Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-07, 18:13   #871
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Teoretycznie wszystko się da olej + emulgator + faza wodna = klasyczna emulsja. Najczęściej przecież do olejku myjącego dodaje się parę kropel wody żeby powstała emulsja właśnie.. Próbować jak najbardziej możesz skoro tak bardzo Ci zależy. Zorientuj się tylko jaką tolerancje ph ma dany emulgator żeby emulsja się nie zważyła itp, być może trzeba będzie utrzymać to ph na wyższym poziomie niż to w którym kwasy działają aktywne. Z kolei utrzymywanie neutralnego ph przy kwasie, który w dodatku będzie kilka(naście) sekund na twarzy mija się z celem. Nie będzie miał pola do popisu tak na prawdę. Ale próbować można jeśli nie masz co zrobić z kwasem
Dziękuję bardzo
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:03   #872
pluskotka
Zakorzenienie
 
Avatar pluskotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 508
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć biochemiczki

Jestem początkująca w tych sprawach, bo póki co bawiłam się tylko w robienie toników z kwasami i ukręciłam jedno serum. Teraz chcę przejść level wyżej. Na podstawie lektury ZSK i różnych blogów "skonstruowałam" sobie własny przepis kremu na bazie włókien pomarańczy. Modyfikacja kremu do cery tłustej. Mogłybyście spojrzeć w to co sobie wymyśliłam?
Podaję mój roboczy przepis:

Faza A (olejowa)
Olej z pachnotki 10% 5,5 ml
Olej rafinowany z
Bawełny 10% 5,5 ml
Włókna pomarańczy 2% 2,5 ml
Guma ksantanowa 0,5% 0,3 ml

Faza B (wodna)
Woda demineralizowana 60,5% 30,25 ml
Kwas hialuronowy 1% 6% 3 ml
D-pantenol 2% 0,35 ml
Aloes 1% 0,5 ml
Witamina B3 3% 2,5 ml
Alantoina 0,5% 0,3 ml
Konserwant DHA BA 0,5% 0,25 ml

Faza C (dodatków)
Ekstrakt na naczynka 4% 2 ml

Proszę o opinie, sugestie, rady co poprawić, na co uważać
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."
pluskotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 10:06   #873
Yoassa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 19
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hejka!
Czy mogę dodać żelu HA do płynu miceralnego z Biedronki? Nie zakłóci to pH? Solo stosować nie mogę, z olejem z pestek malin też troszkę podrażnia, ale w mniejszym stężeniu w płynie (który zostaje na skórze) byłoby chyba ok. No i chciałabym myślałam też o dodaniu mleczka pszczelego, niektóre dziewczyny donoszą o efekcie wybielającym. Nie jestem jednak pewna tej gliceryny…
I kropel myślicie, że będzie sens dodać do 150ml tego płyny BeBe? Olejku tamanu tez bym dodała… co myślicie?
Yoassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 10:15   #874
Rangiku
Raczkowanie
 
Avatar Rangiku
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 114
Peeling domowy do ciała - przechowywanie

Chciałabym przygotować sobie dużą porcję (jakieś 300ml) ekologicznego peelingu do ciała, która będzie mogła leżeć w łazience jakieś 2-3 miesiące.
Zazwyczaj przygotowywuję tylko jedną porcję "na teraz" i w związku z tym mam pytanie do was:

