racja mamy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-09, 09:30   #31
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
mowie wam to jest niezle poplatane..... bo mja mama raz na cos sie zgodzi a na cos drugie nie...... np...... teraz jak wychodze z chlopakiem gdzies to o 18 30 najpozniej mam byc w domu nie moge sie czesto z nim widywac nie pozwala mi czesto wychodzic z domu nie moge nigdzie z nim pojechac samochodem i nie moge isc do niego...... nic niemoge ja wedle jej mam byc ciagle w domu no ale przeciez jak mi sie czasemnudzi to co??? to mama kaze mi powiedziec komus kto sie chce ze mna widziec cos co jest nieprawda ona w mlodosci czesto wychodzila itd a mi zabrania moja siostra nigdzie nie wychodzi ciagle siedzi w pokoju i gra na gitarze i ma wszystkich w tylku zeby brzydko nie powiedziec........ona ma tez mnie gdzies...... przychodzi wtedy moja siostra kiedy cos potzrebuje a jak jej nie dam to leci z tym do mamy i ona na mnie pozniej krzyczy a monika w marcu konczy 18lat a zachowuje sie gorzejniz ja......... idzie sie po prostu zalamac nerwowo mowie wam...........: (
Co to tego chlopaka. Rozumiem ze skoro ma prawo jazdy musi miec min. 18lat wiec nie dziw sie mamie ze sie boi o Ciebie. A co do siostry to mam tak samo ma juz 18lat ale czasem zachowuje sie jakby miala 5. Ponoc jak sie ma 15-16 lat to jest sie trudnym dzieckiem a jej wiek to juz taski "dorosły" (sama mi to powiedziala) a tak sie sklada ze to ona sie gorzej zachowuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:27   #32
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

moja siostra jest krotko mowiac okropna...... bo wszyscy sadza ze cokolwiek ja robie to robie to po niej i tak nie jest i przez to wszystko nie mam celu w zyciu........... to niejest nic milego sama nie wiem co ja mam zrobic moze macie jakies rady?????? ja naprawde mam metlik w glowie................... .....................
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:56   #33
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
moja siostra jest krotko mowiac okropna...... bo wszyscy sadza ze cokolwiek ja robie to robie to po niej i tak nie jest i przez to wszystko nie mam celu w zyciu........... to niejest nic milego sama nie wiem co ja mam zrobic moze macie jakies rady?????? ja naprawde mam metlik w glowie................... .....................
hm.. widać że problem tkwi głębiej niż w niemożności malowania się..
Jesteś bardzo młoda i to normalne, że nie ma się określonego celu w życiu.. Daj wszystkim do zrozumienia swoim postępowaniem, dojrzałością, że różnisz się od swojej siostry, że Ty to Ty a ona to ona - i nikt nie powinien was porównywać w czymkolwiek.
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:03   #34
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

a jakie Wy macie cele w zyciu co byscie chcialy robic lub co robicie i do czego dazycie?
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:35   #35
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: racja mamy

Po prostu się maluj i ignoruj gadanie mamy. O ile nie przeginasz i nie robisz sobie tapety, to nie widze powodu, dla którego nie miałabys zatuszowac korektorek niedoskonałości twarzy, podmalowac oczu tuszem i uzyc błyszczyka. Natomiast co do tipsów, to na co Ci one? Czy nie lepiej w Twoim wieku używac raczej odżywek i zażywac witamin?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:09   #36
michell
Raczkowanie
 
Avatar michell
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Smile Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
moja mama nie pozwala mi sie malowac a ja mam juz 15lat no moj ty boze co ja mam jej powiedziec zeby mi pozwolila jak uzywalam tylko mascary to juz bylo wielkie halo ze brzydko wyglada itd i jeszcze siostra (starsza) tez mowi ze brzydko i mi obie dogryzaja a tak to znajomi itd mowili ze ladnie i wogle....... wiec jak jest naprawde chcialabym sie malowac moze nie umiem tak perfekcyjnie no ale....potrzeba wprawy.... POMOZCIE CO MAM MAMIE POWIEDZIEC ZEBY MI WRESZCZIE POZWOLILA!!!!
Poprostu rób swoje maluj się jak ci sie podoba i nie zwracaj uwagi na to co mówią ! Bo one pogadają i po pewnym czasie przestaną bo zobaczą ze Ty i tak zrobisz swoje Głowa do góry!! Udanych makijaży!!!
michell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:34   #37
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

