odstąpie". Więcej info na priv
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 22:29   #1079
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Żel Duac

Hej,
w środę byłam u dermatologa i przepisał mi Duac.

Użyłam go wtedy pierwszy raz wieczorem, ale malutką ilość dosłownie na powierzchnię dwóch krostek na brodzie.
Rano było wszystko ok. Ucieszyłam się, bo głupia myślałam, że lek działa ;/

W czwartek dlatego użyłam już większą ilość na całą brodę, rozsmarowując do połowy policzków.

W piątek rano HORROR. Broda czerwona, skóra sucha, twarda i piekielnie swędzi do dziś!

W sobotę i dzisiaj już sobie odpuściłam :/

Na początku smarowałam Iwostin Rehydrin ale dziś już kupiłam Pharmaceris Emotopic, bo wyczytałam, że trzeba też natłuszczać.
I tak na zmianę jednym i drugim

Wczoraj spałam tylko 4 godziny przez to a dzisiaj chyba wcale nie zasnę

Czy to jest reakcja alergiczna i mam wyrzucić ten kałowy za 80 zł lek czy przeczekać 4-5 dni (tak jest napisane na ulotce) bo to tylko podrażnienie i później będzie lepiej?

BOJĘ SIĘ, ŻE SPUCHNĄ MI OCZY.

Dermatolog w środę, ale czuję się potraktowana jak królik doświadczalny i przepisze mi kolejne byle co

Boję się, że z tego swędzenia ją tam w gabinecie uduszę.
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 14:30   #1080
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Żel Duac

Odświeżam dość stary wątek, ale chyba wciąż aktualny jako nastolatka nie miałam nigdy problemów z cerą, ot raz na jakiś czas wyskoczył pryszcz. Teraz mam 26 lat i niestety... zaczęło się niewinnie, wyciskalam pojedyncze zmiany skórne, robiło się ich więc coraz więcej, porobiły się blizny i przebarwienia. Wszystko na jednym policzku, bo na reszcie twarzy mam spokój. Tak mam od jesieni, więc już prawie rok, zatem w końcu wybrałam się do dermatologa.

Dostałam Duac, do codziennego stosowania na całą twarz bardzo cienka warstwa - czytam ten wątek i piszecie, że wystarczy punktowo? A ona mi kazała tak, mimo że mam brzydki tylko jeden policzek? Ale tłumaczę sobie, że być może chodzi o to, że bakterie są rozsiane po całej twarzy, tylko po prostu w niektórych miejscach przeradzają się w wykwity, a w innych nie.
Raz dziennie wieczorem, na to od razu krem nawilżający - Wianek (tj używam go zawsZe, a dermatolog uznała, że ma dobry skład, więc nie muszę kupować nic innego).

Rano pod makijaż kazała zastosować krem pharmaceris kojąco lagodzacy z filtrem 30 - muszę go dziś kupić.

Kuracja duakiem ma potrwać do wrZeśnia, a więc 2 m-ce. Oprócz tego tabletki tetralysal - przez 1,5 m-ca.

Liczę na efekty wczoraj na wieczór pierwsza aplikacja maści, rano nie było żadnych zaczerwienien ni nic za to z tetralysal wtopiłam, bo wzięłam też w tym samym czasie preparat na skurcze (magnez plus potas i coś tam jeszcze), a przeoczyłam, że w ulotce tetralysalu napisali, iż magnez ma działanie zobojetniajace :/

Martwię się też trochę, że moja kuracja może iść wolniej, bo moja twarz ma 4x w tygodniu do czynienia z duuuza ilością potu (ćwiczę), a do tego chodzę na basen..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 23:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.