Co polecacie dodać do ziaren kawy/(ewentualnie cukru) żeby się "trzymało" tyle czasu bez konserwantów, a przy okazji miało jakąś wartość pielęgnacyjną? Myślałam o jakimś nierafinowanym oleju etc, ale nie mam za bardzo doświadczenia w tej dziedzinie
Rangiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:53   #875
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zrobiłam dzisiaj olejek myjący. 90ml oleju słonecznikowego + 10ml SLP.
Olejek nie chciał się zmywać z rąk ani twarzy, ale po wytarciu ręcznikiem nie było po nim śladu. Teraz, ok. 2h po umyciu twarzy mam lekką, wyczuwalną tłustą powłokę. Czy coś zrobiłam źle, czy tak ma być
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:07   #876
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam pytanie, pomieszałam sobie olej ze śliwki, męczennicy, wit E, wit C i HA. Czy wit. E starczy czy dodać feog, aby serum przeżyło parę dni?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:17   #877
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj olejek myjący. 90ml oleju słonecznikowego + 10ml SLP.
Olejek nie chciał się zmywać z rąk ani twarzy, ale po wytarciu ręcznikiem nie było po nim śladu. Teraz, ok. 2h po umyciu twarzy mam lekką, wyczuwalną tłustą powłokę. Czy coś zrobiłam źle, czy tak ma być
Patrząc na receptury zsk, to dałaś za mało oleju w stosunku do tej ilości SLP. Powinno być 100ml. http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...tka-migdal/107
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 08:19   #878
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj olejek myjący. 90ml oleju słonecznikowego + 10ml SLP.
Olejek nie chciał się zmywać z rąk ani twarzy, ale po wytarciu ręcznikiem nie było po nim śladu. Teraz, ok. 2h po umyciu twarzy mam lekką, wyczuwalną tłustą powłokę. Czy coś zrobiłam źle, czy tak ma być
Może zwiększ ilość emulgatora? Albo całkiem zmień na inny?
Ja aktualnie używam olejku robionego przeze mnie na bazie lnianego z glyceryl cocoate i wszystko jest jak najbardziej ok Olejek całkowicie się zmywa, jednocześnie nie wysuszając i pozostawiając skórę dobrze oczyszczoną i miękką.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 20:56   #879
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam pytanie, pomieszałam sobie olej ze śliwki, męczennicy, wit E, wit C i HA. Czy wit. E starczy czy dodać feog, aby serum przeżyło parę dni?
Witamina E "konserwuje" składniki tłuszczowe, ale nie pod względem mikrobiologicznym, tylko antyoksydacyjnym (przeciwdziała utlenianiu). Konserwanty sensu stricto (np. FEOG) stosujemy do fazy wodnej. Żel HA jest już zakonserwowany, jeśli nie dodawałaś do serum wody, dodatkowy konserwant nie będzie konieczny.

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj olejek myjący. 90ml oleju słonecznikowego + 10ml SLP.
Olejek nie chciał się zmywać z rąk ani twarzy, ale po wytarciu ręcznikiem nie było po nim śladu. Teraz, ok. 2h po umyciu twarzy mam lekką, wyczuwalną tłustą powłokę. Czy coś zrobiłam źle, czy tak ma być
Wstrząsałaś przed użyciem?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Patrząc na receptury zsk, to dałaś za mało oleju w stosunku do tej ilości SLP. Powinno być 100ml.
To nie powinno stanowić problemu. Problemem jest raczej brak solidnego wstrząsania przed użyciem albo po prostu sam SLP, który imo średnio się sprawdza w olejkach myjących.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-11 o 21:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:38   #880
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wstrząsałaś przed użyciem?



To nie powinno stanowić problemu. Problemem jest raczej brak solidnego wstrząsania przed użyciem albo po prostu sam SLP, który imo średnio się sprawdza w olejkach myjących.
tak
No cóż... widocznie SLP nie jest dobry do olejku myjącego.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 12:31   #881
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Heja dziewczyny, proszę o poradę Otóż nosi mnie by zrobić sobie samoopalacz, ale że nigdzie nie znalazłam żadnych przepisów, ani większych informacji o tym składniku (http://www.ecospa.pl/dihydroksyaceto...acz-p-293.html) to trochę się boję..
Chciałabym zrobić coś lekkiego typu tonik/serum, bo chcę go stosować na twarz. Ecospa bierze pod uwagę tylko ciężkie balsamy do ciała, napisałam do nich czy użycie DHA w lekkiej emulsji jest bezpieczne, jednakże odpisali, że nie spotkali się z taką formulacją więc nie wiedzą.