Droga Aggi125 ja chce sobie zazelowac paznokietki bo wizazystki mi tak polecily skarbie...... chce troche zapuscic pazurki a dziewczyny doradzily ze zazelowanie jest ok itd...................... .... tipsy bardziej mi moga poniszczyc paznokcie ale nie mowie ze poniszcza bo to tez zalezy od tego kto to robi i czy dobrze
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 15:34   #38
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

oj sorry nie Aggi125 tylko Aggie125!!!!!! wybacz
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:36   #39
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: racja mamy

Co do tipsow to mame rozumiem, tez bym corci nie pozwolila w tym wieku Co do makijazu to hm... pomalowane rzesy to jeszcze nie az taka deprawacja, no ale... ja tez sie malowac nie mogłam w tym wieku
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:40   #40
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Co do tipsow to mame rozumiem, tez bym corci nie pozwolila w tym wieku Co do makijazu to hm... pomalowane rzesy to jeszcze nie az taka deprawacja, no ale... ja tez sie malowac nie mogłam w tym wieku
Chodzi o to, ze mama na tipsy się zgodziła i tu ten paradoks!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:44   #41
lalaine
Raczkowanie
 
Avatar lalaine
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 393
Dot.: racja mamy

ja zaczęłam sie malować też jakoś w wieku 15 lat, na poczatku tylko rzęsy
potem dopiero sie zaczęła zabawa z podkładem pudrem
moja mama nie miała żadnych sprzeciwów, tylko na początku mówiła coś w stylu "a po co ci to"?
ja na to odpowiadałam "mamo, ja sie wtedy lepiej czuje"
i mama to zrozumiała,ze nie chce wygladać "doroślej" ale chcem sie pdoobać samej sobie
teraz kupuje mi komsetyki i wie,ze poprostu lubie sie malować



droga zasmucona widze,ze masz taki sam problem jak moja kolezanka, która kupuje po kryjomu kosmetyki, a ze nie wychodzi z domu to nie może sie malowac, bo rodzice mogą zauwazyć, a do szkoł ona sie ne maluje, jej rodzice równiez tego nie akceptują, przez to mi jej strasznie szkoda..
przeciez stonowany makijaż to nic strasznego..
__________________
`większość z nas spocznie w grobie z muzyką w sercu`
lalaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 15:55   #42
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
15 lat teraz maluja sie juz 12-13 latki.Uwazam ze powinnas uzywac podkladu i robic lekki makijaz oczu i ust
Powinna to się uczyć w tym wieku, rozwijać wewnętrznie,poznawać świat i ludzi... Może ewentualnie chcieć się malować.

No ale każdy ma inne priorytety.

A co do 12 latek umalowanych - wyglądają jak panie z trasy szybkiego ruchu, bo w wiekszości mają dziecięcy wyraz twarzy z czerwoym błyszczykiem.

Może po prostu ja nie lubię wzorowania się na Lolicie Nabokowa.

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
eee tam sie mamą i zazdrosną siostrą przejmujesz, która pewnie mówi tak specjalnie ( jest w zmowie z mamą) gdyz boi sie ze pierwsza za mąz wyjdziesz ...pomaluj sie przeciez Ci matka głowy do wiadra z wodą i mydlinami nie włozy. Nie przesadzaj z kamuflarzem bo jezeli to sa pojedyncze problemy skórne to uzyj korektora, moze lekki fluid z witaminami +błyszczyk malinowy na usta i na koci policzkowe - bedzie świeżo i naturalnie (pod warunkiem że nie przypudrujesz wczesniej policzków) i czarna mascara. Bedzie miodzio!
Rzeczywiście podejrzewam siostrę o zazdrość o wcześniejsze zamążpójście

Idąc tym tropem zasmucona15 po uprzednim umalowaniu się i odpowiednim wystrojemiu ma sznasę upolować męża tuż przed 16 rokiem życia?

Zapewne jej mama marzyła o tym od zawsze... Ponadto autorka watku jest niepełnoletnia, jest na utrzymaniu rodziców i powinna liczyć się z ich zdaniem.

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
moja siostra jest krotko mowiac okropna...... bo wszyscy sadza ze cokolwiek ja robie to robie to po niej i tak nie jest i przez to wszystko nie mam celu w zyciu........... to niejest nic milego sama nie wiem co ja mam zrobic moze macie jakies rady?????? ja naprawde mam metlik w glowie................... .....................
Zamiast zauważać wszystkie możliwe wady siostry, to może spróbuj ją lepiej poznać.