Jednakże znalazłam Organiczny samoopalacz Bio2You , ktorego skład ma się następująco:
Aqua, Dihydroxyacetone, Polyglyceryl-4 Caprate, Glycerin, Erythrulose, Citrus Aurantium Dulcis Water*, Aloe Barbadensis Gel*, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract*, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil*, Lactic Acid, Lonicera Caprifolium Extract, Lonicera Japonica Extract Citrus Aurantium Dulcis Oil, Sodium Dehydroacetate, Limonene, Citral, Linalool.

Skład więc wydaję się banalny, tylko woda, DHA, P-4C (zsk) i parę ekstraktów. Jak myślicie, próbować ukręcić coś takiego? To będzie bezpieczne, nie ma żadnych przeciwwskazań co do stosowania DHA? Może wiecie gdzie poszukać więcej info na ten temat?

Wiem, że mało tu konkretnych pytań, ale paranoiczka ze mnie, nie ma w necie informacji o DHA, i liczę, że może znajdą się bardziej doświadczone wizażanki które wiedzą czy np. jest stabilny w takich emulsjach, czy może trzeba go czymś podrasować... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-14 o 13:25 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 17:35   #882
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam, nie potrafię znaleźć na tym forum żadnej listy z tonikami oczywiście własnej roboty do skóry trądzikowej, tłustej i z przebarwieniami. Proszę o jakiś link najlepiej coś z kwasem salicylowym

Właśnie chce sobie zrobić tonik na skórę trądzikową i pozbyć się zaskórników http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51
Kupiłem niezbędne rzeczy, ale dokupiłem jeszcze KWAS KOJOWY czy mogę go jakoś wrzucić do tego toniku (zależy mi też na usunieciu przebarwień) , czy muszę zrobić osobny tonik z kwasem kojowym ? Jeżeli musze zrobić osobny to jak
Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-16 o 23:32 Powód: Połączenie
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 15:05   #883
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć Dziewczyny
Dawno mnie nie było na wizażu. Mam problem, gdyż ostatnio moja skóra pod oczami zrobiła się zwiotczała, szara, sucha i widzę drobne zmarszczki Nie wiem co zrobić, aby troszkę poprawić jej kondycję.
Mam trochę jeszcze zapasów półproduktów, ale nie wiem od czego zacząć
Robiłam już kremy, toniki itp., ale nigdy nie robiłam niczego typowo pod oczy.
Mogłybyście mi coś doradzić, co mogę zrobić z tego co mam
Podam Wam co mam na stanie i może Wy coś mi pomożecie wymyślić.

- Hydromanil
- Kwas ferulowy
- D-Pantenol
- Kwas hialuronowy 1%
- Gliceryna 86%
- Glikol propylenowy

- Polysorbate-80
- Lecytyna sojowa HLB 4

- Olej śliwkowy
- Olej jojoba (złoty)
- Olej z róży piżmowej (tylko 5ml)

- Hydrolat oczarowy
- Hydrolat z róży białej


Będę bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 15:33   #884
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ishani, próbuj i zdaj relację. Trzymaj się zaleceń technicznych (właściwe pH, temperatura, składniki niekompatybilne).

Tutaj informacje, jak poprawić efektywność DHA (daj znać, jeśli potrzeba tłumaczenia); może warto byłoby zrobić emulsję na włóknach pomarańczowych (baza biopolimerowa):
Dihydroxyacetone and Methods to Improve its Performance as Artificial Tanner

Dane techniczne, przykładowe receptury: http://www.dihydroxyacetone-dha.com/#/

O bezpieczeństwie stosowania:
Scientific Committee on Consumer Safety SCCS Opinion on Dihydroxyacetone

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Witam, nie potrafię znaleźć na tym forum żadnej listy z tonikami oczywiście własnej roboty do skóry trądzikowej, tłustej i z przebarwieniami. Proszę o jakiś link najlepiej coś z kwasem salicylowym
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...-micelarne/110
http://mazidla.com/receptariusz/toni...i-bha-aha.html
http://www.e-naturalne.pl/pl/i/Toniki/16