Może okazać się, że będziecie dla siebie najbliższymi osobami na świecie, oczywiście jak będziecie w stanie nie kłocić się o makijaże.

Mama nie zgadza się na twoje makijaże zapewne dlatego, że się o ciebie martwi, spróbuj jej wytłumaczyć, że nie musicie być identyczne w patrzeniu na świat i kwestii makijażu.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:09   #43
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: racja mamy

hmm co do malowania sie, to moze sprobuj troszke "podejsc"mame Ja bym sie na twoim miejscu wybrala z nia do drogerii pokazala krem tonujacy np. nivea young. Wytluamcyzla,ze to jest seria dla mlodych dziewczyn,takich jak ty, ze to nie typowy puder/podklad tylko delikatny kosmetyk,ktory sprawi,ze skora jest nawilzona,lekko zmatowiona,a delikatny kolor to tylko dodatek. Natomiast na usta stosowalabym blyszczyk np. ktorys z serii Nivea-bedzie deilkatny polysk,ale przede wszystkim ochrona ust przed zimnem,mrozem,wiatrem- czyli kupujemy pomadke dla ochrony,stosujemy dla polysku
A z tuszem do rzes odczekalabym chwile,az mama sie przyzywyczai,ze powoli stajesz sie kobietka i chcesz podkreslic swoja urode. Jak zobaczy,zen ie szalejesz z makijazem,a zakupione kosmetyki nie szkodza twojej cerze to napewno zgodzi sie i na delikatne tuszowanie rzes...

Nie wiem czy cie to pocieszy,ale nie jestes jedyna nie maluajca sie 15 latka-mam siostre w twoim wieku i mimo,ze nie wynika to z zakazow mojej mamy rowniez sie nie maluje i naprawde ladnie wyglada! Bo pamietaj,ze najwazniejsza u nastolatki jst ladna,promienna cera,a nie podklad na twarzy!
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:20   #44
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: racja mamy

chciałam odnieść się do tego, że jeśli jest sie na utrzymaniu rodziców to trzeba liczyć sie z ich zdaniem.

nie trzeba.

przykład:
moja mama jest prostą kobietą ze wsi. (uważa że "w kompiuterze siedzi szatan!" ) gdyby to od niej zależało to bym kąpała się raz w tygodniu i skończyła na stanowisku sprzątaczki w okolicznym gimnazjum, a moją jedyną rozrywką byłyby telewizyjne seriale i wysłuchiwanie najnowszych ploteczek o sąsiadach.

na szczęście mój buntowniczy charakter oraz ojciec zainteresowany nowinkami technicznymi doprowadził do tego, że żyje jak na XXI wiek przystało, mam jakieś tam ambicje, chodze do kina, czytam książki i rozwijam sie we wszelkie możliwe sposoby.

rodzice NIE ZAWSZE mają racje.
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:41   #45
Amar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 80
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Ponadto autorka watku jest niepełnoletnia, jest na utrzymaniu rodziców i powinna liczyć się z ich zdaniem.



omagad. i jeszcze młode kobiety za chęć malowania trzeba ukamienować a 'zmuszających' je do malowania ludzi spalić na stosie.



założycielko wątku! jeśli chcesz się zacząć malować to zrób to, najprostsza rada. nie pytaj się tylko idz i na początku kup sobie krem tonujący (nivea, ziaja), blyszczyk (bez koloru ani drobinek) i przezroczysta odzywke do rzes. ja mniej wiecej takim zestawem zaczynalam swoja przygode z makijazem. efekt nie jest ani 'lolitkowaty' ani bardzo kamuflujacy ale delikatna roznica w wygladzie buzi jest.
bo czas na podklady, pudry i cienie to przyjdzie. z doswiadczenia wiem ze metoda 'doprowadze mame do zawalu, hie hie' nie skutkuje dopniesz swego metoda malych kroczkow.
sama mialam mame, co tu kryc, taka 'cnoteczkę' , ale wychowałam ją sobie oczywiscie licze sie z jej zdaniem i tak zawsze byc powinno, ale zabranianie eksperymentowania wlasnym wygladem to tak jakby zabieranie dziecku wyjatkowo pstrokatej i glosnej zabawki, ktora mu sie podoba zabierzesz na chwile a za momencik zacznie sie drzec ze chce ja z powrotem.
mama mamą, ale ty jestes zupelnie innym czlowiekiem o innym zdaniu, przynajmniej w kwesti makijazu.
trzymam za Ciebie w kciuki.
Amar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:21   #46
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: racja mamy

Najlepsze są argumenty, że makijaż zniszczy cerę i sprawi, że szybciej się zestarzeje..... Mama musi się trochę dokształcić w tej kwestii- dobre kosmetyki, testowane dermatologicznie i odpowiednio dobrane do typu cery tylko jej pomogą a nie zniszczą.
Obecnie w powietrzu jest tyle zanieczyszczeń, że ja bałabym się wyjść np. z całkowicie gołą twarzą....
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:33   #47
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

taki jest kabaret ze moge sobie przedlyzyc paznokcie zelem na formie na wakacje(postaram sie na dluzej) ale makijazu nie moge miec
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:34   #48
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
taki jest kabaret ze moge sobie przedlyzyc paznokcie zelem na formie na wakacje(postaram sie na dluzej) ale makijazu nie moge miec
Mam jakies komstyki ? Napewno masz.Wez jakies kosmetyki np. z gazety pomaluj sie i powiedz mamie ze to dla zabawy zreszta kosmetyki sa z gazety,a twoja siostra jak ile miała lat zaczela sie malowa ? (i ile teraz ma?)
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:37   #49
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez Moonlight Pokaż wiadomość
chciałam odnieść się do tego, że jeśli jest sie na utrzymaniu rodziców to trzeba liczyć sie z ich zdaniem.

nie trzeba.

......................... ......................... ..

rodzice NIE ZAWSZE mają racje.
zgadzam się - moja mama nieustannie krytykuje mnie za to,że stosuje filtry przeciwsłoneczne, nie rozumiejąc tego, że ja naprawde wiem, dlaczego to robię... nie rozumie też, dlaczego po każdym myciu rąk smaruję je kremem a wieczorem, po prysznicu zawsze stosuję tłuściutki Lipikar ("czemu ty się tak tym smarujesz???'; 'kremem do rąk to się wieczorem smaruje') ja naprawde nie mam już sił ani ochoty z nia sie kłócić... kiedy mówię jej, że mam suchą skórę a takie kremy naprawdę mi pomagają, to myśli, że to moja fanaberia i nie mam nic innego do roboty niż siedzieć i sie smarować kremami. jak się świecę po filtrze - żle. jak się matowiłam skrobią - jeszcze gorzej...('co ty masz na twarzy?!').
wg mojej mamy (z babcią jeszcze gorzej)do 35 roku życia zabiegi pielęgnacyjne powinny ograniczć się jedynie domycia twarzy wodą z kranu...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 17:38   #50
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Najlepsze są argumenty, że makijaż zniszczy cerę i sprawi, że szybciej się zestarzeje..... Mama musi się trochę dokształcić w tej kwestii- dobre kosmetyki, testowane dermatologicznie i odpowiednio dobrane do typu cery tylko jej pomogą a nie zniszczą.
Obecnie w powietrzu jest tyle zanieczyszczeń, że ja bałabym się wyjść np. z całkowicie gołą twarzą....
właśnie

przecież teraz kosmetyki nawilżają, chronią przed UV i wolnymi rodnikami i nie wiem czym tam jeszcze...

te argumenty powinny trafić do mamy!!!
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:50   #51
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
zgadzam się - moja mama nieustannie krytykuje mnie za to,że stosuje filtry przeciwsłoneczne.
/ciach/
Moja mama też nie może tego przeżyć
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:57   #52
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: racja mamy

Moja rodzina za to nie rozumie czemu w wakacje nie opalam twarzy

Może kosmetyki kolorowe nie robią jakiś cudów ale te które będą dobrze dobrane na pewno jej nie zaszkodzą.
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 18:01   #53
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: racja mamy

A ja mam takie pytanie Czy do autorki wątku w ogóle dociera to co my tu piszemy? Bo mam wrażenie ze niezabardzo

A co do porownywania do siostry to wiem o czym mowa. Mam to samo. Cały czas slysze "....zamieniasz sie w Nią", "juz pomalu stajesz sie taka jak Ona" itp. stwierdzenia
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 19:18   #54
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: racja mamy

Twoja mama po prostu na swój sposób chce ci powiedzieć, ze jesteś ładna i nie potrzebujesz zbędnej tapety. Może naoglądała sie na ulicy dziewczyn w twoim wieku z full makeup'em w którym wyglądaja komicznie.
Skoro sama sie nie maluje, to nie rozumie dlaczego Ty chcesz to robić.
Rodzice zawsze chcą naszego dobra, ale to nie koniecznie to, co my uważamy za dobre dla nas. Musisz postarać się ją zrozumieć.