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Właśnie chce sobie zrobić tonik na skórę trądzikową i pozbyć się zaskórników http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51
Kupiłem niezbędne rzeczy, ale dokupiłem jeszcze KWAS KOJOWY czy mogę go jakoś wrzucić do tego toniku (zależy mi też na usunieciu przebarwień) , czy muszę zrobić osobny tonik z kwasem kojowym ? Jeżeli musze zrobić osobny to jak
Kwas kojowy w roztworach jest mało trwały, dla skuteczności powinien być łączony z antyoksydantami, chelatorami metali (np. kwasy PHA).
Przykład: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Roz...gmentacyjny/47.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-17 o 15:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:18   #885
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Co do tego kwasu kojowego to nie ma nic prostszego ? Nie da sie z nim nic zrobić ze składników które posiadam czyli:
kwas glikolowy,
k. salicylowy,
hydrolat różany
kwas mlekowy
wyciąg z aloesu
witamina B3
spirytus 95%
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 07:43   #886
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Co do tego kwasu kojowego to nie ma nic prostszego ? Nie da sie z nim nic zrobić ze składników które posiadam
Powinien być przynajmniej jeden środek chelatujący/antyoksydant (np. glukonolakton, kwas laktobionowy, kwas fitowy). Inaczej z kwasu kojowego będzie niewielki pożytek. Do regulacji i stabilizacji pH można użyć mleczanu sodu lub stworzyć kompleks z niacynamidem.

Mam sporo glukonolaktonu, którym mogę się podzielić. Z tym że termin ważności to 04.2013 (przechowywany bez dostępu powietrza).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-18 o 07:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 15:29   #887
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Exclamation Zamiana konserwantów BU i ZSK

Witajcie dziewczyny!
Przeszukałam wyszukiwajką forum, ale niestety nie było chyba poruszanego akurat tego problemu, stąd moje pytanie - czy mogę zastąpić konserwant z przepisu na krem z BU konserwantem FEOG z ZSK?
Planuję złożyć zamówienie, tyle, że bardzo mi zależy na 1-2 produktach, których nie dostanę w ZSK niestety, natomiast w BU są Wymagany jest jednak w recepturze dodatkowy zakup konserwantu za 7,90. I tu właśnie się zastanawiam, czy mogłabym zamienić? Bo mam FEOG w domu, a na zakupy ograniczony budżet, a to zawsze było 7,90 zaoszczędzone
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:54   #888
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej mam takie pytanie - zamówiłam zestaw do przyrządzenia kremu w BU i oczywiście trzeba dodać do niego konserwant. Mam konserwant, ale czy nie można tego jakoś ominąć? Np. podzielić na 2- 3 porcje i przechowywać w lodówce? Czy przez tych ok 10-14 dni krem się zepsuje? Jak myślicie? (sama nie wiem, skąd mnie taka konserwowa oszczędność naszła
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-03-20 o 20:03
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 21:51   #889
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej mam takie pytanie - zamówiłam zestaw do przyrządzenia kremu w BU i oczywiście trzeba dodać do niego konserwant. Mam konserwant, ale czy nie można tego jakoś ominąć? Np. podzielić na 2- 3 porcje i przechowywać w lodówce? Czy przez tych ok 10-14 dni krem się zepsuje? Jak myślicie? (sama nie wiem, skąd mnie taka konserwowa oszczędność naszła
Powiedz, co to za krem - ocenimy po składnikach, ale raczej powinnaś konserwować, chociażby ze względu na możliwość rozwijania się różnych żyjątek w tym kremie, a tego byśmy nie chciały

Przyznam szczerze, że ja też nie zawsze daję konserwę, ale sumienie mnie później dręczy i maziadło ląduje na nogach, łokciach albo nawet na pupie w celu szybkiego zużycia.
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 01:11   #890
zdiamentowychgor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

To mój pierwszy post na forum (ale podczytuję od kilku lat). W trakcie ostanich zakupów dość bezmyslnie wrzuciłam do koszyka http://www.ecospa.pl/aloesu-ekologiczny-p-318.html . Nie doczytałam, skojarzyłam, ze aloes taki super będzie (często się pojawia na kosmetycznych blogach). Pytanie brzmi, co mogę z nim zrobić?