Ja mam 21 lat i moja mama też nie rozumie dlaczego codziennie spędzam tyle czasu przed lustrem:" Po co się malujesz, ładnie wyglądasz"

Siostra pewnie nie malowała sie w takim wieku i dlatego Tobie to odradza.
Jeżeli baardzo Ci zależy na makeup'ie, to rób sobie delikatny, może brązowym tuszem, a nie czarnym 500% wydłużenia, i na wyjścia a nie do szkoły

Cytat:
Napisane przez loss_lauri
zgadzam się - moja mama nieustannie krytykuje mnie za to,że stosuje filtry przeciwsłoneczne.
Ja nie moge przetłumaczyć swojej mamie że MUSI stosować filtry
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 19:32   #55
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

dociera do mnie dociera.................. ........ moja siostra sie malowala tuszem tylko gdy byla mlodsza niz ja teraz i pozniej przestala i wogle sie nie maluje...... do mnie dociera to co piszecie i kazdj z osobna wielkie dzieki ale taka jest sprawa ze ja rozumiem mowie mojej mamie a mama swoje i swoje ja uparta................... ..
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 20:15   #56
Justylka
Raczkowanie
 
Avatar Justylka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 104
Dot.: racja mamy

Moja mama tez nie była zachwycona jak zobaczyła że sie maluje (zaczynałam od tuszu). Mowiła ,że nie powinnam malowac sie do szkoły. Ja lubie postawić na swoim i dalej delikatnie malowałam rzęsy. Ona cały czas mi mówiła ,że nie mam sie malować do szkoły ale jak już chce to po szkole. Ja nie widziałam w tym sensu. I w szkole i po szkole widywałam się z tymi samymi osobami. U nauczycielek nie było problemu ,nie zwracały uwagi na to. Z czasem mama sie przyzwyczaiła. Kupiła mi pewnego razu tusz żebym jej nie podkradała :P I tak to sie skonczyło.
A co do Ciebie uważam ,że dla mamy jestes jeszcze jej "małą dziewczynką" i nie może uwierzyć że tak szybko dorosłaś. A co do tego że masz siedzieć w domu hmm...rodzice mysla ze za drzwiami domu czeka na nas duze niebezpieczenstwo ,że gdy jestesmy coraz starsze wiecej ludzi sie nami zainteresuje i zrobi nam krzywde. Mają czesciowo racje. Ja im wytłumaczyłam to tak ,że doskonale wiem co moze mnie spotkac na ulicy (rozne zaczepki starszych) ale jesli tego nie doswiadcze nie bede wiedziała jak sie bronic i zachować w takiej sytuacji. Siedzenie w domu nic nie da , przeciez w drodze do szkoly tez mi moga cos zrobić. A przeciez na dwor nie wychodze sama jest wokol mnie pełno ludzi i z nimi nic mi sie nie stanie.
Jakoś musisz to przetrzymać. Trzymam mocno kciuki
Justylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 20:44   #57
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

dzieki za wsparcie moze da sie moja mam jakos przekonac............... ja jestem do niej bardzo podobna mamy podobne charaktery a jeszcze sie klocimy.................. .... ale damy rade
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 20:47   #58
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: racja mamy

Cytat:
Napisane przez zasmucona15 Pokaż wiadomość
dzieki za wsparcie moze da sie moja mam jakos przekonac............... ja jestem do niej bardzo podobna mamy podobne charaktery a jeszcze sie klocimy.................. .... ale damy rade
optymistyczne podejście to już połowa sukcesu
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:35   #59
Margaret90
Rozeznanie
 
Avatar Margaret90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 772
Dot.: racja mamy

Też przez to przechodziłam. Nie wolno mi było mieć chłopaka, nie mogłam się malować, ale zaczęłam ubierać się na czarno, oko podkreślałam na złość a teraz sama kupuje mi kosmetyki i mówi, żebym się z kimś umówiła i nie siedziała w domu takze czasami trzeba zrobić jej na złośc i pokazać, że się męczysz
__________________
W krzywym zwierciadle własnej egzystencji... Smutek jest drzewem a jego owocami łzy..




Margaret90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:39   #60
zasmucona15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: racja mamy

ja juz kiedys w zeszlym roku robilam sobie tuszem rzesy nic wielkiego to nie bylo ale na kazdymkroku uslyszalam od mamy i siostry kasliwe uwagi..............
zasmucona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.