Mam: skwalan, olej arganowy, olej konopny, oleje z alterry do włosów, olejek eteryczny cytrynowy, żel hialuronowy 1% (myślalam o dodawaniu kropli do szybkiego serum żel + jakiś olej - można tak?). Mogę coś dokupić, jasne, ale wolałabym, żeby to nie były duże zakupy.

Skórę mam przede wszystkim wrażliwą, skłonną do podrażnień. Ze skłonnością do przesuszu. Chociaż - ale to najbardziej od diety zalezy w moim przypadku - czasami pojawia się sporo drobnych pryszczy (wiem, że serum Gal A+E stosoawne czesto mnie zapycha). Najczęściej stosuję rzeczy, które wymieniłam powyżej. Do tego olejek myjący z BU i peeling enzymatyczny. Okresowo tonik z kwasem PHA.

Z góry dziękuję!
zdiamentowychgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 06:11   #891
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez spalona_sloncem Pokaż wiadomość
Powiedz, co to za krem - ocenimy po składnikach, ale raczej powinnaś konserwować, chociażby ze względu na możliwość rozwijania się różnych żyjątek w tym kremie, a tego byśmy nie chciały

Przyznam szczerze, że ja też nie zawsze daję konserwę, ale sumienie mnie później dręczy i maziadło ląduje na nogach, łokciach albo nawet na pupie w celu szybkiego zużycia.
mam w planach krem regenerujący z kwasem liponowym; taki skład (bez konserwantu i bez hydrolatu):
Squalane, Organic Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil, Glycerin; Milk Lipids; Ceramide 3, Zagęstnik/emulgator (Sodium acrylate / acryloyldimethyl taurate copolymer / isohexadecane/ polysorbate 80), Ethyl Alcohol (2% w/w), Thioctic Acid (1.5%), Mixed Tocopherols (wit. E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Hydrolat, który mam do tego kremu jest konserwowany.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 09:18   #892
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam w planach krem regenerujący z kwasem liponowym; taki skład (bez konserwantu i bez hydrolatu):
Squalane, Organic Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil, Glycerin; Milk Lipids; Ceramide 3, Zagęstnik/emulgator (Sodium acrylate / acryloyldimethyl taurate copolymer / isohexadecane/ polysorbate 80), Ethyl Alcohol (2% w/w), Thioctic Acid (1.5%), Mixed Tocopherols (wit. E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Hydrolat, który mam do tego kremu jest konserwowany.
W składzie jest etanol, ale 2% stężenie jest chyba za małe, by można było przyjąć, że pełni on rolę konserwantu... Ale jeśli masz konserwowany hydrolat i dodatkowo wiaminę E chroniącą oleje, to może możesz spróbować kurczę, ja chyba bym mimo wszystko dała chociaż jedną kroplę...

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez zdiamentowychgor Pokaż wiadomość
To mój pierwszy post na forum (ale podczytuję od kilku lat). W trakcie ostanich zakupów dość bezmyslnie wrzuciłam do koszyka http://www.ecospa.pl/aloesu-ekologiczny-p-318.html . Nie doczytałam, skojarzyłam, ze aloes taki super będzie (często się pojawia na kosmetycznych blogach). Pytanie brzmi, co mogę z nim zrobić?

Mam: skwalan, olej arganowy, olej konopny, oleje z alterry do włosów, olejek eteryczny cytrynowy, żel hialuronowy 1% (myślalam o dodawaniu kropli do szybkiego serum żel + jakiś olej - można tak?). Mogę coś dokupić, jasne, ale wolałabym, żeby to nie były duże zakupy.
Takie serum jak najbardziej możesz robić, arganowy do Twojej cery powinien być bardzo dobry, konopny moż trochę mniej, bo jest bardziej polecany do tłustych cer, ale zaszkodzić Ci też nie powinien. Parę kropli możesz dodawać do balsamu do ciała tuż przed smarowaniem, do kremu na dłonie i stopy na noc pod rękawiczki/stopki bawełniane, do maski do włosów... Tutaj znajdziesz kilka formulacji z mazidlanym aloesem, może coś Ci się spodoba
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:41   #893
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez spalona_sloncem Pokaż wiadomość
W składzie jest etanol, ale 2% stężenie jest chyba za małe, by można było przyjąć, że pełni on rolę konserwantu... Ale jeśli masz konserwowany hydrolat i dodatkowo wiaminę E chroniącą oleje, to może możesz spróbować kurczę, ja chyba bym mimo wszystko dała chociaż jedną kroplę...
To ja tez dam
Dzięki.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 12:23   #894
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam, co 2 tygodnie robię sobię peeling chemiczny kwasem salicylowym dobrze 25% czy jest możliwość dodania do niego kwasu kojowego ?
I jeszcze jedno pytano mam taki tonik http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51 Czy mogę dorzucić do niego kwas salicylowy albko glikolowy. Zależy mi na pozbyciu się przebarwień i lekkich stanów zapalnych.

Edytowane przez Tasako
Czas edycji: 2013-03-21 o 12:40
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:50   #895
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
czy mogę zastąpić konserwant z przepisu na krem z BU konserwantem FEOG z ZSK?
Tak, musisz tylko użyć go w odpowiednim stężeniu. Gdybyś miała problem z ustaleniem dawki, daj znać. Napisz o jaki krem BU chodzi / jaką ilość kremu.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hydrolat, który mam do tego kremu jest konserwowany.
A jaki to hydrolat / z jakiego sklepu?

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Witam, co 2 tygodnie robię sobię peeling chemiczny kwasem salicylowym dobrze 25% czy jest możliwość dodania do niego kwasu kojowego ?
Owszem, można dodać kwas kojowy (do 5%) do roztworów peelingujących AHA czy BHA. W preparatach profesjonalnych stosuje się połączenia wielu kwasów.

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
mam taki tonik http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51 Czy mogę dorzucić do niego kwas salicylowy albko glikolowy. Zależy mi na pozbyciu się przebarwień i lekkich stanów zapalnych.
Kwas salicylowy nie rozpuści się w toniku (wymaga odpowiednich rozpuszczalników). Kwas glikolowy teoretycznie można dodać, ale musiałbyś szybko regulować pH.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 14:04   #896
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A jaki to hydrolat / z jakiego sklepu?
różany z BU
Krem też z BU
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 14:27   #897
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Orientacyjnie (nie znamy wagi kremu, tylko objętość - 50 ml), jeżeli hydrolatu jest ok. 50%, to stężenie układu konserwującego (Geogard Ultra) będzie wynosić ok. 0,75%. Gdybyś przechowywała krem w lodówce i zużyła w ciągu 10-14 dni, powinno być ok.

BU też podaje taki okres dla wersji bez konserwantu:
Cytat:
Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 14:28   #898
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Orientacyjnie (nie znamy wagi kremu, tylko objętość - 50 ml), jeżeli hydrolatu jest ok. 50%, to stężenie układu konserwującego (Geogard Ultra) będzie wynosić ok. 0,75%. Gdybyś przechowywała krem w lodówce i zużyła w ciągu 10-14 dni, powinno być ok.

BU też podaje taki okres dla wersji bez konserwantu:
Dzięki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 14:57   #899
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, musisz tylko użyć go w odpowiednim stężeniu. Gdybyś miała problem z ustaleniem dawki, daj znać. Napisz o jaki krem BU chodzi / jaką ilość kremu.
Dziękuję za odpowiedź, choć już nieaktualne. Czas mnie gonił i złożyłam zamówienie razem z konserwantem. Oby był długo ważny, to jeszcze go jakoś wykorzystam Ale dobrze wiedzieć, ze możn, będę pamiętała do kogo się zwrócić w razie potrzeby w przyszłości
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 15:00   #900
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Owszem, można dodać kwas kojowy (do 5%) do roztworów peelingujących AHA czy BHA. W preparatach profesjonalnych stosuje się połączenia wielu kwasów.

Mogłabyś podać propocje w ml aby tzn ile dodać kojowego do salicylowego aby wyszedł 25% roztwór
Z góry dziękuje
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.